Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
Tom Jan Krzys W Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski Renata Renata Tomasz Szymanski Jan Maryjan Sylwia Zadara mart enty Daniel Z boj fra oszlo I-ona *** Łukasz Ch IzaW Darek1234 Katarzyna Tusk Heksel (18246 niezalogowanych)
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
na tematy religi polityki jest tyle opini co uczestnikow rozmowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
mdpsycholog napisał:
... szukaj dalej aniele Gabrielu..JEŻELI JUŻ TO ..
ARCHANIOŁ GABRIEL...
I TO W TRZECH NIEZALEŻNYCH RELIGIACH..
- Judaizm...
- Katolicyzm jako całość ... z pnia /prawosławie , protestantyzm inni pomniejsi /...
- Islam...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
429 Postów
Monika Engan
(mepsycholog)
Wyjadacz
Swietnie i teraz mamy dyskusje o postaciach biblijnych,i to w dodatku na kilka religijnych odlamow,postac Gabriela je laczy tylko czy we wszystkich pelni te sama role?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
8929 Postów
Maniak
mdpsycholog napisał:
.... kilka religijnych odlamow,
MOHEREK....

-Judaizm...
-Chrześcijaństwo...
-Islam....

TO NIE SĄ ODŁAMY ....

TYLKO SAMODZIELNE I NIEZALEŻNE RELIGIE....

Odłamem poza Tobą to jest np.w chrześcijaństwie ...:
-katolicyzm...
-prawosławie...
-protestantyzm...
Czyżbyś na etyce wagarowała
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
gabriel napisał:
mdpsycholog napisał:
.... kilka religijnych odlamow,
MOHEREK....

-Judaizm...
-Chrześcijaństwo...
-Islam....

TO NIE SĄ ODŁAMY ....

TYLKO SAMODZIELNE I NIEZALEŻNE RELIGIE....

Odłamem poza Tobą to jest np.w chrześcijaństwie ...:
-katolicyzm...
-prawosławie...
-protestantyzm...
Czyżbyś na etyce wagarowała


A gdyby tak sięgnąć do początkow cywilizacji i sie nad tym zastanowić to wychodzi,że tak naprawdę była tylko jedna ,jakaś religia,nawet może nam współczesnie nie znana a reszta co po niej powstała to są własnie odłamy ktore przez wieki uległy przeobrażeniom....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
B.K. napisał:
..A gdyby tak sięgnąć do początkow cywilizacj....To religią wiodąca była i jest nadal "WIARA W BOGA "...
I to bez względu na to jak dana społeczność tego Boga będzie w danym momencie nazywać...
Współczesny odłam tej wiary to wiara w Kapłana / -Księdza - z jego budynkiem kultu mylnie nazywanym kościołem.../ a nie w Boga ..
ON stał się dzisiaj wyświechtanym frazesem i tyle...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1222 Posty
ladny pan
(panladnyzrodzina)
Maniak
...nie wiem co masz na mysli,mowiac o poczatkach cywilizacji.kiedy to niby mialoby byc?
ale na pewno nie bylo czegos takiego jak jedna religia,tym bardziej z jednym bogiem w roli glownej!
bylo ich wielu (tych bogow,bozkow,bostw)kazdy odpowiadal za cos innego. jeden za deszcz,inny za slonce itd.
dopiero calkiem niedawno,wraz z tzw.chrystianizacja przez moznych tego swiata (papiezy i krolow)zaczeto zmuszac cale spolecznosci ludzkie do zaakceptowania tego jedynie slusznego wyboru.
nie wszedzie poszlo tak latwo,nawet przy tak dobrych argumentach jak krzyz i miecz.
teraz patrzac na rodzime podwurko np:'topienie marzanny' jest staroslowianskim poganskim obrzedem.
rowniez coraz czesciej powraca sie do swietowania 'nocy kupaly'
czyli nie jest wcale tak zle!
a pani psycholog to tylko taka kolejna pani akwizytor,ktora probuje sprzedac swoj,watpliwej jakosci,towar!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
gabriel napisał:
[quote]B.K. napisał:
..A gdyby tak sięgnąć do początkow cywilizacj....To religią wiodąca była i jest nadal "WIARA W BOGA "...
I to bez względu na to jak dana społeczność tego Boga będzie w danym momencie nazywać...
Współczesny odłam tej wiary to wiara w Kapłana / -Księdza - z jego budynkiem kultu mylnie nazywanym kościołem.../ a nie w Boga ..
ON stał się dzisiaj wyświechtanym frazesem i tyle...
[/qu


I o to mi właśnie chodziło..
Czyzby powoli zgodność charakterów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
B.K. napisał:
...I o to mi właśnie chodziło..
>>>NO WIDZISZ.... a nie grzmisz ....<<<..to bardzo stary zwrot , tak stary jak logiczna mowa ludzka ....""""... a reszta to pikuś...w porównaniu z wiecznością ....""" ..to już odłam nowomody....

Zawsze staram się popierać tych co piszą logicznie wg mojego punktu widzenia ...
Kpię z tych co na to zapracowali ...a życie toczy się dalej...

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok