Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1434 Posty

(gama28)
Maniak
Bratka napisał:
Witam wszystkie przyszłe i obecne mamy

Jestem mamą prawie polrocznej Nadii. W Norwegii (dokładnie Sarpsborg jestem od prawie miesiąca.
Chciałam się zapytać mamy które mają uczulone dzieci na białko mleka krowiego jakie podajecie mleko swoim pociechom? Jakie tutaj są dostępne? W aptece widziałam NAN H.A i nutramigen ale to takie bez recepty. I jak to właśnie jest z lekarzami?


Jeśli jesteś tu tak krótko, a widzę, że masz malutkie dziecko, to możesz nie wiedzieć, że trzeba zgłosić dziecko do Helsestasjon. To taka jednostka zajmująca się opieką nad maluchami, tzn. ważenie, mierzenie, sprawdzanie, czy dziecko dobrze się rozwija. Wszystkie pytania możesz właśnie im zadać. Oni pomagają, doradzają, szczepią dziecko. Od nich też wiem, że mleka dla alergików są w pełni refundowane. Jeśli ta refundacja nie jest jeszcze przyznana, to powinnaś zbierać paragony, pieniądze ci zwrócą. Nie wiem, tylko, czy masz już numer personalny i jak to się ma do długości twojego pobytu w Norwegii. Powinien wystarczyć fakt, że np. ojciec dziecka jest tu dłużej, ma numer. Jeśli masz jakieś pytania, to pytaj, odpowiemy w razie możliwości i wiedzy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Paula M....
(paula2117)
Nowicjusz
hej jest ktos z okolic fredrikstad mam synka 10-miesiecznego i szukam mamy z dzidzial do wspolnych zabaw i pogaduszek pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
Jaka tu cisza nic sie nie dzieje

wiec ja napisze pare slowek,
dzisiaj mialam wizyte w szpitalu, pojechalam tam cala w skowronkach,ze zrobia mi usg itp, a tu rozczarowanie,bo wizyta polegala tylko na rozmowie o CC ustalony termin na 4.11 a 3.11 mam byc u nich zeby mogli porobic mi jakies badania itp. tak wiec dzidzia bedzie o 10dni predzej po drugiej stronie brzuszka
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów
aleksandra d
(ola*i*andrzej)
Nowicjusz
Coraz mniej brzuszatych mamusiek i nastala cisza
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
74 Posty
kasia f.
(kasiula77)
Początkujący
witam. Wlasnie zaczelam 29 tydzien ciazy ale nie do konca jestem taka heppy ,okazalo sie ze moja szyjka ma tylko 2,5 cm musze sie oszczedzac lezec duzo itp, czy ktoras z was miala cos takiego albo przechodzi to samo? Mam tylko nadzieje ze moja mala krolewna nie przyjdzie na swiat zawczesnie:
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów
Klaudia O.-K.
(Klaudia***)
Nowicjusz
kafar napisał:
witam. Wlasnie zaczelam 29 tydzien ciazy ale nie do konca jestem taka heppy ,okazalo sie ze moja szyjka ma tylko 2,5 cm musze sie oszczedzac lezec duzo itp, czy ktoras z was miala cos takiego albo przechodzi to samo? Mam tylko nadzieje ze moja mala krolewna nie przyjdzie na swiat zawczesnie:

Ja miałam to samo w drugiej ciąży... w 30 tyg okazało się, ze mam o 1,5cm za krotka szyjke bralam tabletki na podtrzymanie, bo grozil mi przedwczesny porod, musialam lezec, nie przemeczac sie i w ogole, a nie bylo to latwe, bo mam 2 letnia coreczke, ktora jest jak zywe sreberko termin mialam na 10 czerwca, skoro mialam urodzic wczesniej to mialam nadzieje, ze bedzie to 26maja hehe ale tak sie nie stalo... urodziłam 16 czerwca, czyli 6dni po terminie Igorek urodził się zdrowy i duuuuuży 59cm i 4350g wiec sie nie łam, nie zawsze jest tak jak lekarze mowia wierze, ze Wasza niunia wytzryma do terminu, najwazniejsze to sie nie denerwowac, bo pamietaj, ze dziecko przejmuje emocje matki!!!!
3maj sie cieplutko:*
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów
Klaudia O.-K.
(Klaudia***)
Nowicjusz
dziewczyny sluchajcie mam pytanko, od stycznia chcemy poslac corcie do przedszkola, 12 wrzesnia skonczyla 2 latka, czy jest mozliwe puszczenie jej od stycznia, czy musze czekac na nowy rok szkolny??? gdzie w OSLO sa jakies przedszkola dwujezyczne lub polskie???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
Klaudia*** jesli sa jakies miejsca to moze byc tak, ze uda ci sie mala zapisac teraz, mozesz to zrobic przez internet na stronie Waszej Komuny, ja tak zrobilam. Jestem ze Stavanger i weszlam na nasza komune, zarejestrowalam mala przez internet , gdzie wybralam 4przedszkola ktore mnie interesowaly, pamietaj,ze przedszkole w pozycji 1 jest to takie ktore najbardziej cie interesuje, moja mala zapisali do zupelnie innego przedszkola niz wymienilam i zaznaczylam im ze zgadzam sie zeby tam chodzila ale czekam na miejsce z pozycji nr1. Odpowiedz o tym czy sie dostala otrzymalam w przeciagu 3dni, a zapisalam ja 26sierpnia, a od 1wrzesnia miala juz miejsce

jesli chodzi ci o jezyki w przedszkolach, to moja chodzi do norweskiego... moze i swoja niunie tez tak zapisz?
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
W nowym roku szkolnym najłatwiej jest dostać miejsce w przedszkolu, ale w ciągu roku nie jest to niemożliwe. Tylko tyle, że nie ma gwarancji. Tak na przyszłość dziewczyny, nawet jeśli chcecie posłać swoje dzieci do przedszkola w dalszej, ale określonej przyszłości, to najlepiej jest zapisywać wtedy, gdy są zapisy na nowy rok szkolny, tylko że z określeniem daty, od której dziecko ma najwcześniej pójść do przedszkola, np. w roku szkolnym 2010/2011 chcę, żeby moje dziecko poszło do przedszkola od 1 stycznia 2011 roku.
Prócz norweskojęzycznych przedszkoli są też angielskojęzyczne.
Ja też byłam na podtrzymaniu ciąży (pierwsza ciąża), krótka szyjka, rozwarcie, potem silne i częste skurcze. Faszerowali mnie Fenoterolem przez wiele miesięcy, a potem macica była tak rozleniwiona, że musiałam mieć poród wywoływany. Urodziłam 12 dni po terminie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
53 Posty
S B
(mała 25)
Nowicjusz
No witam ja tez mam 23 lata i jestem mamą Wiktorii 2,5 roku i Kubusia 6-ściomiesięcznego.Mieszkam w Norwegii jakby coś to będzie mi miło o rozmowę.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok