Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

264 Posty
Magg G
(magg)
Stały Bywalec
najlepszy sposob na swiecie, praca tylko i wylacznie z norwegami nieznajacymi angielskiego, codziennie .... gwarantuje znajomosc podstaw jezyka po dwoch miesiacach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
320 Postów
65 78
(6578)
Stały Bywalec
Najlepszy sposob na nauke Norweskiego,to kontakt z zywym jezykiem!

Poswiec pol godziny dziennie,na towarzystwo okolicznych,belkoczacych zuli!
(wymowa,akcent,skladnia - identyczne)

Poza tym koszty znikome.Postawisz chlopakom belta i masz minimum np2!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Piotr Bańkowski
(philolos)
Wiking
Jeśli mowa o kursach online, to ja polecam :

www.mojanorwegia.pl/nauka_jezyka_norweskiego_online

Fajny kurs nauki słownictwa. Dobry na początek, potem można kontynuować, mając taką bazę.
I można wypróbować za darmo, zanim się kupic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
marek bochenek
(marool)
Wiking
Norweski nie taki straszny, nie ma w nim przypadków jak w polskim.

Ja zaczynałem się uczyć jeszcze przed wyjazdem. Zupełne podstawy wyryłem na blachę z książki "Minirozmówki norweskie" autorstwa pań Borówka i Wójcik. ksiegarnia.pwn.pl/produkt/154461/minirozmowki-norweskie.html
Bardzo to się przydało, bo chociaż pobieżne to jednak daje podstawy przydatne w wielu sytuacjach. Nie ma co wyszukiwać sobie jakichś kawałków z internetu, w minirozmówkach jest dokładnie to co potrzeba na początek.

Później, gdy już wyryłem podstawy norweskiego to zacząłem się uczyć przez skype z polską szkołą językową (bo polskie ceny) telenorweski.pl Lekcje indywidualne, więc mogłem brać i przekładać lekcje jak wygodnie, nawet późno albo w niedziele. Miałem bardzo fajną i cierpliwą lektorkę. Uczyłem się konkretnie tego co mi było potrzebne do pracy.

Apetyt rośnie w miarę jedzenie i gdy już w miarę normalnie się komunikowałem to przyszedł czas na szkołę językową w norwegii www.folkeuniversitetet.no/english-pages/...inity/side-id-10082/ Jak to skończę to juz nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Tu oprócz języka także kontakt z innymi, z kulturą, można pogadać z wykładowcami. Lekcje są o 17:15.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Arek Kuniak
(Arek1976)
Wiking
Zgadza sie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Marek Litwin
(malitw)
Wiking
Czy ktoś miał doświadczenie z kursem norweskiego w Krakowie w szkole Lingualand ? Po znajomych nikt się norweskiego nie uczy i ciężko o jaką opinie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
55555555 55555555
(Sebastian)
Stały Bywalec
Najlepiej jest...się nie uczyć ...zapomnieć że taki język istnieje...wymazać kraj.....wymazać język...mówić po Polsku we własnym kraju mieszkać, pracować,żyć....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Witaj,

Jesli moge to polecam Pawla Szkoluta jako lektora w szkole jezykowej jak w linku:

www.mojanorwegia.pl/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid106&sobi2Id=29808

Ja mialam z nim zajecia kilka lat temu w Rzeszowie, w EMPIKu, do ktorego dojezdzal. Zadalam wtedy w Polsce NP1 zanim przyjechalam dso Norwegii. Bardzo dobry nauczyciel.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Podalam zly link. Tak czy siak ta osobe uczaca norweskiego mozna spotkac badz w EMPIKu w Krakowie, badz w firmie Ultima Thule.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Monkola D.
(monkola)
Wiking
Ja żeby nauczyć się norweskiego wyjechałam pracować jako au-pair- jestem parę dni i powoli się osłuchuję. Moje podopieczne nie mówią po angielsku co jeszcze bardziej mnie motywuje. Szkołę (zapewnioną przez rodzinę goszczącą) zaczynam pod koniec marca. A tak to uczę się z sytuacji codziennych, które opisuję na blogu, docelowo mającym być blogiem o nauce norweskiego. A jest on tutaj:

mittnorge.wordpress.com/

W ogóle prowadzenie bloga o nauce danego języka uważam za fajną metodę. I maksymalne otoczenie się językiem jest kluczowe, co nie jest trudne, gdyż jestem już w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok