Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Prezydent_elekt napisał:
Lekarze z gramatyka problemy majo, sprztaczki za modelki robio, chlopstwo prawice wybiera a po cichu z rodzina chce emigrowac, antysemity sprawy cywilne wytaczajo, katoliki slowo boze wlasnym uznaniem zastepujo, piwo wodke wyparlo, robotniki sie nie myjo zamiast tego armanim z wizzera pachniec chcom.

Na co to idzie? Powiadajo, ze Toba na Sumatrze sie przebudzil, to i ciemnota glupieje.
Proletariat miast dzieci rodzic mysli, ze czytajac FB i YT rychlo w digitariat przejdzie.
Owe ludzie nie wiedzo, ze samo sranie do netu nie oznacza tworzenie wartosci dodanej, a wrzucenie fotki z dziubkiem czy zdjeci w kamizelce z rybom w rekach to nie przeksztalcanie danych wiec i do awansu daleko.
Pisanina tak nadeta, ze kazden tfurca dumny se swych wypocin, informacie tak odkrywcze, ze kopernikanski przewrot to przy tym art z "superexpresu"

To chyba trza by jakim licencjatem po szkole ze spojnikiem w nazwie byc co by bez wstydu takie glupoty plodzic.


Że niby jak, wszystkie lajki, komcie, słit emotki czy mondre cytaty paolo koalio, marność jedynie? za lajkowanie porzuconych psiaków czy biednych dzieci w afryka przecież do nieba się idzie i pomnik postawią po śmierci i w książkach będą pisać, ulice nazywać na cześć...

hejty i kreowanie się w necie na kogoś kim się nie jest to najwyższe wartości i sens życia przeca, nie zawracaj kijem Wisły.

Tylko do kogo ten wpis? do tych opisanych to jest jakby po chińsku pisać.

dobra lecę się myć bo mi się armani skończył.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Hilton napisał:
Nie widzę związku i potrzeby cytowania historii tej kardiochirurg z Albanii.
Twoja pani doktor na pewno cię nie okłamała. Dokumenty do autoryzacji wysłała juz rok wcześniej, a potem intensywnie uczyła sie języka. Przyjechała i miała prace, tylko zapomniała dodać, ze jej mąż był tu wcześniej i jej po znajomosci wszystko załatwił.
Takie samo stanowisko, czyli jakie? Ordynator? Czy zwykły fastlege?

))


pudło, mąż pracujący w branży nie związanej z branżą medyczną.
Powodem szybkiego dostania się na adekwatne stanowisko było solidne wykształcenie, co najmniej naście lat praktyki i fakt że wybrała Norwegię jako jeden z wieku państw do których mogła się udać pracować w zawodzie.

Pracodawca (nie tylko norweski) szybciej doceni (finansowo czy awansuje) fachowca(zawód obojętny tylko skala inna) w swojej dziedzinie, jeśli wie że on jak tylko będzie chciał to zmieni pracodawcę/kraj... dobranoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Joseph napisał:
Hilton napisał:
Nie widzę związku i potrzeby cytowania historii tej kardiochirurg z Albanii.
Twoja pani doktor na pewno cię nie okłamała. Dokumenty do autoryzacji wysłała juz rok wcześniej, a potem intensywnie uczyła sie języka. Przyjechała i miała prace, tylko zapomniała dodać, ze jej mąż był tu wcześniej i jej po znajomosci wszystko załatwił.
Takie samo stanowisko, czyli jakie? Ordynator? Czy zwykły fastlege?

))



pudło, mąż pracujący w branży nie związanej z branżą medyczną.
Powodem szybkiego dostania się na adekwatne stanowisko było solidne wykształcenie, co najmniej naście lat praktyki i fakt że wybrała Norwegię jako jeden z wieku państw do których mogła się udać pracować w zawodzie.

Pracodawca (nie tylko norweski) szybciej doceni (finansowo czy awansuje) fachowca(zawód obojętny tylko skala inna) w swojej dziedzinie, jeśli wie że on jak tylko będzie chciał to zmieni pracodawcę/kraj... dobranoc.


Nadal nie widze związku i powodu prześmiewczego komentarza pod tytułem " moja pani doktor ..."
Napisałam założycielowi tematu gdzie powinien wysłać dokumenty, ze powinien zacząć uczyć sie języka i jaki egzamin będzie mu potrzebny oraz ze dobrym pomysłem byłoby szukanie praktyk. W ten sposób mozna tez zdobyć i znajomosci i jakieś doświadczenie.
Napisałam tez o lekarce z Albanii o której osobiście wiem.
A tu proszę, zamiast wymiany poglądów, to zjechały sie mądrale ze wszystkich polskich wsi i dawaj " ze przecież tak nie jest, niemożliwe bo... " Tak swojsko po polsku sie zrobiło, az pasztetową zaśmierdziało.
Natomiast ty Dżozefie to masz znajomosci i doświadczenia w każdej dziedzinie i zawsze cos mądrego do powiedzenia, byleby było na odwrót, niz ktoś powiedział. Jesteś znawcą internetów, telefonii komórkowej oczywiście najlepsza jest ta, która ty masz, wiesz zawsze najlepiej gdzie co załatwić i nawet tutaj musiales wjechać ze swoją panią doktor.
Czekam, kiedy powiesz ze znieczulenie przy porodzie dostałeś przy 6 cm rozwarcia, a nie przy 4cm, jak to zazwyczaj dają. Ale przecież by cię nie okłamali na porodówce, prawda?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Hilton napisał:
Joseph napisał:
Hilton napisał:
Nie widzę związku i potrzeby cytowania historii tej kardiochirurg z Albanii.
Twoja pani doktor na pewno cię nie okłamała. Dokumenty do autoryzacji wysłała juz rok wcześniej, a potem intensywnie uczyła sie języka. Przyjechała i miała prace, tylko zapomniała dodać, ze jej mąż był tu wcześniej i jej po znajomosci wszystko załatwił.
Takie samo stanowisko, czyli jakie? Ordynator? Czy zwykły fastlege?

))



pudło, mąż pracujący w branży nie związanej z branżą medyczną.
Powodem szybkiego dostania się na adekwatne stanowisko było solidne wykształcenie, co najmniej naście lat praktyki i fakt że wybrała Norwegię jako jeden z wieku państw do których mogła się udać pracować w zawodzie.

Pracodawca (nie tylko norweski) szybciej doceni (finansowo czy awansuje) fachowca(zawód obojętny tylko skala inna) w swojej dziedzinie, jeśli wie że on jak tylko będzie chciał to zmieni pracodawcę/kraj... dobranoc.


Nadal nie widze związku i powodu prześmiewczego komentarza pod tytułem " moja pani doktor ..."
Napisałam założycielowi tematu gdzie powinien wysłać dokumenty, ze powinien zacząć uczyć sie języka i jaki egzamin będzie mu potrzebny oraz ze dobrym pomysłem byłoby szukanie praktyk. W ten sposób mozna tez zdobyć i znajomosci i jakieś doświadczenie.
Napisałam tez o lekarce z Albanii o której osobiście wiem.
A tu proszę, zamiast wymiany poglądów, to zjechały sie mądrale ze wszystkich polskich wsi i dawaj " ze przecież tak nie jest, niemożliwe bo... " Tak swojsko po polsku sie zrobiło, az pasztetową zaśmierdziało.
Natomiast ty Dżozefie to masz znajomosci i doświadczenia w każdej dziedzinie i zawsze cos mądrego do powiedzenia, byleby było na odwrót, niz ktoś powiedział. Jesteś znawcą internetów, telefonii komórkowej oczywiście najlepsza jest ta, która ty masz, wiesz zawsze najlepiej gdzie co załatwić i nawet tutaj musiales wjechać ze swoją panią doktor.
Czekam, kiedy powiesz ze znieczulenie przy porodzie dostałeś przy 6 cm rozwarcia, a nie przy 4cm, jak to zazwyczaj dają. Ale przecież by cię nie okłamali na porodówce, prawda?


Nie odwracaj kota ogonem i nie imptuj mi słów których nie napisałem, zacutuj najlepiej bo tak to sobie z cysiekm możesz "polemizować"
To że Ty napisałaś o lekarce z Albanii o "której wiesz osobiście", nie nie oznacza że tylko takie przypadki tu są i koniec i nie oznacza też ktoś inny nie zna osobiście lekarzy obcokrajowców pracujących w NO.

"Niestety tak wyglada kariera nawet jesli jest sie kardiochirurgiem. Nie dopuszcza cie do "stolu" zanim mine 5 lat na tzw. przystosowanie."



generalizujesz, a ja podałem Ci przykład z życia, czego zaakceptować nie możesz to projekcje jakieś wymyślasz, czy podważasz wiarygodność. Zresztą nie tylko ja nie zgodziłem się z taką teorią.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Bartek Rybienik
(BartekRybienik)
Wiking
Tak, czy siak dziękuję.
Mimo tego, że - jak obserwuję - pozałatwialiście tu trochę swoje sprawy, to myślę, że dowiedziałem się kilku istotnych rzeczy. Będę dalej szukał w internetach.

Jeszcze jedno, może tu będziecie bardziej zgodni: odeślecie mnie do jakich firm/agencji zajmujących się pośrednictwem pracy PL-NO? Nie mam żadnego wujka, ani żony na miejscu, będę musiał więc robić wszystko "z ulicy". O ile to możliwe.

Dziękuję.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
BartekRybienik napisał:
Tak, czy siak dziękuję.
Mimo tego, że - jak obserwuję - pozałatwialiście tu trochę swoje sprawy, to myślę, że dowiedziałem się kilku istotnych rzeczy. Będę dalej szukał w internetach.

Jeszcze jedno, może tu będziecie bardziej zgodni: odeślecie mnie do jakich firm/agencji zajmujących się pośrednictwem pracy PL-NO? Nie mam żadnego wujka, ani żony na miejscu, będę musiał więc robić wszystko "z ulicy". O ile to możliwe.

Dziękuję.

Aplikuj bezpośrednio

tjenester.nav.no/stillinger/forside

Finn.no

Do tego konto na Linkedin

Z agencji to Wiem ze adecco rekrutowało pielęgniarki ( o lekarzach nic mi nie wiadomo) w PL i fundowalo kurs języka, ale z tego co tutaj nawet można było wyczytać to dziewczyny szykowały się do pozwu zbiorowego przeciwko adecco.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
napisał:
Hilton napisał:
Joseph napisał:
Hilton napisał:
Nie widzę związku i potrzeby cytowania historii tej kardiochirurg z Albanii.
Twoja pani doktor na pewno cię nie okłamała. Dokumenty do autoryzacji wysłała juz rok wcześniej, a potem intensywnie uczyła sie języka. Przyjechała i miała prace, tylko zapomniała dodać, ze jej mąż był tu wcześniej i jej po znajomosci wszystko załatwił.
Takie samo stanowisko, czyli jakie? Ordynator? Czy zwykły fastlege?

))



pudło, mąż pracujący w branży nie związanej z branżą medyczną.
Powodem szybkiego dostania się na adekwatne stanowisko było solidne wykształcenie, co najmniej naście lat praktyki i fakt że wybrała Norwegię jako jeden z wieku państw do których mogła się udać pracować w zawodzie.

Pracodawca (nie tylko norweski) szybciej doceni (finansowo czy awansuje) fachowca(zawód obojętny tylko skala inna) w swojej dziedzinie, jeśli wie że on jak tylko będzie chciał to zmieni pracodawcę/kraj... dobranoc.


Joseph, przeciez jako zona skalniaka jestes malo wiarygodny. Specjalnie puszczasz w obieg tego forum niesprawdzone i subiektywne prawdy.
Moze pora pokajac sie za grzechy?

Nadal nie widze związku i powodu prześmiewczego komentarza pod tytułem " moja pani doktor ..."
Napisałam założycielowi tematu gdzie powinien wysłać dokumenty, ze powinien zacząć uczyć sie języka i jaki egzamin będzie mu potrzebny oraz ze dobrym pomysłem byłoby szukanie praktyk. W ten sposób mozna tez zdobyć i znajomosci i jakieś doświadczenie.
Napisałam tez o lekarce z Albanii o której osobiście wiem.
A tu proszę, zamiast wymiany poglądów, to zjechały sie mądrale ze wszystkich polskich wsi i dawaj " ze przecież tak nie jest, niemożliwe bo... " Tak swojsko po polsku sie zrobiło, az pasztetową zaśmierdziało.
Natomiast ty Dżozefie to masz znajomosci i doświadczenia w każdej dziedzinie i zawsze cos mądrego do powiedzenia, byleby było na odwrót, niz ktoś powiedział. Jesteś znawcą internetów, telefonii komórkowej oczywiście najlepsza jest ta, która ty masz, wiesz zawsze najlepiej gdzie co załatwić i nawet tutaj musiales wjechać ze swoją panią doktor.
Czekam, kiedy powiesz ze znieczulenie przy porodzie dostałeś przy 6 cm rozwarcia, a nie przy 4cm, jak to zazwyczaj dają. Ale przecież by cię nie okłamali na porodówce, prawda?


Nie odwracaj kota ogonem i nie imptuj mi słów których nie napisałem, zacutuj najlepiej bo tak to sobie z cysiekm możesz "polemizować"
To że Ty napisałaś o lekarce z Albanii o "której wiesz osobiście", nie nie oznacza że tylko takie przypadki tu są i koniec i nie oznacza też ktoś inny nie zna osobiście lekarzy obcokrajowców pracujących w NO.

"Niestety tak wyglada kariera nawet jesli jest sie kardiochirurgiem. Nie dopuszcza cie do "stolu" zanim mine 5 lat na tzw. przystosowanie."



generalizujesz, a ja podałem Ci przykład z życia, czego zaakceptować nie możesz to projekcje jakieś wymyślasz, czy podważasz wiarygodność. Zresztą nie tylko ja nie zgodziłem się z taką teorią.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Joseph, przeciez jako zona skalniaka jestes malo wiarygodny. Specjalnie puszczasz w obieg tego forum niesprawdzone i subiektywne prawdy.

Pietnujesz jednoczesnie i wysmiewasz z glebi mysli najwiekszego mysliciela i filozofa XX wieku PC. Czy ty nie wiesz ilu istnieniom ludzkim pomogl on w zrozumieniu glebi zycia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Bartek Rybienik
(BartekRybienik)
Wiking
Dzięki!

Joseph napisał:

Aplikuj bezpośrednio

tjenester.nav.no/stillinger/forside

Finn.no

Do tego konto na Linkedin

Z agencji to Wiem ze adecco rekrutowało pielęgniarki ( o lekarzach nic mi nie wiadomo) w PL i fundowalo kurs języka, ale z tego co tutaj nawet można było wyczytać to dziewczyny szykowały się do pozwu zbiorowego przeciwko adecco.[/quote]
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Dżozefie, a ja nie podałam przykładu z życia?
Po co mieszasz i na sile chcesz udowodnić, ze racja jest po twojej stronie.
Juz dawno doczepiles sie do mnie i zawsze masz jakieś " ale".
Nie jesteś w stanie napisać własnego spostrzeżenia bez włażenia na cudze plecy, żeby sie wybić?
Zawsze musisz sie przyczepić i pisać swoje mądrości jednocześnie bezpodstawnie dyskredytując innych uczestników dyskusji.
Ani ja, ani zapewne nikt inny nie neguje faktu, ze twoja lekarka w miarę szybko dostała prace.
Niestety sytuacje sa rożne i ludzie maja przeróżne historie, każdy jest inny, gdzieś indziej i inaczej zaczynał. Ale TWOJA lekarka, TWÓJ znajomy, kuzyn, kolega kolegi doświadczyli czegoś innego, wiec według ich doświadczenia wszytki musi być tak, jak ty to widzisz.

Odczep sie ode mnie raz na zawsze i omijaj na forum. Jeżeli zdarzy sie , ze będziesz miał cos do powiedzenia w tym samym wątku, to radź sobie sam, a nie używaj wypowiedzi innych oraz tanich sarkastycznych chwytów, żeby wywołać jakiś głupie konflikty. Forum to wymiana poglądów, doświadczenia i wiedzy, a nie dżozefowa zagroda. W domu jak ci żona pozwoli, to możesz sie z niej śmiać, mowić jej co moze a co nie i sobie przestawiać po kątach, ale nie tutaj.
Adios.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok