Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

PROBLEM Z PRACODAWCĄ POMOCY ! - Norwegia

7 Postów
Jack Herrer
(ddembinski91)
Wiking
Witam wszyscy forumowicze, pisze dowas w dość poważnej i delikatnej sprawie.

jestem młodym 23 letnim chlopakiem , który pracowal juz wczesniej w Norwegii posiadam wsztstkie niezbędne dokumenty aby móc legalnie pracować w Norwegii.

Jako że moja żona była w ciązy bylem zmuszony zjechac na rok do polski.
2 tyg. temu znalazlem ogloszenie na stronie NAV-u dotyczące pracy na stanowisku Hjelpearbeider/snekker.
Kontaktując się z wlascicielem firmy która wydałą to ogłoszenie wszystko było w porządku Pan ( OLA VELTUN- przestrzegam przed nim).
Zapewniał mnie ze wszystko przebiegnie legalnie, dostane kontrakt i uda nam się współpracować.
Spakowałem wszystkie rzeczy potrzebne do pracy oraz wybrałem się samochodem do FAGRENES okolice Lillehamer.
Podczas pierwszego dnia pracy okazało się ze osoba z która mam do czynienia z rasistą który w bardzo okrotny sposob wypowiadal sie na temat polaków oraz w stosunku do mnie ( TY IDIOTO, TY PIER****NY IDIOTO, BEZ MÓZGU itp. itd.)
Sytulacja powtarzala się notorycznie przez tydnień poniżanie oraz wyzwiska.
Po tygodniu zdecydowalem się opuscic to miejsce na weeken ze względu że mój Ojciec pracuje w norwegii aby skonsultować się w tej sytuacji.
Podalem mu liczbe moich przepracowanych godzin i obiecal ze wysle pieniadze,
niestety do tej pory ich nie dotrzymalem i kontraktu również.
Po 3 dniach zdecydowalem się nagrywać tą osobe i posiadam wszystkie nagrane rozmowy z nim,
- kiedy mnie wyzywa
- kiedy mowi ze oczywiscie nie otrzymam kontraktu
co zrobić w tej sytuacji, pracodawca nie odbiera telefonu pieniędzy nie ma.
POMOŻCIE !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Jack Herrer
(ddembinski91)
Wiking
Rozumiem ze boli ich to ze to Polacy budują im gospodarkę ale nie popuszczę bo mam dowody i już przeżyłem raz coś takiego i więcej razy nie będę patrzył bezradnie dlatego proszę o pomoc od czego zacząć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
adwokat od razu i nie baw sie z inspekcja pracy ,szkoda czasu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Jack Herrer
(ddembinski91)
Wiking
Na adwokata trzeba mieć pieniądze, a co mogę ugrać w tej sytuacji końcu konstruktywną odpowiedz a nie jakieś pier***enie o marszałku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
adwokata masz za darmo

a co mogę ugrać w tej sytuacji końcu konstruktywną odpowiedz a nie jakieś pier***enie o marszałku
a ta skladnia jest powyzej moich zdolnosci percepcji

wyslij mu swuj nr konta i dopisz ze za 2 dni idziesz do skarbowego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Jack Herrer
(ddembinski91)
Wiking
Dostał nr konta id i wszystkie dane oraz SMS wraz z informacja ze jeżeli do środy nie będzie pieniędzy idę do arbeidstilsynet.
Aktualnie nie odbiera telefonu.
Gdzie ten darmowy prawnik?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
gratisrettshjelp.no/testside/jussbuss/


arbeidstilsynet. daruj sobie

skatt ,økokrim tego sie wystraszy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Jack Herrer
(ddembinski91)
Wiking
Okokrim brzmi dobrze myślisz ze sie tym zajmą?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
ddembinski91 napisał:
Rozumiem ze boli ich to ze to Polacy budują im gospodarkę ale nie popuszczę bo mam dowody i już przeżyłem raz coś takiego i więcej razy nie będę patrzył bezradnie dlatego proszę o pomoc od czego zacząć.


hmmm dowody ....z tegoo co wiem to nagrywanie rozmow jest zabronione... kurwa wpakowales sie do roboty u jakiegos chalturnika, trzeba miec jakies rozeznanie u kogo sie pracuje....

zwykle polacy nie maja kasy wiec zawsze ciagna robote chocby tydzien chcby dwa a potem jak juz nie wytrzymuja wielka afera z rasizmem w tle...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
ddembinski91 napisał:
Okokrim brzmi dobrze myślisz ze sie tym zajmą?


prawdopodobnie tak .... zostana odstawione na bok inne sprawy aby moc zorganizowac specjalna grupe w twojej sprawie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok