Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

17146 Postów

()
Maniak
po pierwsze za darmo
po drugie nikt od tego nie umarł
po trzecie doznania o niebo przyjemniejsze niż po alkoholu
po czwarte nie ma kaca
po piąte tak nie śmierdzi
po szóste nie uzależnia
itd
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Janek Stary, spodziewałam się takiego pytania z twojej strony. Jesteś niezwykle przewidywalny. Zastanawiam się tylko, po co tobie boska moc, skoro sam w sobie jesteś po prostu boski. Niestety nie mogę ci pomóc. Moja misja w temacie grzyboznawca-porady polega na propagowaniu wiedzy niezbędnej grzybiarzom w zakresie bezpiecznych zbiorów. Łysiczka lancetowata jest grzybem mieszczącym się w kategorii grzybów trujących. Przypadkowe zatrucia tym grzybem zdarzają się niezmiernie rzadko. Wszystkie notowane przypadki to spożycie zamierzone stosowane w celach samoodurzania się.
Z tego też powodu nie widzę potrzeby edukowania i porad w tym temacie.

Bogato opisałeś doznania pozytywne, ale to są efekty stanu docelowego. Samoodurzanie, a właściwie samozatrucie może powodować szereg bardziej przykrych doznań. Oto kilka z nich: agresja, stany lękowe, nudności, bóle głowy, bezwład, bezwiedne oddawanie moczu i stolca, odruchy porażeniowe, drgawki, zaburzenia termoregulacji, wymioty, zawroty i bóle głowy.
Substancje toksyczne zawarte w tych grzybach powodują zmiany w skutkach odległe – znaczna destrukcja ośrodkowego układu nerwowego. Są to grzyby powodujące zatrucia z objawami neurologiczno-psychicznymi.

Łysiczka jest grzybem koprofilnym. Chyba nie chcesz grzebać po łokcie w g….e. Spędzanie czasu na szukaniu stanowisk wydalania dzikich zwierząt czterokopytnych, to chyba żadna przyjemność.

Janie zainwestuj w pieczarki i spokojnie zajmij się tym, co robisz najlepiej a mianowicie skrivaj dalej na MN. Nie marnuj czasu na praktyki szamańskie. Żyjemy w XXI wieku na poziomie wysoko rozwiniętej cywilizacji, w systemie społecznym a nie plemiennym.

A to grzybiarz detalista for you

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Mario przed chwilą wyczytałem, że jeszcze nikogo nie otruła
a w porównaniu z alkoholem i narkotykami ma same zalety
i darmowa
tylko mafia i przemysł piwno-spirytusowy mogą być przeciw
jest to jednak grzyb i to oferujący najlepsze doznania z dostępnych
a czy w Norwegii występuje?
bo podobno lubi góry i owce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Janek stary nie podkręcaj tematu Nie masz żadnej wiedzy na temat statystyk zatruć grzybami. Ja miałam szkolenia toksykologiczne w ośrodkach dla osób uzależnionych i wierz mi tam są czasami tragiczne w skutkach historie ludzkie. Internet to kopalnia wiedzy, więc tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi na zadane pytania Ja zamykam ten temat bo szkoda mi czasu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
no odlot po grzybkach nieziemski jasta wie cos o tym caly rok fruwa a tylko jeden tydien zbiera
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
739 Postów

(qantan)
Wyjadacz
Maria nie zawracaj sobie głowy takim typem jak jasta i jego wypocinami...

zacytuję kolegę "DEBIL".... to określenie pasuje na 100%

ale to chyba wszyscy wiedzą
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Maryjkap napisał:
Janek stary nie podkręcaj tematu
zagadnienie sam dziś odkryłem całkiem przypadkiem
otóż
na stronie głównej WIKIPEDII
w jej podstawowej wersji, czyli anglojęzycznej
tematem NUMER ONE jest na pierwszej stronie, najgłówniejszej
Psilocybe semilanceata is a fungus whose mushrooms, known as liberty caps, are also called magic mushrooms for their psychedelic properties. They are the most common of the psilocybin mushrooms, and among the most potent.
en.wikipedia.org/wiki/Main_Page
ja nie będę Polak Polakowi
skoro już o czymś pozytywnym wiem, to się wiedzą dzielę
przypominam
za darmo, brak skutków ubocznych, bo te wasze to majaczenia jak na ulotce każdego leku
i wrażenia o niebo lepsze niż po wódce, czy whiskey
i nie uzależnia
i jeszcze nikt od tego nie umarł, w przeciwieństwie do alkoholu
także temat nie byle jaki
tylko trochę pomyślunku wymagane
a i cały rozdział tego forum o grzybach ostatecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
jako ,że jak podejrzewam angielskiego nie znacie, to zapewniam was, że w głównym artykule dzisiejszej Wikipedii jest napisane, że ten grzyb był w wielu krajach legalnie sprzedawany w sklepach
dopiero w kilku ostatnich wprowadza się zakazy
a kto za tym stoi
podpowiem
przemysł wódczano mafijny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
bo podobno lubi góry i owce.
Jasta, to prawie tak jabym o Tobie czytal.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
My tutaj sobie gadu, gadu a smardze atakują. Wczoraj mnie otoczyły w ilości 167 sztuk. Dzisiaj szaleństwo kulinarne i megasmardzowa uczta. Jak się uporam z fotoobróbką wrzucę relację z kolacji. Będzie wam ślinka leciała Szukajcie na miejscach wysypanych świeżą korą lub składowiskach ściętych drzew świerkowych. Jeszcze tydzień będzie szansa na sukces, potem znikną. Do dzieła !



















Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok