Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Barnevernet KONKRETY!!!! - Norwegia

Czytali temat:
PIOTR Ch SYLWIA MĄDRA A A Joanna Jędras Kamil Wisniewski boj fra oszlo ayahuazca ayahuazca lugoo85 kowalski Urszula Chochrek mirdar88 Łukasz Ch Paulina NO Lunka Koszycka (11894 niezalogowanych)
27 Postów
kasia kasiaa
(kasiulka87)
Wiking
Jak do tej pory nie wypowiedziała się, żadna osoba która może coś powiedzieć na temat tej instytucji z własnego doświadczenia, także proszę piszcie co wam się przytrafiło i z jakich powodów dzieci były wam zabierane o ile w ogolę a jak nie to czy barneveret bylo wami kiedykolwiek zainteresowane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
kasiulka87 napisał:
Jak do tej pory nie wypowiedziała się, żadna osoba która może coś powiedzieć na temat tej instytucji z własnego doświadczenia, także proszę piszcie co wam się przytrafiło i z jakich powodów dzieci były wam zabierane o ile w ogolę a jak nie to czy barneveret bylo wami kiedykolwiek zainteresowane.

Tu sie az za duzo pisze o BV, a jezeli chodzi o konkrety, to dowiesz sie tyle co o mgle smolenskiej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
kasia kasiaa
(kasiulka87)
Wiking
no wlasnie pisze sie strasnie duzo, ale za razem nic! Tylko i wylacznie straszy sie ludzi nie wiem czy potrzebnie czy tez nie, ale mam nadzieje, ze jakaś mama bądź tata odezwie sie i napisze o wlasnych doświadczeniach z ta instytucja
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
kasiulka87 napisał:
no wlasnie pisze sie strasnie duzo, ale za razem nic! Tylko i wylacznie straszy sie ludzi nie wiem czy potrzebnie czy tez nie, ale mam nadzieje, ze jakaś mama bądź tata odezwie sie i napisze o wlasnych doświadczeniach z ta instytucjabyło pisane wiele razy, nie jedna mama pisała...

ile o tym można pisać? jest pełno wątków w tej sprawie na forum, po co to powtarzać? w kółko to samo?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
żadna osoba która może coś powiedzieć na temat tej instytucji z własnego doświadczenia, także proszę piszcie co wam się przytrafiło i z jakich powodów dzieci były wam zabierane o ile w ogolę a jak nie to czy barneveret bylo wami kiedykolwiek zainteresowane.


kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin


czytac nie umiesz wypowiadali sie JUZ ludzie ktorym bv pomoglo i wcale im dzieci nie zabrali
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
571 Postów
helen :)
(pozazycie)
Wyjadacz
Makaryna napisał:
kasiulka87 napisał:
Jak do tej pory nie wypowiedziała się, żadna osoba która może coś powiedzieć na temat tej instytucji z własnego doświadczenia, także proszę piszcie co wam się przytrafiło i z jakich powodów dzieci były wam zabierane o ile w ogolę a jak nie to czy barneveret bylo wami kiedykolwiek zainteresowane.

Tu sie az za duzo pisze o BV, a jezeli chodzi o konkrety, to dowiesz sie tyle co o mgle smolenskiej...


Makaryna w części masz rację.

Ale nie każdy wie ,że rodzice którym odebrano dzieci i najczęściej z powodem, bo bez powodu nie odbiera BV dzieci NIGDY, prowadzą sprawy latami "LATAMI "w walce, aby je odzyskać.
Rodziny te w takich sprawach maja zakaz nagłaśniania swoich spraw za tzw współpracą z BV celem powrotu dziecka/ci do którego w tym czasie BV nabywa prawa.

Później kolejne prawo które przemawia na tzw tragedie dzieci i rodzin ,że dziecko po roku nabyło stały pobyt u rodziny zastępczej i nie należy takiego dziecka związanego z rodziną narażać na traumatyczne przeżycia ,a JE pozostawić.

Lecz rodzice dalej się odwołują i kolejne lata prowadzą sprawy i dalej w podświadomości mają zasiane, nagłośnisz to stracisz....
Całą swoją spr. z BV mogła i opisała SILNA MATKA / na MN /

Jeśli rocznie jest odbieranych ponad 13 tys dzieci / wciąż liczba rośnie- nie maleje/ to znaczy ,że każdemu z powodem ....?
Najczęściej tak, lecz te powody w zasadności decyzji ostatecznych ,nie zawsze znajdują się w samym prawie CPS, a za tym powstaje brak powodu do decyzji jako ostatecznych,podjętych i za tym zniszczenia rodziny.

Dlatego znający Norwegowie CPS /BV wiedzą najlepiej kim są i jak ich prawo Opieki nad Dziećmi działa opisując na każdym kroku, komu? za co? odebrano dzieci.

Lecz większość skupia się tylko na tych polskich rodzinach, jako jednostki do 13 tys odebranych dzieci i do tego wydając opinie POLSKA PATOLOGIA PRZYJECHAŁA NIE ZNAJĄCA PRAWA .
Norwegowie są przed nami ,znają prawo swoje i jednak z nim się nie zgadzają OD LATY, ani rodziny, ani ICH same dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych opisując własne sytuacje.

...ale komu chce się szukać opinii samych Norwegów, rodzin ich dzieci,prawników itp

Ostatnio właśnie czytałam wypowiedź chłopca /norweg/będącego w instytucji...
Pisał że BV jego rodziną się zainteresowało,gdyż źle się uczył.
Matka i On tłumaczyli ,że źle słyszy, bo ma wadę słuchu i na lekcjach często nie słyszy tłumaczącego nauczyciela. BV potwierdziło że jest faktycznie problem, i pomogą Im.
Pomoc polegała na zabraniu chłopca i umieszczeniu w rodzinie zastępczej.
Pisał że jego matka walczy aby wrócił a CPS zrujnowało jego i matki życie trzymając go dalej.

Lecz w prawie BV nie ma takiej zmiany aby w/w/ przykład, również podlegał jako decyzja ostateczna na równi z rodzinami patologicznymi.
Lecz dalej idąc okazuje się ,że i takie formy pomocy są wdrażane w RODZINACH ze strony BV, rodzinom potrzebującym, które nie mają nic wspólnego z przemocą, zaniedbaniem dziecka itp.

Nie neguje, że w jakieś części BV też pomaga naprawdę rodzinom, lecz ile jest tej pomocy nie takiej jaką rodziny potrzebują, czy o jaką proszą sami ?

Co do konkretów powodów, w prawie BV jest jasno opisane, za co można dziecko stracić.
np.przemoc i kropka.
Nie przytoczę linku, gdyż dawno czytałam w wiadomościach z gazety, o matce z dzieckiem będącej turystycznie chyba w Szwecji. Zatrzymała się autem i dziecku ubierała kurtkę,po chwili pojawiła się policja i dziecko z postoju jej odebrano.Powodem jaki później usłyszała było to że szarpała dzieckiem. Matka przyznała że ubierała tylko dziecku kurtkę, gdzie problemem było naciągniecie dziecku rękawów.../ użyła przemocy /co dalej było nie wiem.

Czytając prawników,samych Norwegów, dzieci w instyt. umieszczonych...daje obraz temu, że problemem jest to ,że wszystko może być powodem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty

(Leo7604)
Wiking
...gorącą polecam reportaż; Barnavernet-polowania na dzieci, i, Ucieczka z raju,odbicie dziewięcio letniej dziewczynki przez Rutkowskiego,te dwa reportaże są na youtube,powiem krótko,ręce opadają,powinna być wzmianka na głównych stronach wszystkich Polskich forach takich jak te,bo każdy myśli o Norwegii jako kraj miodem płynący,powinno być również napisane że Polska nie pomaga w takich sytuacjach,tłustym drukiem,że każdy rodzic musi sam radzić sobie w takiej sytuacji,a jak wiadomo BV stoi ponad prawem,przykre ale prawdziwe,to nie chodzi oto żeby straszyć kogokolwiek,tylko tak jak kiedyś napisałem,im więcej informacji o tym kraju,tym lepiej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
571 Postów
helen :)
(pozazycie)
Wyjadacz
Leo7604 napisał:
...gorącą polecam reportaż; Barnavernet-polowania na dzieci, i, Ucieczka z raju,odbicie dziewięcio letniej dziewczynki przez Rutkowskiego,te dwa reportaże są na youtube,powiem krótko,ręce opadają,powinna być wzmianka na głównych stronach wszystkich Polskich forach takich jak te,bo każdy myśli o Norwegii jako kraj miodem płynący,powinno być również napisane że Polska nie pomaga w takich sytuacjach,tłustym drukiem,że każdy rodzic musi sam radzić sobie w takiej sytuacji,a jak wiadomo BV stoi ponad prawem,przykre ale prawdziwe,to nie chodzi oto żeby straszyć kogokolwiek,tylko tak jak kiedyś napisałem,im więcej informacji o tym kraju,tym lepiej...

To było już przerabiane, ale każdy tylko skupia się na tych jednostkach twierdząc.. mnie to nie dotyczy,to była patologia, ale oprócz tych przypadków pozostają tysiące rodzin też pozbawione dzieci różnych narodowości.
Może w jakieś części patologia, ale kto jest dziś doskonałym...

Tym bardziej, że w tych przypadkach nagłośnionych polskich rodzin nie było przemocy względem dziecka....a skutkowało pozbawieniem dzieci do 18 laty,zaś w/w sprawy nie zostały przeprowadzone nawet wedle prawa instytucji BV pomocy innej jakie mają W PRAWIE ,a nie tzw.pomoc ostateczna.
- 4 piwa i pobyt dzieci 4 tyg w Norwegii, żadnych wcześniejszych donosów,gdzie dzieci spały jest stanem karygodnym zachowań rodziców,i powodem nie np.upomnienia rodziców,a zabrania Im dzieci i rozdzielenia rodzeństwa na stałe ?
- po śmierci swojej córki i pozostawionego dziecka ,babcia i rodzina najbliższa dziecka powinna ostatecznie być pozbawiona dziecka i dziecko tej rodziny, gdzie powodem jest ...bo jest babcia za stara ?
- gdzie rodzice nie pija ,ale się nie zgadzają z czymś? i się sprzeczają ,kłócą - czy to jest powód całkowicie pozbawienia ich dziecka do lat 18 ?
- dziecko nie rozumiejące w pełni języka norweskiego na pytania /o ile ma to miejsce/ w bgh czy szkole przytaknie w odpowiedzi, że mama ,tata bije , jest to powodem do zabrania dziecka ?
- jeden z rodziców pije wręcz chleje, a drugi zajmuje się dzieckiem i nie ma gdzie z tym dzieckiem się np. wyprowadzić, czy to jest powód odebrania dziecka obydwojgu rodzicom ? itd itd...

A gdzie tu cudowne prawo pomocy takiej rodzinie i dziecku, aby nie narażać dziecka na przeżycia traumatyczne często na całe jego życie,aby nie odcinać dziecka nie tylko od rodziców , rodzeństwa, ale od całej jego rodziny znajomych środowiska itp
Co te dziecko zrobiło że taką karę musi ponieść?

Jeśli jeden z rodziców dopuszcza się czynu karalnego względem dziecka ,czemu nie ponosi tego skutków odpowiedzialności karnej, swoich poczynać,gdzie to On jest np. zagrożeniem dla dziecka i np.drugiego rodzica.

Wciąż dla CPS brakuje pieniędzy, nowych miejsc , rodzin zastępczych dla odebranych dzieci, lecz nie brakuje miejsc w zakładach karnych dla Ich rodziców za czyny które spowodowały decyzje ostateczne jako czyny karalne.

Lecz najczęściej rodzice, jak np. z roku 2012 ponad 13 tys odebranych Im dzieci ,dopuścili się /zdaniem Opieki nad Dziećmi /czynów karygodnych czy przemocy na dziecku, gdzie wszystkie dzieci IM odebrano umieszczono bezpiecznie w rodzinach zastępczych, to garstka z tych rodziców tak naprawdę tylko odpowiedziała karnie.

Reszta rodziców z braku przesłanek i dowodów ,pozostawiona w rozpaczy ...zrujnowanego Im życia i Ich dziecka.....dzieci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
mialy byc konkrety
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
138 Postów

(Margaret1975)
Stały Bywalec
Ja poprosilam BV o pomoc. Mam dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Bardzo mi pomogli . To bardzo zyczliwi ludzie. dbaja o interesy dziecka. Uwazam, ze najwazniejsze jest dobro dzieci.
tak, wiele sie pisalo nt temat.
Mi pomogli i jestem wdzieczna. Nawet pomogli mi w znalezieniu miejsca w pobliskum przedszkolu i ....mam teraz rzut beretem.


fantastyczni ludzie.

pozdrawiam

dajcie spokoj z zastraszaniem o BV.

dbajcie o dzieci, i tyle
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok