Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
1 Post

(AdamP1989)
Wiking
Hej, mam prośbę czy może ktoś się orientuje. Jeżeli pracowałem w Norwegii w 2014 roku, i dostałem feriepneger w 2015 roku, kiedy pracowałem już tylko w Polsce cały roku, czy muszę się z tego wynagrodzenia urlopowego rozliczać w Polsce? Skattetaten powiedział mi że nie mam ani nadpłaty ani niedopłaty z tytułu feriepenger, ale nie wiem co z tym "przychodem" z Norwegii zrobić w Polsce. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Tomasz Pajdzik
(Tomass21)
Wiking
co musze wysłać pracodawcy zeby mi wyłacił feriepenger za tamten rok bo wie ze jade na wakacje a mowi mi ze teraz nie moze wypłacic czy jest jakis druk? pismo? oczywiscie feriepenger za 2016 rok pozdrwiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
JUSTAAAAA
(JUSTAAAAA)
Wiking
WITAM.PROSZĘ O POMOC MÓJ MĄŻ PRACUJE W NORWEGI U FARMERA PRACA NA FARMIE ALE RÓWNIEŻ PRACUJE W BUDOWNICTWIE PONIEWAŻ NORWEG MA RÓWNIEŻ DUŻO MIESZKAŃ DO REMONTU.PRACUJE JUŻ OK 10 LAT NIGDY NIE OTRZYMAŁ feriepenger CO MOŻEMY ZROBIĆ ABY ODZYSKAĆ TE WYNAGRODZENIE.PROSZĘ O POMOC.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
JUSTAAAAA napisał:
WITAM.PROSZĘ O POMOC MÓJ MĄŻ PRACUJE W NORWEGI U FARMERA PRACA NA FARMIE ALE RÓWNIEŻ PRACUJE W BUDOWNICTWIE PONIEWAŻ NORWEG MA RÓWNIEŻ DUŻO MIESZKAŃ DO REMONTU.PRACUJE JUŻ OK 10 LAT NIGDY NIE OTRZYMAŁ feriepenger CO MOŻEMY ZROBIĆ ABY ODZYSKAĆ TE WYNAGRODZENIE.PROSZĘ O POMOC.....

Może ten artykuł CI pomoże: www.mojanorwegia.pl/praca-i-pieniadze/fe...urlopowym-14578.html
Zgłoś wpis
1 Post
Andrzej Snopek
(AndrzejSnopek)
Wiking
Witam może ktoś mi odpowie na takie pytanie jeżeli otrzymałem feriepenga za poprzed

Witam może ktoś mi odpowie na pytanie jeżeli otrzymałem w roku 2021 feriepenga za 2020 to dlaczego feriepenga są dodawane do brutto do 2020 i od tego jest naliczany podatek to wygląda na to że jest to opodatkowane podwójnie czy jak ? Proszę o wyjaśnienie i z góry dziękuję
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
AndrzejSnopek napisał:
Witam może ktoś mi odpowie na takie pytanie jeżeli otrzymałem feriepenga za poprzed
Witam może ktoś mi odpowie na pytanie jeżeli otrzymałem w roku 2021 feriepenga za 2020 to dlaczego feriepenga są dodawane do brutto do 2020 i od tego jest naliczany podatek to wygląda na to że jest to opodatkowane podwójnie czy jak ? Proszę o wyjaśnienie i z góry dziękuję

Ponieważ te nieszczęsne "feriowe" są normalnie opodatkowane, jak każde INNE twoje legalne wynagrodzenie. TYLE, ŻE Z ROCZNYM OPÓŹNIENIEM.
Ot i tyle w tym temacie.
Jeżeli chcesz wiedzieć bardziej szczegółowo i z detalami, to musisz sobie sam wejść na stronę, na ten przykład tutaj i poczytać do poduszki.
www.skatteetaten.no/sok/?q=feriepenge.&se=16614
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok