Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Koniec z wnioskami przy wyjazdach za granicę. NAV zmienia zasady wypłacania świadczeń - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Adamwp
(Adamwp)
Wiking
A dlaczego ta zasada nie obowiazuje przy zasiłki dla bezrobotnych
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg) Online
Stały Bywalec
Bo bezrobotny musi byc gotowy do podjecia pracy w kazdej chwili.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 25  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg) Online
Stały Bywalec
No to teraz sie dopiero zacznie. Msciwe, zawistne norwegi napewno nie odpuszcza. Podpisuja te umowy miedzynarodowe i stosuja z nich tylko to co im pasuje a jak zmocza to udaja glupa(albo i nie udaja?)ze nie zrozumieli (smiech na sali).Stawiam ze zaczna organizowac byle jakie kursy byle by tylko uziemic beneficjentow w norwegii. Wezwania na spotkania itd. Zwroccie sobie uwage na zapis ze wyjazd nie moze przyczynic sie do pogorszenia stanu zdrowia w 99%przypakow to wierutna bzdura zawsze mozna snuc przypuszczenie ze to wina wyjazdu.To o czym tu pisze wynika z tego ze czytam wypowiedzi minister pracy i polityki spolecznej i ta tylko o tym ze pieniadze z zasilkow nie moga wyciekac poza norwegie(zenada).Na deser doloze cos co mnie powalilo doslownie na lopatki.Wystapilem do Helfo z wnioskiem o ubezpieczenie dla rodziny w polsce zaznaczam tylko dla rodziny.Po miesiacu dzwonie do nich z zapytaniem co z moim wnioskiem.No trzeba czekac ok 2 miesiace. A ja na to ze przez to nie bedzie ciaglosci ubezpieczenia i lekarz nie przyjmie bo system nie pozwala i wowczas tylko prywatnie.No tak ona rozumie i zaleca wysylke do nich wniosku odpowiednio wczesniej np.3mies. Ja na to ze decyzja o przedluzeniu AAP z nav przychodzi na miesiac przed uplywem poprzedniego okresu.Ok odpowiada no to faktycznie pat. Mam czekac. Po czym na drugi dzien na digipost przysylaja mi list ze mam doslac im zgode z NAV na wyjazdy z norwegii. Zaznaczam ze wniosek byl tylko na rodzine. Swiadczy to o tych co tam robia i zarabiaja pieniadze bo napewno nie pracuja. To mialo miejsce 31.10.19 czyli juz po ujawnieniu szwindli robionych przez NAV. Zadzwonilem tam i zapytalem czy nie wiedza nic o skandalu z NAV bo chyba nie skoro mi takie cos wysylaja.Powiedzialem ze napewno nic nie dosle bo to bzdura jest moge wyjezdzac ile chce i dokad w uni chce bo umowy z EOS tak stanowia.A poza tym nikt chyba tych wnioskow nie czyta skoro ja wnioskuje dla rodziny a oni mnie tam wciskaja.(dla pracownika jest inny wzor wniosku).Babka nie wiedzac co zrobic powiedziala ze ona musi z kolega porozmawiac i jak juz bedzie wszystko jasne(w sumie nie wiem co tam ma byc nie jasne) ktos do mnie zadzwoni.Tak w skrocie o tym co moga norwegowie. A na pewno NAV bo sa do tego szkoleni.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
noregg napisał:
No to teraz sie dopiero zacznie. Msciwe, zawistne norwegi napewno nie odpuszcza.

Najbardziej zawistnymi ludzmi naszej czesci swiata jest narod znad Wisly.
Powiem wiecej, oprocz zawisci psiadaja cechy zdegenerowanej dewocji, krytykanctwa, pychy i zasciankowych kompleksow.
Polak zna sie na wszystkim i niczym, z naciskiem na to drugie.
Polakowi zawsze pod gorke i zawsze pod wiatr.

NAV sie nad Polakiem zneca
Skatteetaten nie ma dla niego litosci,
pracodawca rzuca klody pod nogi
Vinmonopolet ma zabyt wysokie ceny
Barnevernet zabiera mu dzieci
Tolletaten zatrzymuje mu przemyt
Kemner sciaga podatki
Namsmannen sciaga dlugi z jego pensji
TV nadaje po norwesku albo z norweskimi napisami

I jak tu zyc? trzeba dac upust frustracji i zolci.
Wtedy palce na klawiature i w swiat plynie modlitwa polaka.
Aby sasiadowi sie nie udalo, aby sasiadka zlamala noge, aby kolega stracil prace,

itd, itp
Politiet kaze przestrzegac prawa,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
halina manka
(mankowie)
Wiking
witam , mam pytaie - otrzymujac rente z norwegii czy musze przebywac na terenie norwegii/.dziekuje piotr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg) Online
Stały Bywalec
Widzisz roznica polega na tym ze po polaku to ja wiem czego sie spodziewac a i on sie z tym specjalnie nie kryje ze cie chce w pampuko zrobic ale juz z usmiechajacym sie norwegiem jest inaczej bo to nie jest szczery usmiech a szydercza facjata i to chcialem przekazac nowym przybyszom do norwegii doswiadczony blisko 30-letnim pobytem tu. I jeszcze jedna uwaga moze to komus pomoze zrozumiec. Osobiscie opisuje sytuacje raczej nienormalne i je pietnuje bo niby dlaczego mial bym sie rozwodzic nad czyms normalnym,prawilowym,rzetelnym,obowiazkowoscia itd. W czasie gdy jeszcze pracowalem szlag mnie trafial jak pracodawca norweg mi tlumaczyl ze pracownika w norwegi nalezy chwalic jak dobrze wykonuje swoja prace(tak jak by komus laske robil i za darmo pracowal) a nie ganic za to ze olewa swoje obowiazki. Jakos mi to sie w glowie nie chce ulozyc do dzisiaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 25  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Adamwp
(Adamwp)
Wiking
Prawda jest ze pastowany ma wszytko za free a jak nam się gdzie kolwiek na świecie podwinie noga i chcesz pomocy to but I za drzwi i o to sprawiedliwość
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 18  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
noregg napisał:
..... W czasie gdy jeszcze pracowalem szlag mnie trafial jak pracodawca norweg mi tlumaczyl ze pracownika w norwegi nalezy chwalic jak dobrze wykonuje swoja prace(tak jak by komus laske robil i za darmo pracowal) a nie ganic za to ze olewa swoje obowiazki. Jakos mi to sie w glowie nie chce ulozyc do dzisiaj.

Odrobina wiedzy doprawdy nie zajmuje duzo miejsca, a i glowa moglaby lepiej pracowac.
Tlumaczac najprosciej - pozytywne wzmocnienie (positiv forsterkning) jest znane w psychologii. Zamiast (co jest ardzo popularne w Polsce) wrzeszczec na swoich podwaldnych/pracownikow, mozna otrzymac lepszy efekt chalac ich i zachecac do lepszych wynikow.
W interakcji z innymi osobami, nic nie osiagniesz krzykiem (wrzaskiem), krytyka czy mobbingiem. Mozesz osobiscie sprobowac ta technike w swojej rodzinie (jezeli ja masz):

1. Wrzeszcz i wymagaj
2. Chawal i zachecaj

Powodzenia.
PS! Podziel sie wynikami/doswiadczeniami z eksperymentu. Siedze jak na szpilkach i czekam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok