Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

18 Postów

(Bokoschi)
Wiking
dziękuję Wam Wszystkim za udzielone odpowiedzi, nakreśliło mi to sytuację w Norwegii co do traktowania takich dzieci

Bardzo proszę jeżeli są mamy i ojcowie, których to bezpośrednio dotyczy o wpisanie swoich spostrzeżeń i podzielenie się tą wiedzą.

Proszę aby temat pozostał spójny, a wszelkie odbieganie od tematu czy wchodzenie na tematy pośrednie tj. polityka czy osobiste przekonania co do tego kto i w jakiej wysokości powinien płacić podatki i z czego powinny się składać przenieść do innego tematu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@Elise: Doprawdy to moze pochwalisz sie nam coz takiego robisz. Bo juz byl tu szef wielkiej firmy pokroju HRLu ktory to cuda opowiadal lecz nigdy nawet Org. nr. niepodal a potem nagle zniknal....

A co do ciezkosci zycia to jest oczywista oczywistosc ze jedni ludzie maja ciezej a inni lzej i to zalezne jest od szczescia oraz wyborow jakie sie w zyciu podejmuje. Nieda sie wyeliminowac szczescia jako faktoru wplywajacego na ludzkie zycie. I trzeba uswiadamiac ludzi aby z tym sie liczyli zanim podejma dzialanie takie jak np. produkcja dzieci. Bo skoro ludzie moga byc odpowiedzialni za to co robia gdy inwestuja pieniadze czy to w firme czy na gieldzie, to powinni rowniez byc odpowiedzialni gdy produkuja dzieci i wiedziec iz nie ma 100 % pewnosci ze dziecko bedzie super zdrowe.

Tak zal mi kazdego "grosza" ktory odbiera sie ludzia pracujacym wbrew ich woli aby przez podatki i akcyzy finansowac to co socjalistycznemu panstwu wydaje sie ze nalezy. Jak komus zal takich rodzicow to niech zalozy fundacje i sam pomaga za swoje pieniadze ktore oszczedzi na mniejszym podatku i akcyzie.... A nie ze kazdy musi i juz. Pozatym rodzice powinni byc finansowo odpowiedzialni za swoje dzieci wiec jesli powiedza ze niesa w stanie opiekowac sie dziecmi i oddadza panstwu. To wtedy musza placic koszta zapewnienia tym dziecia opieki az do konca zycia a gdy umra i cos zostanie po nich to wszystkie pieniadze przejmie panstwo na opieke nad takimi dziecmi (chyba ze sa bardzo bogaci i pieniedzy zostanie wiecej niz potrzeba na takowa opieke). Bardzo proste i nieuciekajac sie do narodowo SOCJALISTYCZNYCH metod giermancow.

Dodam jeszcze iz jest znaczaca roznica pomiedzy dziecmi ktore naprawde maja handicap a dziecmi ktore maja to co kiedys nazywano problemami wychowawczymi a dzis nazywa sie ladnie ADHD, Asperger, ADD etc. I sprowadza sie do tego iz rodzice niechca poswiecic odpowiedniego czasu na hodowanie swoich dzieci a coniektorzy oczekuja iz obcy ludzie beda sposnsorowac ta hodowle poprzez zatrudnianie asystentow avlastning oraz wszelkie zasilki.... A przeciez tacy ludzie wcale niesa na nic chorzy co pokazuje przyklad Messiego lub podobno nawet Bill Gatesa.... A ze rodzica sie niechce....

Tez moglbym ci powiedziec ze nie ma co dyskutowac z kims kto jest socjalista. A gdzie mieszkam to moja sprawa. Kazdy wybiera to co uznaje za ekonomicznie najbardziej oplacalne, oczywiscie poza pasozytami ktorzy jak maja pieniadze to natychmiast je wydaja na przyjemnosci a gdy nie maja to oczekuja iz inni obcy ludzie beda ich sponsorowac.

W normalnym systemie politycznym czyli kapitalizmie kazdy ma prawo do wolnosci osobistej oraz obowiazek do odpowiedzialnosci za siebie samego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów

(Bokoschi)
Wiking
Imperator1988 napisał:
Dodam jeszcze iz jest znaczaca roznica pomiedzy dziecmi ktore naprawde maja handicap a dziecmi ktore maja to co kiedys nazywano problemami wychowawczymi a dzis nazywa sie ladnie ADHD, Asperger, ADD etc. I sprowadza sie do tego iz rodzice niechca poswiecic odpowiedniego czasu na hodowanie swoich dzieci a coniektorzy oczekuja iz obcy ludzie beda sposnsorowac ta hodowle poprzez zatrudnianie asystentow avlastning oraz wszelkie zasilki.... A przeciez tacy ludzie wcale niesa na nic chorzy co pokazuje przyklad Messiego lub podobno nawet Bill Gatesa.... A ze rodzica sie niechce....

cudowna ignorancja...

pocieszę cię tym, że miałam podobne zdanie dopóki sama nie zmierzyłam się z problemem... ale uwierz mi, że 99% rodziców, którzy maja takie dzieci tez tak myśleli.
Większość właśnie z ludzi tak zawzięcie walczących o swoje prawa i tym samym mając w dupie społeczeństwo zostaje własnie "doświadczonych" takimi cudownymi robaczkami, które zmieniaja sposób myślenia i pozwalają znaleźć się w skórze ludzi jakimi sie gardziło...

Podsumowując drogi Imperatorze1988 życie cię widać jeszcze nie kopnęło w dupę porządnie, albo kopnęło nie w ta stronę, że jesteś tak zawzięty i zapatrzony na końcówkę własnego nosa

Jak widać granicę "dorosłości" u pewnych powinno sie przesunąć co najmniej do 30r.ż bo wcześniejsze pokolenia koniecznie chcą zaistnieć indywidualizmem i przerośniętym EGO
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Niechodzi o zaden indywidualizm ani "przerosniete EGO" lecz o zwyczajna sprawiedliwosc gdzie kazdy ponosi odpowiedzialnosc za siebie i za to co czyni. Kapitalizm jest jedynym sprawiedliwym systemem gdzie kazdy ma to co sam sobie wypracuje i moze z tym robic co chce. Jak ma ochote to komus pomaga a jak nie ma ochoty to niepomaga. A nie ze panstwo odgornie decyduje co komu wolno robic a co niewolno bo ktos inny tak zrobil i zle sie to skonczylo bo byl nieodpowiedzialny etc. I nie ze panstwo decyduje naco maja byc przeznaczone cudze pieniadze.

Aha i ja niegardze zadnymi ludzmi poza tymi ktorzy sa socjalistami lub na nich glosuja posiadajac mentalnosc proletariatu oraz tymi ktorzy pelnia funkcje pasozytow w spoleczenstwie i nie biora odpowiedzialnosci za swoje czyny.

A co do tego co mnie spotka lub niespotka to zalezy nie tylko od szczescia lecz rowniez ode mnie. Wiec jesli dostane kiedys to co chce i wpadne na pomysl ze mam ochote sie reprodukowac to bedzie mnie stac na koszta niewazne co sie urodzi. Bez potrzeby domagania sie aby obcy ludzie za to placili.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Imperator1988 napisał:
@Elise: Doprawdy to moze pochwalisz sie nam coz takiego robisz. Bo juz byl tu szef wielkiej firmy pokroju HRLu ktory to cuda opowiadal lecz nigdy nawet Org. nr. niepodal a potem nagle zniknal....

Chwalenie sie zostawiam dzieciom na podworku oraz osobom pewnego pokroju.

Ogolnie zadufany jestes w sobie, jezeli uwazasz, ze nikt tu na forum nie jest w stanie zarabiac wiecej od ciebie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów

(Bokoschi)
Wiking
tak, tak o Imperatorze... pewnie mama jest dumna z ciebie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@Elise: Czyzbys probowala sama sobie zaprzeczac:

Chwalenie sie zostawiam dzieciom na podworku oraz osobom pewnego pokroju.

Bo to to niby co mialo byc:
Ja jestem wlasnie tym czlowiekiem co placi podatki, i zaloze sie, ze place ich duzo wiecej od ciebie.

Nie ma to jak ludzie ktorzy lubia sie pochwalic czyms co nieistnieje a potem gdy ktos spyta o dowody to mowia ze niechca sie chwalic. To samo mowil ten niby szef wielkiej firmy wrecz slowo w slowo

@Bokoschi: Martw sie tym kto z ciebie jest dumny. Mnie wystarcza to ze jestem zadowolony z wzrostu kapitalu i pracuje nad tym aby miec caly czas coraz wiecej i byc bardziej zadowolonym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów

(Bokoschi)
Wiking
Imperator1988 napisał:

@Bokoschi: Martw sie tym kto z ciebie jest dumny. Mnie wystarcza to ze jestem zadowolony z wzrostu kapitalu i pracuje nad tym aby miec caly czas coraz wiecej i byc bardziej zadowolonym.



kiedyś może dojdziesz do tego, że pieniądze to nie wszystko i to nie kapitał jest najważniejszy w życiu człowieka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Jasne dla proletariuszy czy innych osob ktore oczekuja iz jednostki pracujace beda ich sponsorowac swoim kapitalem to oczywista oczywistosc ze kapital nie jest najwazniejszy "bo ktos musi dac". Tylko ze najwiekszym problemem socjalizmu jest to ze pewnego dnia koncza sie pieniadze tych "innych ludzi"...

Kapitalizm jest niezbedny aby utrzymywac produktywnosc efektywnosc oraz wysoki standard zycia wiekszosci spoleczenstwa. Do tego to jest jedyny sprawiedliwy ustroj zgodny z prawami natury.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów

(Bokoschi)
Wiking
Imperator1988 napisał:
Jasne dla proletariuszy czy innych osob ktore oczekuja iz jednostki pracujace beda ich sponsorowac swoim kapitalem to oczywista oczywistosc ze kapital nie jest najwazniejszy "bo ktos musi dac". Tylko ze najwiekszym problemem socjalizmu jest to ze pewnego dnia koncza sie pieniadze tych "innych ludzi"...

Kapitalizm jest niezbedny aby utrzymywac produktywnosc efektywnosc oraz wysoki standard zycia wiekszosci spoleczenstwa. Do tego to jest jedyny sprawiedliwy ustroj zgodny z prawami natury.


Gówno prawda, każdy dorosły i rozumny człowiek, który ma prawidłowe wartości w życiu tj. zdrowie i rodzina wie, że gromadzenie kapitału jest bezcelowe, nie licz się to ile masz , a co masz w życiu...

Co ty masz oprócz kapitału?

Co się stanie jak kapitał stracisz, kto z tobą zostanie?

życie ci samo pokaże kiedyś co jest ważniejsze i ile znaczą pieniądze kiedy nie masz zdrowia, czy rodziny i bliskich których straciłeś "dorabiając się" kapitału
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok