Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

12 Posty
Ewa P.
(Ewa P.)
Wiking
Najgorsze że mąż i ci pracownicy siedzą w tym domu i już pieniądzy nie mają na nic...nic tylko chyba zabić się . Nie mają pieniądzy na powrót do Polski. Siedzą na jakiejs wsi .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Ewa P.
(Ewa P.)
Wiking
Ale to jakaś infolinia z poradami ten adwokat z tej strony co forum. Jakie głupoty pisze? Mi się tylko płakać chce ze mój facet dał sie nabrać i oszukać i wyszedł na debila.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
BOGDAN CYBULSKI
(bogdanc)
Wiking
JAK MA UMOWĘ KTURA JEST PODPISANA ,ZŁOŻYĆ TYLKO TAM PO POLSKU SIĘ NIE DOGADASZ ANGIELSKI I NORWESKI SPRUBUJ AMOŻE AKURAT
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
BOGDAN CYBULSKI
(bogdanc)
Wiking
PRZYKRO ALE TO NASZA WINA KTOŚ ICH TEGO NAUCZYŁ JAK OSZUKAĆ LIŻĄ JAJA JAK PRZYJADĄ PO CO UMOWA JAK MOŻE TO BYĆ TERMINÓWKA O DZIEŁO , GDZIE TA WIEŚ EWO ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Ewa P.
(Ewa P.)
Wiking
Haerland
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(sara74)
Wiking
Proszę niewymyslac bajek ,tylko zapraszam męża z karta podatkowa po wypłatę.Bo z tego co wiem to jeszcze nie dostarczył księgowej.Maz podpisał umowę i miał zarejestrować sie na policji.A w sytuacji kiedy firma mojego męża zaczęła mieć kłopoty to uciekł do polski bez dopełnienienia formalności. Jak Pani chce rozwiązywać problemy na forum publicznym to proszę bardzo. Tylko ze ja mogę przedstawić dowody na to ze zostaliśmy oszukani przez inwestora i o windykacji w toku.A Pani tutaj jakieś bajki opowiada o 20 pracownikach itp.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(sara74)
Wiking
Widzę ze Pan udziela porad i tworzy dalszy ciąg bajki anonimowych ludzi.Jeśli chce Pan zetelnie pomoc to mogę udostępnić Panu dokumenty dotyczące Wyżej opisanej osoby.,która dostając kontrakt niepofatygowala się na policję i do tej pory księgowa niedostala karty podatkowej po drugie nikogo mój mąż nieoszukal,tylko inwestor okazał się nieuczciwym człowiekiem. W przeciwieństwie do tej Pani co tutaj się udziela w imieniu męża który nigdzie się nie ujawnia z niewiadomych przyczyn to adwokat męża może udostępnić dokumenty na temat windykacji itp.Oczywiście Pan Tomasz Banasiak dostał pismo które dużo wyjaśnia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
sara74 napisał:
Proszę niewymyslac bajek ,tylko zapraszam męża z karta podatkowa po wypłatę.Bo z tego co wiem to jeszcze nie dostarczył księgowej.Maz podpisał umowę i miał zarejestrować sie na policji.A w sytuacji kiedy firma mojego męża zaczęła mieć kłopoty to uciekł do polski bez dopełnienienia formalności. Jak Pani chce rozwiązywać problemy na forum publicznym to proszę bardzo. Tylko ze ja mogę przedstawić dowody na to ze zostaliśmy oszukani przez inwestora i o windykacji w toku.A Pani tutaj jakieś bajki opowiada o 20 pracownikach itp.
Szanowna Pani, jak na razie, to mam formalny szacunek dla Pani li tylko dlatego, że chciała Pani wreszcie w imieniu swojego niemądrego męża coś napisać.
Niemniej, pisze pani powyżej wierutne bzdury.
Ta "firemka" nadal nie jest zarejestrowana w NAV, a to oznacza jednoznacznie iż nie ma prawa zatrudniać pracowników najemnych.
Ten Pani mąż, to może pracować jedynie sam, do momentu, aż nie zarejestruje się w NAV jako zatrudniający innych pracowników i nie zacznie odprowadzać należnych ubezpieczeń.

Tak jak pisałem wyżej, tych trzech pracowników, których widziałem osobiście w tym pseudo piwnicznym mieszkaniu, pracowało nielegalnie i tylko jeden z nich, miał spisaną umowę i to na dodatek niepoprawnie, ponieważ umowa ta, nie zawierała umieszczonego numeru personalnego firmy, co jest bezwzględnym obowiązkiem wystawiającego umowę o pracę w Norwegi.
Gdybym nie Ja i mój upór, to ten "pracownik z umową" nadal nie był by zarejestrowany w Norweskim systemie Skatt.
A wy mielibyście kłopot z głowy.
DLATEGO TEŻ, proszę nie obrażać publicznie ludzi, których niesłusznie skrzywdziliście i doprowadziliście przez własną nieudolność do skrajności.
Tych trzech ludzi tam na dole w piwnicy, nie miało co jeść, a wasze dzieci na górze, szalały jak opętane przy głośnej muzyce, PEWNIE RÓWNIEŻ Z GŁODU!.

Jak można dopuścić do tego by zatrudniając pracownika, nie mieć na należne zgodnie z Norweskim Prawem Pracy WYNAGRODZENIE.
Moim zdaniem, macie szczęście, że zatrudniliście ludzi prosto z Polski, bez podstawowej wiedzy o prawach i obowiązkach pracodawcy tu w Norwegi, a oni naiwni, czekali tak długo z prośba o pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
sara74 napisał:
Widzę ze Pan udziela porad i tworzy dalszy ciąg bajki anonimowych ludzi.Jeśli chce Pan zetelnie pomoc to mogę udostępnić Panu dokumenty dotyczące Wyżej opisanej osoby.,która dostając kontrakt niepofatygowala się na policję i do tej pory księgowa niedostala karty podatkowej po drugie nikogo mój mąż nieoszukal,tylko inwestor okazał się nieuczciwym człowiekiem. W przeciwieństwie do tej Pani co tutaj się udziela w imieniu męża który nigdzie się nie ujawnia z niewiadomych przyczyn to adwokat męża może udostępnić dokumenty na temat windykacji itp.Oczywiście Pan Tomasz Banasiak dostał pismo które dużo wyjaśnia.
Tym powyższym tekstem, ośmiesza się pani w oczach większości którzy, co to czytają, a znają się choć trochę na Norweskim Prawie Pracy.
Ponieważ ten człowiek z niepoprawnie specjalnie spisaną umową przez "pracodawcę", załatwiał przez trzy dni w czterech miejscowych Urzędach Skatt, nieszczęsną rejestrację.
To jest bezwzględna wina pracodawcy iż zostawił bez środków do podstawowej egzystencji socjalnej, pracowników.
Na dodatek nie informując ich o prawach rejestracyjnych w Norwegi.
Domniemam iż nadal gdyby tam pracowali, to ten oszust, robił by wszystko by ci ludzie pracowali na czarno i nie byli świadomi swoich praw i obowiązków.

To, że jakiś inwestor nie uregulował należności nie zwalnia nigdzie pracodawcy od niepłacenia za wykonaną pracę godzinową pracownikowi najemnemu.
Inna sprawa to taka, że tłumacząc się brakiem rejestracji na policji i tak dalej, to widać pani nieznajomość aktualnego prawa pobytowego i rejestracyjnego.
Obecnie nikt nie ma obowiązku, rejestrować się w UDI a co dopiero na bzdurnej Policji.
Cała rejestracja w przypadku tego gościa z umową, odbywa się w Skatt. I takiego też obowiązku ten człowiek dopełnił.
A to, że ta pseudo firemka, nie jest zarejestrowana w NAV, i MVA, to tym samym nie ma bezpośredniego dostępu do ALTIN odnośnie zatrudnianych pracowników na dziko pomimo ich rejestracji w Norweskim systemie podatkowym.
Taka jest niestety przykra prawda w tym konkretnym przypadku.
Teraz gdy się robi smród, bo jednak gość, zdążył się poprawnie zarejestrować zwala pani winę na innych tylko nie na waszą nieudolność.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
Ole_Nordmann napisał:
dla mnie jest to totalnie smieszne zeby brac ludzi i jeszcze im nie placic nic.
Nie dostarczyli karty...to napisalem co sie robi...Pani tego nie widzi bo latwiej oszukac a poznij rodacy uciekaja od waszych pseudofiremek bo zwyczajnie naciagacie na ladne oczy
Ewa....isc do adwokata i niech w stan upadlosci zrobia ta firmeke i ich pseudobiznesmenow..kogo interesuje ze inwestor cos tam...zachcialo im sie bawic w firemki to niech wiedza jakie sa konsekwencje

Jak mogli dostarczyć kartę podatkową skoro na trzech pracowników, tylko jeden miał trefną umowę o pracę, bez adresu zamieszkania i umowy o wynajem łóżka pracowniczego w jednej klitce na trzech ludzi, ze stołem do posiłków i lodówką.
Gdzie można było z ledwością poruszać się pomiędzy drzwiami, łóżkami, stołem i lodówką.
Dlatego też rejestracja tej umowy w skatt trwała tyle dni i to w ostatniej chwili jej ważności, ponieważ była spisana na czas określony, który właśnie dobiegał końca.
A trzeba również pamiętać iż zbliżały się właśnie Święta i Nowy Rok.
I właśnie w takich okolicznościach, pseudo szefuncio, zostawił ludzi na lodzie.
Licząc iż z braku pożywienia i dalszej pracy wrócą do Polski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok