Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

9 Postów
Kasia K
(kaskis)
Wiking
Kurs to owszem spory wydatek ale napewno Ci się zwroci. Samemu nigdy sie tak dobrze nie nauczysz noi zajmie Ci to mnóstwo czasu. Trzeba regularnie kuć i robic duzo testow zeby być chociaż na poziomie ''kali jeść kali pić'. Ale powodzenia!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
kaskis napisał:
Kurs to owszem spory wydatek ale napewno Ci się zwroci. Samemu nigdy sie tak dobrze nie nauczysz noi zajmie Ci to mnóstwo czasu. Trzeba regularnie kuć i robic duzo testow zeby być chociaż na poziomie ''kali jeść kali pić'. Ale powodzenia!
Nauka dla samej nauki , ma raczej marną perspektywę .
---
I nawet Darmowy Kurs , lub i Najdroższy ... NIC NIE DA , jak się później nie ma z kim rozmawiać .
---
Co z tego , że chodziłem pilnie przez TRZY semestry na Norskkurs , że zaliczyłem pozytywnie poszczególne testy językowe tak z mowy jak i pisma ...
Skoro tego języka , nie używałem później na co dzień , poza samymi zajęciami w szkole ... !.
---
NIC Mi to nie dało i nie daje ...
Ponieważ nie rozmawiam z Nikim po norwesku , pełnymi zdaniami i na różne tematy .
---
A jedynie w pracy i to monotematycznie / zawodowo / .
---
Właśnie ... wszystko zależy od otoczenia w którym dana Osoba , znajduje się w danym momencie .
---
Jeżeli jest zaplecze do prowadzenia konwersacji po norwesku , to i kurs jest niepotrzebny , a jedynie pomocny , dla tych co chcą zdawać później Egzamin Państwowy .
---
Inaczej to tylko nauka dla nauki ...
A po czasie , wszystko i tak zostaje wyparte , innymi ważniejszymi problemami .
Niemniej ...
Warto znać ten język , jak chce się jakoś Tu Funkcjonować .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Paulina Choroś
(paulina1988)
Wiking
Zaplecze do rozmów po norwesku jest, mieszkamy w domu z norwegami z którymi codziennie się widzimy. Ja chodzę też do naszych sąsiadów z synkiem do ich dziecka. Jego mama nie mówi nic po angielsku więc z nią można się tylko porozumieć po norwesku.
Jeśli chodzi o kurs to poszłam na dwa spotkania z mężem który właśnie na niego chodzi. I jak dla mnie to nauczę się tam jedynie poprawnej wymowy. Nauczycielka potrafi mówić tylko po norwesku i trochę po angielsku. Więc jak ja mam zrozumieć gramatykę czy znaczenie słów jeśli ona mówi do mnie w języku którego ja się dopiero uczę. To tak samo, jak ja bym jej tłumaczyła polski a ona i tak by nic nie rozumiała.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
138 Postów
Michal Lozicki
(krefes1)
Stały Bywalec
Witam! Jeśli chodzi o naukę samemu w domu to ja jestem z tej grupy. Dlatego mam prośbę do osób które by chciały ze mną porozmawiać na skype aby sprawdzić efekty i udzielić mi jakichś cennych wskazówek. Rozmawiam z Norwegii, ale od czasu do czasu mam wrażenie, że mnie nie do końca rozumieją, wiec musze coś tam mylić w gramatyce. itp. Z góry dziękuję za chęć poświęcenia mi chwili czasu za który też jestem skłonny zapłacić jeśli jest taka konieczność!!! Pozdrawiam serdecznie $$$ Michał
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
krefes1 napisał: Rozmawiam z Norwegii, ale od czasu do czasu mam wrażenie, że mnie nie do końca rozumieją, wiec musze coś tam mylić w gramatyce. itp.
Bardziej logicznie będzie, jak znajdziesz sobie norweskie towarzystwo do konwersacji, tylko takie po średniej szkole z norweską maturą.
Nie ma co się obruszać, tylko pytać co źle powiedziałem i dlaczego, nie powinieneś się tak łatwo poddawać.
Szukaj a na pewno trafisz na "bratnią norweską duszę" która pomoże tobie w piśmie i wymowie.
Konwersacja w języku obcym przez komunikator, to tak samo jak seks w prezerwatywie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
474 Posty
Marek Keram
(Optymus_anihilacja)
Wyjadacz
gagatek napisał:
krefes1 napisał: Rozmawiam z Norwegii, ale od czasu do czasu mam wrażenie, że mnie nie do końca rozumieją, wiec musze coś tam mylić w gramatyce. itp.
Bardziej logicznie będzie, jak znajdziesz sobie norweskie towarzystwo do konwersacji, tylko takie po średniej szkole z norweską maturą.
Nie ma co się obruszać, tylko pytać co źle powiedziałem i dlaczego, nie powinieneś się tak łatwo poddawać.
Szukaj a na pewno trafisz na "bratnią norweską duszę" która pomoże tobie w piśmie i wymowie.
Konwersacja w języku obcym przez komunikator, to tak samo jak seks w prezerwatywie.


Wypowiadasz sie jak zwykle i rzeczach i których nie masz pojęcia.
Nie mówisz po norweski pomimo lat spędzonych w tym kraju. O logice nie masz zielonego pojęcia a metafora o SEXIE to najbardziej nieudany przykład samotny onanisto.

Podsumowując- świnka gdyby rozumowala o orle, rozumowalaby tak samo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
504 Posty
Aneta Polak
(anetapolak)
Wyjadacz
Optymus_anihilacja napisał:

Wypowiadasz sie jak zwykle i rzeczach i których nie masz pojęcia.
Nie mówisz po norweski pomimo lat spędzonych w tym kraju. O logice nie masz zielonego pojęcia a metafora o SEXIE to najbardziej nieudany przykład samotny onanisto.

Podsumowując- świnka gdyby rozumowala o orle, rozumowalaby tak samo.[/quote]

you made my day
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Egil Trohaug
(Egil Trohaug)
Wiking
Jest tu strona na facebook co codzienie prezentuje jednego slowa po norwesku, z tlumaczeniem + to samo slowo w zdaniu po Norweski. Inaczej nauka po trochemu....


www.facebook.com/paa.norsk?fref=ts

Polecam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Anna Pijarek
(Leyla)
Wiking
Jasne że można się nauczyć. Ja akurat uczyłam się z tego kursu: www.mojanorwegia.pl/nauka_jezyka_norweskiego_online i jestem zadowolona. Wszystko dobrze wytłumaczone a kurs był online. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Monika Stojowska
(MonikaStojowska)
Wiking
To był kurs online w Empiku? Właśnie zastanawiam się nad nim, przesłali mi już nawet umowę i teraz tylko pozostaje wpłacić zaliczkę. Trochę się obawiam, dlatego proszę o Twoją opinię. Może być na priv mstojowska@gmail.com dziękuję
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok