Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

200 Postów
Milka ...
(milka_milka)
Stały Bywalec
do wyboru poziomy
www3.hf.uio.no/iln/studier/evu/norskkurs/igin/

ksiazka w pdf
www.hf.ntnu.no/now/learnnow-pl/misc/LearnNoWTextbook-pl.pdf

a tutaj cwiczenia i objasnienia, sluchowiska itd do powyzszej ksiazki
www.ntnu.edu/learnnow-pl/info

powodzenia!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
P... ...
(soldier83325)
Wiking
Witam tak się składa że też należę do tej grupy ludzi , którzy chcieliby się nauczyć języka i wyjechać do Norwegi ale ich nie stać na kurs z nauczycielem , niestety takie ciężkie czasy . Dlatego od ponad roku intensywnie uczę się języka sam w domu ,korzystając z książek , audiobooków ,darmowych kursów online i innych materiałów które znajdę na necie. Czy nauka samemu może być efektywna? Myślę że tak , na pewno brakuje mi konwersacji z kimś kto włada językiem lepiej odemnie , jednak to mnie nie zniechęca i dalej szlifuję gramatykę , pisanie , słówka i rozumienie ze słuchu a na gadanie przyjdzie czas . Co do materiałów to na internecie można tego znaleźć mnóstwo i to zupełnie za darmo . Przeszukiwanie internetu jest pracochłonne i nie zawsze efektywne dlatego stworzyłem bloga który pomaga mi w nauce i na nim gromadzę darmowe materiały do nauki języka norweskiego. Jeśli macie jakieś ogólno dostępne materiały to się podzielcie i zapraszam do Mnie

elnorway.blogspot.com/

Najlepsza darmowa książka jaką znalazłem to Learn Now , można ją ściągnąć i wydrukować. Do książki dołączona jest strona , na której znajdują się dialogi i ćwiczenia . Po przerobieniu tej pozycji zobaczycie że Wasz Norweski zyskał i to dużo

elnorway.blogspot.com/2014/05/podrecznik...yka-norweskiego.html

Kolejna darmowa pozycja niestety tylko po norwesku to Ny i Norge . Super pozycja warta przerobienia jeśli już coś umiemy.

elnorway.blogspot.com/2014/09/ny-i-norge...mowy-podrecznik.html

Zapraszam , niech moc będzie z Wami

Ha en fin dag!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Monika Jaworska
(Myszunia1)
Wiking
Witaj,
dopiero przyjechałam do Norwegii.Kilka miesięcy temu byłeś tak miły i oferowałeś materiały,czy mogłabym prosić teraz o wysłanie mi jakiś tekstów,ćwiczeń....Mój mail kumazu1972@wp.pl
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Monika J
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
P... ...
(soldier83325)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów

(memeja)
Wiking
zapraszam na kanal na youtube "norweski w 5 minut"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
P... ...
(soldier83325)
Wiking
Po przerobieniu polskiej darmowej książki Learn NoW , którą możecie znaleźć na moim blogu zapraszam do przerobienia angielskiej wersji tegoż podręcznika. Tak jak polską wersję tak i tą możemy ściągnąć sobie ze strony i wydrukować. Książka w formacie pdf. zawiera 213 stron z dialogami poziom A1, A2 zupełnie odmiennymi niż w wersji polskiej , podzielonymi na 10 rozdziałów . Do książki jest strona z norweskim lektorem i ćwiczeniami. Pozycja warta uwagi. Polecam i zapraszam do nauki.

elnorway.blogspot.com/2014/09/learn-now-...mowy-podrecznik.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
P... ...
(soldier83325)
Wiking
Gościu dobrze się czujesz? Gdzie ty masz tam swastykę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
W jakimś sensie graficznym, faktycznie jest to swastyka, taka sobie surrealistyczna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
wiadomosci.onet.pl/prasa/polscy-jency-w-...ach-w-norwegii/t7knn
Hitler chciał zmienić Norwegię w twierdzę, zaporę przeciwko aliantom z zachodu i Stalinowi ze wschodu. Planował zbudowanie ciągu twierdz wzdłuż wybrzeży, ale do tego potrzebował siły roboczej. Cała Norwegia miała wówczas około 3 milionów mieszkańców. Dlatego zaczął ściągać jeńców z całej Europy. Polacy przyjechali w jednej z pierwszych partii więźniów. Wiara Hitlera w to, że Norwegia rozstrzygnie o losach II wojny światowej, była tak silna, że nawet kiedy siedział w swoim bunkrze w Berlinie i Armia Czerwona była tuż-tuż, wciąż trzymał w Norwegii kilkaset tysięcy wypoczętych żołnierzy Wehrmachtu - mówi prof. Marek E. Jasiński, archeolog, który natrafił na ślady polskich jeńców w Norwegii w rozmowie z „Newsweek Historia”.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Monika J
(Invichii)
Wiking
jeśli dalej aktualne , z chęcią przygarnę kilka materiałów na maila i.n.v.i.monika@gmail.com
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok