Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
anulka86 gratuluje jakie on ma piekne ciemne oczka, a te wloski to powalily mnie na kolana, takie dluuugie, jejka moja mala to nie wiem kiedy bedzie takie miec hihi a ma juz 2miesiace i prawie tydzien

dzisiaj bylam z ciekawosci w helsestasjon ja zwazyc,i moja pyzunia pieknie przybiera na wadze, ma juz 5.655g jak dla mnie to sama radosc jak na kruszynke wazaca przy narodzinach 2.925

teraz mamy coraz weselej w domku, mala jak nas tylko zauwazy to juz zaczepia nas swoim glosikiem, a usmiech jej jest niesamowity
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(anulka86)
Nowicjusz
Nasz Alanek wazy na dzień dzisiejszy 5.067 i ma 63cm jest z niego długi męzczyzna
tez zaczyna gaworzyć pomalutku uśmiecha sie np..tak słodko

Tylko niepokoją mnie u naszego syneczka od jakiegos tyg.wyskoczyły mu na buźce takie czerwone krostki są teraz takie suche..chropowate w okolicach czoła i na policzkach..czy któres z waszych dzieci tez mialo takie...co w tej sytuacji robic? czy to normalne u niemowląt w pierwszych miesiącach zycia?Dodam ze Alanka karmie piersią
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(anulka86)
Nowicjusz
Nasz Alanek wazy na dzień dzisiejszy 5.067 i ma 63cm jest z niego długi męzczyzna
tez zaczyna gaworzyć pomalutku uśmiecha sie np..tak słodko

Tylko niepokoją mnie u naszego syneczka od jakiegos tyg.wyskoczyły mu na buźce takie czerwone krostki są teraz takie suche..chropowate w okolicach czoła i na policzkach..czy któres z waszych dzieci tez mialo takie...co w tej sytuacji robic? czy to normalne u niemowląt w pierwszych miesiącach zycia?Dodam ze Alanka karmie piersią
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(oliwka86)
Wiking
hej, magda2 gratuluje synka nam powiedzieli ze bedzie cora ale nic pewnego

co do wyprawki tez jeszce nie mamy nic kupionego ale mamy upatrzony wozek, lozeczko,itd

mam pytanie do ciebie..bylam w Nav jakis czas temu i powiedzieli mi ze papiery powinnam zlozyc po 27 tygodniu ciazy...czy tak faktycznie jest?
Mamy firme, wiec bede musiala udac sie do swojego ksiegowego i dowiedziec sie co mi sie bedzie bardziej oplacalo beciakowe czy macierzynskie.
23 stycznia lece do polski odwiedzic rodzinke i przy okazji zalatwilam sobie usg3D i jak dowiem sie ze na 100 % cora czy synek ruszam na zakupy ubrankowe dla malenstwa

aha jak mam zaltwic kobiety sobie te paczki?

macie jakies sprawdzone wozki na warunki norweskie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Wiking
witam! a czy któraś z was rodziła może w gjoviku? jestem w 31 tc i tam będe miała cc i jestem ciekawa opini. dzięki za info, pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
oliwka86 z tym składaniem papierów rzeczywiście tak jest, po 26 tyg. możesz składać. Co do wózków, to z moich doświadczeń wynika, że warto zainwestować w te, które sprzedają w Norwegii, są drogie, ale dobre. Sama wybrałam tańszą wersję i nie dawałam rady przepchnąć wózka przez zaspy śniegowe lub latem pod górki. Teraz mam wózek Carena podwójny, prowadzi się bardzo łatwo. Nie jest to wózek jakiś drogi. W każdym razie zaobserwowałam, że Norweżki, które miały duże klasyczne wózki z dmuchanymi kołami, na sprężynach, z dużą budą nie miały problemu w prowadzeniu takiego wózka, a duża buda i duży kosz ułatwiały życie. Ja miałam wózek z małą budą i śpiwór się ledwo mieścił. W wózku bliźniaczym Carena buda też jest wąska, ale przynajmniej długa. A moja koleżanka, która miała wózek polski klęła pod nosem za każdym razem, gdy musiała go użyć...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
A ja byłam dziś w Helsestasjon z moimi dziewczynami. Wielka wyprawa autobusem, hehe! Emilka ma 1 mies. i tydzień. Waży 4550 gram, ma 55,5 cm długości. Świetnie się rozwija. Majeczka, która ma dziś 17 miesięcy waży, bagatela, 14,5 kg. W sklepach, na ulicy ludzie ją zaczepiają, mówią do niej, bo ona bardzo zaczepna jest, oczekują odpowiedzi, bo wygląda na jakieś 2-3 lata, a tu nic, Majcia do ludzi mówi: uu, uu, ee, ee. Wszyscy oczy wytrzeszczają, że ona taka duża w tym wieku jest, hehe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(oliwka86)
Wiking
gama 28 dziekuje za rade wlasnie znalzalam w Polsce taki wozek szeroka buda, szeroki rozstaw kol, ktore sa pompowane no i oczywiscie 4 kolka nie 3 bo ostatnio wlasnie widzialm jak jedna biedna kobieta w tym sniegu probowala pchac taki wozek...nie wygladalo to humanitarnie. upatrzylam sobie wozek coneco barracuda lub mustang do tego spotkam dzis jedna Polke w centrum handlowym i zapytalam ja jak sie nim jezdzi i czy jest praktyczny(ile miejsca zajmuje w samochodzie itd)

dziekuje tez za info odnosnie skladania papierow wychodzi na to ze na przyszly tydzien moge zaczac mam nadzieje tylko ze potraktuja mnie Nav jak czlowieka.


dobranoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
Oliwka ja mam sprawdzony wozek kadex z Pl-do bani, nie dosc ze ciezki to ma nie wygodna spacerowke pozniej dla dziecka, teraz mam X-Lander i jestem bardzo z niego zadowolona.
Jezeli chodzi o wyprawke dla dzidzi-ubranka, to na twoim miejscu pokupowalabym to wszystko tutaj, maja je lepsze gatunkowo, nie spieraja sie tak te ubranka itd. Ja w Pl nie kupuje juz rzeczy, chyba ze sytuacja mnie do tego zmusi, bo cenowo to juz sa prawie takie same...a teraz jak sa obnizki cenowe w centrach handlowych to juz wogole zawrot glowy-co kupic

pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Monika K
(Moni26)
Wiking
Witam mamusie i przyszle mamusie, dawno mnie tu niebylo ,troszke mam do nadrobienia...ja rowniez jestem juz po porodzie jutro bedzie dokladnie miesiac jak Max jest z nami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok