Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
wirtualna napisał:
Hannibal777 napisał:
O czyms takim mniej więcej myślałem
jak myslisz... lepsze bedzie czarne Lamborgini z kremowa skora czy stalowe Maseratii Quatroporte z wisniowa skorka i chromem w srodku????

ps. w domysle: o norweskiej policji zapomnij... ja chcialem byc kosmonauta ale cholera nie lubie bialego koloru....


chciałeś być kosmonautom a ile miałeś wtedy lat

Ja nadal chce byc kosmonautą przeczytalem ten artykul i mnie bardzo to zainteresowalo... a ze lubilem od zawsze ogladac film apollo 13 to mysle ze sie nadam... ciekawe jak moge zdac te testy.... i kurcze, u mnie tez problem z obywatelstwem

www.wiadomosci24.pl/artykul/chcesz_zosta...ndydatow_218467.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Wojciech Jeleń
(Hannibal777)
Nowicjusz
Ludzie ogarnijcie sie i zacznijcie kurwa czytac ze zrozumieniem!
Yastek:
Po pierwsze cały epizod z legia mial miejsce 4lata temu, jak pojechalismy ze znajomymi do włoch na wakacje starym passatem b3 i paroma eurusami w kielni.zaczela sie dyskusja ze w polsce jest chujowo, nie ma przyszlosci itp, mielismy dobrze ale kazdemu wydawalo sie ze ma źle itd, wtedy kumpel walnął hasło: Legia a ze mielismy blisko, kazdy z nas chcial isc do wojska pojechalismy, stanęlismy przed punktem rekr, padły głupie uśmieszki, spojerzenia po sobie, i?... w tył zwrot!
To był głupi epizod z zycia o którym zupełnie niepotrzebnie tu wspominałem bo każdy si ekurwa czepia! Ale powiedzcie mi państw idealni- co wyście takiego wartosciowego w zyciu robili jak mieliscie 19lat? oblewali matury czy robili kurs spawacza zeby pojechac przez adecco do norwegii?!!

I wyobraź sobie,żę jeszcze w te same wakacje tym samym passatem zrobilsimy incydent, gdzie nas jebli i dowalili zawiasy... I chuj- plany zwiazane ze szkoła oficerską posżły się jebać! To poszedłem na cywilną uczelnie gdzie wykładali BN- przedmiot stricte pod prace w armii... Jednak rok temu poznałem cudowną dziewczynę,teraz spodziewamy się dziecka- więc chyba to logiczne że chce zrezygnować z posady szeregowca w naszym kraju z hojnym uposażeniem rzędu 1300zł na poczet troszkę bardziej opłacalnego zajęcia?(tj mundurówka w innym kraju). Pozatym praca w ojczystej mundurowce, jest wątpliwa- jak część z Was słusznie zauważyła, bo pomimo, ze okres próby mi się zakończył i krk jest czyste, to i tak będą grzebac aw kartotece na wniosek- a kartoteka wpolicji jest na 10 lat!
Teraz dlaczego moja kartoteka nie będzie miała wpływu na prce w zagranicznych służbach.. bo zagraniczne służby w wiekszosci chcą tylko czyste krk- papierek! nikt sie nie bawi w Monka i nie bedzie szperał w rodzimej kartotece, bo to za duzo zachodu!

Yastek i wiesz dlaczego nie zostałes astronautą? bo za mało masz ambicji i talentu, nic tez zapewne nie zrobiłes w tym kierunku- poza tym musiałbys zrzucic tą opone zeby sie zmiescic w skafander- no a ztym moze byc problem..! Mam wrażenie, ze część z Was myśli ze pozjadała wszystkie rozumy, bo wybraliście sobie prostą drogę, szybko sie dorobiliscie, i jestescie tu, w norwegii na miejscu. Skoro wszystko wiecie i z gory potraficie wszystko i wszystkich ocenić to dlaczego nie pozostawaliście w Polsce? dlaczego nie kręcicie tam superdochodowych interesów?! tak samo jak na treningach MMA kazdy wyśmiewa nowych z początkujacej grupy, mimo że wielu zaczynało i wyglądało tak samo jak oni kiedy zaczynali!! nie od razu kurwa Rzym zbudowano. Ale taka niestety polska mentalność- dosrac, dojebać, zmieszać z błotem, bo po co pomagać? Dlatego zacni murarze, hydraulicy i mechanicy, kręćcie dalej swoje srubki ale jednoczesnie też zastanówcie się trzymając ten srubokręt w ręce- czy tego właśnie chcieliście od życia!?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Hannibal777 napisał:
Ludzie ogarnijcie sie i zacznijcie kurwa czytac ze zrozumieniem!
Yastek:
Po pierwsze cały epizod z legia mial miejsce 4lata temu, jak pojechalismy ze znajomymi do włoch na wakacje starym passatem b3 i paroma eurusami w kielni.zaczela sie dyskusja ze w polsce jest chujowo, nie ma przyszlosci itp, mielismy dobrze ale kazdemu wydawalo sie ze ma źle itd, wtedy kumpel walnął hasło: Legia a ze mielismy blisko, kazdy z nas chcial isc do wojska pojechalismy, stanęlismy przed punktem rekr, padły głupie uśmieszki, spojerzenia po sobie, i?... w tył zwrot!
To był głupi epizod z zycia o którym zupełnie niepotrzebnie tu wspominałem bo każdy si ekurwa czepia! Ale powiedzcie mi państw idealni- co wyście takiego wartosciowego w zyciu robili jak mieliscie 19lat? oblewali matury czy robili kurs spawacza zeby pojechac przez adecco do norwegii?!!

I wyobraź sobie,żę jeszcze w te same wakacje tym samym passatem zrobilsimy incydent, gdzie nas jebli i dowalili zawiasy... I chuj- plany zwiazane ze szkoła oficerską posżły się jebać! To poszedłem na cywilną uczelnie gdzie wykładali BN- przedmiot stricte pod prace w armii... Jednak rok temu poznałem cudowną dziewczynę,teraz spodziewamy się dziecka- więc chyba to logiczne że chce zrezygnować z posady szeregowca w naszym kraju z hojnym uposażeniem rzędu 1300zł na poczet troszkę bardziej opłacalnego zajęcia?(tj mundurówka w innym kraju). Pozatym praca w ojczystej mundurowce, jest wątpliwa- jak część z Was słusznie zauważyła, bo pomimo, ze okres próby mi się zakończył i krk jest czyste, to i tak będą grzebac aw kartotece na wniosek- a kartoteka wpolicji jest na 10 lat!
Teraz dlaczego moja kartoteka nie będzie miała wpływu na prce w zagranicznych służbach.. bo zagraniczne służby w wiekszosci chcą tylko czyste krk- papierek! nikt sie nie bawi w Monka i nie bedzie szperał w rodzimej kartotece, bo to za duzo zachodu!

Yastek i wiesz dlaczego nie zostałes astronautą? bo za mało masz ambicji i talentu, nic tez zapewne nie zrobiłes w tym kierunku- poza tym musiałbys zrzucic tą opone zeby sie zmiescic w skafander- no a ztym moze byc problem..! Mam wrażenie, ze część z Was myśli ze pozjadała wszystkie rozumy, bo wybraliście sobie prostą drogę, szybko sie dorobiliscie, i jestescie tu, w norwegii na miejscu. Skoro wszystko wiecie i z gory potraficie wszystko i wszystkich ocenić to dlaczego nie pozostawaliście w Polsce? dlaczego nie kręcicie tam superdochodowych interesów?! tak samo jak na treningach MMA kazdy wyśmiewa nowych z początkujacej grupy, mimo że wielu zaczynało i wyglądało tak samo jak oni kiedy zaczynali!! nie od razu kurwa Rzym zbudowano. Ale taka niestety polska mentalność- dosrac, dojebać, zmieszać z błotem, bo po co pomagać? Dlatego zacni murarze, hydraulicy i mechanicy, kręćcie dalej swoje srubki ale jednoczesnie też zastanówcie się trzymając ten srubokręt w ręce- czy tego właśnie chcieliście od życia!?


Co do krk to z tym moze byc roznie. Badz co badz Norwegowie lubia szperac... Zatiwedzalem dokumenty, aby byly zgodne z norweskimi. Czekalem 7 miesiecy... Dzwonili pisali i wypytywali w Polsce kazda instytucje, ktora wydala zaswiadczenie, dyplom albo inny dokument. Musisz sie dokladnie dowiedziec. Kolega szukal pracy jako spawacz, a tu nagle pracodawca wyjechal z prosba o zaswiadczenie o niekaralnosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
Hannibal777 napisał:
Ludzie ogarnijcie sie i zacznijcie kurwa czytac ze zrozumieniem!
Yastek:
Po pierwsze cały epizod z legia mial miejsce 4lata temu, jak pojechalismy ze znajomymi do włoch na wakacje starym passatem b3 i paroma eurusami w kielni.zaczela sie dyskusja ze w polsce jest chujowo, nie ma przyszlosci itp, mielismy dobrze ale kazdemu wydawalo sie ze ma źle itd, wtedy kumpel walnął hasło: Legia a ze mielismy blisko, kazdy z nas chcial isc do wojska pojechalismy, stanęlismy przed punktem rekr, padły głupie uśmieszki, spojerzenia po sobie, i?... w tył zwrot!
To był głupi epizod z zycia o którym zupełnie niepotrzebnie tu wspominałem bo każdy si ekurwa czepia! Ale powiedzcie mi państw idealni- co wyście takiego wartosciowego w zyciu robili jak mieliscie 19lat? oblewali matury czy robili kurs spawacza zeby pojechac przez adecco do norwegii?!!

I wyobraź sobie,żę jeszcze w te same wakacje tym samym passatem zrobilsimy incydent, gdzie nas jebli i dowalili zawiasy... I chuj- plany zwiazane ze szkoła oficerską posżły się jebać! To poszedłem na cywilną uczelnie gdzie wykładali BN- przedmiot stricte pod prace w armii... Jednak rok temu poznałem cudowną dziewczynę,teraz spodziewamy się dziecka- więc chyba to logiczne że chce zrezygnować z posady szeregowca w naszym kraju z hojnym uposażeniem rzędu 1300zł na poczet troszkę bardziej opłacalnego zajęcia?(tj mundurówka w innym kraju). Pozatym praca w ojczystej mundurowce, jest wątpliwa- jak część z Was słusznie zauważyła, bo pomimo, ze okres próby mi się zakończył i krk jest czyste, to i tak będą grzebac aw kartotece na wniosek- a kartoteka wpolicji jest na 10 lat!
Teraz dlaczego moja kartoteka nie będzie miała wpływu na prce w zagranicznych służbach.. bo zagraniczne służby w wiekszosci chcą tylko czyste krk- papierek! nikt sie nie bawi w Monka i nie bedzie szperał w rodzimej kartotece, bo to za duzo zachodu!

Yastek i wiesz dlaczego nie zostałes astronautą? bo za mało masz ambicji i talentu, nic tez zapewne nie zrobiłes w tym kierunku- poza tym musiałbys zrzucic tą opone zeby sie zmiescic w skafander- no a ztym moze byc problem..! Mam wrażenie, ze część z Was myśli ze pozjadała wszystkie rozumy, bo wybraliście sobie prostą drogę, szybko sie dorobiliscie, i jestescie tu, w norwegii na miejscu. Skoro wszystko wiecie i z gory potraficie wszystko i wszystkich ocenić to dlaczego nie pozostawaliście w Polsce? dlaczego nie kręcicie tam superdochodowych interesów?! tak samo jak na treningach MMA kazdy wyśmiewa nowych z początkujacej grupy, mimo że wielu zaczynało i wyglądało tak samo jak oni kiedy zaczynali!! nie od razu kurwa Rzym zbudowano. Ale taka niestety polska mentalność- dosrac, dojebać, zmieszać z błotem, bo po co pomagać? Dlatego zacni murarze, hydraulicy i mechanicy, kręćcie dalej swoje srubki ale jednoczesnie też zastanówcie się trzymając ten srubokręt w ręce- czy tego właśnie chcieliście od życia!?


tragedia z tobą człowieku,poznałeś fajną dziwczynę i jedno co jej zafundowałeś to kolejną buzię do wykarmienia za 1300 zł uuuuu,a ktoś ci pomagał w robieniu dzieciaka -jak sam zrobiłeś to sam sobie znajdź robotę bez śrubokręta w ręce ....hehe
a od nas hydraulików ,elektryków i spawaczy wara -bywaj ze swoimi marzeniami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Dajcie juz spokój chlopakowi.
Hanibalu, twoje marzenia mogą sie spełnić, lecz najpierw ty musisz spełnić warunki.
Do szkoły policyjnej ńie ma górnej granicy wieku. Teoretycznie piecdziesieciolatek moze zacząć studiować o ile przejdzie test sprawnosciowy ( nurkowanie tez jest).
Do rozpoczęcia nauki w szkole policyjnej potrzebujesz:
- zdany bergenstest
- norweskie obywatelstwo w momencie składania podania
- czysta kartoteke, na stronie szkoły jest opisane jak to sie odbywa. Sprawdza cię, i mimo iż teraz masz czysto jak twierdzisz, to jednak bedzie to miało znaczenie w przypadku chęci zostania policjantem. Nie jesteś czysty jak łza, za głupotę sie płaci.
W Norwegii, jeżeli ktoś w wieku lat 15 miał problem, nawet malutki, to juz go to dyskwalifikuje .
Nie chce być złym prorokiem, ale o pracy w policji norweskiej powinieneś zapomnieć, bo nie spelniasz jednego z warunków.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
Więc drogi Hanibalu,drzyj zelówki puki możesz i wyucz się na zacnego spawacza i dziękuj bogu ,każdego dnia,że dziecku kromala dasz jak będzie głodne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Wojciech Jeleń
(Hannibal777)
Nowicjusz
dizkeuję za troske wirtualna, ale póki co na szczęście nie narzekam na ubóstwo i bez problemu rodzinkę utrzymam 1300zł BYM zarabiał na poczatku GDYBYM usilnie próbował rozwijać się w tym kierunku tutaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów
Ewa St
(buu)
Stały Bywalec
Wacek1 napisał:
Hannibal777 napisał:
z tymi komando fokami żartowałem oczywiście, to Twoja opinia, ja tam bedę próbował, zawsze marzyłem o pracy w jednostce specjalnej i troche już w tym kierunku zrobiłem, szkoda by mi się było teraz wycofywać-swoją drogą co w tym niespójnego Twoim zdaniem?

To, ze od kilkunastu lat chesz byc w jednostkach specjalnych i nic nie zrobiles!
Prawidlowa droga to matura, studia najlepiej tech/prawnicze i wstepujesz do armi, potem aplikujesz do Gromu.
Z policja to samo, choc wystarczy matura. Nastepnie aplikujesz do Policji, w dalszej kolejnosci do AT.

Masz mgliste pojecie o dzialaniu jednostek specjalnych. Dlatego napisalem, ze jest ono infantylne.
Brak spojnosci - sam nie wiesz kim i gdzie chcesz byc. W ostatecznosci mozesz byc kraweznikiem w Norge, wiec gdzie ta ambicja?


Proszę wybaczyć, gdzie jest zagwarantowane, że po studiach tech/prawniczych zrobi się karierę w wojsku? Trochę jestem rozeznana w temacie i w chwili obecnej, by piąć się w górę trzeba startować do szkół oficerskich. Najlepiej zacząć od szkoły wojskowej zamiast liceum, wtedy łaskawiej patrzą przy rekrutacji. Lepiej też pójść na 9 miesięcy do służby zasadniczej (jeśli ktoś po maturze planuje), niż na 3-miesięczne przeszkolenie. Jeśli pójdzie się do elitarnej jednostki, np. Kompania Reprezentacyjna, na odchodne mogą zaproponować belkę, a gdy ktoś jest chętny dalej iść tą drogą mogą nawet pomóc. Ale i tak najbardziej liczą się plecy.
Druga sprawa. Kończąc studia prawnicze w najlepszym wypadku ma się 24 lata, doliczamy obowiązkowe badania, testy, by w ogóle dostać się do wojska, po paru miesiącach wysyłają na przeszkolenie i ciągle zielonego człowieka dają do jakiejś jednostki. Wtedy można próbować swoich siły. Tylko trzeba być w piekielnie dobrej formie, przejść wszystkie testy psychologiczne i wiadomo, że nie zrobią specjalnie dla jednej osoby egzaminów. Więc zaczynają się terminy, a lata lecą. W tej chwili nie pamiętam, czy do Gromu limit wiekowy to 27-29 lat, starszy nie ma już szans, wiek go dyskwalifikuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
991 Postów

(Wacek1)
Maniak
buu napisał:
Wacek1 napisał:
Hannibal777 napisał:
z tymi komando fokami żartowałem oczywiście, to Twoja opinia, ja tam bedę próbował, zawsze marzyłem o pracy w jednostce specjalnej i troche już w tym kierunku zrobiłem, szkoda by mi się było teraz wycofywać-swoją drogą co w tym niespójnego Twoim zdaniem?

To, ze od kilkunastu lat chesz byc w jednostkach specjalnych i nic nie zrobiles!
Prawidlowa droga to matura, studia najlepiej tech/prawnicze i wstepujesz do armi, potem aplikujesz do Gromu.
Z policja to samo, choc wystarczy matura. Nastepnie aplikujesz do Policji, w dalszej kolejnosci do AT.

Masz mgliste pojecie o dzialaniu jednostek specjalnych. Dlatego napisalem, ze jest ono infantylne.
Brak spojnosci - sam nie wiesz kim i gdzie chcesz byc. W ostatecznosci mozesz byc kraweznikiem w Norge, wiec gdzie ta ambicja?




Proszę wybaczyć, gdzie jest zagwarantowane, że po studiach tech/prawniczych zrobi się karierę w wojsku? Trochę jestem rozeznana w temacie i w chwili obecnej, by piąć się w górę trzeba startować do szkół oficerskich. Najlepiej zacząć od szkoły wojskowej zamiast liceum, wtedy łaskawiej patrzą przy rekrutacji. Lepiej też pójść na 9 miesięcy do służby zasadniczej (jeśli ktoś po maturze planuje), niż na 3-miesięczne przeszkolenie. Jeśli pójdzie się do elitarnej jednostki, np. Kompania Reprezentacyjna, na odchodne mogą zaproponować belkę, a gdy ktoś jest chętny dalej iść tą drogą mogą nawet pomóc. Ale i tak najbardziej liczą się plecy.
Druga sprawa. Kończąc studia prawnicze w najlepszym wypadku ma się 24 lata, doliczamy obowiązkowe badania, testy, by w ogóle dostać się do wojska, po paru miesiącach wysyłają na przeszkolenie i ciągle zielonego człowieka dają do jakiejś jednostki. Wtedy można próbować swoich siły. Tylko trzeba być w piekielnie dobrej formie, przejść wszystkie testy psychologiczne i wiadomo, że nie zrobią specjalnie dla jednej osoby egzaminów. Więc zaczynają się terminy, a lata lecą. W tej chwili nie pamiętam, czy do Gromu limit wiekowy to 27-29 lat, starszy nie ma już szans, wiek go dyskwalifikuje.


Wybaczam -
Zasady rekrutacji
Jednostka Wojskowa GROM prowadzi nabór na stanowiska do zespołów bojowych oraz do pozostałych komórek wewnętrznych spośród:
- żołnierzy w służbie czynnej;
- żołnierzy rezerwy;
- funkcjonariuszy służb mundurowych.

Minimalne wymagania dla kandydatów do służby w Jednostce Wojskowej GROM:
- Obywatelstwo polskie;
- Niekaralność;
- Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa lub wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego;
- Zdolność do służby w jednostkach desantowo-szturmowych lub wyrażenie zgody na przeprowadzenie stosownych badań;
- Znajomość języka obcego;

Dla kandydatów do korpusu oficerów zawodowych:
- posiadanie tytułu zawodowego magistra,
- stopień wojskowy co najmniej podporucznika, (równorzędny), a w przypadku funkcjonariuszy z innych służb mundurowych (np. w Policji, ABW, SG, BOR, itp.) posiadanie stopnia w korpusie oficerów;

Dla kandydatów do korpusu podoficerów zawodowych:
- posiadanie świadectwa dojrzałości,
- stopień wojskowy co najmniej kaprala, (równorzędny), a w przypadku funkcjonariuszy z innych służb mundurowych (np. w Policji, ABW, SG, BOR, itp.) posiadanie stopnia co najmniej w korpusie podoficerów;

Warunkiem przyjecia do gromu jest posiadanie tyt. magistra( kadra oficerow). Bardzo chetnie przyjmuja lekarzy i informatykow! Skad wzielas limit 27-29? Ciezko znalezc lekarza specjaliste ponizej 27lat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów
Ewa St
(buu)
Stały Bywalec
Wacek1
Jak wspomniałeś do kadry oficerów oczywiście jest potrzebny mgr (to jest wymóg w każdej jednostce), gdy kogoś zadowoli podoficer myślę, że inż/lic jest dobre, ale i matura wystarczy. Limit wiekowy - niby nie ma takowego, ale ciężko mi sobie wyobrazić 40-to latka startującego do takiej jednostki, mój kolega mając 33 lata zrezygnował, uważając, ze jest za stary (mimo codziennych intensywnych 5-cio godzinnych treningów przez całe życie, jest totalnym świrem jeśli chodzi o wytrzymałość, prędkość, sprawność a nie masę). Poza tym mój znajomy właśnie po inżynierce przyszedł do wojska i po roku służby udało mu się dostać do GROMu, oczywiście jest tylko i wyłącznie szeregowym.


Hannibal777
Nie wiem skąd masz dane o 1300 zł jako szeregowy w WP. Wyobraź sobie, że dostajesz 2300 zł, do tego zakwaterowanie (jeśli odmówisz przydzielonego lokum, ale z racji posiadania rodziny pewnie z miejsca dadzą pieniądze), którego wysokość zależy od tego, w jakim mieście się służy, im większe miasto to ceny najmu mieszkania są większe, więc więcej dostaniesz, więc ok 3000 zł na rękę dostaniesz. Służby w weekendy, święta są zwracane dniem wolnym, każdy dzień poligonu jest dodatkowo płatny. WP zapewni ubezpieczenie i opiekę zdrowotną Tobie i Twojej rodzinie, raz w roku na urlop da odpowiedni procent pensji więcej. Minusem jest kontrakt. Najpierw trwa on 1,6 roku, potem możesz przedłużyć na 6 lat. I przeważnie tak się kończy, bo bez podoficera nie będą chcieli dłużej utrzymywać i płacić emeryturę leniwemu szeregowemu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok