Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Praca w Norweskiej Policji/ wojsku - Norwegia

36 Postów
Wojciech Jeleń
(Hannibal777)
Nowicjusz
Witam

Jakiś czas temu czytałem w internecie artykuł na temat pracy w norweskiej policji. Autorka pisała o zapotrzebowaniu na osoby mówiące po polsku/polskiego pochodzenia/ polaków. Wszystko wyglądało dosyć kolorowo do momentu gdzie przeczytałem o wymogu norweskiego obywatelstwa;d- jak pewnie większość z Was wie to minimum 7 lat legalnego, stałego pobytu. Mnie dyskwalifikuje to z miejsca bo Norwegię póki co widziałem tylko na mapie świata i parę obrazków w internecie;p
Więc póki co wymyśliłem to sobie tak: Zakładam że w ciągu roku uda mi się znaleźć jakąkolwiek pracę( I tu mam pierwsze pytanie: Jako że mam doświadczenie tylko w ubezpieczeniach i marketingu jakiego dorobiłem się podczas studiów, nieprzydatny licencjat i parę nieprzydatnych kursów ukierunkowanych pod pracę w wojsku to czy właściwie jako osoba bez specjalnych kwalifikacji mam szanse na znalezienie pracy np na linii produkcyjnej, magazynie, recepcji itp- czyli tam gdzie nie trzeba kwalifikacji lub wystarczy przyuczenie? Z Jeśli chodzi o języki- anglik perfekt, norweski-kiepsko. W sieci znajduję same ogłoszenia dla budowlańców, inżynierów i specjalistów z norweskim), przepracuję te 7-8lat i około trzydziestki postaram się o wymarzoną robote- czyli policja lub wojsko.- to tak upraszczając wiem że wygląda to dosyć abstrakcyjnie, nie znam tamtejszych realiów, dlatego może ktoś mi podpowie czy jest to możliwe no i jak jest z tym paszportem- czy 7 lat pobytu faktycznie wystarczy( biorąc pod uwage optymistyczny wariant, że mnie nie wypieprzą z żadnej roboty)- to by było własnie kolejne 3 i 4pytanie.

Mam nadzieję ze ktoś pomoże, pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Oprocz obywatelstwa to musisz miec przeciez zawod, dzieki ktoremu zdobedziesz prace w polici/wojsku. Sam piszesz przeciez, ze nie masz wymaganych kwalifikacji aby taka prace dostac.
Myslisz ze praca w magazynie i obywatelswo cos ci da?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
Hannibal777 napisał:
Witam

Jakiś czas temu czytałem w internecie artykuł na temat pracy w norweskiej policji. Autorka pisała o zapotrzebowaniu na osoby mówiące po polsku/polskiego pochodzenia/ polaków. Wszystko wyglądało dosyć kolorowo do momentu gdzie przeczytałem o wymogu norweskiego obywatelstwa;d- jak pewnie większość z Was wie to minimum 7 lat legalnego, stałego pobytu. Mnie dyskwalifikuje to z miejsca bo Norwegię póki co widziałem tylko na mapie świata i parę obrazków w internecie;p
Więc póki co wymyśliłem to sobie tak: Zakładam że w ciągu roku uda mi się znaleźć jakąkolwiek pracę( I tu mam pierwsze pytanie: Jako że mam doświadczenie tylko w ubezpieczeniach i marketingu jakiego dorobiłem się podczas studiów, nieprzydatny licencjat i parę nieprzydatnych kursów ukierunkowanych pod pracę w wojsku to czy właściwie jako osoba bez specjalnych kwalifikacji mam szanse na znalezienie pracy np na linii produkcyjnej, magazynie, recepcji itp- czyli tam gdzie nie trzeba kwalifikacji lub wystarczy przyuczenie? Z Jeśli chodzi o języki- anglik perfekt, norweski-kiepsko. W sieci znajduję same ogłoszenia dla budowlańców, inżynierów i specjalistów z norweskim), przepracuję te 7-8lat i około trzydziestki postaram się o wymarzoną robote- czyli policja lub wojsko.- to tak upraszczając wiem że wygląda to dosyć abstrakcyjnie, nie znam tamtejszych realiów, dlatego może ktoś mi podpowie czy jest to możliwe no i jak jest z tym paszportem- czy 7 lat pobytu faktycznie wystarczy( biorąc pod uwage optymistyczny wariant, że mnie nie wypieprzą z żadnej roboty)- to by było własnie kolejne 3 i 4pytanie.

Mam nadzieję ze ktoś pomoże, pozdrawiam



wróć za lat 7 to pogadamy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
7 lat pobytu(pracy) w Norwegii, to tylko jeden z wymaganych warunkow do spelnienia. Najwazniejsze, to na ile silne sa zwiazki z Norwegia, ktore mialby swiadczyc o zasadnosci otrzymania obywatelstwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Wojciech Jeleń
(Hannibal777)
Nowicjusz
Wirtualna:
Niedokładnie chyba przeczytałaś to co napisałem, a Twoja odpowiedź ani nie jest śmieszna ani nic nie wnosi, więc nie trac swojego czasu.

Elise:
-zawód? może- jelsi chciałbym pracowac w logistyce, księgowości w woj/pol a ja chce pracować w polu.
jeśli chodzi o kwalifikacje, pod te 2 konkretne zawody to:
-instr spadochronowy
-instr strzelectwa bojowego/dynamicznego
-kurs płetwonurka
-5lat MMA
-licencjat z Bezpieczeństwa Państwa
-nic nie stoi na przeszkodzie abym podczs tych 7lat oprócz pracy wyszkolił sie np dalej w swojej dziedzinie bąź np materiałach wybuchowych itp- w polsce godziłem studia z pracą, w norwegii może tez się uda.
Na strzelca/ płetwonurka bądź jedonostek prewencyjnych w policji nadąłbym się.

Lindesman:
Dziękuję za odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Znajdz byle jaka prace na poczatek. Przez 7 lat nauczysz sie biegle jezyka, po drodze zrobisz jakies dodatkowe uprawnienia i lykke til
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Wojciech Jeleń
(Hannibal777)
Nowicjusz
Lindesman:
O czyms takim mniej więcej myślałem ale jak jest z tą byle jaką pracą, czy na linii produkcyjnej, magazynie bądźw korporacjach da się znaleźć pracę znając,ale za to dobrze, tylko angielski?
Masz moze jakies sprawdzone biuro pracy bąź serwis internetowy?

Mam do Was też taką ogólną prośbę- jesli ktoś z Was zna norweski- chodzi mi o górną granice wiekową jeśłi chodzi o przyjęcia do Politi oraz Beredskapstroppen? Bardziej zależy mi na tym drugim, jesli ktoś z Was miałby jakieś inf co do wymogów będę niezmiernie wdzięczny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Ze znalezieniem pracy bez znajomosci norweskiego jest teraz cienko. Co nie znaczy, ze sie nie uda. Walcz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
może do legii cudzoziemskiej
albo...
armii zbawienia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Wojciech Jeleń
(Hannibal777)
Nowicjusz
legia odpada, mam żone i dzidziusa w drodze, ale nie martw sie- jak miałem 19lat stałem przed punktem rekrutacyjnym, zabrakło odwagi( na szczęście)

armia zbawienia? haha - jak chcesz murzynom serwować herbate to może sam spróbujesz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok