Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Wiesz co jak ktoś jest uparty tak jak cisek to mu nie wytłumaczysz .Nic dziwnego że norwedzy gadają że polacy to debile.Jak taki nie rozumie formułek i wprowadza w błąd.Wiesz rozliczam podatek w Norwegi dla polakow i nie tylko.Co niektóre firmy prywtne wyprawiają to się w głowie nie mieści.Znam całą procedure wyłacania dagpenger

a jak wylucaja to bezrobocie ? podrabiaja lonnslipy czy swiadectwa pracy ?

.Może co poniektórzy muszą nauczyć się dobrze norweskiego niestety.
niektorzy nawet polskiego powinni
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
jus1 Nilsen
(jus1)
Wiking
Bzdury piepszysz .Nie odzywaj sie lepiej jak nie masz pojecia o czym mowisz.Norweski mam ukonczony swiadectwem polskiego nie musze umiec bo mieszkam w Norwegi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
na polskim forum tez nie musisz pisac
masz norweskie od tego

ciekawee dlaczego nie prowadzisz ksiegowosci norweskim firmom
dopiero bys sie zdziwila jakie rzeczy potrafia wrzucac w koszty
Sikorski i Hofman to przy tym przedszkolaki

sami piszesz bzdury
Oczywiście masz racje .Jeżeli pracujesz w Norwegi i przestałaś pracować w Norwegi to masz prawo do zasiłku w Norwegi .Nie mają prawa ci odmówić .Ja osobiście bym wypełniła jeszcze raz ten formularz i wysłała dołączyła jeśli masz lønnslipen,arbeidsavtale,i pamietaj zeby nie pisac dlaczego zrezygnowalas .Nie pisz nic.Oczywiscie wpisz ze chcesz

to akurat jest podzeganie do przestepstwa
przepisy sa jasno okreslone widac to twoje Norweski mam ukonczony swiadectwem
jest z barnehage frivillig
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
jus1 Nilsen
(jus1)
Wiking
Ty jestes chyba przestepca anonimowym oczywiscie.Norweskie firmy tez prowadze i polskie niestety.Pisze na polskim formum bo wprowadzasz ludzi w blad na norweskim formum nie wprowadzaja w blad nie ma takich ludzi jak ty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
jak na razi to sama piszesz bzdury
a na pomowienie nie poparte cytatem nie reaguje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
3.2. Opphold i mer enn tre måneder
Visse persongrupper har rett til opphold i mer enn tre måneder. Registrering/søknad om oppholdskort er en formalisering av denne retten til opphold som følger av EØS-avtalen. Det avgjørende er om EØS-borgeren fyller de materielle vilkårene for oppholdsretten. Dette innebærer at manglende registrering ikke nødvendigvis betyr at EØS-borgeren oppholder seg ulovlig i Norge. Likeså betyr det at registreringen en EØS-borger har foretatt, ikke nødvendigvis innebærer at han faktisk har oppholdsrett. Også her er det avgjørende om EØS-borgeren fyller vilkårene for oppholdsrett på vurderingstidspunktet.


MalaCzarnaEwa no i mamy bledne kolo
nie ma pozwolenie bo sie zama zwolnila
a bez pozwolenie nie dostanie zasilku
i bez zasilku nie dostanie nowego pozwolenia



kiedys samo zlozenie wniosku o rejestracje dawalo prawo pobytu i nav to akceptowal
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
cysiek2 napisał:
3.2. Opphold i mer enn tre måneder
Visse persongrupper har rett til opphold i mer enn tre måneder. Registrering/søknad om oppholdskort er en formalisering av denne retten til opphold som følger av EØS-avtalen. Det avgjørende er om EØS-borgeren fyller de materielle vilkårene for oppholdsretten. Dette innebærer at manglende registrering ikke nødvendigvis betyr at EØS-borgeren oppholder seg ulovlig i Norge. Likeså betyr det at registreringen en EØS-borger har foretatt, ikke nødvendigvis innebærer at han faktisk har oppholdsrett. Også her er det avgjørende om EØS-borgeren fyller vilkårene for oppholdsrett på vurderingstidspunktet.


MalaCzarnaEwa no i mamy bledne kolo
nie ma pozwolenie bo sie zama zwolnila
a bez pozwolenie nie dostanie zasilku
i bez zasilku nie dostanie nowego pozwolenia



kiedys samo zlozenie wniosku o rejestracje dawalo prawo pobytu i nav to akceptowal


jakie kurwa bledne kolo ??????

Kiedys ? a teraz nie???

Ja pierdole moze jestem tempy!!!! Ale nie zrozumiem tego za chiny ludowe jak mozna zostac delikatnie mowiac wypierdolonym stad bo sie samemu zwolnilo..... to jest nie do przyjecia....!!!!!

Czyli chuj z wszystkimi ratami splatami szkolami przedszkolami , kurwa , MAMA sie zwolnila z roboty jestesmy deportowani
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
Ronn napisał:
cysiek2 napisał:
3.2. Opphold i mer enn tre måneder
Visse persongrupper har rett til opphold i mer enn tre måneder. Registrering/søknad om oppholdskort er en formalisering av denne retten til opphold som følger av EØS-avtalen. Det avgjørende er om EØS-borgeren fyller de materielle vilkårene for oppholdsretten. Dette innebærer at manglende registrering ikke nødvendigvis betyr at EØS-borgeren oppholder seg ulovlig i Norge. Likeså betyr det at registreringen en EØS-borger har foretatt, ikke nødvendigvis innebærer at han faktisk har oppholdsrett. Også her er det avgjørende om EØS-borgeren fyller vilkårene for oppholdsrett på vurderingstidspunktet.


MalaCzarnaEwa no i mamy bledne kolo
nie ma pozwolenie bo sie zama zwolnila
a bez pozwolenie nie dostanie zasilku
i bez zasilku nie dostanie nowego pozwolenia



kiedys samo zlozenie wniosku o rejestracje dawalo prawo pobytu i nav to akceptowal


jakie kurwa bledne kolo ??????

Kiedys ? a teraz nie???

Ja pierdole moze jestem tempy!!!! Ale nie zrozumiem tego za chiny ludowe jak mozna zostac delikatnie mowiac wypierdolonym stad bo sie samemu zwolnilo..... to jest nie do przyjecia....!!!!!

Czyli chuj z wszystkimi ratami splatami szkolami przedszkolami , kurwa , MAMA sie zwolnila z roboty jestesmy deportowani




Dokladnie o to chodzi, nie moze tak byc, ze nie wolno mi sie samemu zwalniac z jakichs przyczyn z pracy, bo mnie deportuja...dlatego moze warto do adwokata sie udac...matylda. Nie odpuszczac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
do gazety to dyskryminacja
norweg sie zwolni i dostanie zasilek ,a Polakom nie wolno
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
matylda matylda
(matylda100)
Wiking
Witam moim drodzy ponownie.
Dziekuje wszystkim za zainteresowanie.

Ja zdaje sobie z tego sprawe, że działanie Nav jest nielogiczne i nieludzkie ale niestety po wczytaniu sie w przepisy wygląda na to, że mają takie prawo które teraz naciągają. Moim zdaniem jest to czysta dyskryminacja ponieważ jak sama Pani na policji z wielkim uśmiechem powiedziała " Ja jestem Norwegiem wiec po zwolnieniu sie samemu dostane Dagpenger a ty jesteś Polką i nie dostaniesz zasiłku jak się sama zwolnisz i nie możesz wtedy przebywać w Norwegii jak nie masz pracy"

Pracując tutaj płacimy takie same podatki jak Norwedzy wiec mamy dostawać takie same stawki za prace jak oni, takie same warunki pracy i taki sam socjal po wypracowanym dochodzie.

Mnie nie stać by wynająć adwokata i walczyć z całym systemem i mam do tego zbyt krótkie ręce. Ktoś na wyższym szczeblu powinien sie zająć tymi przepisami (np Konsulat, Minister spraw Zagraniczny) lub może ktoś kompetentny powinien napisać pismo do Nav prosząć o wyjaśnienie ich nowych praktykt.

Jak widać na powyższych przykładach moja sprawa jest dość odosobniona i wcześniej Nav postępował inaczej. Teraz naciągają przepisy i starają sie nas stąd pozbyć. Jeżeli ktoś nie zacznie z tym walczyć to sytuacja napewno sie nie zmieni i pewnie pogorszy.

Ja prowadze tutaj życie od paru lat, nie planuje wracać póki co do polski, płace ogromne podatki, posiadam samochód, konta w bankach, telefon, raty, ucze sie języka i co mam z tym teraz zrobić? Zlać wszystko i wrócić?
A jeżeli ktoś spłaca kredyt za dom czy samochód to ma wrócić do Polski i z polskiej pensji spłacać raty za kredyt po kilka tysiecy złotych czy zostawić im nieruchomość? Sprawa jest dla mnie abstrakcyjna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok