MultiNOR Konsultant

 • Miejscowość
  w Polsce
  Wsparcie w Norwegii
 • Miejscowość
  w Norwegii
  -
 • Znajomi 22
 • Odsłony profilu 14220
 • Posty 682
 • :)
 • ;)
 • B)
 • :lol:
 • :laugh:
 • :cheer:
 • :kiss:
 • :silly:
 • :ohmy:
 • :woohoo:
 • :whistle:
 • :(
 • :angry:
 • :blink:
 • :sick:
 • :unsure:
 • :dry:
 • :huh:
 • :pinch:
 • :side:
 • :evil:
 • :blush:
 • :S
 • :P
wyślij
 • zbigniew kozak (zibi0705)
  zbigniew kozak rok temu
  Czy pomagacie w rejestracji bezrobotnych w NAV?
 • macpro.ap (macpro.ap)
  macpro.ap 5 lat temu
  Dzisiaj byłem u mojego lekarza z myślą, że przedłuży mi zwolnienie, ale on odmówił i poinformował mnie , że to system NAV zablokował to bo moja choroba przekracza 16 tygodni. Miesiąc wcześniej lekarz wysłał pismo do mojego pracodawcy aby znalazł dla mnie alternatywną pracę, która wyeliminuje prace fizyczne. Pracodawca to zlekceważył co mogę zrobić w takiej sytuacji?
0
MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
7 dni temu

elektronisk bruker

Mam d-nummer z zeszłego roku, niestety nie zdążyłem założyć elektronisk bruker. Ktoś wie jak mogę to zrobić ? Jeszcze raz umówić się do skattekontoret na Id- kontroll ?

kiszon123 napisał:
Mam d-nummer z zeszłego roku, niestety nie zdążyłem założyć elektronisk bruker. Ktoś wie jak mogę to zrobić ? Jeszcze raz umówić się do skattekontoret na Id- kontroll ? Nie ma znaczenia, kiedy został nadany -D- numer.
Do kiedy nie dostaniesz -F- numeru to ten -D- będzie obowiązywał aż do twojego dnia ostatecznego.
To, że nie otrzymałeś jeszcze kodów świadczy tylko o tym iż źle wypełniłeś wniosek lub jak napisano wyżej, kody przyszły na inny adres, jednak to ty sam już powinieneś wiedzieć jaki adres podawałeś przy pierwszej rejestracji w Norwegii.

jeśli były zamówione, powinny przyjść. Widocznie adres zarejestrowany był zły i przyszły na zły adres

kiszon123
7 dni temu

Problem w tym że zamawiałem ten kod kilkukrotnie w zeszłym roku i nic nie przysłali :/

Zobacz więcej komentarzy
MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
15-06-2020 14:21

zwrot podatku za 2019 rok

Ktoś dostał zwrot podatku za 2019 rok? Strasznie miało być w tym roku szybciej, atu mamy 10 czerwca i dalej nic. Z moich znajomych, którzy pracują w Norwegii nikt jeszcze nie dostał zwrotu.

jack111
15-06-2020 16:23

Do MultiNOR Konsultant: Bardzo dziękuję za informację

MultiNOR Konsultant
15-06-2020 14:20

Urząd może, ale nie musi wysłać wynik rozliczenia w ciągu 2 tygodni. Jeżeli będzie kontrolował zeznanie lub np. współmałżonek prowadził działalność gospodarczą termin ulega wydłużeniu.

Pierwsza tura wysyłki rozliczeń kończy się 22.06. Kolejna będzie miała miejsce do 12.08, ostatnia 21.10.

Dariusz Paśniewski
14-06-2020 21:39

Ja dostałem...co prawda nie po 2 tygodniach jak obiecywali(rozliczenie po \"nowemu\"ale po prawie dwóch miesiącach!

Zobacz więcej komentarzy
MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
04-06-2020 08:12

25% czy 7300

Witam,
Proszę o informację co jest korzystniejsze dla osoby która nie będzie posiadała statusu pendler oraz nie za wiele będzie mogła odliczyć. Podatek 25% liniowy czy tabela 7300 ? Nie wiem o co się starać podczas wizyty w Skatt.
Z góry dzięki za odpowiedź

MultiNOR Konsultant
04-06-2020 08:11

W takim razie sugerujemy przeliczenie tego, co będzie bardziej opłacalne w Pana sytuacji, ponieważ z doświadczenia wiemy, że osoby, które nie przebywały całego roku w Norwegii, mimo karty 25%, miały dopłatę z powodu obniżonego odpisu za pobyt tj. minstefradragu. Tak więc coś, co pozornie miało być lepsze, okazało się gorszym rozwiązaniem. Gdyby potrzebował Pan naszej pomocy, zapraszamy do kontaktu.

slimi7
03-06-2020 16:19

W 2020 planuje być w norwegii do końca roku

MultiNOR Konsultant
03-06-2020 09:05

Chodzi o miesiące w 2020 roku, nie o to ile w ogóle zamierza Pan przebywać.

Zobacz więcej komentarzy
MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - ma nowego znajomego
03-06-2020 08:19
anna.batog
oslo, wawa
Znajomi: 1
Posty: 0
Z nami od: 06-06-2019
MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
02-06-2020 08:13

PAPPA PERMISJON

Witam wszystkich .

Mam pytanie odnośnie tzw PAPPA PERMISJON
Mój problem pojawił się kilka dni temu kiedy to otrzymałem list od NAV-u po wcześniejszym złożeniu formularza o urlop tacierzyński ponieważ urodziło nam się dziecko.
Problem polega na tym że NAV odmówił mi udzielenia takiego urlopu, tj odmowa najprawdopodobniej zapłaty za urlop tacierzyński, który mam nadzieje mi się należy bez żadnych tzw \'ekscesów\' choćby dlatego że legalnie pracuję w Norwegii od prawie 5 lat i tak jak większość z nas płacę podatki. Formularz który wypełniłem w NAV odnośnie takiego urlopu jasno i wyrażnie mówi że każdemu należy sie do 10 tygodni urlopu tacierzyńskiego, który można wykorzystać przez najbliższe dwa lata od porodu dziecka lecz nie wcześniej należy skłądać tego typu aplikację niż po ukończeniu 7 tygodni życia narodzonego dziecka.
Po upływie około dwuch tygodni od momentu złożenia tego wniosku otrzymałem list który mówi że nie należy mi się taki urlop ponieważ matka mojego dziecka nie składala podobnego formularza o tzw macierzyńskie na terenie Norwegii, nie tłumacząc w żaden sposób co w tej sytuacji należałoby zrobić. Od razu odebrałem to jako totalną bzdurę ponieważ moja narzeczona nigdy nie pracowała w Norwegii jak również nie rodziła dziecka w tym kraju, więc jakim niby cudem miałaby składać dokumenty odnośnie zasiłku macierzyńskiego w tymże kraju..?
Problem polega na tym że w tym formularzu odnośnie PAPPA PERMISJON nie ma nic odnośnie matki dziecka co powinny być wypełnione przez moją partnerke, jak również śmieszne jest to że skłądając dokumenty o urlop tacierzyński, najwyrażniej NAV życzy sobie by moja partnerka również ubiegała się o urlop macierzyński na terenie Norwegii mimo tego że tak na prawdę nie ma z tym krajem nic wspólnego.

Czy ktoś miał może ostatnio do czynienia z tym jakże ciekawym tematem..?
Tematem, który jak wiadomo nie spotyka się na codzień, lecz kiedy przychodzi ten moment kiedy rodzina liczy głównie na ciebie, ty najzwyczajniej nie masz możliwości by z takiego urlopu skorzystać. Nie mówiąc o tym że wnioskowałem tylko o 4 tygodnie a nie 10 o których mowa w formularzu, oraz pomijając fakt że nawet nasze niezbyt skomplikowane, polskie prawo \"z urzędu\" przewiduje dwa tygodnie takiego urlopu o który każdy \"świerzy\" tata ma prawo się ubiegać...

Gdyby ktoś miał jakiekolwiek info na ten temat, byłbym wdzięczny za jakieś rady, wskazówki...

z góry dzięki i pozdrawiam.

MultiNOR Konsultant
02-06-2020 08:12

Przysługuje Panu zasiłek ojcowski od 7 tygodnia życia dziecka w wymiarze 40 tygodni ze stawką 100% lub 50 tygodni ze stawką 80%. Niestety wymogiem w takiej sytuacji jest, żeby matka dziecka poszła do pracy na co najmniej 75% etatu.

rafi.maliszewski
01-06-2020 22:46

Witam potrzebuje informacji odnośnie pappa permisjon. Pracuje w Norwegii od 6 lat. Posiadam stały numer personalny. Od dwóch lat jestem po ślubie. Od półtora roku moja żona mieszka ze mna w Norwegii. Przez ten czas urodziło się nam dziecko również w No. Moja żona wczesniej nigdy noe pracowała w norwegi chociaż posiada stały numer personalny oraz pozwolenie na pobyt które załatwiliśmy na łączenie rodzin. Po urodzeniu dziecka otrzymaliśmy tzw. Becikowe. I teraz pytanie czy przysługuje mo jako ojcu papa permisjon?

MultiNOR Konsultant
06-09-2016 11:28

Jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy osiągałeś dochód w Norwegii może przysługiwać Ci zasiłek rodzicielski. Świadczenie możesz pobierać bez względu na miejsce zamieszkania dziecka oraz matki dziecka. Warunkiem, który należy spełnić jest osiągnięcie rocznego dochodu na poziomie minimum 0,5 stawki G, czyli 46 288 NOK. Łączny okres, podczas którego wypłacany jest zasiłek rodzicielski to 40 tygodni ze 100% stawką lub 50 tygodni 80% stawki. Aby ojciec dziecka mógł pobierać zasiłek rodzicielski konieczne jest, aby matka dziecka wróciła do pracy, nauki lub nie jest w stanie samodzielnie sprawować opieki nad dzieckiem (konieczność udokumentowania choroby). Podjęcie nauki lub pracy powinno być nie mniejsze niż 3/4 etatu, aby ojciec dziecka wykorzystał maksymalnie przysługującą wysokość zasiłku. Jeżeli powrót do pracy lub nauki będzie obejmowało mniejszy wymiar zasiłek zostanie adekwatnie pomniejszony.

W celu uzyskania konkretnych informacji oraz pomocy, zapraszamy do kontaktu pod nr +47 21 999 409 lub na stronie www.multinor.no

Zobacz więcej komentarzy
MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
29-05-2020 12:37

Zwrot podatku

Witam, mam otrzymać zwrot podatku za 2019 rok. Zgodziłem się na propozycję, zrobiłem to elektronicznie. Na stronie skatu widnieje kwota jaką mam otrzymać, ale jest jeszcze wpięta informacja, która brzmi: \" Zostajesz wykluczony z systemu podatku potrącanego u źródła od wynagrodzenia. Wynika to z faktu, że sam zrezygnowałeś z programu, lub z tego, że Urząd Podatkowy Cię wycofał, ponieważ jeden lub więcej warunków uczestnictwa w programie nie zostało spełnionych. Oznacza to, że musisz złożyć zeznanie podatkowe w zwykły sposób przed upływem terminu, a administracja podatkowa dostarczy ci zwykłe rozliczenie podatkowe.\" Nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Grzegorz Lizurej
29-05-2020 12:37

Dziękuje

Grzegorz Lizurej
29-05-2020 12:36

Du er tatt ut av ordningen med kildeskatt på lønn. Dette skyldes enten at du selv har meldt deg ut av ordningen, eller at Skatteetaten har tatt deg ut fordi ett eller flere vilkår for å være i ordningen ikke er oppfylt. Dette betyr at du må levere skattemelding på ordinær måte innen fristen, og Skatteetaten vil senere gi deg et ordinært skatteoppgjør.

MultiNOR Konsultant
29-05-2020 12:36

Dziękuję. Tak jak pisałam wyżej. Miał Pan kartę 25% kildeskatt, ale albo z niej zrezygnował albo stracił Pan do niej prawo, więc rozlicza się Pan tak jakby miał zwykłą kartę podatkową odpowiadającą dochodom. Jeżeli złożył Pan już rozliczenie podatkowe, to należy oczekiwać na wynik rozliczenia podatkowego, który przyjdzie do Pana na skrzynkę w altinn.no i oczekiwać na zwrot podatku.

Zobacz więcej komentarzy
MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - ma nowego znajomego
29-05-2020 08:24
Michał Malarczyk
Kielce
Znajomi: 1
Posty: 1
Z nami od: 09-12-2019
MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
17-04-2020 15:47

sykepenger

siemka norwedzy.powiedzcie ile nav placi procent na zasilku chorobowym?100 czy 80%?

dariusz krzewiak
17-04-2020 16:45

rozumiem dziekuje za informacje

MultiNOR Konsultant
17-04-2020 15:46

Wysokość świadczenia chorobowego zależna jest od % niezdolności do pracy widniejącego na zwolnieniu lekarskim

dariusz krzewiak
17-04-2020 10:15

ze złamana reka nie wygodnie pracowac

Zobacz więcej komentarzy
MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
16-04-2020 13:00

Trekkpliktig / Føres ikke i selvangivelsen

Na årsoppgave za 2019 rok, oprocz \"Fastlønn\" oraz \"Feriepenger\" wystepuje rowniez wiersz \"Bolig persontype: utenlandskPendler\" - pracodawca placi za moje mieszkanie.
Przy dwu pierwszych pozycjach mam zaznaczone Trekkpliktig a przy trzeciej (Bolig) nie wystepuje zaznaczenie. W poprzednich latach dla tej pozycji znalazlem jeszcze adnotacje: \"Føres ikke i selvangivelsen\".
Po zalogowaniu sie do Skattu jako podstawe opodatkowania widze tylko sume \"Fastlønn\" oraz \"Feriepenger\". Czy powinienem dodatkowo uwzglednic pieniadze jakie otrzymuje od pracodawcy na mieszkanie (Bolig)?
Pozdrowienia
Darek

MultiNOR Konsultant
16-04-2020 12:59

Jeżeli potrzebowałby Pan pomocy przy rozliczeniu podatkowym, to zapraszamy do kontaktu: +47 21 999 409, +48 587 430 753

MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
03-04-2020 08:54

Skate

Czy ktos sie orientuję czy jak placisz za prad to czy jest jakis zwrot z tego tytulu

MultiNOR Konsultant
03-04-2020 08:53

Osoba rozliczająca się w statusie pendler może dodatkowo odpisać wydatki poniesione za prąd.

MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
30-03-2020 09:53

Rozliczenie podatkowe za 2019 r.

Witam.Czy ktoś może ogarnął już zeznanie podatkowe selvegivelse za rok 2019.

Rysiek ryszard
01-04-2020 22:37

Z tego co się orientuje są dwie opcje Jedna za koszty poniesione za prace po za domem Druga za koszty poniesione po za domem w związku z pracą po za miejscem swojej pracy (Delegacja ) Znajdź opcje w menu Extra expenses

Rysiek ryszard
01-04-2020 22:32

Extra expensens Stays away from home

Andrzej Jakob
31-03-2020 16:17

W jakiej rubryce wpisuje się koszty poniesione z najmu?

Zobacz więcej komentarzy
MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
30-03-2020 09:50

podatek

Witam!
Wlasnie dzisiaj dostałem maila ze skattu. Znalazlem tam (w wersji angielskiej) taka informacje:
The time you’ve spent and worked in Norway affects how much tax you’ll have to pay. We’ve calculated that you’ve been credited with 6 (6/12) of work and stay in Norway in 2019. We consider commenced months to be full months. You should check and, if necessary, change the information we use in our calculations here.
Cos tu nie tak, byłem w Norwegii caly rok, każdego miesiąca moja firma placila podatek. Ma to wpływ na kwote wolna od podatku-policzyli mi 50400, a przy całym przepracowanym roku to chyba powinno być 100800?Przez to kilkanaście tysięcy podatku więcej mi wyszlo. NIe mogę tej kwoty zmienić recznie. Jest opcja change. ale po kliknieciu zadnej możliwości zmiany. Ktos może ma ten sam problem?

MultiNOR Konsultant
30-03-2020 09:49

Nasza firma zajmuje się rozliczeniami podatkowymi. Jeżeli chciałby Pan skorzystać z naszej pomocy, zachęcamy do wypełnienia formularza na naszej stronie www.multinor.no/podatki

MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
20-03-2020 13:23

zasiłek po porodzie żony w polsce

Witam wie ktoś może czy po porodzie żony jest płatne 2 tygodnie z NAV?

440
1
MultiNOR Konsultant
20-03-2020 13:22

NAV wypłaca zasiłek rodzicielski albo becikowe, ale nie wypłaca świadczenia z tytułu urodzenia dziecka w ciągu 2 tygodni po porodzie.

MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
18-03-2020 10:50

Permitering z powodu koronawirusa

Witam.Moze ktoś się orientuję, czy w okresie permiteringu z powodu koronawirusa, można wyjechać do Polski i utrzymać wypłaty świadczeń, czy trzeba przebywać na terenie Norwegii?
Pozdrawiam.

Daniel Ni
18-03-2020 11:22

Nie ma na to szans masz obowiązek przebywać na terenie Norwegi.

Daniel Ni
18-03-2020 11:22

Nie ma na to szans masz obowiązek przebywać na terenie Norwegi.

MultiNOR Konsultant
18-03-2020 10:49

Jeżeli jest Pan pracownikiem rotacyjnym, skierowanym na permittering z powodu koronawirusa, to może Pan przebywać w Polsce.

Zobacz więcej komentarzy
MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - skomentował(a) artykuł
17-03-2020 14:45
Jak logować się do systemu Altinn i NAV?

Jak logować się do systemu Altinn i NAV?

Wielokrotnie pytacie, jak zalogować się do systemów Altinn czy NAV. To najczęściej wykorzystywany i najprostszy sposób na załatwienie wielu spraw urzędowych w Norwegii drogą elektroniczną. W maju Altinn oblegany jest przez podatników, którzy chcą rozliczyć się z urzędem ...

44707
6
Ruddyy
21-03-2020 19:13

Witam,pracodawca wysłał mnie na permiterring.I nie wiem czy coś z tego będzie ponieważ posiadam kody :Mi nid i altinn. Próbuje się zalogować do nav, ale z tymi kodami nie mam możliwości. Wie ktoś czy jest inna opcja? Aktualnie przebywam w Polsce. Pozdrawiam.

Dominik Żywczak
20-03-2020 18:09

Witam. jak zmienić minid na bankid.

MultiNOR Konsultant
17-03-2020 14:44

Można zamówić kody i odzyskać hasło wpisując kod z SMS, kod z kartki i ponownie kod z SMS. Wtedy po odzyskaniu hasła będzie można zmienić adres mailowy. Można także napisać do Difi z prośbą o pomoc, co w takiej sytuacjo zrobić.

Zobacz więcej komentarzy
MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
12-03-2020 09:34

zasiłek dla bezrobotnych-pismo z NAV

Witam,
jestem w trakcie oczekiwania na decyzje w sprawie zasilku dla bezrobotnych w zwiazku z utrata pracy. Dostalam pismo ze musze dostarczyc brakujace dokumenty min. rachunki za mieszkanie, prad, zakupy itd oraz cos takiego: NAV må også ha redegjørelse/dokumentasjon på om du jevnlig reiste tilbake til Polen i perioden du var i arbeid i Norge, og eventuelt hvor ofte du reiste. Dersom du har reist til Polen etter at du ble arbeidsledig må du sende inn dokumentasjon på når du reiste dit, og når du eventuelt returnerte til Norge. Du må også dokumentere hva som er ditt faste bosted per i dag og hvor du skal bo fremover. Zastanawia mnie zwlaszcza to ostatnie zdanie, o ile dobrze rozumiem pytaja gdzie mam staly pobyt i gdzie zamierzam mieszkac w przyszlosci? Nie wiem co wpisac na razie nie zamierzam opuszczac Norwegii ale w PL mam dom. Moze ktos mi poradzi jak sie do tego odniesc? Czy to normalne ze wymagaja takich dokumentow? Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

dorota doris
17-03-2020 21:17

Dzięki za odpowiedzi, wysłałam im umowę i rachunki za mieszkanie, prąd, bilety miesięczne, wyciągi z banku że robię zakupy również mam D-numer, konto norweskie też. Deklarowałam że moje plany są związane z Norwegią...i czekam na decyzję Pozdrawiam

noregg
12-03-2020 17:58

Dlatego moje pytanie bylo zasadne bo te nory juz od dawna kombinuja nie chcac wydawac pod roznymi pretekstami legalnie pracujacym calorocznie od lat stalych numerow.Wlasnie niesie to ze soba taki skutek na wypadek utraty pracy ze odwracaja sie do delikwenta i zalecaja powrot do kraju.A ja sie pytam dlaczego? Znowu szykuje sie afera niedotrzymywania umow miedzynarodowych bo tak to wyglada..Skoro tu pracuje,place podatki to co to wszystko ma znaczyc ze jak cos nie tak to wypad do domu.Ja mam podejrzenie ze jak ktos dotrwa na D numerze do emerytury to w zwiazku z noszka mentalnoscia podziekuja mu w wieku 67 lat i powiedza teraz spadaj do siebie. I niech nikt mi tu nie pisze ze jest to nie realne bo widzicie sami jak sie wylamuja z umow.A jak nie daj Boze unia sie rozleci to na bank zapomnijcie ze oni komukolwiek wyplaca emryture.Pamietajcie oni maja rudy kolor w genach.

noregg
12-03-2020 17:57

Dlatego moje pytanie bylo zasadne bo te nory juz od dawna kombinuja nie chcac wydawac pod roznymi pretekstami legalnie pracujacym calorocznie od lat stalych numerow.Wlasnie niesie to ze soba taki skutek na wypadek utraty pracy ze odwracaja sie do delikwenta i zalecaja powrot do kraju.A ja sie pytam dlaczego? Znowu szykuje sie afera niedotrzymywania umow miedzynarodowych bo tak to wyglada..Skoro tu pracuje,place podatki to co to wszystko ma znaczyc ze jak cos nie tak to wypad do domu.Ja mam podejrzenie ze jak ktos dotrwa na D numerze do emerytury to w zwiazku z noszka mentalnoscia podziekuja mu w wieku 67 lat i powiedza teraz spadaj do siebie. I niech nikt mi tu nie pisze ze jest to nie realne bo widzicie sami jak sie wylamuja z umow.A jak nie daj Boze unia sie rozleci to na bank zapomnijcie ze oni komukolwiek wyplaca emryture.Pamietajcie oni maja rudy kolor w genach.

Zobacz więcej komentarzy
MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
10-03-2020 08:16

pomoc

witam , czy ktos moglaby pomoc mi w przetlumaczeniu pisma po norwesku ??

MultiNOR Konsultant
10-03-2020 08:15

Nasze biuro zajmuje się tłumaczeniem dokumentów. Zapraszamy do kontaktu.

MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
03-03-2020 15:02

Rozliczenie podatku 2019

Witam. Mój chłopak dostał skatteoppgjor za rok 2019. I dostał zwrot. W 2018 roku rozliczył się jeszcze z ulgi 10%,teraz już tego nie ma
I pytanie czy teraz musi coś wysyłać do skatte i się rozliczać? Czy po prostu jak już dostał to skatteoppgjor 2019 to już nic nie musi z tym robić? Bo z tego co czytamy to żadne ulgi mu chyba nie przysługują.

MultiNOR Konsultant
03-03-2020 15:01

Skatteoppgjør za rok 2019 czyli wynik rozliczenia podatkowego będzie wysyłany od czerwca 2020 lub po 2 tygodniach od złożenia rozliczenia na nowym skattemeldingu. Nie jest wiec możliwe, że Pani chłopak otrzymał ten dokument lub zwrot podatku za 2019 rok.

MultiNOR Konsultant (Wsparcie w Norwegii) - dodał(a) post do tematu
03-03-2020 15:00

Wypowiedzenie kontraktu a pomoc z NAV

Witam
Procuję w Norwegii na kontrakcie od 16 stycznia 2020r.
Niestety firma zbankrutowała dostaliśmy wypowiedzenia 24 lutego oraz wstrzymano wynagrodzenia za styczeń. Czy związku z zaistniałą sytuacją mogę liczyć na jakąś pomoc z NAV?? Z góry dziękuję za pomoc.

810
3
wojtek ruski
15-03-2020 20:24

W przypadku upadlosci nalezy ci sie pomoc z funduszu lønnsgarantiordningen, ale musisz miec oppsigelse od syndyka upadlosci.

MultiNOR Konsultant
03-03-2020 14:59

Powinien Pan zawnioskować do Funduszu Gwarancji Płac w NAV. Oni powinni wypłacić Panu zaległą pensję, której nie otrzymał Pan od pracodawcy/adwokata po bankructwie firmy.

noregg
29-02-2020 01:39

Niestety nie mozesz liczyc na zadna pomoc z NAV. Nie spelniasz kryterium dochodowego tam jest chyba cos okolo 1,5G(ok.150000 Nkr) minimalnych zarobkow z przed zaistnialej sytuacji.Bo jesli chodzi o czas przepracowany przed powstala sytuacja to w tym przypadku (bankructwo firmy)nie wiem czy jakis okres minimalny pracy obowiazuje.


Bliżej nas