Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

młode mamy w norwegii - Norwegia

1 Post

(anetamilka23)
Wiking
Witam !! Wszystkie mamy oraz przyszłe mamy
Ja jestem własnie tą przyszłą mamą mieszkam w brumunddalu małej miejscowosci mam 23 lata i chciałabym poznac jakies przyszłe mamy lub juz doswiadczone mamy z którymi mogłabym porozmawiac na takie tematy własnie związane z dziecmi , wychowaniem i wogóle ogólnie miec z kim pogadac prosze jesli ktos taki sie znajdzie to prosze pisac
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Alina Milena xxx
(milenaa86)
Wiking
Hej
Ja jestem mamą 10miesięcznego bombla Jeśli bedziesz miala jakieś pytania lub wątpiwości, z miłą chęcią Ci pomogę
Mieszkam w Ålesund
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
122 Posty
Magda P
(pepcia83)
Stały Bywalec
czesc dziewczyny ja jestem mama 3 potworkow , najmlodsza potworzyca ma prawie 4 miesiace , druga prawie 5lat , no i syn prawie 7, mieszkam w horten , i tez chetnie popisze z wami na rozne zagadnienia i jak bede mogla pomoc w jakis sposob, moze poradzic w jakiejs sprawie to bardzo chetnie to zrobie ,
pozdrawiam Was wszystkie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(beatris0302)
Wiking
Hey kobietki ja mieszkam w okolicach Aalesund i jestem przyszłą mamą I tak jak anetamilka23 chętnie bym z kimś porozmawiała albo popisała o macierzyństwie i tym podobnych rzeczach.. Jestem w Norwegii z Mężem i nie mam tu żadnych znajomych..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
Witam młode Mamusie i przyszłe Mamusie tak się składa, że jestem mamusia i zarazem przyszła mamusia

Może poruszymy już jakiś temat? o dzieciach i macierzyństwie można pisać bez końca

Może zacznę, na kiedy macie terminy porodu? mi lekarz wyliczył na 14 listopada brzuszek rośnie, dolegliwości są córcia tak jakby już zrozumiała, że będzie mieć młodsze rodzeństwo

Czy któraś z Was miała już robione tutaj USG? ja dzwoniłam żeby się umówić na nie,ale po wstępnej rozmowie usłyszałam że nie zrobią mi go 25maja lecę do PL i wracam jakoś z początkiem sierpnia, i jak to ta "owa Pani" przez tel mi powiedziała, to przed wyjazdem jest za wcześnie na USG a po moim powrocie już za późno i tak mam zamiar zrobić je w PL,ale jak dla mnie to co ona mi powiedziała to jest bez sensu. 14maja mam termin z położną więc też się jej zapytam o co dokładnie tutaj chodzi.....

Pozdrawiam i miłego dnia życzę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Alina Milena xxx
(milenaa86)
Wiking
Hej już Ci tłumacze
W Norwegii robią zazwyczaj tylko jedno USG podczas całej ciąży , jest ono robione około 20tyg. Badanie jest badaniem penetralnym z którego wyliczają Ci dokładną datę porodu, sprawdzają wymiary dziecka i wykluczają ewentualne schorzeina. Także dla nich jest to bardzo ważne ! Na podstawie tego USG będą kontynuować Twoją kartę ciąży itp. Jeśli bedziesz robila badanie w pl nie wypelnią Ci dokładnie dokumentów w NO
Mi robiono to USG w NO Świetna sprawa w 3D pokazali mi moje maleństwo
Jeśli byłaś u swojego fastlege i on stwierdzil ciąże to powinni automatycznie przyznać Ci wizyte na USG, także nie trzeba dzwonić i się umawiać! Do prowadzenia swojej ciąży bedziesz miała do wyboru helsesester- położną lub fastlege- lekarza rodzinnego ! Z mojego doświadczenia poleciłabym helse! Lekarz rodzinny jest od wszystkiego czyli do niczego A położna dla ciężarnych
Moja ciąża była ciążą zagrożoną wiec wiem baaardzo dużo na temat och służby zdrowia, i powiem że nie zawsze siest różowo!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Alina Milena xxx
(milenaa86)
Wiking
Zapomnialam dodać że jesli bedziecie mniec super polozne to USG mogą robić wam częściej ! NORWEDZY UWAŻAJĄ usg za coś szkodliwego dla bombelków i nie chcą ich narażać na napromieniowania Mnie niestyety bardzo często badali Moj synek był wcześniakiem. Urodzil się o miesiąc za wcześnie! Już w 28 tyg ciąży sączyły mi się wody i milam już rozwarcie, ale dla nich WSZYSTKO BYLO DOBRZE, mówili mi cały czas za donoszę do konca! Miałam także problemy z ciśnieniem, dochodziło nawet do 220/180 ale dla nich to nie bylo nic strasznego ! Dopiero jak spprowadzili mi lekarza z Bergen to się przestraszyli i zajęli się mną bardzo doladnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
MONIKA K
(mooona77)
Nowicjusz
WITAM WSZYSTKIE MAMY...CO DO POWYZSZEGO TEMATU CZYLI USG TO TUTAJ PODCHODZA INACZEJ CALKOWICIE DO CIAZY JA PRZYJECHALAM DO NORWEGII JUZ W 7 MIESIACU I USG MIALAM ZROBIONE TYDZIEN PRZED TERMINEM... MALA MA TERAZ JUZ 2 LATKA ))WIEM ZE TO DLA NAS JEST TROCHE DZIWNE A TYMBARDZIEJ ZE WIEM JAK TO BYLO W POLSCE BO MAM 8 letniego smyka ale uszy do gory wszystko bedzie ok! DUZO ZDROWKA I CIERPLIWOSCI !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(beatris0302)
Wiking
co do usg to ja dostałam skierowanie na usg do szpitala w Alesund ale niestety nie byłam na nim gdyż w tym czasie byłam z mężem w Polsce na święta.. no i po tym co napisała magdalena_d84 teraz to już nie wiem czy dostane ponowne skierowanie na usg... Ale słyszałam że można w każdej chwili iśc na usg za odplata..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(beatris0302)
Wiking
no i dodam że w Polsce byłam u lekarza i robili mi usg.. niestety nie pokazali Nam Maluszka ale lekarz powiedział że jest wszystko dobrze..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok