janusz janusz, (45 l.)

 • Miejscowość
  w Polsce
  gdańsk
 • Miejscowość
  w Norwegii
  fredrikstad
 • Znajomi 2
 • Odsłony profilu 5374
 • Posty 16
0
janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - skomentował(a) artykuł
20-03-2024 14:08
Chcesz opuścić Norwegię? Rząd przygotował nowy „podatek wyjazdowy”

Chcesz opuścić Norwegię? Rząd przygotował nowy „podatek wyjazdowy”

Ministerstwo finansów złożyło projekt tzw. „podatku wyjazdowego”. Nowe prawo miałoby ograniczyć proces wyprowadzania majątku poza granice kraju fiordów. Regulacje znalazły się na etapie konsultacji.

50744
15
Joanna Kuchnicka
23-03-2024 23:22

Martin19 napisał:
nie odwiedziłeś NRK portal

A ty odwiedz psychiatre. Przy tym rozdwojeniu jazni to jedyna, sluszna droga.

Martin19
21-03-2024 21:30

Ryszard jeśli trafiłem na ten artykuł i skomentowałeś to jesteś tez polunem nie odwiedziłeś NRK portal

Ryszard Lwie Serce
21-03-2024 19:11

Ale się poluny osrały ! Nie srajcie ogniem . Nikt wam waszych "kieszonkowych " nie zabierze ...

Zobacz więcej komentarzy
janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - dodał(a) ogłoszenie
16-03-2024 16:24
Łódź motorowa do sprzedania

Łódź motorowa do sprzedania

Mam do sprzedania Łódź motorową 25 stóp długości z roku 1998 . Jest to nie ukończony projekt przez Norwega , który zamontował w niej silnik diesla ale niestety z uwagi na wiek i zdrowie nie zrealizował swojego założenia . ...

janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - dodał(a) zdjęcie
11-01-2022 07:30
janusz janusz
0.0
Wyślij
janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - ma nowego znajomego
11-07-2021 17:15
Natalia Benes
Znajomi: 58
Posty: 0
Z nami od: 02-06-2020
janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - ocenił(a) film użytkownika
04-04-2021 20:03

Nowe testy, przemyt i mrożone ciasta

4.0 (4 głosy)
2
Marek W
30-03-2021 14:35

Człowieku gadasz bzdury a o ważnych sprawach nic nie wiecie i na czas nie informujecie .Uwaga: 1 kwietnia br. Szwecja znosi ograniczenie wjazdu dla osób podróżujących z Norwegii. Będzie już można przejechać w tranzycie przez Szwecję do Polski. Trzeba będzie okazać na granicy negatywny wynik testu, wykonanego nie wcześniej niż 48h przed wjazdem do Szwecji. Od tej zasady jest kilka wyjątków – testu nie muszą wykonywać np. osoby poniżej 18 roku życia i pracownicy branży transportowej.

Jeśli chcesz zrobić sobie test na COVID-19 w Szwecji w drodze do Norwegii (maksimum 24h przed wjazdem), zajrzyj na Facebooka Ambasady RP w Sztokholmie, gdzie znajdziesz aktualne zasady przemieszczania się i wyszukiwarkę komercyjnych punktów testów: www.folkhalsomyndigheten.se/smittskydd-beredskap/utbrott/aktuella-utbrott/COVID-19/testning-och-smittsparning/testning-for-reseintyg/?fbclid=IwAR3yKkfmlBoA4ywk3JO97sIGEL7Zwv3G-xWn2ikyalNIKZtZ4518IzaQ85E. Punkty wykonania testów w Szwecji można też naleźć tu: www.1177.se/

www.gov.pl/web/szwecja/zakaz-wjazdu-do-szwecji-z-norwegii

Przydatne linki dot. Szwecji:

www.gov.pl/web/dyplomacja/szwecja

polisen.se/en/the-swedish-police/the-coronavirus-and-the-swedish-police/travel-to-and-from-sweden/

Kontakt do Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Szwecji:

telefon: +46 850 57 50 60

e-mail: sztokholm.amb.wk@msz.gov.pl

Wyślij
janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - skomentował(a) film użytkownika
05-04-2019 15:48

La casa de papel - Bella Ciao

0.0
3
Magdalena Ch.
05-04-2019 15:55

Wyślij
janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - dodał(a) post do tematu
25-09-2018 16:55

Wypełnienie dokumentów

Witam czy ktoś wypełniał może z was skademelding-motorvogn i mógłby pomóc bo tłumaczenie tego na polski zajmie mi trochę chodzi o kogoś kto zna te terminy które tam są przez translator tłumaczenie nie jest oczywiste proszę o odpowiedź

2032
1
janusz janusz
25-09-2018 16:54

Jak chcesz to zadzwoń teraz do mnie to Ci podpowiem. Nudzi mi się w pracy to mogę pomoc tlf 41114444

janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - skomentował(a) wydarzenie
19-06-2018 13:17
od 2018-06-14 do 2018-06-28
Norwegia

Udowodnijmy całemu światu, że polscy kibice są najlepsi!
Piłkarskie emocje sięgną zenitu podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. Nasze Orły pod dowództwem trenera Adama Nawałki po znakomitym występie na Euro 2016 niestety nie zabłysnęły na Mundialu.   ...

3
janusz janusz
19-06-2018 13:16

Fredrikstad flaga Polski

janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - dodał(a) nowy wątek
04-06-2018 17:05

Mobbing

Żeby bronić się przed mobbingiem, trzeba mieć świadomość, czym jest to zjawisko i jakie mamy prawa oraz instrumenty, gdy stajemy się jego ofiarą.

Według norweskiej definicji prawnej z mobbingiem w miejscu pracy mamy do czynienia, gdy dana osoba wielokrotnie i przez długi czas jest poddawana negatywnym działaniom. Agresor może stosować różne metody mobbingu – krytykować, zastraszać, nękać, obmawiać, ignorować, szerzyć złą opinię, wykluczać ze środowiska albo wyznaczać niemożliwe do wykonania zadania. Zwykle osoba, która mobbuje, jest na wyższym stanowisku od swojej ofiary i wykorzystuje to do nękania. Typowa cecha tego typu sytuacji to utrudnione możliwości działania ofiary mobbingu. Osoba poddawana nadmiernej presji zwykle boi się utraty pracy, nie jest do końca świadoma swoich praw, a gdy próbuje protestować, słyszy, że tylko sobie zaszkodzi.

Co jest mobbingiem?

W każdym środowisku pracy zdarzają się sytuacje konfliktowe. Nie da się ich uniknąć wszędzie tam, gdzie pracują ludzie. Do zadań kierownictwa firmy należy jednak zapobieganie konfliktom i rozwiązywanie ich, gdy się pojawiają. Jeśli w miejscu pracy ma miejsce mobbing lub molestowanie, pracodawca ma obowiązek wysłuchać skargi pracownika i aktywnie na to zareagować.

Mobbingiem nie jest jednorazowa kłótnia między pracownikami ani polecenie szefa, by zostać po godzinach. Nie można też mówić o mobbingu, gdy w grę wchodzi brak sympatii między dwoma osobami. Najważniejszą cechą mobbingu jest czas jego trwania, chodzi o proces, który trwa co najmniej kilka tygodni i przybiera różne formy. Jednego dnia może to być negatywny komentarz na temat pracownika, innego celowe pominięcie go podczas wspólnej aktywności, kolejnego nękanie sms-ami, a jeszcze innego obmawianie za plecami. Jeśli ktoś uporczywie stosuje wobec ciebie mobbing, powinieneś zareagować. Brak reakcji tylko zachęci agresora do wzmagania negatywnej presji.

Przyczyny mobbingu

U podstaw mobbingu może leżeć wiele przyczyn. Czasami chodzi o osobisty konflikt między dwiema osobami, innym razem może to być efekt faktu, iż współpracownik ma nieprawidłową osobowość, np. psycho- lub socjopatyczną. Bywa też, że mobbing jest świadomym i zaplanowanym narzędziem służącym do wykorzystywania i dumpingu socjalnego pracowników. Z tym zjawiskiem niestety spotyka się wiele osób migrujących za pracą zagranicę.

Typowa sytuacja tego typu rozpoczyna się zwykle, gdy pracownik jest niezadowolony z warunków pracy lub płacy i dopomina na przykład o wypłatę nadgodzin, regularne przesyłanie pensji na konto, podwyżkę czy otrzymanie umowy na piśmie. Pracodawca, choć ma świadomość obowiązków, jakie nakłada na niego kodeks pracy, zamiast wywiązać się z nich, stosuje mobbing jako metodę zastraszenia pracownika. Próbuje go przekonać, iż np.:

- „nie zasłużył” na wypłatę pełnej stawki, bo źle wywiązuje się z obowiązków;

- jest niewdzięczny, bo „przecież o pracę niełatwo”;

- powinien poczekać kilka miesięcy, bo „firma jest w złej kondycji i jeszcze zbankrutuje”;

- nie powinien z nikim rozmawiać o kłopotach w pracy, bo „to nielojalne”;

- najlepiej, by zrezygnował z roszczeń, bo „są inni na jego miejsce”.

Nękanie, krytykowanie, zastraszanie lub unikanie służą w tego typu konfliktach temu, by zniechęcić pracownika do walki o swoje prawa, a jednocześnie jak najdłużej korzystać z jego usług.

Gdzie po pomoc?

Jeśli jesteś poddawany mobbingowi w pracy, unikaj zachowań, które mogą cię postawić w złym świetle, czyli nie odpłacaj „pięknym za nadobne” – nie obmawiaj, nie wyśmiewaj, nie krytykuj bez potrzeby. Zamiast tego opisz konkretne sytuacje, jakie miały miejsce oraz swoją reakcję na nie. Oddzielaj fakty od opinii. Nie pisz, co twoim zdaniem osoba, z która jesteś w konflikcie, miała na myśli, ale jak TY odbierasz jej zachowanie. Skargę złóż na piśmie do przełożonych, nie będą mogli zostawić jej bez odpowiedzi. W przypadku, gdy osobą stosującą mobbing w pracy jest przełożony, udaj się od osoby stojącej nad nią. Jeśli pracujesz w niewielkim przedsiębiorstwie i nikogo takiego nie ma, możesz zgłosić problem kolejno do:

- lekarza medycyny pracy;

lub

- lekarza pierwszego kontaktu;

Pracownicy służby zdrowia mają obowiązek przekazać tego typu zgłoszenie do norweskiej Państwowej Inspekcji Pracy Arbeidstilsynet. Jeśli twój stan zdrowia pogorszył się ze względu na złą atmosferę w pracy, lekarz może nie tylko wystawić zwolnienie, ale też zameldować problem w środowisku pracy.

Kolejny krok to zgłoszenie sprawy do Rady Pojednawczej (Konfliktrådet). Jest to organ rozpatrujący sprawy cywilne i karne. Gdy zgłosisz sprawę cywilną, rada wyznaczy mediatora, który skontaktuje się z tobą oraz drugą stronę konfliktu. Razem ustalicie termin posiedzenia. Rada nie może zmusić stron konfliktu do stawienia się na posiedzeniu, ale jej decyzje mają moc prawną.

Podczas posiedzenia mediator pomaga stronom nawiązać dialog i dojść do porozumienia. Jeśli strony wyrażą chęć zawarcia umowy, może ona obejmować zadośćuczynienie w formie pieniężnej, w postaci nakładu pracy lub w innej formie.

Jeśli umowa zawiera termin postanowienia, będziesz raportował radzie pojednawczej, czy został on dochowany. Gdy umowa nie zostaje dotrzymana, rada pojednawcza zwróci się do stron z zapytaniem, czy życzą sobie kolejnej mediacji. W przypadku gdy postępowanie nie przynosi skutków, skarżący może zwrócić się do rady arbitrażowej lub zgłosić sprawę policji.

6533
1
janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - dodał(a) post do tematu
14-03-2017 19:46

Elektryk samochodowy Østfold

Witam. Czy zna ktoś może jakiegoś elektryka samochodowego z okolic Fredrikstad ?

Kasia K
15-03-2017 07:59

janusz janusz napisał:
Witam. Czy zna ktoś może jakiegoś elektryka samochodowego z okolic Fredrikstad ?

Może tutaj : www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/motoryzacja/warsztaty

janusz janusz
14-03-2017 19:45

Ewentualna informacja na nr tlf 41114444
Dziekuje

janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - dodał(a) nowy wątek
14-03-2017 19:44

Elektryk samochodowy Østfold

Witam. Czy zna ktoś może jakiegoś elektryka samochodowego z okolic Fredrikstad ?

Kasia K
15-03-2017 07:59

janusz janusz napisał:
Witam. Czy zna ktoś może jakiegoś elektryka samochodowego z okolic Fredrikstad ?

Może tutaj : www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/motoryzacja/warsztaty

janusz janusz
14-03-2017 19:45

Ewentualna informacja na nr tlf 41114444
Dziekuje

janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - dodał(a) post do tematu
03-03-2017 07:23

Foliowanie auta

Zlecę Foliowanie kontenera na samochodzie Mercedes sprinter.

janusz janusz
03-03-2017 07:22

Wiecej Informacje pod nr tel. 41114444

janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - dodał(a) nowy wątek
03-03-2017 07:22

Foliowanie auta

Zlecę Foliowanie kontenera na samochodzie Mercedes sprinter.

janusz janusz
03-03-2017 07:22

Wiecej Informacje pod nr tel. 41114444

janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - dodał(a) nowy wątek
30-01-2017 07:28

Rørlegger

Szukam polaka który pracuje w Norwegii na stanowisku hydraulik z okolic Fredrikstad, Sarpsborg. Potrzebuję trochę przerobić instalację we Fredrikstad.
Tlf 41114444
Janusz

janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - dodał(a) nowy wątek
23-12-2016 11:32

Kaięgowy Østfold

Witam. Czy może ktoś polecić jakiegoś księgowego do prowadzenia firmy w regionie Østfold?
Pozdrawiam Wesołych Świąt !

Kasia K
28-12-2016 08:50

janusz janusz napisał:
Witam. Czy może ktoś polecić jakiegoś księgowego do prowadzenia firmy w regionie Østfold?
Pozdrawiam Wesołych Świąt !


Tutaj znajdziesz : www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/uslugi/biura+rachunkowe_+ksiegowosc_+prawnik

janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - dodał(a) post do tematu
18-05-2016 14:18

Operator

Cześć mam pytanie odnośnie zarobków operatora żurawia ile za godz itd w norwegi ponieważ dostałem ofertę i chcę wiedzieć czy warto pozdrawiam

Arek88
18-05-2016 16:37

Co do pracy operatora nie każdy się nadaje podobnie pewnie jak i na stolaża i skoro to taka piękna robota rubcie uprawnienia w pl jeden na 10 operatorów się do czegoś nadaje co do hakowych z nimi też różnie czasem trafi się taki co ciężko z nim gruz z kosza wysypac

Arek88
18-05-2016 16:30

Od czegoś trzeba zacząć narazie w pl jeszcze jestem a to moja budowa:d

Zobacz więcej komentarzy
janusz janusz (fredrikstad, gdańsk) - dodał(a) post do tematu
18-05-2016 12:53

Operator

Cześć mam pytanie odnośnie zarobków operatora żurawia ile za godz itd w norwegi ponieważ dostałem ofertę i chcę wiedzieć czy warto pozdrawiam

Arek88
18-05-2016 16:37

Co do pracy operatora nie każdy się nadaje podobnie pewnie jak i na stolaża i skoro to taka piękna robota rubcie uprawnienia w pl jeden na 10 operatorów się do czegoś nadaje co do hakowych z nimi też różnie czasem trafi się taki co ciężko z nim gruz z kosza wysypac

Arek88
18-05-2016 16:30

Od czegoś trzeba zacząć narazie w pl jeszcze jestem a to moja budowa:d

Zobacz więcej komentarzy
Polecane profile

Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok