Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

555 Postów
inga s.
(limetka81)
Wyjadacz
z tego co mi wiadomo to chyba w norge robią to badanie w 18 tyg. jak masz robione usg ale na stówę nie wiem bo dopiero 8 kwietna mam usg to się dowiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1549 Postów

(aga31)
Maniak
Nie Limetko, to badanie mozna zrobic tylko miedzy 12 a 14 tygodniem. Potem nie jest miarodajne. Na usg polowkowym moga jedynie sprawdzic kosc nosowa. Kosc nosowa jest drugim waznym markerem po ktorym rozpoznaje sie chorobe. Ja bylam w srode na usg polowkowym. Przez dobre 15 minut pani polozna mierzyla i ogladala dzidzie. Dostalam potwierdzenie, ze nie znaleziono zadnych patologii w niczym . Potem poprosilam o stwierdzenie plci. Pan polozna pokazala mi to tez. Bedzie dziewczynka na 100% . Tak tylko zapytalam o to badanie, bo w Polsce jest to bardzo popularne. Pozwala na bardzo wczesne stwierdzenie ryzyka wystapienia Zespolu Downa. Jesli przeziernosc jest podwyzszona, to wtedy robi sie testy. Jesli wyjda zle, to jeli chcesz wiedziec na 100% to amniopunkcje. Ja tego nie zrobilam bo po prostu dowiedzialam sie za pozno. Z racji mojego wieku, w Polsce juz by siali panike. A tutaj traktuja mnie normalnie. Nikt na mnie nie patrzy jak na ufo, ze bede miala pierwsze dziecko po 30-stce.
Wiec sie ciesze, ze tutaj korzystam z opieki zdrowotnej i ide ich trybem. Nie skierowali na to badanie, bo nie uwazaja, zebym byla w grupie podwyzszonego ryzyka Ale jak naczytalam sie w internecie tego wszystkiego, to sie troche martwilam . Czasami internet szkodzi, zwlaszcza mi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1549 Postów

(aga31)
Maniak
Do EwelinyM, a Ty taka fajna gadula jestes . Ja tez lubie pogadac, ale jak na razie dalej pracuje a jak wracam to bym tylko spala . Po za tym mieszkamy dosyc daleko od siebie. Niby w Oslo, ale kazda z innej strony
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
194 Posty
Ewelina Matysiak
(EwelinaM)
Stały Bywalec
hej aga31 Ty to kochana nie czytaj już tego wszystkiego co piszą w internecie bo ja też wariowałam i to własnie przez internet i dzisiaj znowu mnie troszke brzuszek boli a mały szaleje w brzuchu jakby chciał mi specjalnie dokuczyćwe czwartek idę do położnej i musze jej powiedzieć co mi dolega może to magnezu brak lub żelaza aha dziewczyny ile razy miałyście pobierana krew?? bo ja tylko raz jak byłam w 8 tyg i nie wiem czy to dobrze?? wiecie co ,wczoraj oglądałam fajny program i było przedstawione i pokazane(oczywiście nie do końca) jak kobieta rodziła, nie mogłam na to patrzeć jak biedna cierpiała ale jak zobaczyłam to maleństwo które się urodziło to normalnie się rozbeczałam i to nie jest aż tak straszne chociaż najgorsze to te skurcze przypuszczam już niedługo to ja się będę męczyć i szczerze to nie mogę się doczekać buziaki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1549 Postów

(aga31)
Maniak
Juz nie bede tego czytac, bo naprawde namieszalo mi w glowie . Ewelinka, mnie tez ten brzuch boli od 12 tygodnia. Ale nic sie nie dzieje. Przez te bole bylam juz 3 razy u ginekologa. Ale sprawdzili wszystko i jest ok. Tyle, ze w Polsce ginekolog powiedzial, ze ma m brac magnez do konca ciazy. Odkad biore regularnie, te bole sie uspokoily.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
194 Posty
Ewelina Matysiak
(EwelinaM)
Stały Bywalec
ja mam tyle nakupowanego magnezu że szok ale niewiem czy moge się go napić i chyba musze pogadać z położną tylko że niewiem co ona powie bo tutaj sie niczym nie przejmują z jednej strony to dobrze ale z drugiej troszke niepokojące
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Aga31 oni się tu twoim wiekiem nie przejęli, bo popatrz jaka jest tu średnia wieku matek...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1549 Postów

(aga31)
Maniak
Gama masz racje Znam wiele babeczek ktore rodza w tym roku i koncza 36 lat. I wszystkie mowia,ze sa mlode . Ja tez tak zaczelam do tego podchodzic Kiedys myslalam, ze po 30-tce to juz swiat sie konczy . Ewelina, co do tego magnezu to ginekolog powiedzial, ze mozna brac i nie jest mozliwe przedawkowanie. Tylko dozylnio mozna przedawkowac. Ale oczywiscie spytaj swoja polozna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
194 Posty
Ewelina Matysiak
(EwelinaM)
Stały Bywalec
dziękuje Aga chyba sobie dzisiaj zapodam ten magnez bo coś mi się dzieje i soałabiona jestem , a jak chodze na spacery to mi sie słabo robi mały wyciska z mamusi co tylko może buziaki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1549 Postów

(aga31)
Maniak
Ewelina, mimo, ze ciaze znosze bardzo dobrze, to czulam sie zmeczona. Ale to juz przed ciaza sie zaczelo. Nigdy nie bralam zadnych witamin. Myslalam, ze sie zdrowo odzywiam i to wystarczy, . A tu lipa . Po przebadaniu krwi okazalo sie, ze ma niedobory wielu witamin. Kupilam na poczatku taki zestaw dla kobiet w ciazy tutaj. Tyle, ze trzeba lykac az 4 tabsy. Troche mnie mulilo po nich. Jak bylam w Pl to kupilam inne i biore je + magnez. Sily wrocily i czuje sie naprawde dobrze . No ale nie wiem jak to bedzie jak dojde 28 tygodnia. W ktorym szpitalu rodzisz? Na kiedy masz termin?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok