Ponad 80 000 NOK zasiłku na dzieci w Polsce lub Norwegii. Złóż wniosek już dziś.
Złóż wniosek o rodzinne
»
Tło - góra
Pracujesz w Norwegii i masz dzieci?
Otrzymaj zasiłek
Wyrównanie do trzech lat Wyrównanie do trzech lat
Na dzieci do 18 lat Na każde dziecko do 18 lat
Również na dzieci w Polsce Również na dzieci w Polsce
Złóż wniosek o zasiłek Złóż wniosek o zasiłek (zajmie to tylko 2 minuty)
Tło - dół

Zasiłek rodzinny

Zasiłek rodzinny w Norwegii
Przysługuje na dzieci w wieku 0-18 lat. Stawka zasiłku wynosi od 1054 do 1654 NOK miesięcznie na każde dziecko. Można się ubiegać o spłatę świadczenia do 3 lat wstecz.
+47 21 999 409 Czytaj dalej »

Zasiłek opiekuńczy

Zasiłek opiekuńczy w Norwegii
Przysługuje na dzieci w drugim roku życia. Stawka zasiłku wynosi 7 500 NOK miesięcznie na każde dziecko w wieku od 13 do 23 miesiąca życia. Można się ubiegać o spłatę świadczenia do 3 miesięcy wstecz.
+47 21 999 409 Czytaj dalej »

Więcej informacji nt. zasiłku rodzinnego i opiekuńczego

Świadczenia na dzieci w Norwegii przysługują każdemu kto posiada dzieci do 18 roku życia, pracuje bądź wykonuje działalność gospodarczą w Norwegii oraz odprowadza składki na ubezpieczenie społeczne w tym kraju. Ponadto taka osoba musi mieć wspólny adres zamieszkania ze swoimi dziećmi, niezależnie od tego czy jest to adres polski czy też norweski.


Podstawowym świadczeniem na dzieci w Norwegii jest zasiłek rodzinny, czyli po norwesku Barnetrygd. Jest to świadczenie przyznawane na dzieci od momentu urodzenia do momentu ukończenia przez nie 18 roku życia. Stawka zasiłku wynosi 970 koron miesięcznie na każde dziecko i zasiłek może być spłacany nawet do 3 lat wstecz.


Osoby, które wychowują samotnie dziecko bądź dzieci mogą ubiegać się o tak zwany rozszerzony zasiłek rodzinny, co oznacza że będą otrzymywały świadczenie rodzinne na o jedno dziecko więcej niż faktyczna liczba posiadanych przez nie dzieci. Pobieranie rozszerzonego zasiłku rodzinnego oznacza także, że osoby takie mają prawo do specjalnego odpisu podatkowego dla samotnego rodzica w ramach rozliczenia podatkowego.


Kolejnym świadczeniem socjalnym na dzieci w Norwegii jest zasiłek opiekuńczy, czyli po norwesku Kontantstøtte. Przysługuje ono na dziecko w wieku od 1 do 2 roku życiu, które nie uczęszczają do publicznego przedszkola bądź żłobka.


Stawki zasiłku przedstawiają się następująco. Jest to 7 500 NOK na każde dziecko od 13 do 23 miesiąca życia. Zasiłek jest spłacany do 3 miesięcy wstecz i może być łączony z zasiłkiem rodzinnym.


Aby uzyskać informacje na temat listy potrzebnych dokumentów do złożenia aplikacji o świadczenia na dzieci w Norwegii zapraszam serdecznie na stronę internetową www.multinor.no, gdzie można również złożyć formularz online i tym samym ubiegać się o świadczenia na dzieci w Norwegii.

Pięć kroków do uzyskania zasiłku w Norwegii

Wypełnij formularz online

Przy wypełnianiu formularza poproszony zostaniesz o załączenie konkretnych dokumentów. W tym celu zrób skany lub zdjęcia. Listę wymaganych dokumentów znajdziesz tu: rodzinne, opiekuńcze Jeśli zgromadziłeś potrzebne dokumenty, możesz rozpocząć wypełnianie formularza. Zobacz, jakie to proste i szybkie. Bez wychodzenia z domu i zbędnego tracenia czasu.
Powiadomienie
Wszystko OK!.
Twoje dokumenty zostały przyjęte.
Niedługo otrzymasz informację o kompletności dokumentacji.
Prosimy o dosłanie brakujących dokumentów np.:
 • akt urodzenia dziecka,
 • informacja o karcie podatkowej.

Otrzymasz powiadomienie

Tuż po wypełnieniu formularza nasi konsultanci dokładnie analizują przesłane przez Ciebie dane. Otrzymasz powiadomienie drogą mailową, telefonicznie lub poprzez SMS o kompletności złożonej dokumentacji. Jeśli zabraknie konkretnych danych lub dokumentów, otrzymasz dokładną informację, co należy jeszcze uzupełnić bądź dosłać. Natomiast jeżeli Twoja dokumentacja będzie kompletna otrzymasz powiadomienie oraz fakturę do zapłaty za usługę. Zlecenie jest realizowane po dokonaniu płatności. Uzyskaj zasiłek

Konsultant wykonuje podanie o zasiłek

Po zaksięgowaniu płatności za fakturę Twoje podanie o zasiłek przygotowuje jeden z naszych doświadczonych i wyspecjalizowanych w tej dziedzinie konsultantów. Dzięki temu masz pewność, że Twoje zlecenie jest realizowane w oparciu o zasady i przepisy socjalne oraz podatkowe w Norwegii. Nie musisz znać się na wszystkim. Powierzasz przygotowanie odpowiedniej dokumentacji ekspertom i możesz spać spokojnie. Uzyskaj zasiłek
Złożenie podania o zasiłek
Faktura online z rozliczenia

Otrzymujesz gotowe podanie o zasiłek

Nasz konsultant przesyła na Twój adres email odpowiednie podanie o zasiłek wraz z pełną dokumentacją oraz instrukcją wysłania do Norwegii. Twoim jedynym zadaniem jest wydrukowanie dokumentacji, podpisanie oraz wysłanie jej pocztą do norweskiego urzędu. Uzyskaj zasiłek

Otrzymujesz spłatę zasiłku

Po sporządzeniu i wysłaniu podania o zasiłek jest ono rozpatrywane przez właściwy urząd, co kończy się decyzją o przyznaniu zasiłku. Oczekuj stosownego dokumentu z właściwego urzędu pracy oraz polityki socjalnej (NAV). U nas nie pobieramy prowizji za odzyskane świadczenia socjalne. Bez względu na wysokość uzyskanych świadczeń płacisz zawsze z góry określoną stawkę za usługę.
Otrzymanie zasiłku
Uzyskaj zasiłek

Zasiłek rodzinny - informacje

Jeśli pracujesz w Norwegii i odprowadzasz w tym kraju składkę na ubezpieczenie społeczne (norw. trygdeavgift), masz prawo do świadczeń socjalnych z NAV na dziecko/dzieci.

Aktualne stawki zasiłków:
 • Zasiłek rodzinny (barnetrygd) – podstawowe świadczenie socjalne na dziecko/dzieci w wieku 0-18 lat, jego stawka wynosi wynosi od 1054 do 1654 NOK na każde dziecko miesięcznie. Zasiłek jest spłacany do 3 lat wstecz.
 • Zasiłek opiekuńczy (kontantstøtte) – dodatkowe świadczenie socjalne na dziecko/dzieci w wieku 13-23 miesięcy, które nie uczęszcza do państwowego żłobka/przedszkola. Stawka wynosi 7 500 NOK na każde dziecko miesięcznie. Zasiłek jest spłacany do 3 miesięcy wstecz.
 • Rozszerzony zasiłek rodzinny dla samotnego rodzica (utvidet barnetrygd) – wynosi dodatkowe 1054 NOK do podstawowego zasiłku rodzinnego. Uwaga: pobieranie rozszerzonego zasiłku rodzinnego daje również prawo do specjalnego odpisu podatkowego dla samotnego rodzica przy rozliczeniu podatkowym!

Wymagana dokumentacja (zasiłek rodzinny)
 • Akty urodzenia dzieci – mogą być na drukach unijnych lub tłumaczenia na język angielski lub norweski;
 • Akt małżeństwa – może być na druku unijnym lub tłumaczenie na język angielski lub norweski. UWAGA: dokument nie jest wymagany, można pobierać świadczenia socjalne nie będąc w związku małżeńskim, o ile dziecko/dzieci są zameldowane pod jednym adresem z osobą starającą się o świadczenia;
 • Umowa o pracę lub inna dokumentacja potwierdzająca stosunek zatrudnienia (w przypadku własnej działalności gospodarczej w Norwegii wymagany jest bilans od księgowego) – dokumentacja jest wymagana za cały okres ubiegania się o świadczenia;
 • Rejestracja pobytu w Norwegii lub pozwolenie na pobyt (registreringsbevis / oppholdstillatelse);
 • Odcinki z pensji (wszystkie) za obecny rok podatkowy,
 • Lønnsoppgave za poprzedni rok podatkowy,
 • Dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) osoby, która się ubiega o zasiłek.

Warunkiem otrzymania świadczeń jest wspólne zameldowanie/zamieszkanie z dzieckiem/dziećmi osoby, która się stara o zasiłki.

Cennik (usługi realizowane przez MultiNOR):
 • Podanie o zasiłek rodzinny – 499 PLN
 • Podanie o zasiłek opiekuńczy – 449 PLN
 • Podania o oba świadczenia jednocześnie – 899 PLN

Cena jest jednorazowa, niezależnie od liczby dzieci, których dotyczą podania!

Wypełnienie formularza oznacza akceptację cennika oraz uruchomienie zlecenia!


Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami!

Adres e-mail: info@multinor.no
Tel. polski: +48 58 743 07 53
Tel. norweski: +47 21 999 409
MojaNorwegia.pl