Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Raizo .... Juliett Kmiin (6862 niezalogowanych)
314 Posty

(krzysztof1970krk)
Stały Bywalec
barbara67 napisał:
Dobrzy, ze tylko Polacy ZA GRANICAMI Polski to qrwy - w Pl. zostali ci najlepsi

Czy ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem ??czy piszesz byle co, by zaliczać kolejne posty ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
krzysztof1970krk napisał:
barbara67 napisał:
Dobrzy, ze tylko Polacy ZA GRANICAMI Polski to qrwy - w Pl. zostali ci najlepsi

Czy ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem ??czy piszesz byle co, by zaliczać kolejne posty ??


Pomyśl chwilkę a doznasz olśnienia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Raizo ....
(Raizo)
Wiking
Ja znowu wtrącę małe co nieco-sam na swoim przykładzie przekonałem się że na swoich nie ma co liczyć.Mój szwagier jest w No już trzy lata prosiłem go już kilkanaście razy żeby mi pomógł w znalezieniu pracy ale niestety-gdybym mu odpalał kasę z tego co w No zarobiłem to i owszem praca by się znalazła ale jak się ma dwójkę dzieci na utrzymaniu to najpierw trzeba pomyśleć o nich.Podobno szwagier to nie rodzina i chyba to prawda w 100%.A ja szukam dalej może coś kiedyś .......w Polsce nie ma przyszłości nie dziwię się wszystkim którzy wyemigrowali .......
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
krzysztof1970krk napisał:
Sethur napisał:
Sorr.. zawsze korcilo mnie, zeby kogos o to zapytac.. Jak obciaga taka ryba??..
Mozesz skonkretyzować pytanie ??


Noo.. konkretniej to sie juz chyba nie da..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Zekke Zekke
(Karla)
Początkujący
barbara67 napisał:
Dobrzy, ze tylko Polacy ZA GRANICAMI Polski to qrwy - w Pl. zostali ci najlepsi

Ja zinterpretowałam Basiu o co chodzi i powiem tak w Polsce miedzy innymi zostali Ci ktorzy nie maja odwagi na wyjazd sa sprawy i rzeczy ktore nas wiąża w Polsce , pozostali tez Ci ,,najlepsi,, ktorzy odbywaja kare pozbawienia wolnosci np z Art .148 § 1 kodeksu karnego no i w ich przypadku nie mam mowy o wyjezdzie .W norwergi znajduja sie tez ludzie ktorzy od kodeksu karnego uciekaja. Ja mieszkam w norge od kilku lat nie uciekam przed niczym i nikim ,nie wchodze tez nikomu w droge i nie czuje sie ani złym człowiekiem ani napewno juz qrwą ALE WSTYDZE SIE W NIEKTORYCH SYTUACJACH ŻE JESTEM POLKĄ. Pozatym nie generalizujmy bo nie jednemu psu Burek naimie .pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
202 Posty
Agnieszka N.
(AgaN)
Stały Bywalec
Karla napisał:
barbara67 napisał:
Dobrzy, ze tylko Polacy ZA GRANICAMI Polski to qrwy - w Pl. zostali ci najlepsi

Ja zinterpretowałam Basiu o co chodzi i powiem tak w Polsce miedzy innymi zostali Ci ktorzy nie maja odwagi na wyjazd sa sprawy i rzeczy ktore nas wiąża w Polsce , pozostali tez Ci ,,najlepsi,, ktorzy odbywaja kare pozbawienia wolnosci np z Art .148 § 1 kodeksu karnego no i w ich przypadku nie mam mowy o wyjezdzie .W norwergi znajduja sie tez ludzie ktorzy od kodeksu karnego uciekaja. Ja mieszkam w norge od kilku lat nie uciekam przed niczym i nikim ,nie wchodze tez nikomu w droge i nie czuje sie ani złym człowiekiem ani napewno juz qrwą ALE WSTYDZE SIE W NIEKTORYCH SYTUACJACH ŻE JESTEM POLKĄ. Pozatym nie generalizujmy bo nie jednemu psu Burek naimie .pozdrawiam




ehhh tam najważniejsze pozytywnie podchodzić do ludzi i mieć nadzieję że będzie dobrze....po co narzekać , zazdrościć, mieszać,machmęcić...co to zmieni....jesteście polakami , koniec i kropka....tak za was Bozia zadecydowała a z Nim tam na górze lepiej nie dyskutować
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
A moze jednak cos w tym jest, ze Pl. za granicami Pl. to qrwy - bo jezeli przyjmiemy za definicje qrwy kogos kto sie sprzedaje dla pieniedzy ( bez wzgledu na plec ) to czymze innym sa pl. opuszczajacy Pl. ze wzgledow zaroblowych - bo na pewno nie patriotami .

Niektorzy Pl. jeszcze bardziej kaplikuja sobie zycie osiedlajac sie za granica n.p tu w No. na stale a juz najgorzej kiedy tak jak ja zakladaja tutaj rodziny, bo wtedy ewentualny powrot do ojczyzny jest niemozliwy ze wzgledu na :

- glupie, niedouczone przez no. szkole polpolskie dziecko ( bo jak wszemobecnie wiadomo no. edukacja kuleje )
- zeby juz nie wspomniec o calkiem debilnym no. mezu , ktory wychowany w No systemie szkolnym ledwo co umie sie podpisac ( i to na dodatek trzema krzyzykami )

Ja sie duzo zastanawialam nad soba jako Pl. ( bo tam sie przeciez urodzilam i wychowalam, nawet edukowalam przez 13 lat ), w No. natomiast zrobilam sobie wyksztalcenie, zalozylam rodzine i zyje jako dorosla osoba . Oczywiscie jestem przywiazana do Pl. i wdzieczna za moje dziecinstwo i lata mlodziencze , ale nie patrze na siebie jako patriotka , bo uwazam, ze prawdziwi patrioci nie opuszczaja swojej ojczyzny - ale to ja .

Kazdy moze sobie definjowac swoja role i przynaleznosc , wazna jest jednak, zeby byc w stosunku do siebie uczciwym i nie starac sie byc lepszym niz sie w rzeczywistosci jest .

Teraz mozecie mnie ukrzyzowac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Zekke Zekke
(Karla)
Początkujący
No tak wszysty poniekąd prostytuujemy się tutaj ale jakze przyjemnie pracować za godne pieniadze .Wielu z nas jest zwiazanych z Polska kazdy ma swoje wspomnienia i pewno kazdy z nas z ogromnym sentymentem myśli o Polsce.Nie uwazam norwegów za malo wyedukowanych.W polskiej szkole ucza nas jak myślec tutaj natomiast uczą samodzielnie mysleć. Pozatym wielu z nas wychowywanych było w dyktaturze komunistycznej gdzie o kazdą rzecz trzeba było walczyć Norwedzy nie znają tego ale wielu z nich zna smak głodu i troski. Jesteśmy takimi samymi ludzmi jedyne co nas różni to mentalność....i jest to ogromna przepaść. Ze mnie tez taka patriotka jak z koziej dupy trąbka i taki jest kazdy z nas przebywajacy poza granicami swojej ojczyzny nikt nie kocha bezinteresownie swojej ojczyzny. Pozatym paryiotyzm nie oznacza ze trzeba bezwarunkowo z klapkami na oczach kochać swoich rodaków bo poprostu wszystkich ogarnać jednym uczuciem się nie da tak jest w kazdej nacji ale....to Polska zaraz po Malcie jest najbardziej katolickim krajem a co za tym idzie ludzie tam żyjący powinni bezwarunkowo kochać wszystkich ludzi bezwzględu na kolor uzębienia czy skóry ale jak możemy kochac cały świat jak najwieksze świenie pod nogi podrzucamy sobie sami.To jakim kto jest czlowiekiem to indywidualna sprawa ale dlaczego dzieki trzem czy pięciu mają cierpieć całe rzesze?

Basiu ja tez ze wzgledu na mojego syna nie moge wrocic do Pl myśle ze miałby spore zaległości jesli chodzi o edukacje ale cos za cos ....nie znajdzie się rózy bez kolcy .
A jak to pisze AGA N ,,najważniejsze pozytywnie podchodzić do ludzi i mieć nadzieję że będzie dobrze....po co narzekać,, I O TO CHODZI sami tworzymy swoj swiat i od nas zalezy jak postrzegaja nas inni.
POZDRAWIAM
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Fiona66)
Wiking
Basiu, patriotyzmu nie mierzy sie tymi kategoriami. Decyzja o stalym lub czasowym zamieszkaniu za granica, nie ma nic wspolnego z ptariotyzmem. Niejednokrotnie Polacy zamieszkali poza granicami Polski, robia wiecej dla Polski, niz inni na miejscu.
Mieszanie patrotyzmu do tego tematu nie ma najmniejszego sensu. zyjemy w czasach pokoju( daj nam Boze zawsze!) i patriotyzm ma nieco inny wymiar.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Bardzo fajnie napisalas Karla


Tu znalazlam definicje patriotyzmu i wydaje mi sie bardzo aktualna w tym temacie :

pl.wikipedia.org/wiki/Patriotyzm

zwlaszcza czesc o umilowaniu wlasnej ojczyzny i narodu , a rowniez : stawianie dobra kraju ponad interesy osobiste , a nawet rezygnacja z prywatnych korzysci ...

A to z poszanowaniem innych narodow ich kultury ????

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok