Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
agataja napisał:
bumel napisał:
Jest wiele zajec,ciekawszych od seksu,lub seks znudzil sie I przeszedl na drugi plan,znudzil.znaczy poped seksualny spadl,to tak samo jak ktos ma nadmiar ,chcialby odbywac to dwa razy dziennie,a ktos inny,jak ja w ogule o tym nie mysli,choc kiedys bylo I tak,np.w piatek mam jazde Sportsterem Iron,i gdybym mial zamienic to na seks z seksowna kobieta to bym jej odmowil


To dla mnie dziwne, ze obywatele kraju w ktorym zyje ponad 90 procent katolikow, tak niewiele osob wie o bialym malzenstwie
Smutne jest rowniez to, ze sprowadzacie wszystko do jednego, bez wzgl jaki jest temat.
Czemu we wszystkim chcecie wysmiewac katolikow? Tak bardzo boicie sie prawdziwej wiary? Tego, ze sa ludzie, ktorzy maja pewne wartosci i ich sie trzymaja?
Boicie sie, ze ktos uklada sobie zycie po swojemu i bedzie odstawal od resty? , ze bedzie spokojny, szczesliwy, be tych ciaglych awantur, obrazania i leku ktore pierwsze zdradzi? No to siup z lozka do lozka, bo moze czasem sie zdazy ze to partner partnerka pierwsza zoreintuje sie , jak bardzo sie boicie i pojdzie testowac innego?

Przeszkadzal by wam swiat, w ktorym zyje sie spokojnie? w ktorym jest milosc, a nie zazdrosc i bezsensowne leki?

Popatrzcie na to co wypisujecie ile w tym leku i obaw, bolu i tesknoty za czyms co wg was jest nieosiagalne i nierealne.


Zabawne, ze wszyscy o swojej religii mowia ze jest ona jedyna i prawdziwa. Skad taka pewnosc, ze to nie islam, buddyzm, hiduizm albo inna z 10000 istniejacych religii?

Na ten przyklad takie kwiatki ze scjentologii:
w książce Hubbarda Have You Lived Before This Life (Czy żyłeś już przed tym życiem) z roku 1958 opisane są poprzednie życia jednego ze scjentologów, których wspomnienia odzyskał podczas sesji audytowania. Wśród nich był romans z robotem udającym piękną, rudowłosą dziewczynę, bycie przejechanym przez walec drogowy kierowany przez marsjańskiego biskupa, zmiana w międzygalaktycznego morsa, który zginął spadając z latającego talerza, oraz życie jako „bardzo szczęśliwa istota, która mieszkała na planecie Nostra 23 064 000 000 lat temu”.

Dluzej niz znany nam wszechswiat. Zreszta w biblii mamy podobne glupoty, ale nie o tym mowa.

Zastanowmy sie co to by sie dzialo gdyby wszyscy zamiast lekow wybrali droge swiatla i "wiary" Gdyby sprzeciwiali sie bogu, co to rzekl ": "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię "

Wychodzi na to, ze gdyby byly ino biale malzenstwa, to ludzie formalnie zakwestionowaliby nakaz boski i czasie jednego pokolenia doprowadzili do unicestwienia gatunku ludzkiego, co to sobie radzil tak kolo 200tys lat jako HS.

Fakt, w owym czasie nic ow bog do ludzi jeszcze nie gadal. wolal sie poopierdalac i ocknal sie jakies kilka tys lat temu. Ale dosc o glupotach.
Z konteksty jasno wynika, ze zycie ludzi lubiacych sobie popierdolic jest pelne bolu, troski i strachu, a remedium na to jest ufnosc w bogu, zawiazanie kutasiny na supel i zaszycie waginy lniana nitka...

Umysl ludzki jest podatny na urojenia, a tu mamy jego kliniczny przyklad. Zyj agato z pajeczyna na cipie, ale nie staraj sie wmawiac innym, ze to wlasciwa droga, bo nawet wasi dostojnicy drwia sobie z tego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
141 Postów
Agata jackowska
(agataja)
Stały Bywalec
Bog jest jeden i nie ma znaczenia jak go nazwiesz. Liczy sie wiara. Tego np uczyl polski papiez .

Biale malzestwo moze zawrzec osoba, ktora nie zyje z malzonkiem ktorego kiedys poslubila w kosciele katolickim.

Nie wazne w tym momencie z jakich wzgledow to nastapilo. Wazne jest to, ze decydujesz sie na zycie z inna osoba, ale bez seksu , by nie popelniac grzechu cudzolustwa, do ktorego tak usilnie namawiacie innych. Nie licza sie dla niektorych nawet podstawy kultury.

Piszesz, ze Bog kazal sie rozmnazac, owszem, ale czy chcesz w taki sposob wychowac swoje dzieci, by np Twoja corka zmieniala facetow jak rekawiczki, a dzieci miala co najmniej piecioro, a kazde z innym? Tego chcesz? A moze wyslesz na skrobanke? Tylko co wtedy z tekstem, ktory przytoczyles, ze Bog kazal sie rozmnazac?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
agataja napisał:
bumel napisał:
Jest wiele zajec,ciekawszych od seksu,lub seks znudzil sie I przeszedl na drugi plan,znudzil.znaczy poped seksualny spadl,to tak samo jak ktos ma nadmiar ,chcialby odbywac to dwa razy dziennie,a ktos inny,jak ja w ogule o tym nie mysli,choc kiedys bylo I tak,np.w piatek mam jazde Sportsterem Iron,i gdybym mial zamienic to na seks z seksowna kobieta to bym jej odmowil


To dla mnie dziwne, ze obywatele kraju w ktorym zyje ponad 90 procent katolikow, tak niewiele osob wie o bialym malzenstwie
Smutne jest rowniez to, ze sprowadzacie wszystko do jednego, bez wzgl jaki jest temat.
Czemu we wszystkim chcecie wysmiewac katolikow? Tak bardzo boicie sie prawdziwej wiary? Tego, ze sa ludzie, ktorzy maja pewne wartosci i ich sie trzymaja?
Boicie sie, ze ktos uklada sobie zycie po swojemu i bedzie odstawal od resty? , ze bedzie spokojny, szczesliwy, be tych ciaglych awantur, obrazania i leku ktore pierwsze zdradzi? No to siup z lozka do lozka, bo moze czasem sie zdazy ze to partner partnerka pierwsza zoreintuje sie , jak bardzo sie boicie i pojdzie testowac innego?

Przeszkadzal by wam swiat, w ktorym zyje sie spokojnie? w ktorym jest milosc, a nie zazdrosc i bezsensowne leki?

Popatrzcie na to co wypisujecie ile w tym leku i obaw, bolu i tesknoty za czyms co wg was jest nieosiagalne i nierealne.



Skąd masz pewność że jeśli trafi ci się eunuch i w jednej kwestii będziecie się zgadzać to reszta życie też będzie sielanką?

Jak ktoś współżyje to nie jest prawdziwie wierzący....

nie mieści ci się pod kopułą że ludzie mogą siebie nie zdradzać, monogamia coś nierealnego.

No i jaką masz pewność że jak Ci się trafi taki co to nie chce ciebie i zapewnia, że kuciapy mu nie w głowie, nie ebie gdzieś kurtyzan na boku?

no tak na koniec, na wuj się produkuję przed betonem( czy tam trollem) , nic to nie da...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

()
Wiking
k
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty

()
Wiking
l
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
agataja napisał:
Bog jest jeden i nie ma znaczenia jak go nazwiesz. Liczy sie wiara. Tego np uczyl polski papiez .

Biale malzestwo moze zawrzec osoba, ktora nie zyje z malzonkiem ktorego kiedys poslubila w kosciele katolickim.

Nie wazne w tym momencie z jakich wzgledow to nastapilo. Wazne jest to, ze decydujesz sie na zycie z inna osoba, ale bez seksu , by nie popelniac grzechu cudzolustwa, do ktorego tak usilnie namawiacie innych. Nie licza sie dla niektorych nawet podstawy kultury.

Piszesz, ze Bog kazal sie rozmnazac, owszem, ale czy chcesz w taki sposob wychowac swoje dzieci, by np Twoja corka zmieniala facetow jak rekawiczki, a dzieci miala co najmniej piecioro, a kazde z innym? Tego chcesz? A moze wyslesz na skrobanke? Tylko co wtedy z tekstem, ktory przytoczyles, ze Bog kazal sie rozmnazac?


1.I tu sie mylisz, bo w przeciwnym wypadku jaki sens ma 1 przykazanie? Z tego co opisalas( co to niby wojtyla nauczal) zmienia sie jedynie nazwa a ontologicznie wszyscy wierza w jednego boga, Co zatem z politeizmem?

2. Slabo mnie interesuje z kim mozna zawrzec "biale malzenstwo" bo prozno go szukac w biblii czy ewangeliach. Jezeli zrobimy zalozenie( z samej istoty nonsensowne) ze to bog pisal biblie, to ty ze swoja interpretacja kwestionujesz jego nakazy.
Powolalas sie na JPII, to i ja cos od niego wrzuce, choc go ani nie cenie ani nie szanuje,
Familiaris consortio - adhortacja w ktorej pisze on:
małżeństwo realizujące nierozdzielnie cele płciowość ma wielkie znaczenie i jest drogą realizacji ludzkiej świętości. Innymi słowy nie ma małżeństwa, w pełnym znaczeniu tego słowa, bez współżycia seksualnego. - Jeżeli Bóg powołał kogoś do stanu małżeńskiego, to dał mu również zdolność do miłości cielesnej i wychowania potomstwa"

3. Odpowiedz na kolejny punkt zostal zawart powyzej.

4. Tu mamy do czynienie z bledem logicznym. W zdaniu ignorujesz wole bosko wprowadzajac do niego rozwazania moralne. Nie maja one miejsca, poniewaz nakazem nadrzednym jest to czego chcial bog - czyli rozmnazanie- Wszelkie twoje rozterki sa jedynie demagogia by uwiarygodnic idiotyczny zwyczaj nie majacy nic wspolnego z nakazami zawartmi w bibli.
Reszta to zenujaca mnipulacja. Podstawiasz zmienne w funkcji zdaniowej tak by rezultat byl potwierdzeniem tezy, tymczasem blad tkwi w samym zalozeniu. Bog jako byt absolutny wyrazil swoja wole, ktora ty ignorujesz. Reszta to semantyka.

Konkludujac: biale malzenstwo, to wymysl nie majacy nic wspolnego z nakazami boga! Idac w to sprzeciwiasz sie jego woli. MAsz rodzic w bolu i zasiedlac planete a nie hodowac pajeczyne na cipie. Bez wzgledu na to jak bardzo chcesz by to byla prawda, to niestety slowo boze nie pozostawia miejsca na interpretacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

()
Wiking
g
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

()
Wiking
Remigrant napisał:
Faktycznie popieprzyły mi się tematy, chciałem tu umieścić coś o kresach, teraz już poprawiłem na samodzielny temat.
Reszty chorej aluzji nie komentuję.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Prezydent_elekt napisał:
[quote]agataja napisał:
[quote]bumel napisał:
[quote]
... ze zycie ludzi lubiacych sobie popierdolic jest pelne bolu, troski i strachu, a remedium na to jest ufnosc w bogu, zawiazanie kutasiny na supel i zaszycie waginy lniana nitka...
quote]

Antos, to ja przez te zdanie prawie pol nocy nie spalam. Myslalam i myslalam...czulam jak bol i troska sie we mnie zaczaja.
Myslisz, ze to pora na przemyslenie swego zycia i pojscie droga cnoty? Jakiego boga wybrac? Tyle ich na swiecie...ktory najlepszy?

Owe zaszycie mnie bardzo martwi...

Antos, co robic?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Joseph napisał:
[quoteno tak na koniec, na wuj się produkuję przed betonem( czy tam trollem) , nic to nie da...[/quote]

Na miano trolla trzeba sobie zasluzyc - ja jestem matka prawdziwych Trolli i owej damy nie znam!

Huldra
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok