Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

124 Posty

(misiek86)
Stały Bywalec
Pytanie pierwsze - jakie auto, bo to dużo mówi. DPF (filtr cząstek stałych) morduje jazda miejska, oraz jazda ze zbyt niskimi prędkościami obrotowymi silnika. W przypadku świecenia się kontrolki, przeprowadza się regeneracje filtra - wypalenie. Niestety potrzebny jest do tego komputer diagnostyczny, którym musimy tę funkcję "wymusić" na samochodzie, lub dłuższa trasa ze stałą prędkością. Jeśli natomiast usterka wystąpiła po tak krótkim czasie od zakupu, podejrzewam, że był to powód sprzedaży samochodu. Inna kwestia - czy samochód z komisu, czy od osoby prywatnej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
malgosia1
(malgosia1)
Wiking
Mazda 5 2007r. i kupione z kominsu
skoro taki byl powod to gosciu mnie o tym nie poinformowal wiec jego wina...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
malgosia1 napisał:
Mazda 5 2007r. i kupione z kominsu
skoro taki byl powod to gosciu mnie o tym nie poinformowal wiec jego wina...



Mas prawo do:
1-zadac wspoldzielenia kosztow naprawy usterki
2-zadac likwidacji usterki przez sprzedajacego
3-jezeli nie bedziesz zadowolona z pkt.1,2 mozesz zwrocic grata do komisu
jakkolwiek Mazda5 to nienajgorszy samochod,pomijajac ,ze kupilas go tylko z powodu koloru tapicerki(zart)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
malgosia1
(malgosia1)
Wiking
Probowalam najpierw punktu 1 poniewaz zalozylam ze zjade do polski i naprawie w polsce ale w polsce to koszt miedzy 5000 a 9000 tys pln...wiec stwierdzilam ze dlaczego ja mam to naprawiac skoro gosciu ukryl wade i poszlam do punktu nr 2 ale on sie nie zgodzil i powiedzial ze auta nie przyjmie...i co teraz?ja mu odprowadze auto ale co z kredytem?w banku mi powiedzieli ze mam zadzwonic do forbruktradet wlasnie czekam na telefon i sie okaze cvo dalej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
malgosia1
(malgosia1)
Wiking
no dobrze tylko ok rozumiem ale jak pisalam wczesniej to nie jest koszt 2-3 tys kr a 20-30.i pan mnie o tym wql nie poinformowal a wiedziec musial ze jest tak a nie inaczej...mam prawo mu zwrocic auto wiec o to bede walczyc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
6e6 napisał:
tylko zapomniacie ze dpf czyli filtr czastek stalych to czesc eksploatacyjna ktora podlega wymianie tak samo jak sworznie wahacza wiec za to nie ponosi odpowiedzialnosci. To nie jest silnik czy skrzynia biegow
Przy normalnym użytkowaniu nie ma prawa wysiąść przy 130 tyś km
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Diesla się nie kupuje na dojazdy do pracy 10 km
Musi robić minimum 50 km w jedna stronę i to jest normalny użytek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Maciek Milaniak
(MaciekM)
Wiking
Dolicz jeszcze przejazd w dwie strony, masz to samo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Małgorzata G.
(kgosiek)
Wiking
witam, jak sie u Pani zakonczyla sprawa ze zwroceniem samochodu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok