Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

24 Posty
Monika K
(Moni26)
Wiking
Dzieki, czekamy juz ponad miesiac stad moje zaniepokojenie.
Co do wyprawki to podczas ostatniej wizyty w polsce zaopatrzylismy sie w zdecydowana wiekszosc, w sumie zostala nam tylko wanienka do kupienia i kosmetyki do pielegnacji ale z tego co czytam to im mniej tym lepiej.
Z imieniem mielismy spory problem, jesli podobalo sie mnie to mezowi nie,ale ostatecznie zawezilismy poszukiwania do 2 ,mianowicie Alex i Alexander.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
63 Posty
Anita Paśnik
(magda2)
Początkujący
Kurcze my z mężem jeszcze nic nie mamy. Uznaliśmy, że jak dostaniemy pieniążki to zaczniemy kupować. Teraz jeździmy po sklepach i się rozglądamy, co gdzie i ile kosztuje. Wózek na pewno sprowadzimy z polski, wyliczyliśmy, że bardziej się opłaca.
Moni26 jak dawałaś te druki o becikowe to jakie jeszcze dokumenty dałaś? Czytałam, że jak jestem niepracującą mamą to muszę dostarczyć jeszcze pozwolenie na pobyt i ksero aktu małżeństwa. A zamiast karty ciąży to lekarz wystawia jakieś zaświadczenie i tyle. Czy to prawda? Już sama nie wiem, gubię się w tym wszystkim.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Monika K
(Moni26)
Wiking
magda2 my dostarczylismy wniosek wraz z kserem karty ciazy i zaswiadczeniem od lekarza, nic wiecej niepotrzebowalismy. z tego co widze to co NAV to troszke inne zasady, to samo sie tyczy osob tam siedzacych i udzielajacych informacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
63 Posty
Anita Paśnik
(magda2)
Początkujący
Dzięki Moni26.
Im więcej czytam na ten temat tym większej paniki dostaje. Niektóre informacje różnią się od siebie i dlatego takie moje pytania. Wezmę wszystkie dokumenty i co będą chcieli to im dam. Jeszcze dwa tygodnie i pojedziemy złożyć ten wniosek. A potem tylko czekanie na pieniążki (mam taką nadzieję).
Życzę miłego weekendu dla wszystkich przyszłych i obecnych mamusiek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
Siemka
Ja rodziłam rok temu...i wrażenia nieciekawe Wspaniała pomoc położnych i świetne warunki<podobno o niebo lepsze niż w PL> ale jak jest jakas komplikacja jak u mnie to każa Ci być silna haha
Szczezre mowiac sił mi zabrakło, gdyz miałam skurcze co 5 min od niedzieli ...niestety bez odpowiedniego rozwarcia...a urodzilam w środe
Błagałam o cos pzreciwbólowego, podałąm im nawet nazwe leku na przyśpieszenie rozwarcia który podaje sie w PL ale tutaj stawiaja chyba raczejna natural DLA MNIE PORASZKA...bo w XXI wieku w dobie tak rozwinietej medycyny nie widze potrzeby byśmy tak cierpiały-wiem że niektórzy mają inne zdanie ale to chyba te co łatwo rodzą dzieciaczki albo faceci
Wymiotowałam, miałam 40 stonigoraczki z pzremęczenia a jak juz dostałam we wtorek wnocy epidural to drapałam sie i pociłam jak warjatka bo uczulił mnie
Ale jak zobaczyłam mojego ksiecia....wszystko juz było oki i nawet 2 godz po porodzie sama wziełam natrysk
Rdze zapytac jak rodziła mama ...babcia...bo to podobno sie powtarza, tzn w mojej rodzinie rodzi sie długo i ciezko...ale panna ktora lezała ze mna na sali rodziła 2godz ZAZDROSZCZE

Załączę zdjecie z sala porodową...pełen wypas,masz nawet swoją łazienke. Mąż może być cały czas z tobą.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów
Klaudia O.-K.
(Klaudia***)
Nowicjusz
ZAPROSZENIE NA WARSZTATY DLA MĘŻCZYZN
Kurs jest dwudniowy i obejmuje następujące zagadnienia:

DZIEŃ PIERWSZY

1. JAK WYKONAĆ KOSTKI LODU?
Instrukcja krok po kroku wraz z prezentacją.

2. PAPIER TOALETOWY - CZY WYRASTA NA UCHWYTACH?
Dyskusja.

3. RÓŻNICE POMIEDZY KOSZEM NA PRANIE A PODŁOGĄ.
Ćwiczenia praktyczne z pomocą zdjęć i wykresów.

4. NACZYNIA I SZTUĆCE: CZY LEWITUJĄ, SAMODZIELNIE KIERUJĄC SIĘ DO
ZMYWARKI ALBO ZLEWU?
Debata panelowa z udziałem ekspertów.

5. PILOT DO TELEWIZORA - UTRATA PILOTA.
Linia pomocy i grupy wsparcia.

6. NAUKA ODNAJDYWANIA RZECZY.
Otwarte forum tematyczne - Strategia szukania we właściwych miejscach a
przewracanie domu do góry nogami w takt rytmicznego pokrzykiwania.

7. ZAPAMIETYWANIE WAŻNYCH DAT I POWIADAMIANIE W WYPADKU SPÓŹNIENIA.
Pamiętaj o zabraniu własnego kalendarza lub telefonu komórkowego.

DZIEŃ DRUGI

1. PUSTE KARTONY I BUTELKI - LODÓWKA CZY KOSZ?
Dyskusja w grupach i ćwiczenia praktyczne.

2. ZDROWIE - PRZYNOSZENIE JEJ KWIATÓW NIE JEST GROŹNE DLA ZDROWIA.
Prezentacja PowerPoint.

3. PRAWDZIWI MĘŻCZYŹNI PYTAJĄ O KIERUNEK, KIEDY SIĘ ZGUBIĄ.
Wspomnienia tych, którzy przeżyli

4. CZY MOŻNA SIEDZIEĆ CICHO, GDY ONA PROWADZI?
Gra na symulatorze.

5. DOROSŁE ŻYCIE - PODSTAWOWE RÓŻNICE POMIĘDZY TWOJĄ MATKĄ A TWOJĄ
PARTNERKĄ.
Ćwiczenia praktyczne i odgrywanie ról.

6. JAK BYĆ IDEALNYM PARTNEREM NA ZAKUPACH.
Ćwiczenia relaksacyjne, medytacja i techniki oddechowe.

7. TECHNIKI PRZEŻYCIA - JAK ZYĆ, BEDAC CAŁY CZAS W BŁĘDZIE?
Dostępni indywidualni psychoterapeuci.

8. CHOINKA - CZY MUSI STAĆ DO WIELKANOCY.
Telekonferencja z udziałem Świętego Mikołaja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Monika S
(monimoni27)
Wiking
Hej dziewczyny, niedawno wprowadziłam się do Ganddal, siedzę z dzieckiem w domku, jest może ktoś chętny na znajomość? Dajcie znać czekam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
63 Posty
Anita Paśnik
(magda2)
Początkujący
Hej mamusie
Napiszcie mi, bo ja już mam mętlik w głowie, jak to jest z rodzicielski. Trzeba składać jakieś papiery czy przyznają automatycznie? Jesli trzeba składać to jakie dokumenty i gdzie i kiedy to trzeba zrobić? Doradźcie, plis
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
magda2, ale rodzicielski co? urlop? czy chodzi ci o wyplate macierzynskiego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
63 Posty
Anita Paśnik
(magda2)
Początkujący
Nie wiem jak to się nazywa. Chodzi mi o te 970 kr przez pierwszy rok życia dziecka a później 3300 kr.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok