Bezpłatna opieka medyczna w Polsce
  • Dla osób pracujących w Norwegii
  • Dla najbliższej rodziny w Polsce
  • Służba zdrowia bez ograniczeń
Złóż wniosek teraz!
lub zadzwoń +47 21 999 409
Ubezpieczenie zdrowotne z Norwegii:

Dokument S1 (E-106/E109)

Dokument S1 (E-106/E109) Jeśli pracujesz w Norwegii i chcesz potwierdzić ubezpieczenie zdrowotne siebie i/lub swojej rodziny w NFZ w Polsce, możesz ubiegać się o wydanie dokumentu S1 z Norwegii. Prześlij informacje niezbędne do uzyskania druku. Czytaj dalej »

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego Jeśli wyjeżdżasz z Norwegii i potrzebujesz ubezpieczenia na podstawowe usługi medyczne, możesz ubiegać się o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Czytaj dalej »
Pięć kroków do uzyskania ubezpieczenia w Norwegii

Wypełnij formularz online

Wypełnij formularz on-line, dołącz dokumenty, o które zostaniesz poproszony. Wystarczy, że wykonasz skany lub zrobisz wyraźne zdjęcia (nawet telefonem komórkowym). Listę wymaganych dokumentów znajdziesz tu: dokument S1, EKUZ

Powiadomienie

Wkrótce po wypełnieniu formularza nasi konsultanci dokładnie przeanalizują Twoje zgłoszenie. Otrzymasz powiadomienie (telefonicznie, mailem lub poprzez sms) czy złożona dokumentacja jest kompletna. Jeżeli Twoja dokumentacja będzie kompletna otrzymasz powiadomienie oraz fakturę do zapłaty za usługę. Zlecenie jest realizowane po dokonaniu płatności.

Przygotowanie podania o ubezpieczenie

Po zaksięgowaniu płatności za fakturę Twój wniosek o ubezpieczenie przygotowuje doświadczony i wyspecjalizowany w tej dziedzinie konsultant naszej firmy. Dzięki temu masz pewność, że Twoje podanie zawiera wszystkie potrzebne informacje oraz zostanie złożone w wymaganej przez odpowiedni organ formie.

Gotowe podanie

Tuż po sporządzeniu wniosku o ubezpieczenie otrzymasz go na swój adres mailowy wraz z dokładną instrukcją, gdzie należy się podpisać i na jaki adres wysłać.

Otrzymujesz ubezpieczenie

Po wysłaniu przez Ciebie podania o ubezpieczenie oczekuj listu z Helfo, który zawierać będzie dokument S1. Formularz musisz dostarczyć do swojego wojewódzkiego oddziału NFZ w Polsce. Opieczętowany dokument otrzymany zwrotnie z NFZ, wysyłasz do Helfo, tym samym potwierdzając swoje ubezpieczenie.
Złóż podanie o świadczenie

PODANIA O DRUK E-106/E-109:

Jeśli pracujesz w Norwegii i odprowadzasz składki na ubezpieczenie społeczne (norw. trygdeavgift), masz prawo ubezpieczyć siebie i swoją rodzinę w Polsce.

Ubezpieczenie odbywa się na podstawie druku E-106, wystawianym przez Helfo. Dokument jest przekazywany do wojewódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia i na jego podstawie ubezpieczenie zdrowotne nabiera mocy.
Druk E-106 – przyznawany jest osobom, posiadającym tymczasowy numer personalny (tzw. D-nummer) i pozwala na potwierdzenie ubezpieczenia zdrowotnego zarówno dla podatnika norweskiego, jak i jego rodziny (współmałżonka i / lub dzieci) w Polsce.
Druk E-109 – przyznawany jest osobom ze stałym numerem personalnym (tzw. fødselsnummer) i pozwala na potwierdzenie ubezpieczenia zdrowotnego dla rodziny podatnika norweskiego, mieszkającej w Polsce. Sam podatnik musi zamówić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, aby być ubezpieczonym na wypadek nagłych zdarzeń, mających miejsce np. podczas pobytu wakacyjnego w Polsce czy innym kraju.
Wymagana dokumentacja:
  • Kopia paszportu lub dowodu osobistego podatnika
  • Umowa o pracę
  • Informacja o karcie podatkowej (skattekort)

Dokumentacja opcjonalna:

  • Rejestracja pobytu w Norwegii (registreringsbevis / oppholdstillatelse)

Pracujesz w Norwegii i chcesz ubezpieczyć siebie i rodzinę w Polsce?

Skontaktuj się z nami, pomożemy załatwić formalności!

Napisz lub zadzwoń do nas!

Adres e-mail: info@multinor.no
Tel. polski: +48 58 743 07 53
Tel. norweski: +47 21 999 409

MojaNorwegia.pl