Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

102 Posty
Natali B
(Natali666)
Początkujący
Z wlasnego doswiadczenia uwazam ze najlepiej jest isc na kurs zeby zlapac podstawy, ogarnac o co chodzi i wazne miec nauczyciela norwega, ktory mowi tylko po norwesku, a po angielsku jak juz naprawde nie czaisz o co chodzi. Ja bylam tylko na rocznym wieczorowym kursie i mnie to duzo dalo, a pozniej to jak najwiecej wszedzie gdzie sie tylko da probowac rozmawiac z norwegami jak im powiesz ze sie uczysz to oni inaczej wtedy na ciebie patrza. Nawet zwykla gadka o pogodzie duzo Ci daje bo poznajesz nowe slowa sluchasz ich wymowy itd.
Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
472 Posty
lu j
(luj)
Wyjadacz
Nie prawda,nie znacie sie!

Najlepsza,najtansza i najprzyjemniejsza metoda,jast - metoda Vinmonopolet!

W skrocie:

. jeden obalony belt: norweski komunikatywny
- dwa obalone belty: np2
- trzy obalone belty: np3
- minimum 3obalone belty, w Bergen: Bergenstest

Metoda ta daje mozliwosc,pelnej integracji jezykowej z etnicznymi!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
jak zwykle debil jest na miejscu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Natali666 napisał:
Ja bylam tylko na rocznym wieczorowym kursie i mnie to duzo dalo,
ciekawe
podobno średnio inteligentna młoda osoba powinna w sześć miesięcy opanować język obcy
przynajmniej kiedyś tyle czasu dawano ciapatym, aby nauczyli się polskiego i mogli studiować w Polszy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Paula Deyna
(PaulaDeyna)
Wiking
Nauka jezyka jest bardzo indywidualna. Mi to zajelo ponad 2 lata mimo, ze chodzilo do szkoly. Na podstawie swojej i ludzi wokol mnie moge powiedziec jedno: najlepszym sposobem na nauke jest ROZMOWA ROZMOWA ROZMOWA i jeszcze raz ROZMOWA z norwegami. Nikt lepiej Cie tego nie nauczy. Ja mieszkajac na vestlandet nie moge np. zrozumiec jednego: jaki jest sens chodzic na kurs po bokmål, jezeli tutaj ludzie uzywaja jedynie nynorsk? I jeszcze miec nauczyciela np. z Estonii tak jak mieli moi znajomi.

Dobrze jest nie uciekac z towarzystwa norwegow, tylko sie z nimi integrowac i starac sie nie wstydzic mowic

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Wiele osob mieszka w norwegii po kilka lat i idzie na podstawowy kurs norweskiego prowadzony przez norwega.... jaki to sens? Jesli ktos nie zlapal norweskiego majac go wszedzie w kolo w radiu tv w sklepie w pracy w gazetach na ulicy itd..... jak ktos mieszkajac tutaj nie lapie jezyka z otoczenia to placac za to nagle zacznie lapac???
Juz chyba lepiej jak same podstawy wytlumaczy rodak, co i jak z czym..... a dalej jak juz beda podstawy - bedzie zdecydowanie latwiej....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
Natali B
(Natali666)
Początkujący
Jasta chodzio mi o czas od pazdziernika do maja czyli 2 semestry.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
47 Postów


wspaniale gratuluje wytrwalosci i cierpliwosci, od czego zaczales sie uczyc i z jakiej ksiazki - prosze podaj tytul.

dzieki
Halina Birkeland
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Najwazniejsze jest samozaparcie i regularnosc, powtarzanie, sluchanie i rozmwianie. Ksiazka to ksiazka, sa gorszei lepsze podreczniki, ale i tak najwazniejsza jest systeatycznosc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
HALNOR napisał:


wspaniale gratuluje wytrwalosci i cierpliwosci, od czego zaczales sie uczyc i z jakiej ksiazki - prosze podaj tytul.

dzieki
Halina Birkeland

Eskk, ny I norge, na koniec zjebane på vei, i stein på stein....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok