Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Anna _ Jarek B Tomasz Czarnecki Rafał Soboń Marihøne jasmina2 ASK-Gjerdrum Dominik Przyborowski iwonaj (13772 niezalogowanych)
1635 Postów
Maniak
slawek1978 napisał:
Nie narzekam jak to BiZi pisze tylko opisałem swoje spostrzeżenia o które pytała jedna Pani.

A Norwegia ... dała mi to samo co pewnie tobie .... KASE i tylko KASE.
A ja mam pomysł jak wrócić sobie z tą KASA do kraju i otworzyć wlasny biznes.

Wypowiadasz się jako osoba płci męskiej.
Ja mam żone która ze wzledow zdrowotnych nie jest w stanie nauczyć się norweskiego.
Przekonala się o tym dopiero tutaj, ale nawet jesli nie.
85% dziewczyn, kobiet POLEK które przebywają w Norwegii trudnią się sprzątaniem.
Myślisz że robią to bo lubią ... nie jest to jedyna mozliwa dla niech praca.

Faceci mogą robić wszystko, a Nasze kobiety .. myślisz czasami o nich czy jesteś zadumany sam w sobie.


Nie narzekalem na brak kasy w PL, moj wyjazd wiazal sie ze zmiana chorego klimatu na troche lepszy, bezstresowe zycie itd. Kasa moze i jest, w luksusach nie plywam, ale jestem zadowolony z zycia i wiecznie usmiechniety , zona przyjechala tutaj po 2 latach nauki jezyka norweskiego w PL, kontynuowala nauke tutaj, znalazla prace w 6 miesiecy, obecnie pracuje w przedszkolu. Nie jest to jej docelowe zajecie ale pozwla zarobic pieniadze, dzieki ktorym zyjemy troche lepiej i stac ja na oplacenie kursu norweskiego. Naprawde sa inne zajecia niz sprzatanie, ale najpierw trzeba dac cos od siebie, zainwestowac w nauke jezyka, miec poukladane w glowie......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
ziuta ;)
(ziuutka)
Wiking
Nie bój się do odwaznych świat należy Mieszkamy tu 2.5 roku przeszliśmy wiele i to oboje na początek bez jezyka tylko polski !!! I daliśmy rade oboje pracujemy bo chcemy , a dzieci 13 / 7 nie chca wracac chyba że na ferie / wakacje .Barneverne hm tez nie masz się czego bać !!!! Po 2.5 roku wiem że Ci nie zagrozi . Straszyli nas bardzo ze zabierają bez powodu , nie ma nic bez powodu !!! Zycie w No rzeczywiście jest drogie , ale my polacy wiemy jak zarządzać wypłatą . W naszym przypadku było tak ze wybraliśmy .... rodzina musi byc razem !!! Nie wiem jak myślą inni Kiedys napisał mi ktos na forum jak znasz jezyk zycie w No staje sie piekniejsze , i to jest prawda powodzenia zycze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
maxa maxa
(maxa)
Wiking
Jestem nauczycielem w norweskim przedszkolu i jak czytam te Wasze wypowiedzi to jestem w szoku. Co Wy ludxie robicie w Norge. Dzieci tu maja normalne dziecinstwo. Ucza sie kontaktow ze soba. Jest milo i rodzinnie. Co z tego ze nie ma codziennie obiadow i siedza w deszczu na dworze. Liczy sie podejscie. Dlatego my Polacy marudzimy, bo nas nikt nie nauczyl radzenia sobie w zyciu z usmiechem. Co z tego ze w szkole nizszy poziom. A Norwedzy w swiecie sa najlepiej wyksztalconymi ludzmi. Moje dzieci uwielbiaja szkole, ciesza sie na kazdy dzien a testy nie wywoluja w nich strachu. A poza tym rodzina piwinna byc razem i jezeli ktos szanuje swoje dzieci niczego nie musi sie bac. A BV wielu matkom bardziej pomogl niz zaszkodzil. A te pierdoly co w Polsce dzieci sie ucza a w Norge badziewie to mnie przeraza. Pierwsza klasa w Norge to u nas zerowka, tez sa literki. Zadne panstwo tak nie dba o dzieci jak Norwegia. Konczac szkole srednia dzieci maja zapewniona prace czego w Polsce nie ma i to jest lepszy start. Nie pisze ze wszystko tu jest super, ale jest lepiej niz w Polsce. Ja wyjechalam wlasnie dla dzieci i widze ze to byla najlepsza moja decyzja. A poza tym sama chodze do pracy bez stresu i starcza mi od wyplat UH fo wyplaty a nawet na fajne wakacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Sławek K
(slawek1978)
Wiking
No wiem ze jak masz rodzine tutaj to nie odkladasz 30.000.

Nie wymieniajmy bezsensownych maili bo to do niczego nie prowadzi.
Wiem że jest dużo ZA, dużo PRZECIW ... albo mało ZA mało PRZECIW .. nieważne.

Fajnie że Wam sie układa ... cieszę się jak widze że Polacy mają lepiej.
Masz żonę więc wiesz, że kobiecie cieżko znaleść pracę i że nie wszyskim Naszym rodaczką
idzie tak dobrze.

Ale zauważyłem jedno po napisaniu chyba 5 postów.
Mało jest ludzi którzy opisują problematykę życia tutaj, a jak już opiszą to od razu dostaną
10 odpowiedzi "WRACAJ DO KRAJU".

Po prostu wiem, że te 85% kobiet tutaj przebywających mają przerąbane.
No i oczywiście podziwiam te 15% pozostałych ... które się z tego wyrwały.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
slawek1978 napisał:
Nie narzekam jak to BiZi pisze tylko opisałem swoje spostrzeżenia o które pytała jedna Pani.

A Norwegia ... dała mi to samo co pewnie tobie .... KASE i tylko KASE.
A ja mam pomysł jak wrócić sobie z tą KASA do kraju i otworzyć wlasny biznes.

Wypowiadasz się jako osoba płci męskiej.
Ja mam żone która ze wzledow zdrowotnych nie jest w stanie nauczyć się norweskiego.
Przekonala się o tym dopiero tutaj, ale nawet jesli nie.
85% dziewczyn, kobiet POLEK które przebywają w Norwegii trudnią się sprzątaniem.
Myślisz że robią to bo lubią ... nie jest to jedyna mozliwa dla niech praca.


Faceci mogą robić wszystko, a Nasze kobiety .. myślisz czasami o nich czy jesteś zadumany sam w sobie.



1. Prowadziles wczesniej biznes w PL? podejrzewam, ze nie, skonczy sie kasa i wrocisz do Norge....znam wielu co tak mowilo i robilo jak ty....

2. Oczywiscie te dzewczyny mowia po norwesku i maja wyksztalcenie lepsze niz zawodowe......podstawowe? .....
a w Polsce pracowaly w biurach, bankach i kancelariach, prawda? . Znajac zycie, w Polsce byly bezrobotne, bez szans na prace za wiecej niz 1000 zl, bo brakowalo wyksztalcenia i kwalifikacji....Po drugie, NAWET jezeli ktoras ma wyksztalcenie i zawod, ktory pozwoli jej tutaj zajac jakies lepsze stanowisko a bariera zazwyczaj jest nieznajomosc jezyka, wtedy ida sprzatac, ale chodza tez do szkoly i ucza sie pilnie jezyka, po 2 latach intensywnej nauki, szukasz pracy w swoim zawodzie, i jest duza szansa ze znajdziesz . Po trzecie, zadna praca nie hanbi....licza sie ambicje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
417 Postów
Brudny Harry
(Hardi)
Wyjadacz
Sławek K, Oslo i inne arabolandie gdzie królują lewicowe poglądy AP nie stanowią całej Norwegii, jest cała masa normalnych regionów z normalnymi ludźmi i z mieszkaniami za 6-7 tyś NOK, a nie za 10-11 tyś. NOK
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
Hardi napisał:
Sławek K, Oslo i inne arabolandie gdzie królują lewicowe poglądy AP nie stanowią całej Norwegii, jest cała masa normalnych regionów z normalnymi ludźmi i z mieszkaniami za 6-7 tyś NOK, a nie za 10-11 tyś. NOK


dokladnie, np. Porsgrunn i Skien, tam tez mozna znalesc prace, a mieszkanie 100m2 za 6 tys , albo mozesz kupic dom za 1.6 mln
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
417 Postów
Brudny Harry
(Hardi)
Wyjadacz
ziuutka napisał:
Nie bój się do odwaznych świat należy Mieszkamy tu 2.5 roku przeszliśmy wiele i to oboje na początek bez jezyka tylko polski !!! I daliśmy rade oboje pracujemy bo chcemy , a dzieci 13 / 7 nie chca wracac chyba że na ferie / wakacje .Barneverne hm tez nie masz się czego bać !!!! Po 2.5 roku wiem że Ci nie zagrozi . Straszyli nas bardzo ze zabierają bez powodu , nie ma nic bez powodu !!! Zycie w No rzeczywiście jest drogie , ale my polacy wiemy jak zarządzać wypłatą . W naszym przypadku było tak ze wybraliśmy .... rodzina musi byc razem !!! Nie wiem jak myślą inni Kiedys napisał mi ktos na forum jak znasz jezyk zycie w No staje sie piekniejsze , i to jest prawda powodzenia zycze
nic dodać nic ująć

amen
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
BiZi napisał:slawek1978 napisał:
85% dziewczyn, kobiet POLEK które przebywają w Norwegii trudnią się sprzątaniem.
Myślisz że robią to bo lubią ... nie jest to jedyna mozliwa dla niech praca.

...a w Polsce pracowaly w biurach, bankach i kancelariach, prawda? . Znajac zycie, w Polsce byly bezrobotne, bez szans na prace za wiecej niz 1000 zl, bo brakowalo wyksztalcenia i kwalifikacji....

Ha ... Bardzo mądra i trafna riposta ...
Zauważyłem , że na Forum narzekają jedynie te przypadki , które w Polsce też nie dawały sobie rady .
A tu jedynie , poprzez większą kasę i to tylko wydawaną w Polsce budują swoją Urojoną wyższość !
Znam wielu tych , którzy żywią się Tutaj tylko solą chlebem ze sklepu a mięso w postaci ryb s Porowego Basenu to jedyny i podstawowy posiłek serwowany na okrągło 4 razy dziennie .
---
Znam też i takich , którzy razem /para/ mieszkali kątem w hotelu robotniczym ponieważ odkładali również każdy grosz , jednak by zainwestować w Norge . Teraz są na swoim / dom/ i co z tego ,że ukredytowani ... skoro życie jest jedno i krótkie , a do grobu i tak nikt nic nie zabierze .
Moim zdaniem , to właśnie ta Rodzina jest najszczęśliwsza , ta tu na Miejscu "na własnych śmieciach" .
On inie szpanują na urlopie , jak Impek całej wiosce .
Ponieważ ONI MAJĄ SIEBIE Tu i TERAZ ...
---
Nie czekają na tanie bilety , by spędzić dwie trzy noce i znowu powrót , do kieratu w rozłące ! .
Oni razem tych nocy mają razem cały ROK NON STOP , na dobre i złe .
---
Ich wspólne dzieci .... nie są w rozterce , jak widzą Ojca lub matkę , dwa - cztery razy w Roku !!! .
Są razem
Ech
można tak mnożyć i mnożyć .
Niemniej każdy na swój sposób , tworzy SWÓJ RAJ inaczej było by nudno .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Hubert Kupczyk
(luis245)
Wiking
Nie wiem czytam tak te wasze wypowiedzi odpowiedzi i nie rozumiem tak do konca. po pierwsz roztrzacacie teman który naprawde daje wszystkim do myslenia w sprawie dzieci i Kazdy rodzic to rozumie wiadomo ze wszystko bys oddał za swojego skarba ale to nie działa w ten sposób. Powiedzmy szczeze bo i dla mnie to jest nie do zrozumienia zeby zabrac dziecko o tak sobie i ty musisz to zrozumiec . Teraz napisze pare słów za które z góry przepraszam. Te jebane norweski niedorozwoje które musza sie dymac miedzy soba w rodzinach wykorzystuja to ze polskie rodziny moga zyc w zgodzie miec szczesliwa rodzine dzieci które kochaja swoich rodziców i odadadza wszystko za nich odbierają nam nasze szczescia tylko dlatego ze jebnieta stara baba która ma 90 lat powie ze dziecko płacze ale kor........ niech zrozumieja to ze to jest dziecko pojeby jedne nie maja swojch to kradna nasze jakims pojebanym prawem to jest nie zgodne z prawem i zyja z tym normalnie tego nie da sie wytłumaczyc mieszkam tu 14 lat i z doswiadczenia wiem ze jest bardzo wiele rzeczy które ułatwia Norweski system ale tego barne Verne nie da sie zrozumiec to jest poprostu chore sami sobie kopia dołek bo który normalny ojciec pogodzi sie z ich pojebanym prawem to prowadzi do jednego zrobisz wszystko zeby znalezc swoje dziecko i napewno bedziesz szukał zemsty...........
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok