Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
19 Postów
jus1 Nilsen
(jus1)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
jus1 Nilsen
(jus1)
Wiking
Swieta racja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Solomun .
(Quad)
Wiking
Dlaczego nikt mi nie potrafi odpowiedziec..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
Bo nikt nie byl w takiej sytuacji? Bo nikt nie ma czasu przekopywac lovdata czy inne?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
Czyli ja mialam duzo szczescia, ze juz kiedys mialam przyznane dagpenger i nie bylo problemu ze wznowieniem laczenie rodzin?

Nie. Jestem tu na zwyklym registreringsbevis, sama z synem, wiec zadnego laczenia rodzin nie ma. Heh. Dagpenger mialam przyznane ok 2 lat temu na 104 tygodnie, jak znalazlam prace to dagpenger bylo zawieszone, potem skonczyl sie kontrakt dostalam wznowienie, teraz sama sie zwolnilam i zostalo mi wznowione na pozostaly czas ale z ta sankcja 8 tygodni bezplatnych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
jus1 napisał:
Monia 37 masz w stu procentach racje .Moim zdaniem jesli mieszkasz na stałe w Norwegi i masz stały numer personalny to nie potrzebujesz mieć registreringbevis ,wiem bo pytałam na policji.Jesli posiada wszystkie dokumenty potrzebne do Nav to muszą jej wypłacić.Sądze ze głównym problemem jest to że polacy pobierają zasiłek dla bezrobotnych i siedzą w Polsce.

A gdzie na tej Policji, w Norwegii?

jak ciebie bedą deportować to im powiesz że tak ktoś ci na policji powiedział?

"EU/EØS-borgere har rett til å arbeide, studere og bo i Norge. Alle EU/EØS-borgere som skal bo i Norge i mer enn tre måneder må registrere seg"


www.regjeringen.no/nb/dokumentarkiv/stol...bevis.html?id=731932


Registreringsbevis

Hva er registreringsbevis for EØS-borgere? Gir det noen rettigheter?

EØS-borgere som ønsker å oppholde seg her utover tre måneder, må registrere seg. Vilkår for registrering; EØS-borgeren oppfyller et av oppholdsgrunnlagene i utlendingsloven § 112, som arbeidstaker, selvstendig næringsdrivende, tjenesteyter, egne midler, eller student.
Registreringsbeviset gjelder på ubestemt tid og skal ikke fornyes.
Det er en registreringsplikt, men manglende registrering har ikke noe å si for oppholdsretten. Selve oppholdsretten følger av direktivet om fri bevegelighet



weź teraz jak nie wierzysz w to co jest na oficjalnej stronie rządowej i zanieś to do tej osoby na policji i zapytaj kto ma racje, najlepiej niech ci to da na piśmie się po tym podpisze?


Bo kto mi cos powiedział, to to nic nie znaczy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Dlaczego nikt mi nie potrafi odpowiedziec..
dostales odpowiedz
malo
1 to sie nie zwalniaj
2 sprzedaj dom
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
Joseph napisał:
jus1 napisał:
Monia 37 masz w stu procentach racje .Moim zdaniem jesli mieszkasz na stałe w Norwegi i masz stały numer personalny to nie potrzebujesz mieć registreringbevis ,wiem bo pytałam na policji.Jesli posiada wszystkie dokumenty potrzebne do Nav to muszą jej wypłacić.Sądze ze głównym problemem jest to że polacy pobierają zasiłek dla bezrobotnych i siedzą w Polsce.

A gdzie na tej Policji, w Norwegii?

jak ciebie bedą deportować to im powiesz że tak ktoś ci na policji powiedział?

"EU/EØS-borgere har rett til å arbeide, studere og bo i Norge. Alle EU/EØS-borgere som skal bo i Norge i mer enn tre måneder må registrere seg"


www.regjeringen.no/nb/dokumentarkiv/stol...bevis.html?id=731932


Registreringsbevis

Hva er registreringsbevis for EØS-borgere? Gir det noen rettigheter?

EØS-borgere som ønsker å oppholde seg her utover tre måneder, må registrere seg. Vilkår for registrering; EØS-borgeren oppfyller et av oppholdsgrunnlagene i utlendingsloven § 112, som arbeidstaker, selvstendig næringsdrivende, tjenesteyter, egne midler, eller student.
Registreringsbeviset gjelder på ubestemt tid og skal ikke fornyes.
Det er en registreringsplikt, men manglende registrering har ikke noe å si for oppholdsretten. Selve oppholdsretten følger av direktivet om fri bevegelighet



weź teraz jak nie wierzysz w to co jest na oficjalnej stronie rządowej i zanieś to do tej osoby na policji i zapytaj kto ma racje, najlepiej niech ci to da na piśmie się po tym podpisze?
.




Jedna sprawa, ze musimy sie rejestrowac, inna czy jezeli juz rejestracja jest niewazna to czy mozna przebywac w Norwegi, bo z tego zdania wynika, ze tak. jest obowiazek rejstrowania sie, ale brakujaca rejestracja nie ma nic do prawa pobytu...mniej wiecej tak tu pisze.


3.2. Opphold i mer enn tre måneder
Visse persongrupper har rett til opphold i mer enn tre måneder. Registrering/søknad om oppholdskort er en formalisering av denne retten til opphold som følger av EØS-avtalen. Det avgjørende er om EØS-borgeren fyller de materielle vilkårene for oppholdsretten. Dette innebærer at manglende registrering ikke nødvendigvis betyr at EØS-borgeren oppholder seg ulovlig i Norge. Likeså betyr det at registreringen en EØS-borger har foretatt, ikke nødvendigvis innebærer at han faktisk har oppholdsrett. Også her er det avgjørende om EØS-borgeren fyller vilkårene for oppholdsrett på vurderingstidspunktet.


Brakujaca rejestracja czyli jej brak niekoniecznie znaczy ze obywatel EØS przebywa w Norwegi nielegalnie. Rowniez rejestracja ktora obywatel EØS dokonal niekoniecznie znaczy ze ma on faktyczne prawo pobytu.

Jestesmy legalnie tak dlugo jak dlugo spelniamy warunki materialne do pobytu tutaj, czyli np praca. Zupelnie inna sprawa czy wtedy przysluguje nam prawo do zasilku z Navu jesli sami porzucamy prace. Moim skromnym zdaniem, jezeli sobie ktos wypracowal prawo do zasilku to jest on powodem dla ktorego moze legalnie przebywac w Norwegi, bo spelnia kryterium materialne do pobytu, ma za co sie utrzymac, tak? Wiec w takim przypadku jesli ma prawo do pobytu to i do zasilku, oczywiscie po uplywie tych 8 tygodni. Moze warto zapytac adwokata.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
jus1 Nilsen
(jus1)
Wiking
Potrafi ,potrafi .
Wiesz co jak ktoś jest uparty tak jak cisek to mu nie wytłumaczysz .Nic dziwnego że norwedzy gadają że polacy to debile.Jak taki nie rozumie formułek i wprowadza w błąd.Wiesz rozliczam podatek w Norwegi dla polakow i nie tylko.Co niektóre firmy prywtne wyprawiają to się w głowie nie mieści.Znam całą procedure wyłacania dagpenger.Może co poniektórzy muszą nauczyć się dobrze norweskiego niestety.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
jus1 Nilsen
(jus1)
Wiking
Oczywiście masz racje .Jeżeli pracujesz w Norwegi i przestałaś pracować w Norwegi to masz prawo do zasiłku w Norwegi .Nie mają prawa ci odmówić .Ja osobiście bym wypełniła jeszcze raz ten formularz i wysłała dołączyła jeśli masz lønnslipen,arbeidsavtale,i pamietaj zeby nie pisac dlaczego zrezygnowalas .Nie pisz nic.Oczywiscie wpisz ze chcesz pracowac na 100% w calej Norwegi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok