Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Praca dla psychologa - Norwegia

16 Postów
Bartek Rybienik
(BartekRybienik)
Wiking
Witam, piszę jeszcze z PL, by zorientować się, czy warto szukać w NO pracy w zawodzie psychologa? Zdaje sobie sprawę, że kluczową rzeczą jest znajomość języka, której jeszcze nie mam, ale pytam bardziej o to, czy to opłacalny fach w tym kraju, czy są nabory, czy warto szukać w tym sektorze itp? Będę wdzięczny za każdą sensowną informację.

pozdr
Bartek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Polonia norweska ma już psychologa
Panią Monikę, która potrafi uzdrowić nas wszystkich
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Bartek Rybienik
(BartekRybienik)
Wiking
To może i ja skorzystam w pomocy?
Nie chcę Jej absolutnie odbierać chleba
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Bartek Rybienik
(BartekRybienik)
Wiking
Czy ktoś z Was może pracuje w takim zawodzie? Wie jakie są warunki takiej pracy i w ogóle możliwości dla psychologa?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
BartekRybienik napisał:
Witam, piszę jeszcze z PL, by zorientować się, czy warto szukać w NO pracy w zawodzie psychologa? Zdaje sobie sprawę, że kluczową rzeczą jest znajomość języka, której jeszcze nie mam, ale pytam bardziej o to, czy to opłacalny fach w tym kraju, czy są nabory, czy warto szukać w tym sektorze itp? Będę wdzięczny za każdą sensowną informację.

pozdr
Bartek


A dokladnie w jakim sektorze chcialbys pracowac? Co konkretnie chcialbys robic tu w Norwegii?
Tutaj psycholog pracuje w sektorze zdrowia.
Takimi sprawami jak psycholog w Polsce to tutaj zajmuje sie sosionom i trzeba miec w tym zawodzie ukonczone studia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Bartek Rybienik
(BartekRybienik)
Wiking
Jestem jedynie psychologiem klinicznym, mógłbym robić dokładnie to, lub coś pokrewnego (praca w szpitalu, poradni psychologicznej, w terapii uzależnień, diagnozie). Albo w ogóle pracować gdzieś indziej, choć na budowlance się nie znam. Może w hotelu... Jestem w kropce. A co to za studia (sesionom?)?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
BartekRybienik napisał:
Jestem jedynie psychologiem klinicznym, mógłbym robić dokładnie to, lub coś pokrewnego (praca w szpitalu, poradni psychologicznej, w terapii uzależnień, diagnozie). Albo w ogóle pracować gdzieś indziej, choć na budowlance się nie znam. Może w hotelu... Jestem w kropce. A co to za studia (sesionom?)?
a jaki kolega wydział w Polszy kończył, że nie wie, że podstawą porady psychologicznej to jest nawiązanie kontaktu werbalnego z chorym
dużo lepszego niż zwykły doktor, któremu wystarczy popatrzeć na skórę by orzec syfilis
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Bartek Rybienik
(BartekRybienik)
Wiking
Być może kolega słyszał, że można np pracować przy klinicznych projektach badawczych? Lub w reklamie? Lub w diagnostyce?
Z całym szacunkiem, ale można robić wiele więcej rzeczy niż poradnictwo psych, o którym kolega pewnie pisze, a którego ja na ten moment na pewno wykonywać bym nie mógł. Stąd jestem ciekaw gdzie jak i gdzie pracują psychologowie w NO, czym się zajmują, w jakim zakresie? Pytanie otwarte

ps. kolega też psycholog?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
tak psycholog
amator
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
638 Postów

(WilhelmTell82)
Wyjadacz
Maja ludzie marzenia,lepiej zrob sobie kurs plytkarza to predzej sie do norwegii dostaniesz,choc szczerze pracy juz tutaj nie ma,kryzys juz sie tu zadomowil,a wkrotce wyjdzie z ukrycia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok