Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
PIOTR Ch SYLWIA MĄDRA A A Joanna Jędras Kamil Wisniewski boj fra oszlo ayahuazca ayahuazca lugoo85 kowalski Urszula Chochrek mirdar88 Łukasz Ch Paulina NO Lunka Koszycka (11971 niezalogowanych)
23 Posty
Melania Gora
(Mgora)
Wiking
Rozmawialam z wieloma norwegami o instytucji barnevernet. Z ich punktu widzenia oni nie wywiazuja sie zbytnio ze swoich obowiazkow, czyli nie dzialaja bezpodstawnie. Jest duzo zarzutow odnosnie braku kontroli juz u rodzin zastepczych co wynika z braku wystarczajacej liczby pracownikow. Jednak uwazam ze strach nie jest w tym wypadku zly. Jest wiele polskich rodzin gdzie dziecko jest swiadkiem konfliktow miedzy rodzicami czy zakrapianych imprez, moze dzieki temu ze beda oni przestrzegani przed barnevernet, bedzie mozna uchronic chociaz jedno dziecko przed niszczeniem psychiki przez " najukochanszych rodzicow", ludzie powinni miec odrobine wiecej rozsadku decydujac sie na dziecko, i wbic sobie do glowy ze to nie ich potrzeby, uczucia sa teraz najwazniejsze tylko tegonwlasnie niewinnego dziecka. Wierze ze nikt nie zabiera dziecku rodziny w ktorej jest w pelni szczesliwe, w wyniku losowania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
Mgora napisał:
Rozmawialam z wieloma norwegami o instytucji barnevernet. Z ich punktu widzenia oni nie wywiazuja sie zbytnio ze swoich obowiazkow, czyli nie dzialaja bezpodstawnie. Jest duzo zarzutow odnosnie braku kontroli juz u rodzin zastepczych co wynika z braku wystarczajacej liczby pracownikow. Jednak uwazam ze strach nie jest w tym wypadku zly. Jest wiele polskich rodzin gdzie dziecko jest swiadkiem konfliktow miedzy rodzicami czy zakrapianych imprez, moze dzieki temu ze beda oni przestrzegani przed barnevernet, bedzie mozna uchronic chociaz jedno dziecko przed niszczeniem psychiki przez " najukochanszych rodzicow", ludzie powinni miec odrobine wiecej rozsadku decydujac sie na dziecko, i wbic sobie do glowy ze to nie ich potrzeby, uczucia sa teraz najwazniejsze tylko tegonwlasnie niewinnego dziecka. Wierze ze nikt nie zabiera dziecku rodziny w ktorej jest w pelni szczesliwe, w wyniku losowania.

Również chciałabym w to wierzyć ,zgadzam się z Twoją wypowiedzią ale wiem,że nie jest tak do końca , jak ja czy Ty byśmy chciały.
Instytucja BV działa kulawo ,nie ma odpowiednich ludzi do tak ważnych zadań ale szkoda moich słów kto zainteresowany sam może -zgłębić tajemnicę BV .
Nie pytaj norwegów następnym razem, bo oni mniej wiedzą niż Polacy tam jest wszystko robione po cichu a sami rodzice są zmuszani do milczenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
496 Postów
don wasyl
(donwasyl)
Wyjadacz
Fakt!
Nie ma to jak dbac o psychike dziecka na styl norweski!
Odebrac rodzicom i oddac do norweskiej,rodziny zastepczej: pedofilow,alkoholikow i kazirodcow!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
571 Postów
helen :)
(pozazycie)
Wyjadacz
donwasyl napisał:
Fakt!
Nie ma to jak dbac o psychike dziecka na styl norweski!
Odebrac rodzicom i oddac do norweskiej,rodziny zastepczej: pedofilow,alkoholikow i kazirodcow!!



właśnie... odbieraja ...i umieszczaja...

Tylko nikt nie prowadzi żadnego wiarygodnego postepowania procesowego, wedle prawa.

Zabieraja od rodziców z powodow ktore same ich prawo nie obejmuje ,i umieszczaja w rodzinach zastepczych gdzie lzy tych malych dzieci, blagania doroslych w swoim jezyku, nie robia juz wrazenia na tych doroslych jako odpowiednich, odpowiedzialnych rodzicow zastepczych ,ktorym te jakze czesto male dzieci służą tylko do seksu.

Pewna kobieta od laty zamieszkujaca w Norwegii stracila dzieci..
...maz Norw.wykorzystywal wczesniej ich córke seksualnie,gdy zglosila stracila, zostały umieszczone w rodzinie zastepczej i dalej wykorzystywane seksualnie..

cyt. ..zawsze sie placi odszkodowanie w przypadku uzycia przemocy wobec dzieci. tak mowi prawo. szkoda tylko ze od polakow to jest pilnowane, a moj byly maz jest tu niewinny...norwegowie uktywaja swoich. i tu mamy problem...ale chetnie oskarzaja inne nacje..
..
bede u nowego adwokata. ten poprzedni dany z baenevern tylko mi szkodzil..
mysle ze to byl bv advokat. doatalam go z przymusu.

Jej córka bedac wykorzytywana założyła blog piszac o calej sytuacji... lecz..
cyt....tu mi napisali ze policja zniszczyla ten blog.
..cóeka ma problemy ze soba przeze mnie!!! to mi bv chce wmowic aby zredukowac odwiedziny.
nie wiem co do mediow jeszcze...ale mysle ze to juz wlasciwy czas. moja sprawa jest duza.


Wiec co jest ,nie do zniesienia bardziej dla tych malutkich dzieci ???
rodzice co czasem wypija w spokoju / bez upijania sie/ rodzice ktorzy czasami sie pokłócą itp czy gwałty na tych dzieciach dokonane przez doroslych w rodzinach zastepczych? bo tu dzieci nie maja wyboru?..

Ile jest tych dzieci kazdego dnia z lejacymi lazami ,nie rozumiejacych jezyka, wyrywajacych sie z rąk silniejszych od nich...bezradnych kiedy my spokojnie tzw.śpimy...a ONE SA GWAŁCONE...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Melania Gora
(Mgora)
Wiking
[

Również chciałabym w to wierzyć ,zgadzam się z Twoją wypowiedzią ale wiem,że nie jest tak do końca , jak ja czy Ty byśmy chciały.
Instytucja BV działa kulawo ,nie ma odpowiednich ludzi do tak ważnych zadań ale szkoda moich słów kto zainteresowany sam może -zgłębić tajemnicę BV .
Nie pytaj norwegów następnym razem, bo oni mniej wiedzą niż Polacy :laugh: tam jest wszystko robione po cichu a sami rodzice są zmuszani do milczenia.[/quote]


A nie uwazasz ze to nie norwedzy wiedza mniej niz polacy tylko to polskie media pokazuja prawde taka jaka chca? Nie wierz w to co pokazuja media wierz w to co sie dzieje na okolo ciebie, u twoich znajomych, rodziny u przyjaciol. U niektorych strach byl by mniejszy przed bv gdyby mieli pewnosc ze jest grupka ludzi, przyjaciol, najlepiej norwegow ktorzy znaja prawde o naszym zyciu, widza nas codziennie, obserwuja, zyja wspolnie z nami i gdy bedzie potrzeba stana murem za nami. Zamiast tego niektorzy wola napisac na forum " szukam polskich przyjaciol dla mojego dziecka".
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
U niektorych strach byl by mniejszy przed bv gdyby mieli pewnosc ze jest grupka ludzi, przyjaciol, najlepiej norwegow ktorzy znaja prawde o naszym zyciu, widza nas codziennie, obserwuja, zyja wspolnie z nami i gdy bedzie potrzeba stana murem za nami. Zamiast tego niektorzy wola napisac na forum " szukam polskich przyjaciol dla mojego dziecka".
ta norki sa lepsze od Polakow i na pewno sie zglosza do BV
ten narod bardzo lubi sie wychylac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
496 Postów
don wasyl
(donwasyl)
Wyjadacz
Trzeba zaczac pisac:

- szukam norweskich zboczencow,dla moich dzieci!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
571 Postów
helen :)
(pozazycie)
Wyjadacz
Dlaczego rodziny przegrywają powrót dzieci ? bo....

6.2.4 Orzecznictwo
Sąd, w ocenie opiera się na sytuacji dziecka w chwili orzekania.
Na przykład, ponieważ dziecko zwykle zostało już w rodzinie zastępczej lub w instytucji, a kiedy sprawa jest rozpatrywana przez sąd, sąd w swojej ocenie również wziąć pod uwagę takie czynniki jak dziecka przywiązanie do nowych opiekunów i skutki ruchu z powrotem do rodziców.


Nie wiedziec czemu nie rozpoczyna sie spraw procesowo o odebranie dzieci ,a tylko po tzw nabytym stalym pobycie w rodzinach zastepczych i jak maja sie teraz...CHORE TO.
A gdzie zasadność dowodowa ,podjecia dzieci od rodzin biologicznych? i

Trochę czytania rozszerzonego prawa...jednak warto zapoznać sie jak mozna szybko stracic dzieci i co jest decydujące w sprawach ...

tzw.lepsza ochrona i rozwoju dziecka ,a wiec mocniejszy nacisk na Akt Dobrobytu..
www.regjeringen.no/nb/dep/bld/dok/nouer/...-5/7.html?id=671516#
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Melania Gora
(Mgora)
Wiking
donwasyl napisał:
Trzeba zaczac pisac:

- szukam norweskich zboczencow,dla moich dzieci!



Nie zazdroszcze poziomu poczucia humoru ale po awatarze mozna sie wszystkiego spodziewac. Skoro jestes tak uprzedzony do wszystkich norwegow to co tu robisz? Zarabiasz sianko czy zyjesz? Nie kazdego mozna wrzucic do jednego worka, tak samo mozna stwierdzic ze jestes alkoholikiem bo przeciez w polsce duzo jest alkoholikow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
Nowicjusz
Skoro konkrety, to kontrety!
Proponuje, zeby kazdy, kto mial do czynienia z BV, lub zna BEZPOSREDNIA relacje od osoby, ktora miala, podzielila sie doswiadczeniami na forum. Jest nas przeciez tutaj mnostwo. Wielu z nas ma dzieci w szkolach lub przedszkolach. Bedzie to reprezentatywna relacja, a nie wypociny chorej psychicznie, zalkoholizowanej pani Rybki (poza zycie).

DO DZIELA!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok