Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Ile zarabia opiekunka do dziecka? - Norwegia

23 Posty
ala3
(ala3)
Wiking
Proszę o podpowiedź ile zarabia opiekunka do dziecka na pełen etat bez zakwaterowania?? Bardzo dziekuję za zbędne komentarze nie na temat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Barbara Hansen
(basieq)
Wiking
To zależy na kogo się trafi .Ja pracowałam za 250 koron za 9 godzin u znajomych .Nie polecam najlepiej u obcych .Czasami gotowałam dziecku zupę ,odkurzałam, składałam pranie i wspomnę już o myciu sterty garów codziennie .Z nudów bo dziecko było kochane i grzeczne .Zostałam obgadana i nie doceniona .Nie polecam pomagać znajomym najlepiej u obcych i za wyższą stawkę .Czasmi z nudów człowiek chce z domu wyjść powiem nie warto .Są też domy w którym polskie dziewczyny krzyczą sobie 18 tys za miesiąc za zajmowanie się domem i dzieckiem .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Podobno cena waha sie miedzy kontantstøtten i kontantstøtten+cena przedszkola, czyli od 6000 NOK na miesiac do 8-9 tys. Nok na miesiac. Tak mi ktos cos niedawno wspominal. To jest oczywiscie cena jaka rodzice placa, gdy dziecko jest pilnowane u opiekunki, czyli rodzice przywoza i oddbieraja dziecko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
ala3
(ala3)
Wiking
Też tak uważam biorąc pod uwagę poniższe komentarze. Dzięki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
ala3 napisał:
Też tak uważam biorąc pod uwagę poniższe komentarze. DziękiKomentarze mogą być różne, kwadratowe i podłużne.
Temat tyle razy wałkowany na forum, że aż strach siem śmiać, że jesteś niedowiarkiem i musisz mieć bezpośrednie potwierdzenie tego co jest już od dawna oczywiste.
Płaca dagmamy jest uzależniona nie od tego ile opiekunka chce zarobić, tylko ode tego ile rodzice oddający dzieci pod opiekę, chcą - lub mogą, przeznaczyć na ten cel. I do tego dochodzą jeszcze warunki lokalizacji takich zleceń.
Wklejałem już na tym forum, odpowiednią i naprawdę miarodajną stronę, związaną z tym tematem. Jednak widzę iż trzeba to wykonać jeszcze raz i pewnie nie ostatni.
- www.klikk.no/forum/barnimagen/index.php/...8nn-for-dagmamma-na/
- forum.babyverden.no/threads/dagmamma-l%C3%B8nn.1755694/
I ponad 450000 innych pokrewnych tematów z tym problemem związanych.
Owocnej lektury.
- www.google.no/?ion=1&espv=2#q=dagmamma+
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
ala3
(ala3)
Wiking
Dzięki za informacje, swoją droga to rzeczywiście bardzo mało...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
ala3 napisał:
Dzięki za informacje, swoją droga to rzeczywiście bardzo mało...
Mało-?
Ja uważam, że każda kwota powyżej tej co biorą przedszkola i legalnie zarejestrowane opiekunki do dzieci, to i tak za dużo.
Opieka nad dziećmi, to poza wyżej wymienionymi, jest jedynie pracą dodatkową, a z pracy dodatkowej, nie można się nigdzie utrzymać legalnie, na dodatek nie odprowadzając należnych składek do skatt.
Weź się zarejestruj na norweskie forum opiekunek, dowiedz się jakie legalne warunki trzeba spełniać by prowadzić taki mały biznes i działaj.
Gdybym miał małe przedszkolne dziecko, to przenigdy nie oddał by go pod opiekę osoby obcej i niekoncesjonowanej, żadnej prawnej odpowiedzialności ze strony takiej opiekunki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
ala3
(ala3)
Wiking
Bardzo dziękuję za wyczerupjącą odpowiedź . Jestem w Norwegii od niedawna , nie umiem jeszcze języka . Dostałam propozycję pracy w charakterze opiekunki i mam się do jutra określić ile chcialabym zarabiać za 40 godzin pracy w tygodniu. Co do zakładania firmy w Norwegii to jeszcze dla mnie za wcześnie bo jestem zielona w tym temacie . W każdym razie jeszcze raz dzieki za wszelkie uwagi. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
ala3
(ala3)
Wiking
Dzięki Gabriel jesteś nieoceniony dla takiej nowej jak ja .Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
ala3 napisał:
Dzięki Gabriel jesteś nieoceniony dla takiej nowej jak ja .PozdrawiamWyczuwam sarkazm w tym wpisie, jednak taka jest gorzka prawda, jeżeli dotyczy ona opieki nad obcymi dziećmi tu w Norwegii.
Wystarczy, że dziecko upadnie na kamień , lub spadnie z tapczanu na klocki i nabije sobie guza, jak nie jesteś ubezpieczona, to przy złośliwych rodzicach takiego dziecka, zapłacisz za wszystkie badania oraz lekarską poradę a i inne opłaty też nie są tanie.
Co do wynagrodzenia za 40 godzin tygodniowo, hm, trzeba było się popytać poza tym forum, również i tam gdzie mieszkasz mogą być różne ceny lokalnej opieki.
Ogólnie rodzice za przedszkole płacą tak jak opisała pani z pieskiem, jeżeli tą kwotę 6 tysięcy podzielisz przez 160 godzin/ legalny czas pracy na miesiąc/ i pomnożysz przez proponowane godziny twojej opieki, to wyjdzie jakieś tam teoretyczne wynagrodzenie do sporej negocjacji zwłaszcza, że jak sama piszesz, będzie to twoja pierwsza praca w norwegi, a tym samym, bez żadnych referencji polecających, które tu się bardzo liczą i podnoszą stawkę godzinową.
Powodzenia w otrzymaniu tej pierwszej pracy.
Napisz za jakiś czas w tym temacie, jak ci poszło i jaką otrzymałaś stawkę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok