Andrzej Andrzej

 • Miejscowość
  w Polsce
  Kołobrzeg
 • Miejscowość
  w Norwegii
  Jessheim
 • Znajomi 0
 • Odsłony profilu 546
 • Posty 1

Zdjęcia (1)

0
Andrzej Andrzej (Jessheim, Kołobrzeg) - dodał(a) zdjęcie
15-02-2021 16:50
Andrzej Andrzej
0.0
Wyślij
Andrzej Andrzej (Jessheim, Kołobrzeg) - dodał(a) nowy wątek
29-08-2017 23:18

Zwolnienie dyscyplinarne a zasiłek Dagpenger

Witam,
Mam nadzieje że podzielicie się swoją wiedzą odnosząc się do sytuacji w której się znalazłem.
Otóż, mam podstawy sądzić, że mój przełożony chce doprowadzić do sytuacji w której zostanę zwolniony dyscyplinarnie.
Pracuje w firmie gdzie osoba domagająca się swoich praw i nie dająca wcisnąć sobie bajek uważana jest za niewygodną i problematyczną. Nie chciałbym rozwijać się na temat firmy (temat rzeka) w skrócie tylko powiem że jest to najwyższy level wywierania na pracowniku ciągłej presji, maksymalnej eksploatacje oraz po prostu wyzysku w wydaniu Polak Polakowi na emigracji.
Pół roku temu otrzymałem pisemną naganę z błahego powodu.
Kolejna nagana może wiązać się z dyscyplinarnym zwolnieniem i wydaje się to tylko kwestią czasu.
Staram się unikać popełniania jakichkolwiek błędów i wywiązywać się z kontraktu ale mam świadomość że przełożony czeka na jakikolwiek choćby najmniejszy błąd, potknięcie aby się mnie pozbyć.

Zdaje sobie sprawę z mobbingu jaki jest stosowany w mojej firmie ale jest to rzecz na którą trzeba mieć twarde dowody, pieniądze, czas i cierpliwość by to udowodnić.

Moje pytanie brzmi: Czy jeżeli zostanę zwolniony dyscyplinarnie to czy przysługuje mi Dagpenger tak jak w przypadku samozwolnienia czy tak jak w przypadku zwolnienia przez pracodawce?
Będąc zwolniony przez pracodawce Dagpenger może być naliczane 3 dni od zwolnienia, przy samozwolnieniu po 12tygodniach a jak to wygląda w przypadku dyscyplinarki?

Pl patrPl
31-08-2017 11:13

zapisz sie do zz niech wpadna na zaklad z dziennikarzem i inspekcja pracy ,zaraz im pala zmiekniejak ich opisza w gazetach i jeszcze dostaniesz odszkodowanie .A ty na dlugie zwolnienie lekarskie na stres i mobbing på jobb Rok mozesz chorowac Na chorobowym nie moga cie zwolnic

Jurek Maslowski
31-08-2017 10:39

HEJ mam podobna sprawe wlasnie w toku prowadzi adwokat z oslo ale jest bardzo ciezko stoja ponad prawem jezeli do tego dojdzie wypiora cie bez mydla ale jest szansa walcz tak jak polak i nie daj sie pozdrawiam

Tom Dry
31-08-2017 08:25

Zgodzę się z ostatnim komentarzem sam kiedyś byłem w takiej sytuacji ale na szczęście zwolniłem się sam wtedy było 8 tygodni czas oczekiwania teraz 12 troszkę kicha no ale zdecydowanie lepsze to niż dyscyplinarka powodzenia i glowa do góry będzie dobrze znajdziesz inną pracę jak się znasz na robocie

Zobacz więcej komentarzy
Andrzej Andrzej (Jessheim, Kołobrzeg) - ma nowego znajomego
24-05-2015 19:56
PiwoPolskie 320KoronZaZgrzewkę
Kraków
Znajomi: 89
Posty: 0
Z nami od: 23-05-2015

Facebook Messenger YouTube Instagram