Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
2 Posty
Michał Szczepanski
(123szczepan321)
Wiking
Hej jestem 1szy rok w norwegii chcem wybrac feriepenger przed grudniowym zjazdem na swieta. Przepracowalem 4 miesiace, moge za nie wybrac ferie penger? I czy wogole mi sie to oplaca? Czy czekac z tym do stycznia? Odp plx
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
jak pracujesz dalej u tego samego szefa to po 20.06 następnego roku .....i nie zadaj pytań czy możesz wcześniej , póżniej lub dlaczego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
123szczepan321 napisał:
Hej jestem 1szy rok w norwegii chcem wybrac feriepenger przed grudniowym zjazdem na swieta. Przepracowalem 4 miesiace, moge za nie wybrac ferie penger? I czy wogole mi sie to oplaca? Czy czekac z tym do stycznia? Odp plx
Feriepenger jeżeli się uprzesz , to możesz wybrać kiedy tylko chcesz ...
---
O ile Wewnętrzny , Zakładowy Regulamin Pracy w Firmie , nie stanowi inaczej .
---
Jeżeli te parę groszy teraz Ciebie zbawi , a Szef będzie chętny to możesz brać i teraz .
---
Nie bardzo rozumiem ....tej ..."opłacalności"...
Niemniej ...
Jeżeli weźmiesz forsę teraz , to podatek za nie zapłacisz w tym roku a rozliczenie będzie w przyszłym roku .
Jak z kolei weźmiesz feriepenger w 2012 roku to rozliczenie będzie w 2013 .
Tak czy siak za tą forsę do ręki zawsze zapłacisz podatek .
---
Niemniej jak w grudniu będziesz brał wypłatę za Listopad + feriepenge , to ogólnie kwota będzie wysoka i zaliczka na podatek też nie będzie mała ... . Co stworzy wrażenie iż forsy dostaniesz mniej , niż sobie liczyłeś .
W przyszłym roku , forsa będzie wypłacana bez podatku ... relatywnie będzie więcej ... bo podatek , będzie brany dopiero w 2013 ... TAK czy siak.................jak pisałem wyżej .
---
Wybór należy do Ciebie ...
---
Osobiście , zawsze ferie wybieram , w Grudniu ...jednak w MAJU...muszę to twardo zaznaczyć księgowej w firmie .
---
Nie miej , jeżeli masz zamiar pracować w firmie i w przyszłym roku , to doradzam odpuścić sobie ...Wrażenie jest trochę negatywne i stwarza pozory iż możesz nie wrócić do pracy z Nowym Rokiem ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
gabriel napisał:
123szczepan321 napisał:
Hej jestem 1szy rok w norwegii chcem wybrac feriepenger przed grudniowym zjazdem na swieta. Przepracowalem 4 miesiace, moge za nie wybrac ferie penger? I czy wogole mi sie to oplaca? Czy czekac z tym do stycznia? Odp plx
Feriepenger jeżeli się uprzesz , to możesz wybrać kiedy tylko chcesz ...
---
O ile Wewnętrzny , Zakładowy Regulamin Pracy w Firmie , nie stanowi inaczej .
---
...


nie tak sobie kiedy chcesz tylko są na to jakieś zasady że tobie szef idzie na rękę to nie znaczy że tak stoi w paragrafach
tu jest wykładnia z arbeidsrettsadvokaten ....




Når skal feriepengene utbetales?
Feriepenger skal utbetales som siste lønning før ferien. Det vanlige er at feriepengene utbetales i forbindelse med hovedferien i juli. Det må likevel være adgang til å avtale et annet tidspunkt, så lenge utbetalingen skjer i forbindelse med ferie.



Med den høye temperaturen i arbeidsmarkedet er det i dag mange som skifter jobb. Ved avslutning av arbeidsforhold følger det av loven at du i utgangspunktet har krav på å få feriepengene utbetalt sammen med siste lønnsutbetaling. Husk at arbeidsgiver i så fall må foreta forskuddstrekk på feriepengeutbetalingen.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
radek rucin
(radekradek)
Wiking
witam,
może będziecie znali (znały) odpowiedź na moje pytanie?
podpisuję pierwszą umowę o pracę w norwegii, w rubryce FERIEPRENGEN nie mam wpisane nic. Czy muszę mieć wpisane coś w tej rubryce, czy ferieprengen są doliczane z urzędu i należą się zawsze?, pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
radekradek napisał:
witam,
może będziecie znali (znały) odpowiedź na moje pytanie?
podpisuję pierwszą umowę o pracę w norwegii, w rubryce FERIEPRENGEN nie mam wpisane nic. Czy muszę mieć wpisane coś w tej rubryce, czy ferieprengen są doliczane z urzędu i należą się zawsze?, pozdrawiam



Sprawdz czy przy sumie kontraktu jest inkl. feriepenger oraz czy to 10,2 czy 12%.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
zawsze sie nalezy, nic nie musisz sprawdzac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
maciejko napisał:
zawsze sie nalezy, nic nie musisz sprawdzac

Jezeli ma fastlønn to warto wiedziec czy feriepenger sa wliczone do kontraktu. Chocby po to by wiedziec ile bedzie zarabial miesiecznie.To, ze sie naleza jest oczywiste.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Dupek Stary
(Kolega)
Stały Bywalec
opptymus


Sprawdz czy przy sumie kontraktu jest inkl. feriepenger oraz czy to 10,2 czy 12%.[/quote]

12% to dotyczy czlonkow zwiazkow zawodowych .......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
12% to dotyczy czlonkow zwiazkow zawodowych .......

Nie zwiazków zawodowych ale czy w zakádzie pracy została podpisana umowa zbiorowa, nie musisz należec do zwiazków żeby dostawać 12 proc FP

Jezeli ma fastlønn to warto wiedziec czy feriepenger sa wliczone do kontraktu. Chocby po to by wiedziec ile bedzie zarabial miesiecznie.To, ze sie naleza jest oczywiste.

No ale nawet jakby było wliczone w pensje miesieczną..wezmy na chlopski rozum..co jak zrobi overtid-a ?..nie dostanie za to kasy z FP ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok