Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Tabela 7100 - Norwegia

5 Postów
Artur S
(artsta)
Wiking
Witam,

Nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania w starszych tematach.

Podatek mam rozliczany na podstawie tabeli 7100 ( pobierają zazwyczaj ok.30%)
Czy jest możliwość zmniejszenia tego podatku ? Dużo znajomych ma ściąganych z pensji tylko 21%.
Gdy składałem papiery w urzędzie , zaznaczyłem że zostaję tu tylko na 3 miesiące.

W UK jeśli się nie zarobiło więcej niż np.5000funtów był zwracany cały podatek, nawet jeśli się pracowało tylko 3 miesiące. Czy w Norwegii są jakieś progi procentowe ? Czy ten sam próg dotyczy osoby dotyczy osób pracujących rok, a tych co pracują tylko 3 miesiące. Czy mam szanse na częściowy zwrot naliczonego podatku , jeśli pracuję tylko 3 miesiące?

Czy studenci studiujący poza granicami Norwegii mają szanse na jakieś ulgi ?

Czy zostałby mi naliczony mniejszy podatek , gdybym zadeklarował dłuższy okres pobytu w Norwegii ? Dobrze kombinuję ? : )

Dziękuję i pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
Najlepiej porozmawiaj ze zrodlem. Udaj sie do skatteetaten do ktorego nalezysz i tam popytaj o wszystko co cie interesuje. W Norwegi tez mamy kwote minimalna od ktorej nie odprowadzamy potadkow, ale nie pamietam ile.

Mysle, ze podatki sa na tyle wazne, zeby nie ufac nieznajomym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
przy przyznawaniu nr tabeli teoretycznie jest brane pod uwagę czy jesteś żonaty , czy masz dzieci , ile możesz mieć dochodu w roku podatkowym . w praktyce to zauważyłem że kawalerowie mają 7100 a reszta to dzieło przypadku .
to co zapłacisz więcej to odzyskasz w przyszłym roku w czerwcu lub pażdzierniku . jest chyba nawet prawo że jak pracowałeś kilka miesięcy i wyjeżdżazsz to możesz rozliczyć się wcześniej .
możesz też iść do skatteetaten i spróbować zmienić tabelę ale musisz mieć na to jakąś podstawę .....dlaczego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
sprawdziłem .....tu masz ze skatteetaten czy możesz rozliczyć się wcześniej


Kto ma prawo do składania formularza RF-1038
Pracownicy zagraniczni, którzy nie podlegają pełnemu obowiązkowi podatkowemu, gdyż nie są osiedleni w Norwegii, podlegają ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu od dochodów uzyskanych za pracę wykonaną w Norwegii. Po zakończeniu pracy w Norwegii mogą oni złożyć przedterminowe zeznanie podatkowe (formularz RF-1038).

Rozporządzenie o przedterminowym rozliczeniu podatkowym dotyczy wyłącznie następujących kategorii pracowników:

Pracownicy zagraniczni, którzy przebywali w Norwegii maksymalnie 183 dni w ciągu 12 miesięcy
Pracownicy zagraniczni, którzy przebywali w Norwegii maksymalnie 270 dni w ciągu 36 miesięcy
Pracownicy zagraniczni, wynajmowani do wykonania pracy w Norwegii, pod warunkiem, że czas pobytu nie przekracza okresów wymienionych powyżej.
Umowy podatkowe, które Norwegia zawarła z innymi krajami, mogą w niektórych wypadkach ograniczyć obowiązek podatkowy. Jeżeli nie masz pewności, czy masz obowiązek płacenia podatku w Norwegii, to powinieneś skontaktować się z Urzędem Podatkowym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
235 Postów
zdzich mały
(mase1)
Stały Bywalec
WSZYSCY KTÓRZY NIE SĄ ŻONACI MAJĄ TABELĘ 7100 I TO NIE JEST 30% PODATKU TYLKO PANIE MISTRZU 36%, A POZOSTAŁE TABELE PODATKOWE SĄ PRZYZNAWANE W ZALEŻNOŚCI OD WIEKU STANU CYWILNEGO, ILOŚCI DZIECI ITD ITD.. NO I MISTRZU WYPEŁNIASZ DRUK W URZĘDZIE PODATKOWYM O WYDANIE KARTY PODATKOWEJ, I TAM SOBIE PODAJESZ CZY JESTEŚ ŻONATY CZY ROZWIEDZIONY ITD... PO TAKIM TRUDNYM ZADANIU CZEKASZ NA KARTĘ PODATKOWĄ, POWINNA CI PRZYJŚĆ NA WSKAZANY ADRES POCZTOWY. I JAK CI PRZYJDZIE TA KARTA TO PŁACISZ PO PO PROSTU PODATEK OD TABELI KTÓRA TAM BĘDZIE A JEŚLI NIE BĘDZIE TO ZAJRZYJ NA

skort.skatteetaten.no/skd/trekk/trekk
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
kwota wolna od podatku to chyba 60tys koron w ciagu calego roku rozliczeniowego, ale jak pracowales w innych krajach w ciagu tego roku to tez musisz ujawnic dochody (ja tak musialam za ubiegly rok).
Pierwsze dwa okresy rozliczeniowe (2 lata) placi sie 10% mniej (26%podatku) dla obcokrajowcow, ale trzeba to zaznaczyc przy wyrabianiu karty podatkowej...
no stety czy niestety Norwegia to nie UK.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
mase1 napisał:
WSZYSCY KTÓRZY NIE SĄ ŻONACI MAJĄ TABELĘ 7100 I TO NIE JEST 30% PODATKU TYLKO PANIE MISTRZU 36%, A POZOSTAŁE TABELE PODATKOWE SĄ PRZYZNAWANE W ZALEŻNOŚCI OD WIEKU STANU CYWILNEGO, ILOŚCI DZIECI ITD ITD.. NO I MISTRZU WYPEŁNIASZ DRUK W URZĘDZIE PODATKOWYM O WYDANIE KARTY PODATKOWEJ, I TAM SOBIE PODAJESZ CZY JESTEŚ ŻONATY CZY ROZWIEDZIONY ITD... PO TAKIM TRUDNYM ZADANIU CZEKASZ NA KARTĘ PODATKOWĄ, POWINNA CI PRZYJŚĆ NA WSKAZANY ADRES POCZTOWY. I JAK CI PRZYJDZIE TA KARTA TO PŁACISZ PO PO PROSTU PODATEK OD TABELI KTÓRA TAM BĘDZIE A JEŚLI NIE BĘDZIE TO ZAJRZYJ NA

skort.skatteetaten.no/skd/trekk/trekk


nie pij mistrzu przy weekendzie wyłącz caps locka nie pisz głupot a włacz pici mini muniu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
235 Postów
zdzich mały
(mase1)
Stały Bywalec
MOGĘ SOBIE PISAĆ CO CHCĘ I JAK CHCĘ, I NA PEWNO DO CIEBIE NIE PRZYJDĘ PO RADĘ , ANI DO NIKOGO NA TYM FORUM, BO DOBRZE WIEM CO I JAK A JAK NIE WIEM TO PÓJDĘ SPYTAM TAM GDZIE TRZEBA, ALBO ZADZWONIĘ I NA PEWNO UZYSKAM ODPOWIEDŹ . PISZĘ SOBIE BO MI SIĘ TAK CHCE I MAM TAKI KAPRYS DZISIAJ, A TY SIEDŹ ANDY HELLBOY NA FORUM I POMAGAJ INNYM , JA SIĘ POŚMIEJE JAK ZNOWU PORADZISZ COŚ KOMUŚ NA FORUM BO PRZECIEŻ TY JESTEŚ TUTAJ MISTRZEM W NORWEGII I WIESZ WSZYSTKO... HAAHAH
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
148 Postów
ciekawski ciekawski
(ciekawski)
Stały Bywalec
Mase nie pisz glupot...

Bez podatku mozesz zarobic w 2010 roku 39 997kr tak zwany frikort
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
ciekawski napisał:
Mase nie pisz glupot...

Bez podatku mozesz zarobic w 2010 roku 39 997kr tak zwany frikort

ciekawski chyba jednak cos nie doczytales
Oto link ktory mowi co innego
www.skatteetaten.no/Alt-om/Frikort/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok