Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
Dorota Lewandowska Tomasz Szymanski andrzej S Jan Henryk Wachala Xym.oslo Łukasz Ch bv drugastrona (5235 niezalogowanych)
571 Postów
helen :)
(pozazycie)
Wyjadacz
AMDB napisał:
hm ale lepiej sie podpytywac i malucha i codziennie w przedszkolu o dziecko jakie jest itp bo roznie to bywa ....
ogołem ja to ja dalej sie boje bo niewiem czy powiedziały prawde ?czy poprostu zamydliły mi oczy ....




Musisz pamiętać..., że BV od BV się różni, jedne odbierze dziecko drugie ZDARZA sie ,że pomoże, jak też pamiętać... że bgh, szkoły lekarze itp mają za zadanie prawem ustanowione współpracować z BV i zgłaszać NIE RODZICOM DZIECI, a do BV o np.śladach na ciele dziecka.

Moim zdaniem jedynym wyjściem w w/w kwestii, a zobowiązującym tym rodziców dla własnego i dzieci bezpieczeństwa oraz tym posiadania dowodu,byłoby codzienne robienie zdjęć całego ciała dziecka przed wysłaniem dzieci do szkół czy pozostawianiem w bgh, jako dowodem, że dziecko przybyło bez śladów przemocy.Tak też po odebraniu dzieci, gdzie dowodem byłaby data ,godzina i czas, że jeśli dziecko nabyło zmiany na ciele to tzw.poza domem, aby w dniu następnym nie były dowodem i wskazaniem, że dziecko z nimi przyszło ...a w domu panuje przemoc.
Przekonana jestem, że tym sposobem i dowodem tylko można uniknąć zarzutów BV o stosowaną PRZEMOC wobec dzieci.

Gdyż każdy nabyty ślad na ciele dziecka w bgh czy w szkole, może być dowodem dla BV przeciw rodzicom. Opiekunowie zajmujący się tymi dziećmi z tysięcznych przykładów ODEBRANYCH RODZICOM ROCZNIE DZIECI jako z głównego powodu przemocy, świadczyć będą o śladach na ciele dziecka, ale jako o przemocy w rodzinie, a nie na swoją niekorzyść jakoby dzieci nabyły ślady pod ich opieką /o ile takie ślady były?/

Być może tym sposobem,wiele rodziców wyeliminowałoby WMAWIANĄ IM PRZEMOC zachowując dowód z każdego dnia życia, popadając do chorych zobowiązań życia dnia codziennego, aby uchronić dziecko przed jego straceniem, przynajmniej w tej kwestii, która jest do zabezpieczenia dziecka i realna do wykonania.

Dlatego nie mający dowodu rodzice,nie mogą udowodnić, że dzieci ich nie miały śladów przemocy w danym dniu, a BV nie musi wskazać dowodu, że w dniu odebrania im dziecka, dziecko je posiadało i tym najczęściej rodzice są oskarżani o stosowanie przemocy wobec własnych dzieci, gdzie sprawy te wyłaniają się jako, że dziecko powiedziało.... w bgh czy szkole, jako w pełni rozumiejące mu znaczenie słów języka obcego, a jeśli nie znającego języka, szybkiego norsk språkkurs, aby po 4 tyg dziecko mogło w języku mu obcym powiedzieć, że rodzice stosują przemoc / np. odebranych bliżniaków i braku ich nauki słowa ikke... Foreldrene brukte ikke vold/.

Ale czy życie rodzin z dziećmi w ... tak ma wyglądać ???
Kiedy wiadomo, że jak nie przemoc, to znajdzie się coś innego, gdzie jest trudniej o dowód nie mający miejsca w życiu dziecka i rodziny, a za tym rosnąca wciąż LICZBA bezpowrotnie odbieranych dzieci....???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
patim napisał:
www.nrk.no/nyheter/norge/1.10925917


zreszta sam poszukaj ile razy BV zaniechal dzialania



czy ja dobrze zrozumiałam text ,oni się dziwią ,że rodziny wieją z NO bo nie chcą dać dzieci do obcych ludzi

no to wszystko jasne ,Polacy też są głupim narodem bo pozostawiając dziecko w ich rękach czynimy same dobro dla dzieci a zabierając je do PL czynimy mu krzywdę ,że ja na to wcześniej nie wpadłam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
991 Postów

(Wacek1)
Maniak
kryss napisał:
Wacek1 napisał:
patim napisał:
Davidzx poczytaj za co stracila prace konsul w Oslo
na rzad Polski nie licz

przecierz Sikorski powiedzial oficjalnie w TV ze nic nie zrobi bo Norwegia przekazuje POlsce ogromne pieniadze


Gdybys mogl jakis link, gdzie i kiedy TAK powiedzial?


obejrzyj" polowanie na dzieci" pod koniec jest wywiad z wiceministrem tam uslyszysz


Tak, to takie radio Erewan - Podobno Sikorski tak powiedzial Okazuje sie ze nie Sikorski tylko Cisek i nie powiedzial, ze nic nie zrobia, bo Norwegia przekazuje Polsce pieniadze a jedynie, ze norwescy urzednicy maja w podswiadomosci przekonanie, ze za pieniadze norweskie duzo sie w Polsce buduje.
Nie ma to jak manipulacja na poziomie faktow, chamy i tak nie obejrza, a w swiat poszlo, ze Sikorski nie chce pomagac. Beka


PS od 1.05 do 1.05.30

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty
Kaśka N.
(factorytka)
Stały Bywalec
Margaret1975 napisał:
Obejrzalam program . Mieszkam w Norwegi ponad 5 .jesli to faktycznie prawda to wyrazy wspolczucia.
Mialam stycznosc z BV ponad 2 lata temu . Musze jednak powiedziec o nich inne zdanie. Mili, pomocni i naprawde w porzadku i pomogli mi . Nie moge o nich nic ngatywnego powiedziec. Owszem,toczyli sprawy, wywiady , såotkania ale wszystko bylo przeprowadzone w normalny ludzki sposob. Nie mam nic do zarzucenia.

Wiem,ze kazdy kij ma 2 konce.
Wiem,ze kazdy ma z nas problemy.
Wiem,ze kazdy ma tajemnice.


Niewiem jak to jestw Stavanger ale w Akershus jest na pewno pomoc BV w sensie pozytywnym.


Zatem nie straszmy sie nawzajem. Po co.
Niedawno slyszalam,ze znajoma,ktora poznalam latem nad morzem, miala meza alkoholika i....byla klotnia w domu i,....wezwala BV.byla awantura, ona nie wiedziala co zrobic. Jak wezwiesz policje to oczywiscie przychodzi BV.
Bardzo zalowala tego bo ktos z milych zyczliwych osob opowiedzial jej,ze teraz to jej zostana odebrane dzieci.
Wiecie co zrobila? Rzucila prace i szkole. I przedszkole i wziela dzieci pod pache i ucieklamsama do PL.wystraszyla sie bo ktos powiedzial jej,ze wezma jej dzieci do rodziny zastepczej.

Miala wspaniala prace na stale, byla przedszkolanka. Mieli z mezem marzenia. Mieli kupic dom. Po co to wszytsko. Po co straszyc o BV.
Sa rozne przypadki.
Uwazam ze kazda sprawa jest indywidualna.


Mi pomogla ta instytucja i moge pozytywnie sie wypowiadac. Nawet poprosilam o przedszkole by blizej zaprowadzac dziecko. To...mam teraz rzut beretem .


Nie wypowiadajcie sie Ci co nie mieliscie z BV doczynienia.
Sam artykul nie starczy.
Kazdy kij ma 2 konce.

I prosze nie piszcie o mnie negatywnie bo chce tylko tu napisac,zeby sie nawzajem nie straszyc.
Pozdrawiam



Ja się z Tobą całkowicie zgadzam.

W stronach w których żyje również ludzie złego słowa na BV nie powiedzą, obojętnie czy polacy, litwini, norwedzy czy somalijczycy.

Wiem też ze BV to tylko instytucja w której pracuja zwykli urzędnicy - ludzie sa omylni.

Uważam że te dwie najgłosniejsze "polskie sprawy" dotyczą rodzin z problemami .
Twoja znajomą równiż uznałabym za rodzinę z problemami..

Dom to nie kościół ale nie wyobrażam sobie jak ostra musiała być "wymiana zdań" żeby policja interweniowała Dla mnie to już jest patologia, żeby na rozjemców osoby trzecie wzywać a co dopiero policje.. na miejscu BV sama bym podjęła decyzje o zabraniu dzieci bo niestety takie zachowania wpajamy w nasze potomstwo, tego sie od nas uczą i powielają błedy. A wyżej opisana sytuacja świadczy o mocnym zachwianiu emocjonalnym dorosłych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
Wacek1 napisał:
kryss napisał:
Wacek1 napisał:
patim napisał:
Davidzx poczytaj za co stracila prace konsul w Oslo
na rzad Polski nie licz

przecierz Sikorski powiedzial oficjalnie w TV ze nic nie zrobi bo Norwegia przekazuje POlsce ogromne pieniadze


Gdybys mogl jakis link, gdzie i kiedy TAK powiedzial?


obejrzyj" polowanie na dzieci" pod koniec jest wywiad z wiceministrem tam uslyszysz


Tak, to takie radio Erewan - Podobno Sikorski tak powiedzial Okazuje sie ze nie Sikorski tylko Cisek i nie powiedzial, ze nic nie zrobia, bo Norwegia przekazuje Polsce pieniadze a jedynie, ze norwescy urzednicy maja w podswiadomosci przekonanie, ze za pieniadze norweskie duzo sie w Polsce buduje.
Nie ma to jak manipulacja na poziomie faktow, chamy i tak nie obejrza, a w swiat poszlo, ze Sikorski nie chce pomagac. Beka


PS od 1.05 do 1.05.30



a pomogli komukolwiek?
a zbadali jakos sprawe?
a przyjrzeli sie czy sprawy rozpatrywane sa zgodnie z prawem miedzynarodowym,karta praw dziecka,karta praw podstawowych....?jesli tak to mi to pokaz....
maja w dupie a norki wysla im znow jakas przestarzala przciekajaca lodz podwodna ,i tv znow bedzie miala temat na miesiac,wstegi,imprezy i inne duperele,a glodne dzieci szczawiem sie nakarmi.....,przetrzyj galy....
a odebrane dzieci,co tam dzieci to ich starzy zarabiaja i wysylaja kase do pl....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
143 Posty
Lukasz .
(Blok)
Stały Bywalec

po 6 tygodniach adopcja, utrata praw rodzicielskich , ---łamanie praw człowieka
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
posłuchaj my to wszystko juz tutaj przerabialismy...po 6 tyg nie ma żadnej adopcji,bo polskiego dziecka tak łatwo adoptowac nie mozna,to jest długiiiiiiii proces,jesli juz by miało do tego dojsć...do 6 tyg powinna się odbyć pierwsza sprawa w Komisji Wojewódzkiej,co często tez BV się do tego nie stosuje...
Masz dobre zamiary,ale jak na razie to tylko złudzenia twoje...w maju ma się odbyc protest przeciwko działaniom BV,pisałam już o tym ale na razie nie znam daty ani godziny...zobaczymy wtedy ilu Polaków przyjdzie...
Jestes w PL,wiec jak na razie to nic nie zrobisz...nie wiem jakie masz plany z Norge i jak narazie to nie wiem co Tobą kieruje,ze tak bardzo sceptycznie podchodzisz do tej instytucji skoro nie miałes z nimi do czynienia...nie zrozum mnie zle,ale przyjedz tutaj a dopiero zacznij cos działac...Nie wiem kiedy tu chcesz zjechac,ale chcesz cos robic,a moze cię tu nie być jak bedzie ten protest...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
138 Postów

(Margaret1975)
Stały Bywalec
Davidzx napisał:

po 6 tygodniach adopcja, utrata praw rodzicielskich , ---łamanie praw człowieka





Mysle,ze Ci co znali prawdziwe relacje i jak bylo naprawde to nie wypowiedza sie na forum.Kazdy kij ma dwa konce. Tu u nas troszke inaczej kraza plotki jak bylo. Jak bylo naprawde.

To tylko media, ktore robia szum i halas uwazam ,ze ......niepotrzebny.

Zyjemy w XXI wieku.
Wiecej. Bez komentarza.


A nowym dziekujemy za podniecanie sie mediami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
138 Postów

(Margaret1975)
Stały Bywalec
oppland napisał:
posłuchaj my to wszystko juz tutaj przerabialismy...po 6 tyg nie ma żadnej adopcji,bo polskiego dziecka tak łatwo adoptowac nie mozna,to jest długiiiiiiii proces,jesli juz by miało do tego dojsć...do 6 tyg powinna się odbyć pierwsza sprawa w Komisji Wojewódzkiej,co często tez BV się do tego nie stosuje...
Masz dobre zamiary,ale jak na razie to tylko złudzenia twoje...w maju ma się odbyc protest przeciwko działaniom BV,pisałam już o tym ale na razie nie znam daty ani godziny...zobaczymy wtedy ilu Polaków przyjdzie...
Jestes w PL,wiec jak na razie to nic nie zrobisz...nie wiem jakie masz plany z Norge i jak narazie to nie wiem co Tobą kieruje,ze tak bardzo sceptycznie podchodzisz do tej instytucji skoro nie miałes z nimi do czynienia...nie zrozum mnie zle,ale przyjedz tutaj a dopiero zacznij cos działac...Nie wiem kiedy tu chcesz zjechac,ale chcesz cos robic,a moze cię tu nie być jak bedzie ten protest...




No ja....na pewno nie przyjde bo....oni mi pomogli. Naprawde. A ci co nie mieszkaja i nie zyja tutaj i nie mieli stycznosci z BV ......podziekujemy. Po co sie wypowiadac jak sie widzi i czyta i slucha mediow.
A co by bylo gdyby nie bylo mediow? Wlasnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
571 Postów
helen :)
(pozazycie)
Wyjadacz
Cyt. z dn.05/04/2013
Minister Inga Marte Thorkildsen..
Jednym z najbardziej oczekiwanych zmian jest to, że tak zwana zasada biologicznej należy mniejszą wagę. Że więzy pokrewieństwa, zwłaszcza więzi z rodzicami powinny być mniej ważne niż to jest dzisiaj..
tb.no/nyheter/thorkildsen-vil-gi-barna-r...l-rett-tid-1.7834452


Wypowiedz lekarza któremu kazano zwabić matkę z dziecmi do tzw. badań kontrolnych, aby BV mogło je odebrać ...matka miała przebywać w innym pomieszczeniu, a dzieci w innym zabierane przez Opieki nad Dziecmi...lekarz złożył skargę....
Cyt.W skardze, pisze dalej: "Dzieci pozostały z rodzicami w domu, co oznacza, że ​​nie było żadnego powodu, aby usunąć je z mocą i naciągać z pomocą lekarza."
Lekarz James Christian Norup mówi, że został poproszony przez Kierownik ...
www.familiestiftelsen.no/node/17291


Będą podróżować do strefy wojennej ze strachu przed Opieki nad Dziećmi ...

25. Luty 2013. - Jesteśmy czujni w nocy w obawie, że Opieki nad Dziecmi przyjdzie i wziąć dzieci z dala od nas. Rozważamy podróż na Bliski Wschód z dziećmi, mówi Mohammed, który nie odważył się wystąpić z pełnym imieniem i zdjęciem. Jest on jednym z wielu zagranicznych rodziców w doświadczeniu Norwegii ...
Potrzebujemy pomocy, ktoś musi nas chronić przed dobro dzieci, mówi Mohammed.
NRK rozmawiał w kilku źródeł, co wskazuje, że opuściło już kilkanaście rodzin Norwegię i bardziej rozważa zrobic to samo.
www.familiestiftelsen.no/node/17315
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok