Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

240 Postów
Ewa M.
(toja)
Stały Bywalec
i pomału się rozwiązują Twoje problemy.Jestem katoliczką i zawsze powtarzam że Bóg jest sprawiedliwy choć nie rychliwy.Oby reszta się też ułożyła powodzenia życzę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Ja akurat katoliczką nie jestem, ale wierzę w Boga, modlę się i wiele razy doświadczyłam, że moje modlitwy zostały wysłuchane! Czasem jednak o tym zapominam, pojawiają się czarne chmury i zapominam, że kiedyś świeciło słońce Taka ludzka natura Teraz znów się wszystko zmienia, a ja powoli dostaję skrzydeł, oby tak dalej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
202 Posty
Agnieszka N.
(AgaN)
Stały Bywalec
Hej Hej
Gama28 gratuluję....i wszystkim nowo upieczonym mamą
Ja mam synka..w lato kończy 5 latek....urwisek mój kochany....a ja za pare miesięcy też juz okrągła rocznica lat trzy...stu....
Planuje od jesieni kolejną dzidzię, mam nadzieję że będzie łatwo zajść w ciążę bo w pierwszej nawet nie wiedziałam że jestem
Najpierw planuje badania, chcę być pewna żewszystko gra....dłuugo się zastanawiałam ale mąż i Pani ginekolog w PL przekonali mnie do tego kroku
Boję się strasznie porodu bo z pierwszm o mało nie przypłaciłam tego życiem...i mam nadzieję że będzie cesarka jak za pierwszym razem...zbyt duzo mnie to kosztowało zdrowia i przedewszystkim zbyt długo rodziłam póki zdecydowali sie na cesarkę...no i też z tego powodu wzlekałam aż pięć lat żeby mój syn miał rodzeństwo... ...pozatym cierpiałam na depresję poporodową i myślę że mnie to tym razem ominie....niestety takie są uroki po ciężkim porodzie....
Jeśli wszystko będzie dobrze zdecyduję się na poród w PL...pierwsze dziecko rodziłam w Niemczech, a drugie nie chce rodzić w Norwegii....słyszałam o niekompetencji tutejszych szpitali...
Może wy dziewczyny miałyście inaczej to będe wdzięczna za opinie....muszę się przygotować jakoś i nastwić

pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
AgaN o niekompetencji lekarzy tutaj slyszalas?? wiesz, ja opisalam swoja cesarke tutaj jaka mialam dwa miesiace temu, pierwsza mialam w PL, zaluje ze nie zdecydowalam sie na porod w Norwegii za pierwszym razem. Opieka szpitalna rewelacyjna. Popatrz wstecz i poczytaj strona 80
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
400 Postów

(marta86)
Wyjadacz
Witaj
Rodziłam drugie dziecko w Norwegii i dobrze wspominam poród i opiekę po porodową, nie dopatrzyłam się nie kompetencji ani jakich kolwiek nie umiejętności ze strony służby zdrowia. Moja trzecia ciąza rownież od początku była prowadzona w Norwegii tutejsi lekarze dopatrzyli się nie prawidłowośći w rozwoju mojego synka, lekarze błyskawicznie postawili diagnozę z dnia na dzień przemierzyłam 1200km aby specjaliści zbadali chorobę mojego dziecka. Nie mogę powiedzieć złego słowa na norweską służbę zdrowia, zostałam objęta fachową opieką pomimo tego że mojego synka już nie ma ze mną...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Marta86, mam nadzieję, że się trzymasz... Wiesz, że też to przechodziłam. Trzymam kciuki, abyś jak najszybciej zaakceptowała sytuację i zaczęła patrzeć do przodu. Będzie dobrze!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
202 Posty
Agnieszka N.
(AgaN)
Stały Bywalec
magdalena_d84 Dziękuje za opis, przeczytałam..no właśnie ja miałam to samo w Niemczech tam to nawet proponowali masaż podczas podrodu....identycznie było....poza samym porodem, bo w sumie miałam rodzić normalnie a wyszło jak wyszło..cesarka , rana nie gojąca się i w dodatku byłam intubowana, po którym dostałam zapalenie krtani..koszmar
Ja nie miałam nigdy doświadczenia z polskimi szpitalami więc nie wiem jak to jest, ale jeśli chodzi o opiekemedyczną tutaj to niestety ale mój mąż pracuje w norweskiej służbie zdrowia i to co on opisuje to niewygląda ciekawie...( w porównaniu z mojej strony z niemiecką służbą zdrowia)...
choć nie powiem poród był ciężki to dopiero po dobie położna zgłosiła że jest zle..a lekarze upierali sie że mogę urodzić normalnie..jak czytałam że tutaj tak pozno robi się usg, i wogóle to się przeraziłam...w moim przypadku już w19 tygodniu lekarz zlecił tzw."doppler"pomiar nie pamiętam jak to się nazywa, ale na podstawie chyba karku dziecka w łonie stwierdzali czy jest chore...
usg ogólnie pierwsze miałam w 9 tygoniu już...nie mówiąc o ogólnym badaniu krwi, włącznie z obecnością wirusa Hiv,i bakteriologiczną na obecność chlamydii...już na samym początku ciąży...
Czy tutaj robią takie szczegółowe badania???...dobrze wiedzieć bo nie wiem czy nie pojechać do PL na początku ciąży...nie jestem już dwudziestolatką a czym kobieta starsza tym większe obawy o ciąże...same rozumiecie


marta86 bardzo współczuje...kiedyś ktoś powiedział że śmierć jest częścią życia...dlatego z nią wygrywamy bo żyjemy nadal gdzieś w innym świecie...kiedyś zobaczysz swoje swoje dziecko
I dołaczam się do słów Gamy..dalej do przodu ....nie tylko będzie ale musi być dobrze
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Anna Laz
(Ania78)
Wiking
hej. Przykro mi ze mialas taki ciezki porod. Ja rodzilam 12 tygodni temu w norwegi i musze powiedziec ze bylo ok. Co prawda mialam szczescie bo rodzilam w jednym z najlepszyh szpitali (Rikshospitalet), poniewaz miejsca nie bylo w tym szpitalu co mialam wyznaczony. Sama nie wiem jak opisac moj porod , bo byl bardzo szybki(za dlugo czekalam w domu) i do dzisiaj nie wszystko potrafie pojac. Do szpitala przyjechalam z 9 cm rozwarcia i po 22 minutach moja coreczka byla na swiecie=). Zaluje ze tak dlugo czekalam , bo troche to wszystko bylo dramatyczne. Ale w kazdym badz razie z opieki bylam bardzo zadowolona, lezalam4 dni i otrzymalam pomoc we wszystkim. Mam nadzieje ze szybko zajdziesz w ciaze i ten najpiekniejszy okres w zyciu przejdziesz bez przeszkod a drugi porod bedzie latwiejszy.
Pozdrowienia od swiezo upieczonej szczesliwej mamy=)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Ewa Bielak-Przybyla
(ewich1988)
Wiking
witam ja rowniez jestem mloda mama... mieszkam w tretten juz od 3 m-cy i w sumie nie mam z kim pogadac (bariera jezykowa) oprocz mojego meza jestem mama 16 miesiecznego chlopczykamam 22 lata
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Anna Laz
(Ania78)
Wiking
tretten, a gdzie to jest
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok