Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
lukimiszcz70 napisał:
Ja chcę jechać na stałe, dziewczyna na 2 miesiące trochę źle się wypowiedziałem w pierwszym poście. Może teraz coś znajdę

Nie wiem czy kogoś to będzie interesować ale co tam, opowiem coś. Mnie Norwegia zafascynowała tym, że 98% prądy czerpie z elektrowni, jest bardzo rozwiniętym krajem, nie należy do unii europejskiej to też coś tam świadczy o niezależności kraju. Np. największe wiezienie w Norwegii ( nie pamiętam dokładnie) ale ma +- 300 więźniów . I własnie te ciekawostki mnie zachęciły żeby tam się wybrać.

O zarobkach dowiedziałem się po jakimś czasie i poczytałem w internecie, poszukałem i sam tak z tego co znalazłem obliczyłem, że w najgorszym wypadku zarobię na czysto dla mnie 3500zł i to mi wystarczy. A z opowieści od ludzi to takie coś : Po 10 latach pracy i odkładaniu tak od niechcenia jakiś Pan odłożył na Polskie 2.000.000 zł ale mnie to nie interesuje


No ten Pan tak lekko liczac odkladal bez trudu jakies 40.000 NOK miesiecznie... Znaczy sie zarabial troche lepiej niz burmistrz Oslo...
No spoko, jesli piszesz o 3.500PLN, to znaczy ze dobrze prace domowa odrobiles i nie jestes zaden oszolom...
Jak Ci sie podoba ze tu tak czysto, to zeby cie zachecic moge dodac, ze w Oslo wode pije sie prosto z kranu, a woda ta jest darmo, nie ma czegos takiego jak rachunki za wode. A w piekny sloneczny dzien w porcie mozesz sobie ogladac kamyki lezace na dnie basenu portowego (!!!).

A z praca jest ciezko. Wezcie ze soba (jak to ktos wyzej napisal)20.000NOK zebyscie mieli z czego zyc przez te 2 miesiace. Choc ja bym raczej twierdzil ze jak wynajmiecie jeden pokoj u Polaka (12.000) kupicie sobie po bilecie miesiecznym (2.400), bedziecie bardzo malo dzwonic z prepaida z MyCall (400) i na jedzenie, zycie, kosmetyki i t p wydacie 100kr dziennie (nierealna stawka glodowa razy 60 dni czyli 6.000 NOK), to jest to raczej minimum 21.000 NOK. Zawsze cos wam wypadnie, bedziecie czasem chcieli isc do muzeum, no i bedziecie potrzebowali kupic sobie bilety powrotne... Ja wiec mysle, ze jest to 30, a nie 20 tysiecy koron...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 46  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
darservice napisał:
....ja chce tez do ryb

Na takich warunkach...
Ja chyba zrezygnuje z pracy, bo Ci Norwegowie co chodza i prosza Polakow zapewne codziennie do mnie do domu przychodza, ale nie moga mnie zastac...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
N N
(Nessen)
Wiking
Myślę sobie tak. Masz ciśnienie i chęci, ucz się intensywnie norweskiego, od jutra najlepiej, bo już późno W Bergen wynajmiesz pokój za 5000nok, ale raczej nikt Ci nie wynajmie bez rekomendacji. Chociaż mi się udało mieszkanko za 3600 i nie szukaj na finn.no, tylko w regionalnych gazetach! Za starych, dobrych czasów, a myślę że pod tym względem nic się nie zmieniło... jechało się do akademika i szukało na tablicach ogłoszeń od studentow którzy wyjeżdżają na wakacje. Można znaleźć kawalerkę za 2000 miesięcznie. Pewnie teraz ciut więcej, ale i tak rewelacja. Problem w tym, że tylko do 1 sierpnia. Punkt zaczepienia jakiś jest. Wydaje się, że najlepiej przyjechać na tydzień z dobrym planem, długa lista firm do których przyniesiesz cv i cierpliwością do wypełniania elektronicznych cv w posredniakach. Myślę że jako sprzątacz znajdziesz prace. Na gulesider.no jest ze 100 firm sprzątających w samym Bergen W przypadku tygodniowego pobytu, dużo kasy nie wydasz...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
141 Postów
Agata jackowska
(agataja)
Stały Bywalec
No tak, jesli szukacie nowych doswiadczen i wrazen, to wyjazd za granice napewno wam ich dostarczy w duzych ilosciach. wystaczy tylko , ze traficie tu na odpowiednich ludzi i macie wszystkiego pod dostatkiem

Ostatnio spotkalam w Oslo, mlodych Polakow, ktorzy spali za ulicy, bo ktos im " pomogl " znalesc prace i nocleg
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 214  
Odpowiedz   Cytuj
141 Postów
Agata jackowska
(agataja)
Stały Bywalec
Z niczego nie zdajesz sobie sprawy. Gdyby tak bylo, to zupelnie inaczej bys pisal i nie pytal nikogo na forum o to o co pytasz. Nie masz zielonego pojecia, jak zreszta wiekszosc tych co to siedza cale swoje zycie w pl, jak naprawde wyglada zycie za granica.

Wam w pl wydaje sie , ze tu mozna sie latwo nachapac kasy i zyc jak krol bez jakiejkolwiek harowy, ot tak od niechcenia, wyciagamy tutaj sobie rece, a kasa sama nam w nie wpada. otoz nie wpada sama , a zachwycanie sie tym ze sa male wiezienia, jest dla mnie co najmniej chore.

Chcesz wynajac pokoj musisz miec co najmniej 2 tys zl na miesieczny czynsz. Wczesniej musisz zaplacic kaucje, czyli jakies 4-6 tys zl. ( ci co mieszkaja w no wiedza,ze zanizylam znacznie kwote realna )

Wyzywienie kosztuje cie , skromnie bardzo skromnie liczac , jakies 2 tys zl na miesiac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
agataja napisał:
Z niczego nie zdajesz sobie sprawy! Gdyby tak bylo, to zupelnie inaczej bys pisal i nie pytal nikogo na forum o to o co pytasz. Nie masz zielonego pojecia, jak zreszta wiekszosc tych co to siedza cale swoje zycie w pl, jak naprawde wyglada zycie za granica!

Wam w pl wydaje sie , ze tu mozna sie latwo nachapac kasy i zyc jak krol bez jakiejkolwiek harowy, ot tak od niechcenia, wyciagamy tutaj sobie rece, a kasa sama nam w nie wpada. otoz nie wpada sama , a zachwycanie sie tym ze sa male wiezienia, jest dla mnie co najmniej chore.

Chcesz wynajac pokoj musisz miec co najmniej 2 tys zl na miesieczny czynsz. Wczesniej musisz zaplacic kaucje, czyli jakies 4-6 tys zl. ( ci co mieszkaja w no wiedza,ze zanizylam znacznie kwote realna )

Wyzywienie kosztuje cie , skromnie bardzo skromnie liczac , jakies 2 tys zl na miesiac.


Ale czemu krzyczysz na bidnego chlopaczyne?
Zrobil Ci cos? Obrazil moze? Cos glupiego napisal?
Jak chcesz sobie na kogos pokrzyczec, to pokrzycz na mnie, ale dzieciaka zostaw w spokoju.

Ja cudze krzyki mam tam gdzie slodka kasia 100.000NOK w gotowce, wiec nie zaluj sobie, no juz, dawaj...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Łukasz Paszek
(lukimiszcz70)
Wiking
Każdemu bardzo dziękuję za dobre rady

A jak jest w Norwegii z językiem ? Można zastąpić język norweski angielski ? Po angielsku rozumiem a norweskiego będę się uczył ale myślałem żeby pierw bardziej pójść w angielski.

Nadal największy problem to praca jakby ktoś słyszał o czymś albo mógł wspomnieć komuś i dał by mi znać byłbym ogromnie wdzięczny i dłużny.

Póki co to życzę wszystkim dobrej nocy i kolorowych snów, do jutra
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
141 Postów
Agata jackowska
(agataja)
Stały Bywalec
WujekJanek napisał:
agataja napisał:
Z niczego nie zdajesz sobie sprawy! Gdyby tak bylo, to zupelnie inaczej bys pisal i nie pytal nikogo na forum o to o co pytasz. Nie masz zielonego pojecia, jak zreszta wiekszosc tych co to siedza cale swoje zycie w pl, jak naprawde wyglada zycie za granica!

Wam w pl wydaje sie , ze tu mozna sie latwo nachapac kasy i zyc jak krol bez jakiejkolwiek harowy, ot tak od niechcenia, wyciagamy tutaj sobie rece, a kasa sama nam w nie wpada. otoz nie wpada sama , a zachwycanie sie tym ze sa male wiezienia, jest dla mnie co najmniej chore.

Chcesz wynajac pokoj musisz miec co najmniej 2 tys zl na miesieczny czynsz. Wczesniej musisz zaplacic kaucje, czyli jakies 4-6 tys zl. ( ci co mieszkaja w no wiedza,ze zanizylam znacznie kwote realna )

Wyzywienie kosztuje cie , skromnie bardzo skromnie liczac , jakies 2 tys zl na miesiac.


Ale czemu krzyczysz na bidnego chlopaczyne?
Zrobil Ci cos? Obrazil moze? Cos glupiego napisal?
Jak chcesz sobie na kogos pokrzyczec, to pokrzycz na mnie, ale dzieciaka zostaw w spokoju.

Ja cudze krzyki mam tam gdzie slodka kasia 100.000NOK w gotowce, wiec nie zaluj sobie, no juz, dawaj...


Napisz mu realnie jak wyglada zycie za granica zamiast odpisywac na moj post. On prosil o realia, a realia sa takie jakie sa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
napisał:
Każdemu bardzo dziękuję za dobre rady

A jak jest w Norwegii z językiem ? Można zastąpić język norweski angielski ? Po angielsku rozumiem a norweskiego będę się uczył ale myślałem żeby pierw bardziej pójść w angielski.

Nadal największy problem to praca jakby ktoś słyszał o czymś albo mógł wspomnieć komuś i dał by mi znać byłbym ogromnie wdzięczny i dłużny.

Póki co to życzę wszystkim dobrej nocy i kolorowych snów, do jutra


Idz w angielski,,a ja komus wspomne..jutro opowiem o tobie pracownikom, bedzie wesolo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
638 Postów

(WilhelmTell82)
Wyjadacz
Ostatnio Arabia Saudyjska dala oferte ze 8 katow potrzebuja,bo wiezniow przybywa moze tam uderzysz?Tez nie sa w Unii E. jak Cie to interesuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok