Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

571 Postów
helen :)
(pozazycie)
Wyjadacz
Bokoschi napisał:

Wszyscy czują respekt, wszyscy słyszeli o Rutkowskim, ale w autopsji znajomych są to skrajne przypadki gdzie BV się "wtrąca"[/quote]





... SKRAJNE przypadki i ponad w tym 13 tys dzieci odebranych rocznie i wciąż liczba ich rośnie ... ?


Dla przykładu...

KTO ZABRAL MOICH CHLOPCOW????? 2 Lat, 1 Miesiąc temu
Chlopcy zostali zabrani bez POWODU i OSTRZEZENIA!
www.mojanorwegia.pl/forum/view/227/mamy_...%3f%3f%3f%3f%3f.html

cyt .Pomysl...

Pewnego dnia odprowadzasz swoje dzieci do przedszkola i szkoly "sa bezpieczne"
I nigdy nie wiesz kiedy BARNEVERNSTJENESTEN wtargnie do twojego domu wraz z policja potraktuje cie jak kryminaliste!
CZY TO DLATEGO ZE JESTESMY POLAKAMI??????
W tym samym czasie dowiadujesz sie , ze twoje dzieci zostaly umieszczone u tymczasowych rodzin zastepczych pod ukrytymi adresami!
Wszystko to co budowales przez wiele lat, od samych narodzin ...
Zostaje tobie zabrane.....
Czujesz sie bezradny ...

Jestesmy polska rodzina , ktora mieszka w Norwegii od wielu lat.
Rok temu kupilismy dom , pracujemy , placimy podatki i kazdego dnia dajemy z siebie wszystko..
Mimo iz na kazdym kroku czujemy sie dyskryminowani w Norwegii idziemy naprzod nie ogladajac sie za siebie ..


W temacie tym pisano dziewczynie ...
cyt.
Wrzuc sobie jakies zdjecie z netu, jak odbieraja dzieci a ty zakrwawiona i zaplakana stoisz w drzwiach drewnianego domku i krzyczysz nieeeeeeeeeeeeee.

Dam Ci rade - wypierdalaj z tego forum i dzwon do Rutkowskiego prowokatorze.

No popatrz.. a moja córa chodzi do przedszkola i normalnie cały czas wraca do domu.. i podobnie dzieci naszych znajomych.

www.facebook.com/kostencka/posts/569258243149817
Chłopcy wracają do domu!!!!! Po ponad dwóch latach walki musiał upłynąć ponad tydzien zanim uwierzyłam.... Dzisiejszego dnia wyrok został uprawomocniony , nas...



W mojej spr. i wspomnianym przez Ciebie Rutkowskim ,nagłośniłam by tym ustrzec inne rodziny.. jechano mnie jak w/w matkę , do dziś jako dziwka ,bramiara ,pijaczka itp. choć końca sprawy którą dzięki temu ,że sprowadziłam do PL , nikt tu nie zna, bo tego jeszcze nie ujawniłam.
Więc jak mogą rodziny którym odebrano dzieci ,na takim forum pisać o swojej spr i o BV ?
Rodziny które szukają pomocy, mimo że mają zakaz przez BV o nagłaśnianiu sprawy, pod groźbami że dzieci nie zostaną im zwrócone, to jednak próbowały...lecz są zjadane w całości przez nie znających te rodziny forumowiczów .
Bo ICH to nie dotyczy, albo że Oni jakoś swoje dzieci mają i nikt IM nie zabrał ,błednie uważając się tym za wspaniałych rodziców, dla BV też mogą być wspaniałymi,lecz tu nie o samych rodziców chodzi, a o ICH dzieci.

Estera w/w również była jedną z NICH , nie ubliżała mi , ale uważała kiedy miała swoich synów, że tylko patologii odbierane są dzieci przez BV,a Ona nią nie jest i dzieci ma, lecz po 3 m-cach i Ona straciła, wtedy dopiero szukała mnie tu na forum prosząc o kontakt.
Jesteśmy do dziś znajomymi, i nazywam ją TYTANICEM , bo jak bardzo błednie była przekonana mając jeszcze swoich chłopców.

Dziś, po 2 latach łez, walki o dzieci ,wygrała sprawę , jej radość i oczekiwanie na dzieci nie ma końca...
Mam tylko nadzieje ,że na prawdę chłopcy wrócą, a BV nie złamie wyroku prawomocnego.
Bo takiego szczęścia nie mieli rodzice bliżniaków ( również spr.nagłaśniana medialnie i znana ) gdzie też wygrali sprawę powrotu chłopców, ale BV NIE WYDAŁO DZIECI DO DZIŚ ,gdyż BV złożyło kolejną o te dzieci sprawę , a rodzice ją przegrali.

Ja.. nie znając wcześniej i nie interesując się BV, nie znałam żadnej rodziny, której to odebrano dzieci, do czasu kiedy sama nie straciłam dziecka, jak wyżej sama Estera...moje dziecko również wyszło do szkoły i z niej już nie wróciło, gdzie nie było żadnej sprawy o zabranie dziecka.

Problem ten nie dotyczy tylko polskich rodzin ,ale jest walką od laty zrozpaczonych samych Norwegów , gdzie na necie masz wszystko... za co już mogą odebrać ? ,komu odbierają ? jak sa prowadzone sprawy, co to jest BARNEVERNE itd i tu znajdziesz dopiero odpowiedź do swoich zapytań.

Prawo DOBROBYTU w którym to BV , może mieć odmienne zdanie niż Twoje dla tzw. DOBRA DZIECKA

lovdata.no/dokument/NL/lov/1992-07-17-100#KAPITTEL_4
§ 4-11. decyzji dotyczących leczenia dzieci z specjalnego traktowania ...
§ 04.12. decyzję do podjęcia opieki nad dzieckiem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Dorota Lewandowska
(dorotka123)
Wiking
pozazycie napisał:
Bokoschi napisał:

Wszyscy czują respekt, wszyscy słyszeli o Rutkowskim, ale w autopsji znajomych są to skrajne przypadki gdzie BV się "wtrąca"






... SKRAJNE przypadki i ponad w tym 13 tys dzieci odebranych rocznie i wciąż liczba ich rośnie ... ?


Dla przykładu...

KTO ZABRAL MOICH CHLOPCOW????? 2 Lat, 1 Miesiąc temu
Chlopcy zostali zabrani bez POWODU i OSTRZEZENIA!
www.mojanorwegia.pl/forum/view/227/mamy_...%3f%3f%3f%3f%3f.html

cyt .Pomysl...

Pewnego dnia odprowadzasz swoje dzieci do przedszkola i szkoly "sa bezpieczne"
I nigdy nie wiesz kiedy BARNEVERNSTJENESTEN wtargnie do twojego domu wraz z policja potraktuje cie jak kryminaliste!
CZY TO DLATEGO ZE JESTESMY POLAKAMI??????
W tym samym czasie dowiadujesz sie , ze twoje dzieci zostaly umieszczone u tymczasowych rodzin zastepczych pod ukrytymi adresami!
Wszystko to co budowales przez wiele lat, od samych narodzin ...
Zostaje tobie zabrane.....
Czujesz sie bezradny ...

Jestesmy polska rodzina , ktora mieszka w Norwegii od wielu lat.
Rok temu kupilismy dom , pracujemy , placimy podatki i kazdego dnia dajemy z siebie wszystko..
Mimo iz na kazdym kroku czujemy sie dyskryminowani w Norwegii idziemy naprzod nie ogladajac sie za siebie ..


W temacie tym pisano dziewczynie ...
cyt.
Wrzuc sobie jakies zdjecie z netu, jak odbieraja dzieci a ty zakrwawiona i zaplakana stoisz w drzwiach drewnianego domku i krzyczysz nieeeeeeeeeeeeee.

Dam Ci rade - wypierdalaj z tego forum i dzwon do Rutkowskiego prowokatorze.

No popatrz.. a moja córa chodzi do przedszkola i normalnie cały czas wraca do domu.. i podobnie dzieci naszych znajomych.

www.facebook.com/kostencka/posts/569258243149817
Chłopcy wracają do domu!!!!! Po ponad dwóch latach walki musiał upłynąć ponad tydzien zanim uwierzyłam.... Dzisiejszego dnia wyrok został uprawomocniony , nas...



W mojej spr. i wspomnianym przez Ciebie Rutkowskim ,nagłośniłam by tym ustrzec inne rodziny.. jechano mnie jak w/w matkę , do dziś jako dziwka ,bramiara ,pijaczka itp. choć końca sprawy którą dzięki temu ,że sprowadziłam do PL , nikt tu nie zna, bo tego jeszcze nie ujawniłam.
Więc jak mogą rodziny którym odebrano dzieci ,na takim forum pisać o swojej spr i o BV ?
Rodziny które szukają pomocy, mimo że mają zakaz przez BV o nagłaśnianiu sprawy, pod groźbami że dzieci nie zostaną im zwrócone, to jednak próbowały...lecz są zjadane w całości przez nie znających te rodziny forumowiczów .
Bo ICH to nie dotyczy, albo że Oni jakoś swoje dzieci mają i nikt IM nie zabrał ,błednie uważając się tym za wspaniałych rodziców, dla BV też mogą być wspaniałymi,lecz tu nie o samych rodziców chodzi, a o ICH dzieci.

Estera w/w również była jedną z NICH , nie ubliżała mi , ale uważała kiedy miała swoich synów, że tylko patologii odbierane są dzieci przez BV,a Ona nią nie jest i dzieci ma, lecz po 3 m-cach i Ona straciła, wtedy dopiero szukała mnie tu na forum prosząc o kontakt.
Jesteśmy do dziś znajomymi, i nazywam ją TYTANICEM , bo jak bardzo błednie była przekonana mając jeszcze swoich chłopców.

Dziś, po 2 latach łez, walki o dzieci ,wygrała sprawę , jej radość i oczekiwanie na dzieci nie ma końca...
Mam tylko nadzieje ,że na prawdę chłopcy wrócą, a BV nie złamie wyroku prawomocnego.
Bo takiego szczęścia nie mieli rodzice bliżniaków ( również spr.nagłaśniana medialnie i znana ) gdzie też wygrali sprawę powrotu chłopców, ale BV NIE WYDAŁO DZIECI DO DZIŚ ,gdyż BV złożyło kolejną o te dzieci sprawę , a rodzice ją przegrali.

Ja.. nie znając wcześniej i nie interesując się BV, nie znałam żadnej rodziny, której to odebrano dzieci, do czasu kiedy sama nie straciłam dziecka, jak wyżej sama Estera...moje dziecko również wyszło do szkoły i z niej już nie wróciło, gdzie nie było żadnej sprawy o zabranie dziecka.

Problem ten nie dotyczy tylko polskich rodzin ,ale jest walką od laty zrozpaczonych samych Norwegów , gdzie na necie masz wszystko... za co już mogą odebrać ? ,komu odbierają ? jak sa prowadzone sprawy, co to jest BARNEVERNE itd i tu znajdziesz dopiero odpowiedź do swoich zapytań.

Prawo DOBROBYTU w którym to BV , może mieć odmienne zdanie niż Twoje dla tzw. DOBRA DZIECKA

lovdata.no/dokument/NL/lov/1992-07-17-100#KAPITTEL_4
§ 4-11. decyzji dotyczących leczenia dzieci z specjalnego traktowania ...
§ 04.12. decyzję do podjęcia opieki nad dzieckiem.[/quote]


TEJ PANI JUZ PODZIEKUJEMY BO JEJ ZABRANO NIKOLE O 3 LATA ZA POZNO LICZNE AWANTURY, ZERO WSPOLPRACY Z BV A DO TEGO ZWYRODNIALA MATKA WZGLEDEM WSZYSTKICH SWOICH DZIECI WIEC JEJ MOGA WIERZC TYLKO OSOBY NIESPELNA ROZUMU !!! ZAPRASZAM DO POCZYTANIA "CALA PRAWDA O POZAZYCIE" !!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
571 Postów
helen :)
(pozazycie)
Wyjadacz
dorotka123 napisał:
pozazycie napisał:

... SKRAJNE przypadki i ponad w tym 13 tys dzieci odebranych rocznie i wciąż liczba ich rośnie ... ?


lovdata.no/dokument/NL/lov/1992-07-17-100#KAPITTEL_4
§ 4-11. decyzji dotyczących leczenia dzieci z specjalnego traktowania ...
§ 04.12. decyzję do podjęcia opieki nad dzieckiem.



TEJ PANI JUZ PODZIEKUJEMY BO JEJ ZABRANO NIKOLE O 3 LATA ZA POZNO LICZNE AWANTURY, ZERO WSPOLPRACY Z BV A DO TEGO ZWYRODNIALA MATKA WZGLEDEM WSZYSTKICH SWOICH DZIECI WIEC JEJ MOGA WIERZC TYLKO OSOBY NIESPELNA ROZUMU !!! ZAPRASZAM DO POCZYTANIA "CALA PRAWDA O POZAZYCIE" !!!![/quote]

.. chyba... tak lepiej widoczne..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Dorota Ś
(DorotaS)
Wiking
wiem, ze temat stary ale ja właśnie mam podobny problem,
mąż chciałby nas tam ściągnąć ale córka 6 lat i ma opieke psych-ped bo jest nadwrażliwa i ma duża reaktywność na stres...i też się boje jak to by było jakbyśmy przyjechały...bo nie chciałabym aby ktoś oskarżył mnie, że bije dziecko czy coś takiego bo chodzi smutne lub często płacze....jak to rozwiązać
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Zebrac do kupy dokumentacje medyczna, orzeczenia, przetlumaczyc na norweski lub angielski i udac sie z tym do swojego lekarza (jesli juz zalatwicie wszystkie formalnosci). Tu dzieci z problemami, dzieci chore i niepelnosprawne maja zapewniona fachowa opieke. Personel, ktory sie takimi dziecmi zajmuje (przedszkole, szkola) jest dobrze przygotowany. Jesli dziecko tego wymaga, to w przedszkolu, albo w szkole ma asystenta,przewaznie kilku w zaleznosci od potrzeb i od rodzaju/rozkladu zajec.Jesli dziecko ma orzeczone ADHD, to kazdy wie, jakich zachowan sie spodziewac i jak reagowac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Dorota Ś
(DorotaS)
Wiking
dziękuje ci Aniu
A powiedz (jeśli oczywiście możesz) czy zgłaszając ja do szkoły-bo zacznie w tym roku powinnam mieć już jakieś "orzeczenie" norweskie?
Chodzi mi o to, że wstępnie planujemy wyjechać w czerwcu, nie wiem jak to w czasie ogarne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Jesli wyjedziecie w czerwcu, to wystarczy wczesniej wypelnic wniosek na stronie UDI i wybrac termin, tak, zeby po przyjezdzie nie marnoiwac czasu na dluga kolejke. Zdazysz wtedy wszystko "ogrnac" z lekarzem. Jesli nie, to nie zaden proble, po prostu wytlumaczysz w szkole jaki problem jest z Twoim dzieckiem i powiesz, ze formalnosci w trakcie. Nie martw sie, dziecko dostanie odpowiednia opieke. Tu dzieci z problemami, dzieci hcore nie traktuje sie jak dziwadla, a wrecz odwrotnie. Maja znakomita opieke, a rodzice wsparcie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów
Milka ...
(milka_milka)
Stały Bywalec
z ta wspaniala opieka i pomoca dla rodzicow bym nie przesadzala, jako matka dziecka z "problemami" musialam sie uzbroic w MEGA cierpliwosc zanim cokolwiek zaczelo "trybic"

poradnie PPT (cos jak w Polsce Poradnia Ped-Psych) maja tak duzo zgloszen, ze nie ma znaczenia zlozonosc problemow czy ich skala - i tak ladujesz na koncu kolejki i musisz czekac

zapomnij o pojsciu na pelen etat (przynajmniej na poczatku) jesli jestes z matek, ktore chc miec wszystko dopiete na ostatni guzik


nie raz bedziesz wzywana na "pogadanki" do szkoly, do poradni, lekarza, terapeuty, ergoterapeuty, znowu do szkoly, SFO itd itd itd... niemniej w mniejszych gminach trwa to zdecydowanie krocej

wszystkie papiery mogace pomoc - tlumacz i zabieraj na kazde spotkanie, przygotuj sobie liste rzeczy, ktore maja pomoc Twojemu dziecku - tutaj pedagog to czasem czlowiek z przypadku nie mowiac o ludziach w swietlicy (SFO) - prawie jak z "lapanki", nie maja bladego pojecia o sposobach edukowania... dlatego to Ty musisz im podpowiedziec a czasem wrecz nakazac - co maja robic i jak postepowac!!

u nas duzym problemem byl np dojazd syna do szkoly, nie moglam pozwolic aby sam dojezdzal autobusem wiec teoretycznie nalezy sie taxowka od gminy ale tylko teoretycznie, w kazdej gminie sa inne przepisy a w naszej dzieci tylko do II klasy maja do niej prawo w przypadku odleglosci od szkoly pow 2 km, syn chodzi do III wiec juz nie ma do niej prawa - jest jednak wyjscie - mozna poprosic swojego lekarza (w Norwegii juz) o wypisanie zaswiadczenia o nazwie "legeerklæring for taxi skyss" ze wzgledu na "roznorakie" problemy

gdy masz takie zaswiadczenie co w przypadku trudnych dzieci jest wskazaniem jeden problem znika, taxi zabiera spod domu i odwozi po szkole pod dom

jesli bedziesz miec wiecej pytan pisz na priv

pozdrawiam i powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
milka_milka napisał:
z ta wspaniala opieka i pomoca dla rodzicow bym nie przesadzala
Dodalabym jeszcze slaba sytuacje ekonomiczna szkol, co objawia sie w mniejszej ilosci etatow i godzin dla pedagogow i asystenow. Czyli nawet jak przyznaja, ze dziecku nalezy sie pomoc, to w szkole i tak moze nie dostat asystenta, lub moze dostac pomoc na duzo mniejsza ilosc godzin, lub zamiast pedagoga moze dostac asystenta. Asystenci w szkole to tez tacy z lapanki, jak kolezanka wsomniala wyzej - zero wyksztalcenia pedagogicznego, jezeli cos umieja, to tylko dzieki temu, ze sie nauczyli w biegu przy pracy z dziecmi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów
Milka ...
(milka_milka)
Stały Bywalec
apropos asystentow, nam teoretycznie sie nalezy ale praktycznie jak kolezanka wyzej wspomniala wszystko rozchodzi sie o pieniadze ALE - pieniadze sie znajda gdy jest sie z deko upartym i troszke sie "nastraszy" dyrekcje - nie sugeruje nasylanie na nich kontroli czy bron boze cos w tym stylu jednak lekkie potrzasniecie nie zawadzi

my przenosilismy sie z jednej (mniejszej) gminy do drugiej (wiekszej- ba!duzo wiekszej) jednak w mniejszej gdzie tej kasy bylo zdecydowanie mniej asystent sie znalazl a w wiekszej na samym poczatku zapowiedziano mi, ze nie ma szans bo gmina biedna... (klamstwo, bo to jedna z bogatszych gmin) i ku mojemu zdziwieniu (po kolejnej ostrej pogadance z nauczycielami) asystent sie znalazl!!n

Nespelna po tygodniu, pojawil sie pan, mowiacy po polsku, z podejsciem pedagogicznym, ktory teraz spedza z moim synem 2,5 godziny dziennie TYLKO w swietlicy - tak wiec mozna, jak sie chce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok