Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
wrzeszczot napisał:
Polonork det blir vaskedamme som knuller nordmenn. Folk som snakke norsk er ikke polonorki eller folkennorsk.

W dwóch zdaniach naliczyłam cztery błędy.
Nie wspomnę o wcześniejszej wypowiedzi. Tylko to, co skopiowałeś, zresztą wyrwane z kontekstu jakiegoś artykułu, jest napisane poprawnie.
Z jakiego powodu nazywasz mnie głupią? Co chcesz tu udowodnić? Ja ciebie nie obraziłam ani razu, choć z twoich wypowiedzi wynika ze jesteś idiotą, brak ci dobrych manier, obycia i pokory. Pokory przede wszystkim, bo fakt ze czegoś sie nie wie nie umniejsza nikomu. Lecz ty brniesz w ten tunel, bo jesteś przekonany o swojej zajebistosci.
Co sie natomiast tyczy dziewczyn pracujących jako sprzątaczki, to uważam ze niejedna ma w głowie więcej niz ty i niejedna dała ci kosza i dlatego wypisujesz te brednie tutaj - jednak nie moja sprawa i nie wchodzę w twoje prywatne sprawy. Ty tez nie powinieneś sie interesować kto z kim knuller.
Bez odbioru.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Jarek3
(Jarek3)
Wiking
Witam znalazłem taki druk na stronie NAV ja wypełniam i składam bo od Lipca do dnia dzisiejszego czyli Grudnia nic nie dostałem.

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
Natali B
(Natali666)
Początkujący
Taka mala uwaga.. zeby otrzymywac sykepenger trzeba przebywac na terenie Norwegii, pisze to bo zdaje sie ze czesc rodakow o tym zapomina, albo liczy na szczescie, ze ich akurat nie sprawdza..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
duda19691 mś
(duda19691)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Jarek3
(Jarek3)
Wiking
Witam moja sytuacja jest taka że w lipcu miałem operację w Bergen po operacji rozmawiałem z lekarzem czy mogę lecieć do Polski na rehabilitację lekarz wyraził zgodę tylko wyznaczył mi termin kontroli.
Po dwóch tygodniach przyleciałem do Polski i tu kontynuuję rehabilitację .
Do tej pory czyli do Grudnia nie dostałem żadnych pieniążków z NAV.
Jedynie co to przysłali mi dokumenty aby wypełnił lekarz jak długo będę chorował i takie tam.
Oprócz tego dostałem pismo że wstrzymują mi sykepenger na trzy miesiące abym uzupełnił wszystkie dokumenty.
Pytanie czy w tej sytuacji nie zapłacą mi sykepenger z góry dziękuję za odpowiedź .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
Ole_Nordmann napisał:Jesli nie uzywasz karty bankomatowej i telefon norweski masz wylaczony juz w norwegii to nic Ci nie zrobia i nie sprawdza
Totalna bzdura, to co powyżej zamieściłeś.
Wystarczy, że nie odebrał poczty ze skrzynki pocztowej, fizyczny list i nie odpowiedział w terminie.
Ewentualnie odebrał pocztę emailową wysłaną przez NAV, /otworzył ją/ nawet nie musiał odpowiadać.
W takich przypadkach NAV z automatu wstrzymuje świadczenia o ile wcześniej nie otrzymano pisemnej zgody z NAV na rehabilitację za granicą i to nie tylko w Polsce, w niedalekiej Szwecji również.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
Jarek3 napisał:
Witam moja sytuacja jest taka że w lipcu miałem operację w Bergen po operacji rozmawiałem z lekarzem czy mogę lecieć do Polski na rehabilitację lekarz wyraził zgodę tylko wyznaczył mi termin kontroli.
Po dwóch tygodniach przyleciałem do Polski i tu kontynuuję rehabilitację .
Do tej pory czyli do Grudnia nie dostałem żadnych pieniążków z NAV.
Jedynie co to przysłali mi dokumenty aby wypełnił lekarz jak długo będę chorował i takie tam.

Oprócz tego dostałem pismo że wstrzymują mi sykepenger na trzy miesiące abym uzupełnił wszystkie dokumenty.
Pytanie czy w tej sytuacji nie zapłacą mi sykepenger z góry dziękuję za odpowiedź .

ANO właśnie, takie tam duperele!
I teraz masz problemy.
Po zabiegu i ustnej informacji o możliwości rehabilitacji zagranicznej ze strony lekarza, powinieneś z automatu zgłosić się osobiście w NAV i tam dopełnić pełnej formalności "papierkowej".
Odnośne dokumenty, są już wyszczególnione, przez innych forumowiczów w odnośnych linkach.
Ty tego nie wykonałeś, tym samym nie dostałeś zgody na wyjazd od swojego płatnika, czyli NAV.
Teraz powinieneś niestety wrócić i rozpocząć całą procedurę od początku.
To czy NAV uzna twoje roszczenia lub nie, zależy tylko od szybkości przywrócenia ciągłości chorobowego.
Z twojego bowiem opisu, wynika jednoznacznie iż NAV, wstrzymał bieg twojego chorobowego do czasu wyjaśnienia/uzupełnienia odpowiedniej dokumentacji, zgodnie z norweskim prawem do świadczeń socjalnych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Jarek3
(Jarek3)
Wiking
Witam podałeś linka ale nie mogę tego pobrać ponieważ dalej prosi mnie o zalogowanie gdzie przez inne metody a tych innych metod nie posiadam.
Jak byś mógł mi pomóc i przesłać gotowy druk na meila z góry ci dziękuję i będę cię wychwalal po wszystkich kościołach. jarek.z@hotmail.com
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
Jarek3 napisał:
Witam podałeś linka ale nie mogę tego pobrać ponieważ dalej prosi mnie o zalogowanie gdzie przez inne metody a tych innych metod nie posiadam.
Jak byś mógł mi pomóc i przesłać gotowy druk na meila z góry ci dziękuję i będę cię wychwalal po wszystkich kościołach. jarek.z@hotmail.com
Nie można tego wydrukować, ponieważ teraz te dokumenty wypełnia się bezpośrednio ze strony NAV.
Powinieneś się zalogować na stronę nav.no poprzez dostępne kody lub czytnik kodów do banku norweskiego.
Co prawda, można też wypełnić te dokumenty w formie papierowej i przesłać dalej listownie, jednak i w tym przypadku, system NAV żąda podania numeru personalnego, a to oznacza, że te kopie formularzy będą już wstępnie wypełnione.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Jarek3
(Jarek3)
Wiking
Udało mi się to wydrukować dzięki,
A czy wystarczy jak im wyślę pocztą ponieważ adres NAV wyskoczył mi na tym druku w Oslo .
A ja mieszkam 100 km od Bergen i pracuję w rotacji 4 na 2
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok