Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post
JAROSLAW WOJSLAW
(JAROSLA)
Wiking
Witam może orientujesz się w sprawie Renaty powypadkowej. Czy mogę pojechać do Polski? i tam ową rentę pobierać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
halina manka
(mankowie)
Wiking
to zalezy od NAV ja jestem 5 lat na rencie i musze przebywac w NORWEGII / jak by sie zmienily przepisy daj znac /
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
mankowie napisał:
to zalezy od NAV ja jestem 5 lat na rencie i musze przebywac w NORWEGII / jak by sie zmienily przepisy daj znac /

Podobno można przebywać za granicą do 180 dni w roku, resztę trzeba być tu na miejscu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
"Witam może orientujesz się w sprawie Renaty powypadkowej. Czy mogę pojechać do Polski? i tam ową rentę pobierać."

Nigdy nie pytaj o takie rzeczy na forum bo nikt nie jest w stanie Ci odpowiedzieć na tak postawione pytanie. renta powypadkowa jest tak szczególną rentą i zależna jest od tak dużo czynników, że tylko NAV, który ma wszystkie dane dot. np. okresu zatrudnienia i okresu członkostwa w norweskim Zusie, okresów pobytu w Norwegii, stopnia uszczerbku na zdrowiu i innych. Jedno mogę Ci powiedzieć, samo zapytanie NAV o to czy stracisz prawo do renty czy nie, w przypadku wyprowadzki do Polski, w NICZYM Ci nie zaszkodzi. Miałam już takie sprawy w rodzinie. Warunkiem jest, że zapytanie wyślesz z Norwegii i faktycznie w niej przebywasz. Jeśli nie, to nie radzę pytać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Boruta
(Boruta)
Wiking
Panie Piotrze. Nie mam ochoty się rozpisywać jaka Norwegia jest chora. Niech Pan tylko wie że ja Pana rozumiem i popieram. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok