Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
ile skasuje Cie adwokat?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
malgosia1
(malgosia1)
Wiking
Niesety nie mam tyle wolnego czasu co Pan Panie Janku i jestem od czasu do czasu na forum...a sytuacja i czas mnie goni wiec prosze sie nie przypierd....ć do mnie o to czy tamto bo jest to żałosne najmądrzejszy cwaniaczek bo wie to czy tamto i na takich forach tez obowiazuje kultura no ale to ze wyjechało się ze wsi wcale nie musi oznaczać że wieś wyjechała z Panatak wiec tyle w temacie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Selger kan bli stilt til ansvar selv om bilen er solgt ”som den er”

Selv om bilen er solgt med ”som den er” –klausul, så skal den likevel etter kjøpsloven § 19 (1) regnes som mangelfull i tre tilfeller:
1) Hvis bilen ”ikke svarer til opplysninger som selgeren har gitt..” jfr. kjl. § 19 (1) a.

Selgeren har altså ikke anledning til å opplyse om at bilen er i meget god stand om dette ikke er tilfelle. At selgeren var i god tro er ikke avgjørende. Bilen skal svare til de opplysninger selgeren gir om den.
2) Hvis selgeren har ”forsømt å gi opplysning om vesentlige forhold….som han måtte kjenne til og som kjøperen hadde grunn til å rekne med å få..” jfr. kjl. § 19 (1) b.

Selgeren kan for eksempel ikke unnlate å opplyse om at bilens kilometerstand er feil hvis han vet dette, ei heller kan han unnlate å opplyse om at bilen har vært utsatt for kollisjonsskade hvis han vet dette. Selger har altså plikt til å opplyse om forhold han måtte kjenne til og som kjøper hadde grunn til å regne med å få.

3) Hvis bilen er i ”vesentlig dårligere stand enn kjøperen hadde grunn til å rekne med etter kjøpesummens størrelse og forholdene ellers” jfr. § 19 (1) c. 

Det må altså være et klart misforhold mellom bilens tilstand og det kjøperen objektivt sett hadde grunn til å forvente ut fra prisen og forholdene ellers.


Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
malgosia1
(malgosia1)
Wiking
Dziekuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
Janek, jak znasz troche norweski, to sam sobie przeczysz. Jest jak byk napisane, tyle, ze po norwesku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
malgosia1 napisał:
Niesety nie mam tyle wolnego czasu co Pan Panie Janku i jestem od czasu do czasu na forum...a sytuacja i czas mnie goni wiec prosze sie nie przypierd....ć do mnie o to czy tamto bo jest to żałosne najmądrzejszy cwaniaczek bo wie to czy tamto i na takich forach tez obowiazuje kultura no ale to ze wyjechało się ze wsi wcale nie musi oznaczać że wieś wyjechała z Panatak wiec tyle w temacie...
wszystkie fora, wszystkie znane mi portale internetowe od dobrych paru lat ostrzegają, aby nie kupować używanych diesli
bo to jest mina
a jak chciwość na tańszy opał zwyciężyła to proszę Jaśnię Panią o huśtanie się na palmie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
malgosia1
(malgosia1)
Wiking
Panie Janku jak juz Pan zauważył jestem kobietą więc dla mnie nie gra żadnej roli to czy to benzyna czy diesel bo tańszy...Kupiłam bo mi sie podobał i po skonsultowaniu wszystkich jego parametrów z tatą podjełam decyzje ale tego ze bedzie tego typu problem nikt sie nie spodziewał...Owszem liczylam sie z tym ze kupujac uzywane auto pewnie bede musiala wymienic pare rzeczy ale nie o wartosci 1/3 auta...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
jeszcze raz przypomnę
jeśli auto ma przebieg około 180 tyś km
to pewne jak śmierć, że trzeba zaraz system wtryskiwaczy i koło dwumasowe wymienić
a to jeszcze więcej niż filtr będzie kosztowało
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
malgosia1 napisał:
Panie Janku jak juz Pan zauważył jestem kobietą więc dla mnie nie gra żadnej roli to czy to benzyna czy diesel bo tańszy...Kupiłam bo mi sie podobał i po skonsultowaniu wszystkich jego parametrów z tatą podjełam decyzje ale tego ze bedzie tego typu problem nikt sie nie spodziewał...Owszem liczylam sie z tym ze kupujac uzywane auto pewnie bede musiala wymienic pare rzeczy ale nie o wartosci 1/3 auta...
-------
....bo fajny kolor był. All these women...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
jasta102 napisał:
jeszcze raz przypomnę
jeśli auto ma przebieg około 180 tyś km
to pewne jak śmierć, że trzeba zaraz system wtryskiwaczy i koło dwumasowe wymienić
a to jeszcze więcej niż filtr będzie kosztowało

-----
Tu absolutnie Jasta ma rację - jeśli diesel ma taki przebieg to po sprawie. Jeśli jednak na takim dystansie jedynie dobrze chodzil to i 500 000 km nie jest problemem. Jak mowia ojcowie motoryzacji Amerykanie : miedlienna jediesz - dalszie budiesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok