Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Anna W Ewe Wu Przemyslaw Piskorz Magda PPPPP justinajustinea ela Przetocka Wojtek91 Otek92 Agnieszka K pikar (8795 niezalogowanych)
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
barbara67... kontynuuj, prosze.. ...jest dobrze

takich, co wiedza to wszystko o "presens perfektum" , "pluskvamperfektum" i innych perfektach jesli takowe jeszcze sa, jest pewnie tutaj garstka... mysle, ze dla wiekszosci z nas, do ktorej i ja sie zaliczam, to co zaczelas i w takiej postaci - prostej, przyjemnej do przyswojenia - jest bardzo fajna rzecza, pomocna w nauce...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
barbara67 napisał:
Ad Giovi : tez to samo znaczenie znalazlam

Ad.Ladyinblue pisze : Co nie zmienia faktu, że czasowniki frazowe, które podajesz są naprawdę bezkonkurencyjne.

O ile mi wiadomo czas. frazowe sa w jez. ang , a co do norweskiego : stara nazwa "presens perf." byla "perfektum partisipp" - zapytaj sie na kursie jezeli mi nie ufasz , albo sprawdz w wikipedii

A tak swoja droga to tez zaluje, ze zaczelam ta dyskusje z Adi - ale wynika z tego , ze moze wcale nipotrzebnie sie wyglupialam ze stworzeniem tego watku, bo i tak wyglada na to , ze wielu z was wie wiecej na ten tema niz ja

Moze w zwiazku z tym ktos inny ma ochote na kontynuacje mojej idei ?

Pozdrawiam

tak czytam te dyskuje i pieje az mnie brzuszek rozbolał
wiesz barbara67 wiesz jak tu jest jak jest jakiś post z prośba o przetłumaczenie czegoś każdy siedzi cicho O odpowiedzi przez 2 dni ale jak ty chcesz pomoc i sprobujesz przetłumaczyć tak by był zrozumiały ses (by było jasne swoja znajomość tego języka oceniam na podstawowa+) to zaraz rozbrzmiewa dyskusja na 6 stron o tym ze nie masz racji tam pisze tak i tak
poszukaj w archiwum jestem już ciut na tym forum i wiem co mowie
A SWOJA DROGA UWAZAM ZE JEST TO BARDZO DOBRY POMYSł I MASZ OKLASKA ZA TEN TEMAT nie zrazaj sie drobnymi uszczypliwymi uwagami
Jak moge podrzucić temat to teraz właśnie zaczął sie sezon składania podatków i tak sobie pomyślałam ze może mogłabys podać kilka przykładowych rozmówek w tym urzędzie -myślę ze nie którym sie przyda bo ostatnio stojajac w kolejce do skatt musiałam kilka razy robić za tłumacza
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(cyganka)
Wiking
A tutaj co się porobiło ???
Barbaro , wracaj do tematu , bo tylko dlatego tutaj zaglądałam , że Ty pisałaś.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Ad Kami pisze :

Jak moge podrzucić temat to teraz właśnie zaczął sie sezon składania podatków i tak sobie pomyślałam ze może mogłabys podać kilka przykładowych rozmówek w tym urzędzie -myślę ze nie którym sie przyda bo ostatnio stojajac w kolejce do skatt musiałam kilka razy robić za tłumacza

Jezeli chodzi o podatek i jego zawile regoly to ja naprawde nie mam pojecia ani zielonego ani czerwonego ( ja tylko sprawdzam punkty z papierami ktore mi przysylaja i wysylam) , ale jezeli napiszecie konkretnie o co chodzi - jakies konkretne propozycje do pytan - to moge sprobowac

Ja najwiecej mam do powiedzenia w tematyce szkolnej , treningu , zywienia , sztuki , kultury i .... najnajwiecej na temat codziennych glupot ...


EXPERT OD GLUPOT
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
A i zapomnialam ad. do Ulv

Dziekuje za zaufanie , pochwaly i zrozumienie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(adi15)
Wiking
barbara67 napisał:
Ad Giovi : tez to samo znaczenie znalazlam

Ad.Ladyinblue pisze : Co nie zmienia faktu, że czasowniki frazowe, które podajesz są naprawdę bezkonkurencyjne.

O ile mi wiadomo czas. frazowe sa w jez. ang , a co do norweskiego : stara nazwa "presens perf." byla "perfektum partisipp" - zapytaj sie na kursie jezeli mi nie ufasz , albo sprawdz w wikipedii

A tak swoja droga to tez zaluje, ze zaczelam ta dyskusje z Adi - ale wynika z tego , ze moze wcale nipotrzebnie sie wyglupialam ze stworzeniem tego watku, bo i tak wyglada na to , ze wielu z was wie wiecej na ten tema niz ja

Moze w zwiazku z tym ktos inny ma ochote na kontynuacje mojej idei ?

Pozdrawiam


Oj, Basiu. Najpierw zaliczasz mnie do grona znajomych, a teraz znow frustracja. Trudno - wytkne jeszcze jeden blad: perfekum partisipp istnial i istnieje nadal, jest to po polsku imieslow bierny, a wiec np. zrobiony, pomalowany itd. W norweskim jest to 3. forma czasownika, w wiec np. "vært, spist, drukket". Sluzy on do tworzenia zarowno presens perfektum, jak i preteritum perfektum, a wiec "jeg har/hadde vært", "han har/hadde spist", "de har/hadde drukket". Wiem. ze ryzykuje "bana", ale i tak pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów
Darek ...
(Vikingdar)
Wiking
Adi, du e ganske goe i det der.. språk-greiene... Det e ikkje noge tvil om det.....
Men - i all verden - ka e poenget m å huska alle de navnå, ka ska du m det?
Har du lyst te å påpeke dette overfor Basia så gjør det då, men ikkje offentlig...
Ta og så skriv et eller annet "pw" te henne, så sleppe hu å forklare seg foran alle andre som lese dette temaet...
Prøv å væra greie mot henne.. iallfall litt...
Samtidigt, du må ikkje stikke herifra.... Kjekt å ha deg i nærheten hvis me trenger noge..

vær hilset
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(adi15)
Wiking
Vikingdar napisał:
Adi, du e ganske goe i det der.. språk-greiene... Det e ikkje noge tvil om det.....
Men - i all verden - ka e poenget m å huska alle de navnå, ka ska du m det?
Har du lyst te å påpeke dette overfor Basia så gjør det då, men ikkje offentlig...
Ta og så skriv et eller annet "pw" te henne, så sleppe hu å forklare seg foran alle andre som lese dette temaet...
Prøv å væra greie mot henne.. iallfall litt...
Samtidigt, du må ikkje stikke herifra.... Kjekt å ha deg i nærheten hvis me trenger noge..

vær hilset

Mener ikke å være ugrei/slem, men når B. f.eks. sier at "perfektum partipp" er et gammelt navn for "presens perfektum", så er dette helt enkelt feil. Det synes jeg er greit å påpeke - de andre fortjener en forklaring. Ellers så setter jeg virkelig pris på hennes initiativ på forumet

Hill deg, Barbaras forsvarer
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów
Darek ...
(Vikingdar)
Wiking
adi15 napisał:
Vikingdar napisał:
Adi, du e ganske goe i det der.. språk-greiene... Det e ikkje noge tvil om det.....
Men - i all verden - ka e poenget m å huska alle de navnå, ka ska du m det?
Har du lyst te å påpeke dette overfor Basia så gjør det då, men ikkje offentlig...
Ta og så skriv et eller annet "pw" te henne, så sleppe hu å forklare seg foran alle andre som lese dette temaet...
Prøv å væra greie mot henne.. iallfall litt...
Samtidigt, du må ikkje stikke herifra.... Kjekt å ha deg i nærheten hvis me trenger noge..

vær hilset

Mener ikke å være ugrei/slem, men når B. f.eks. sier at "perfektum partipp" er et gammelt navn for "presens perfektum", så er dette helt enkelt feil. Det synes jeg er greit å påpeke - de andre fortjener en forklaring. Ellers så setter jeg virkelig pris på hennes initiativ på forumet

Hill deg, Barbaras forsvarer


Det er akkurat det jeg sier... Synes du at noe er feil, så skriv til henne...(en liten "pm" ). Jeg er overbevist om at hun er såpass ydmyk at hun klarer å erkjenne feilen og rette den opp i ettertid (slik at de som leser temaet får en korrekt utforming).
Du sier du setter pris på hennes initiativ... så fint da! da sier jeg bare velkommen til klubben! (eller "i" klubben som det ble påpekt tidligere, sant Barbara )
Anyway, jeg er ikke hennes forsvarer... Hun er stor nok jente til å klare seg selv... Men personlig er jeg møkka lei av all den kranglinga som foregår her..
Kan vi ikke bare la være å mase om alle disse navnene og detaljene og bare ha det kjekt?
La oss i hvert fall prøve...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Ad Adi

www3.hf.uio.no/iln/studier/evu/norskkurs...p;type=1&level=1

Veldig spennende for de fleste ............
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok