Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

141 Postów
Agata jackowska
(agataja)
Stały Bywalec
Prezydent_elekt napisał:

Tez jej zycze by poznala i zaprzestala agitacji, choc w tych urojeniach dostrzegam problem epistemologiczny pomiedzy tym czego chce bog w doktryne ktorego sama wierzy, a wzorcem postepowania promowanym przez jakies sekciarskie grupy bez poparcia watykanskiej Kongregacja Nauki Wiary. Istnieje jeszcze mozliwosc, ze sama ma zupelnie inne pragnienia i potrzeby ale wypaczone poglady niedopuszczaja ich do glosu. Wydaje jej sie, ze panuje nad popedami i jest to dobre dla boga, lecz moze byc to przejaw pewnego rodzaju myslowego rygoryzmu ocierajacego sie o fanatyzm.

Jesli tak to to pani popada w dogmatyz a probujac go uzasadnic redukuje sie do absurdu.
Trzecia droga to uzasadnianie na drodze doswiadczenia - wie jak to wyglada, wie ze to nic szczegolnego i wie, ze to nic co bog pochwala.
problem w tym, ze na podstawie szczatkowych doswiadczen nie mozna wysuwac wniosku ogolnego i jakiejs uniwersalnej zasady co do tego czym jest sex.

Tak czy siak jest to fiksacja.


Tak czy siak, wychodzi na to, ze malo wiecie o prawach w Kosciele Katolickim.

Zapytaj pierwszego napotkanego ksiedza, kto moze zawrzec Biale malzenstwo i dlaczego ma do tego prawo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
141 Postów
Agata jackowska
(agataja)
Stały Bywalec
asiulanor napisał:
Ja nie popieram, ani nie piętnuję tego jak chcesz żyć, więc mnie nie oceniaj.
Nie rozumiem, czemu jesteś aż tak zgorzkniała i przesiąknięta nienawiścią do wszystkich tych, dla których seks jest istotną częścią jestestwa. Nie wszyscy muszą ci przytakiwać, takie jest życie. Każdy żyje jak chce i błędem jest przekonywanie ludzi, że to co robię jest lepsze od tego, co robią inni. "Moje jest bardziej mojsze niż twojsze" napewno inne, ale czy lepsze, czy gorsze nie nam oceniać.


Tak w ogole, to w ktory fragment moich postow jest wpisana nienawisc? Jak sama piszesz , rob co chcesz mnie nic do tego, ale tobie tez nic do tego jak inni chca zyc

Rozumiem , ze seks dla niektorych jest wazniejsy od innych spraw, to wasza sprawa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
agataja napisał:


Tak czy siak, wychodzi na to, ze malo wiecie o prawach w Kosciele Katolickim.

Zapytaj pierwszego napotkanego ksiedza, kto moze zawrzec Biale malzenstwo i dlaczego ma do tego prawo.


Tu nie trzeba sie pytac "pierwszego napotkanego ksiedza", bo on wie tyle na temat prawa kanonicznego co "pierwszy napotkany Heniek" z budowy (przykladem moga byc niektore wypowiedzi dostojnikow koscielnych). Tu wystarczy uzycie wlasnej glowy. Jezeli celem malzenstwa jest splodzenie i wychowanie dzieci, to jak do tego ma sie "biale malzenstwo" ? Wrecz przeciwnie, takie zalozenie, czyli brak pozycia fizycznego, jest podstawa do uniewaznienia malzenstwa.
Jak dla mnie, to mozesz zyc w bialym, czarnym, niebieskim, czy zielonym malzenstwie, tylko nie dorabiaj do tego bzdurnej ideologii i nie wmawiaj, ze jest to czescia doktryny KK. Czarni ci w glowie nabeltali, zeby tylko im owieczek za duzo nie ubylo, ot co !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Makaryna napisał:
agataja napisał:


Tak czy siak, wychodzi na to, ze malo wiecie o prawach w Kosciele Katolickim.

Zapytaj pierwszego napotkanego ksiedza, kto moze zawrzec Biale malzenstwo i dlaczego ma do tego prawo.


Tu nie trzeba sie pytac "pierwszego napotkanego ksiedza", bo on wie tyle na temat prawa kanonicznego co "pierwszy napotkany Heniek" z budowy (przykladem moga byc niektore wypowiedzi dostojnikow koscielnych). Tu wystarczy uzycie wlasnej glowy. Jezeli celem malzenstwa jest splodzenie i wychowanie dzieci, to jak do tego ma sie "biale malzenstwo" ? Wrecz przeciwnie, takie zalozenie, czyli brak pozycia fizycznego, jest podstawa do uniewaznienia malzenstwa.
Jak dla mnie, to mozesz zyc w bialym, czarnym, niebieskim, czy zielonym malzenstwie, tylko nie dorabiaj do tego bzdurnej ideologii i nie wmawiaj, ze jest to czescia doktryny KK. Czarni ci w glowie nabeltali, zeby tylko im owieczek za duzo nie ubylo, ot co !!!


Moze to byc forma "malzenstwa" dla osob po rozwodach, ktore chca uczestnicczyc w eucharystii. Osoby te komga przymmowac Komunie, a jednoczesnie cieszyc sie "malzenstwem" zyjac bez grzechu w celibacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Jak to wszystko czytam, to tylko z jednym mi sie to kojarzy

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
Karol.Ky napisał:
Makaryna napisał:
agataja napisał:


Tak czy siak, wychodzi na to, ze malo wiecie o prawach w Kosciele Katolickim.

Zapytaj pierwszego napotkanego ksiedza, kto moze zawrzec Biale malzenstwo i dlaczego ma do tego prawo.


Tu nie trzeba sie pytac "pierwszego napotkanego ksiedza", bo on wie tyle na temat prawa kanonicznego co "pierwszy napotkany Heniek" z budowy (przykladem moga byc niektore wypowiedzi dostojnikow koscielnych). Tu wystarczy uzycie wlasnej glowy. Jezeli celem malzenstwa jest splodzenie i wychowanie dzieci, to jak do tego ma sie "biale malzenstwo" ? Wrecz przeciwnie, takie zalozenie, czyli brak pozycia fizycznego, jest podstawa do uniewaznienia malzenstwa.
Jak dla mnie, to mozesz zyc w bialym, czarnym, niebieskim, czy zielonym malzenstwie, tylko nie dorabiaj do tego bzdurnej ideologii i nie wmawiaj, ze jest to czescia doktryny KK. Czarni ci w glowie nabeltali, zeby tylko im owieczek za duzo nie ubylo, ot co !!!


Moze to byc forma "malzenstwa" dla osob po rozwodach, ktore chca uczestnicczyc w eucharystii. Osoby te komga przymmowac Komunie, a jednoczesnie cieszyc sie "malzenstwem" zyjac bez grzechu w celibacie.

---------------------
Taaaa...."jednoczesnie cieszyc sie z malzenstwa zyjac bez grzechu...".taaa..no to tak jakby pędzić Subaru majac zamiast silnika-boxer turbo - naped nożny.
Hm..a ja grzesznik wszeteczny mam ich nawet dwa...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
agataja napisał:
asiulanor napisał:
Ja nie popieram, ani nie piętnuję tego jak chcesz żyć, więc mnie nie oceniaj.
Nie rozumiem, czemu jesteś aż tak zgorzkniała i przesiąknięta nienawiścią do wszystkich tych, dla których seks jest istotną częścią jestestwa. Nie wszyscy muszą ci przytakiwać, takie jest życie. Każdy żyje jak chce i błędem jest przekonywanie ludzi, że to co robię jest lepsze od tego, co robią inni. "Moje jest bardziej mojsze niż twojsze" napewno inne, ale czy lepsze, czy gorsze nie nam oceniać.


Tak w ogole, to w ktory fragment moich postow jest wpisana nienawisc? Jak sama piszesz , rob co chcesz mnie nic do tego, ale tobie tez nic do tego jak inni chca zyc

Rozumiem , ze seks dla niektorych jest wazniejsy od innych spraw, to wasza sprawa

------------------
Ja tam uwazam ,ze taka para "biało-małżeńska" w trakcie wspolnych nocnych....modłów powinna wsłuchiwać się w stary hymn Ku-Klux-Klan,u "Knights in white satin" (Moody Blues,YouTube).Noce w białym atłasie....Wprawdzie w takiej scenerii poczałem kiedys mego syna,ale moze przysnałem i sprawił to jakiś wizytujacy nas anioł niebieski.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
141 Postów
Agata jackowska
(agataja)
Stały Bywalec
A wiecie, ze mistrzowie jogi rowniez daza i zyja w celibacie, a nie tylko katolicy ?
Pozdrawiam wszystkich mistrzow jogi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
agataja napisał:
A wiecie, ze mistrzowie jogi rowniez daza i zyja w celibacie, a nie tylko katolicy ?
Pozdrawiam wszystkich mistrzow jogi


Mahatma Gandhi tez zyl w celibacie, no i zobacz czym to sie dla niego skonczylo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
agataja napisał:
A wiecie, ze mistrzowie jogi rowniez daza i zyja w celibacie, a nie tylko katolicy ?
Pozdrawiam wszystkich mistrzow jogi


Wiemy.

Wiemy tez, iz mnisi buddyjscy tez...

A wiesz dlaczego celibat u mistrzow jogi i wsrod mnichow buddyjskich ma sie nijak do celibatu urzednikow przedsiebiorstwa dzialajacego pod firma Kosciol Rzymsko Katolicki?

Otorz dla tego, iz w tym pierwszym przypadku wynika to z systemu filozoficznego i wierzen religijnych, calkowicie ze soba spojnych.
W drugim z tych przypadkow, czyli KrK jest to podyktowane wzgledami czysto finansowymi (troska o nie uszczuplanie majatku Kosciola). Celibat wymyslono w IV wieku naszej ery, aby jak kolokwialnie ujal to Kazik Staszewski: aby dzieci biskupow nie mogly dziedziczyc, zabroniono tym biskupom sie zenic...
Celibat w KrK jest jednym z wielu przykladow jawnej i razacej sprzecznosci regulacji wewnatrz tej Korporacji z wytycznymi zawartymi w Pismie Swietym Nowego Testamentu.
W Pierwszym Liściesw. Pawła do Tymoteusza oraz w Liście Pawła do Tytusa są wymienione kryteria, jakie ma spełniać każdy przywódca w Kościele (starszy, diakon, prezbiter, biskup itp.):

1 Tymoteusza
Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel, nie oddający się pijaństwu, nie zadzierzysty, lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz, który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości, bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży? (...) Również diakoni mają być uczciwi, nie dwulicowi, nie nałogowi pijacy, nie chciwi brudnego zysku, zachowujący tajemnicę wiary wraz z czystym sumieniem. Niech oni najpierw odbędą próbę, a potem, jeśli się okaże, że są nienaganni, niech przystąpią do pełnienia służby. (..) Diakoni niech będą mężami jednej żony, mężami, którzy potrafią dobrze kierować dziećmi i domami swoimi.

List do Tytusa
... Pozostawiłem cię na Krecie w tym celu, abyś uporządkował to, co pozostało do zrobienia, i ustanowił po miastach starszych, jak ci nakazałem, takich, którzy są nienaganni, są mężami jednej żony, którzy mają dzieci wierzące, które nie stoją pod zarzutem rozpusty albo krnąbrności. Biskup bowiem jako włodarz Boży powinien być nienaganny, nie samowolny, nieskory do gniewu, nie oddający się pijaństwu, nie porywczy, nie chciwy brudnego zysku, ale gościnny, zamiłowany w tym, co dobre, roztropny, sprawiedliwy, pobożny, wstrzemięźliwy, (9) trzymający się prawowiernej nauki, aby mógł zarówno udzielać napomnień w słowach zdrowej nauki, jak też dawać odpór tym, którzy jej się przeciwstawiają.

Mamy tez List do Koryntian...
A teraz o czym pisaliście: Dobrze jest, jeżeli mężczyzna nie dotyka kobiety; jednak ze względu na niebezpieczeństwo wszeteczeństwa niechaj każdy ma swoją żonę i każda niechaj ma własnego męża. Mąż niechaj oddaje żonie, co jej się należy, podobnie i żona mężowi. Nie żona rozporządza własnym ciałem, lecz mąż; podobnie nie mąż rozporządza własnym ciałem, lecz żona. Nie strońcie od współżycia z sobą, chyba za wspólną zgodą do pewnego czasu, aby oddać się modlitwie, a potem znowu podejmujcie współżycie, aby was szatan nie kusił z powodu niepowściągliwości waszej.

Ciekawa rzecz, ze nigdy i nigdzie te fragmenty Pisma nie sa czytane...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok