Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Anna W Ewe Wu Przemyslaw Piskorz Magda PPPPP justinajustinea ela Przetocka Wojtek91 Otek92 Agnieszka K pikar (8863 niezalogowanych)
8929 Postów
Maniak
barbara67 napisał:
Gabrielu

To wlasnie szkoda , ze nikomu sie nie chcialo wziac nauki w swoje rece i pomoc sobie przygotowujac pytania - to jest przede wszystkim w interesie kazdego ucznia , a zarazem zawsze to fajnie dolozyc ekstra pracy nauczycielowi
Wiesz Ja tam chodziłem z nudów , aby całkowicie nie zdziczeć przy tym komputerze...
Ponadto miałem żywy kontakt z językiem i to było dla mnie najważniejsze ...
U mnie w pracy Norgi mówią Tylko dialektem i to jakimś pokręconym ponadto monosylabami związanymi z zawodem .
A w szkole miałem czysty bokmal , więcej się domyślałem niż wiedziałem faktycznie .
A najśmieszniejsze były dla mnie testy , bo pisałem i skreślałem po uważaniu -/taki totolotek/- a i tak średnia była w granicach 45 punktów...
Nauczycielka mówiła po każdym takim teście , że z nią w kulki lecę ... A Ja na prawdę nic nie czytałem w domu bo ni w ząb nie rozumiałem ...
A jak tekstu nie rozumiem to nawet na pamięć tego nie wykuję...taka ułomność...
Teraz jest lepiej bi dużo sobie na goglach tekstów tłumaczę oraz kożystam z capelana tam są głosowe i pisemne testy i ćwiczenia interaktywne dobra rzecz .
Kłopot tylko taki ,że tam trzeba się zarejestrować by korzystać z pełni tego dobrodziejstwa i jakąś opłatę wnieść /rak to zinterpretowałem/.
Jednak mnie i te pokazowe ćwiczenia dużo dają...
Ach rozpisałem się ...

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Droga Soshi

Przepraszam, ze nie odpowiedzialam na twoje pytania - myslalam to zrobic , ale jak dodalam ostatni post na ten temat, zupelnie wypadlo mi z glowy - sorrrry
Masz problemy z wymowa ? chodzisz na jakis kurs czy uczysz sie sama na wlasna reke ? masz kontakt z jakimis norwegami - w pracy, w zyciu prywatnym ?
moge ci przygotowac jakies przyklady wymowy ale musze wiedziec co ci jest teraz najbardziej potrzebne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Tak sie poczulam filozoficznie, po tych wszystkich dyskusjach o smierci, ze zanlazlam cos z czym chce sie z wami podzielic :

De fleste kunstarter krever langvarig studium og trening, men den mest verdifulle av dem alle, kunsten å glede andre, krever bare et ønske om å gjøre det.
Lord Philip Chesterfield

Wiekszosc dziedzin sztuki wymaga dlugotrwalych studiow i treningu , ale ta najbardziej cenna - sztuka cieszenia innych - wymaga tylko checi dzialania

i jeszcze jeden : Å leve er en kunst som alle må lære, men som ingen kan lære bort.
Henry Havelock Ellis

Zycie jest sztuka , ktora kazdy musi sie nauczyc , ale ktorej nikt nie moze nas nauczyc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
91 Postów
Magdalena X
(SoShy)
Początkujący
Miło z twojej stronyJa już o tym jakos zapomniałam,jeszcze nie chodze na zaden kurs ale mam sie wybrać.Z Norwegami mam kontakt tylko od czasu do czasu ale rozmawiamy po ang.A no i w sklepie,jak sie mnie pytaja czy chce rachunek albo reklamówke i tyle mojego norweskiego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
91 Postów
Magdalena X
(SoShy)
Początkujący
Słysze jak oni rozmawiają ale nie mam akcen jest niezłyJakbyś mogła takie podstawowe podstawynapisać,wiesz takie z życia codziennegoJa tu krótko jestem dlatego tak.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów
Darek ...
(Vikingdar)
Wiking
barbara67 napisał:

De fleste kunstarter krever langvarig studium og trening, men den mest verdifulle av dem alle, kunsten å glede andre, krever bare et ønske om å gjøre det.
Lord Philip Chesterfield


den var ikkje verst
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Mam dla was cos nowego i praktycznego ( nadal z czs. GÅ )

- Det går rykter om deg på byen - Plotkuje sie o tobie na miescie
- Det er noe som går ( om sykdom ) - To cos na co wielu ostatnio choruje
- Det gikk bedre enn ventet - Poszlo lepiej niz sie przypuszczalo
- Det går bra til slutt - To sie na pewno dobrze skonczy
- Her går alt som vanlig - Tutaj / u nas wszystko jak zawsze / po staremu
- Alt går meg imot - Nic mi sie nie udaje
- Hva går det av deg ? - Co sie z toba dzieje ? ( jezeli ktos robi cos niespodziewanego i negatywnego)
- Hvordan gikk det for seg ? - Jak to sie stalo ?
- Hva går det ut på ? - Na czym to polega ?
- Det går ut over han - To sie na nim odbije ( niekorzystne skutki )
- 3 går opp i 9 - 3 miesci sie w 9
- Går det noe bra på kino ? - Leci cos fajnego w kinie ?
- Han går for å være klok / dum - On uchodzi za madrego / glupka
- Det går for det samme - Na to samo wyjdzie
- Du må gå i deg selv - Musisz sie nad soba zastanowic / pomyslec nad soba
- Han gikk av med seier - on zwyciezyl
- Kritikken går ikke på person men på sak - Krytyka nie dotyczy osoby tylko zagadnienia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1) Online
Maniak
A to jak będzie po norwesku :nie potrafimy wyciągać wniosków z...............

i jeszcze może to : no i co z tego ,gdybym chciał powiedzieć to lekceważąco
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Ad Retier 1:

A to jak będzie po norwesku :nie potrafimy wyciągać wniosków z...............

A to bedzie : Vi greier ikke å trekke en konklusjon uti fra ....

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów
Darek ...
(Vikingdar)
Wiking
retier1 napisał:

i jeszcze może to : no i co z tego ,gdybym chciał powiedzieć to lekceważąco


Hva så om jeg ville si dette på en nedlatende måte?
Hva så om jeg ville si dette med forakt?
Hva så om jeg ville nedverdige...

Sporo zalezy od kontekstu i sytuacji w jakiej chcialbys uzyc tego zwrotu....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok