Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polski pracownik w oczach Norwega - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Polski pracownik w oczach Norwega
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
toms14
(toms14)
Wiking
Nie ma gorszych brudasow i leni od Norweskich pracownikow..i nie ma tematu w ogole.!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 26  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Tuptus1 Tuptus1
(Singiel)
Wiking
Taka prawda,niestety,polacy robia za trzech,a norki sie smieja,z tego,na co dzien,widze to w pracy.i jeszcze sami sie nakrecaja,hasla typu,,choc zrobimy jeszcze to,bo pomysla ze nic nie robimy,,,itd itp.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
ponieważ Polacy to pracowity, uczciwy i zaradny narut, to w Polsce ludziom żyje się dobrze
a wkrótce to nawet jeszcze lepiej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
koke25
(koke25)
Wiking
Przyjechalem do norwegii 5 lat temu, na poczatku pracowalem jako sprzatacz z moja zona, w miedzyczasie uczylismy sie j. nor. w szkole rok czasu, voksen opplaering skole 1 rok, niestety musielismy poprzestac nauke z przyczyn prywatnych. Po odbytej praktyce danej przez NAV otrzymalem propozycje pracy na stanowisku kasjera, mam lepsza stawke godzinowa jak norwegowie poniewaz mam lata pracy i wyzsze wyksztalcenie. Generalnie mam to gleboko w dupie kto co i jak pracuje bo lubie pracowac nie patrze na innych, wszystko zalezy od charakteru.
Znam norwegow co tak samo podchodza do pracy jak ja, maja checi do pracy, ale to kwestia wychowania przez rodzicow, inni sa leniwi, przyjda do pracy odbebnia i ida do domu, to samo szwedzi, wegrzy, rosjanie, serbowie, polacy, itp.
wszystko maja w dupie.
Reasumujac jak cie matka wychowie tak bedziesz zyl w zyciu codziennym w przyszlosci, nie jak nieudacznik, licza sie ambicje.
Koniec kropka - Ferdig
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
koke25 napisał:
Po odbytej praktyce danej przez NAV otrzymalem propozycje pracy na stanowisku kasjera, mam lepsza stawke godzinowa jak norwegowie poniewaz mam lata pracy i wyzsze wyksztalcenie.
Znam norwegow co tak samo podchodza do pracy jak ja, ..., inni sa leniwi, przyjda do pracy odbebnia i ida do domu, to samo szwedzi, wegrzy, rosjanie, serbowie, polacy, itp.
wszystko maja w dupie.


To zalezy tez od ambicji. Jezeli ktos pracuje na kasie tylko po to, zeby sie zaczepic i wie, ze kasa nie jest jego ostateczna praca - to i sie nie wysila. Bo i po co, przeciaz za rok bedzie pracowal juz gdzie indziej.

Kiedys czytalam artykul o pracownikach z Pakistanu. Gdzies w latach 70-tych Norwegia przyjala ludzi z Pakistanu do pracy - dokladnie tak samo jak teraz przyjmuje sie np. z Polski. Pracowali oni fizycznie, ciezko, tam, gdzie Norwedzy nie chcieli.
No i wyszlo na to, ze pierwsze 10 lat pobytu ludzie ci pracowali bardzo dobrze, a po 10 latach zaczely pojawiac sie choroby (glownie zawodowe) i efekt byl taki, ze jak sie podsumowalo wszystkie koszta, to okazalo sie, ze sie nie oplacalo. Bo co z tego, ze pracowali oni 10 lat, jak nastepne 10 byli na chorobowym.
I tak bedzie z tymi wszystkimi nadgorliwymi - nic za darmo, za przepracowanie, trzeba bedzie zaplacic (zdrowiem).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
MonikaSz
(MonikaSz)
Wiking
bardzo ciekawy artykuł
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Elise napisał:

I tak bedzie z tymi wszystkimi nadgorliwymi - nic za darmo, za przepracowanie, trzeba bedzie zaplacic (zdrowiem).

taaa
jest pewnie z 500 polskich mądrości narodowych typu
robota to głupota
czy się stoi, czy się leży
robota nie zając
pracuj a garb ci sam wyrośnie
itd
wszystko dlatego, że Polskę od 1000 lat okradają żydy, ruskie, komuchy i cykliści
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Sa tez inne przyslowia, np:
Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one.
A dla ciebie jasta: When in Rome, do as the Romans do
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Elise napisał:
Sa tez inne przyslowia, np:
Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one.
A dla ciebie jasta: When in Rome, do as the Romans do

wystarczy pooglądać pola norweskie i polskie
ileż oni sobie zadali trudu, aby te głazy powyciągać z ziemi i na miedzę poukładać
a w Polsce chwast po szyję, nic się nie opłaca i rzond żyć nie da
lepi pod wierzbo placzonco poleżeyć i na fujarce pograć
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok