Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
session88 napisał:
MŁODY ARCHITEKT SZUKA PRACY W NORWEGII

Mam 25lat i poszukuję pracy w zawodzie architekta (asystent architekta) lub architekta wnętrz.
Umiejętnośći: AutoCAD, ArchiCAD, Artlantis, Photoshop, PRO100... prawo jazdy kat. B, j. ang.
Niewygórowane oczekiwania zarobkowe. Dla zainteresowanych portfolio oraz CV prześle na maila.

Doświadczenie w projektach: wykonawczych, budowlanych, koncepcyjnych, aranżacji wnętrz.
Wykonywanie wizualizacji budynków, wnętrz i mebli dla klienta.
Ścisła współpraca z zakładem stolarskim zajmującym się produkcją mebli na terenie PL i eksportem do Norwegii.

Kontakt:

+48 608 492 293
d1.tlalka@gmail.com


Ne obraz sie, ale jakie mozesz miec doswiadczenie w projektowaniu, jezeli masz dopiero 25 lat.
To ile byles tym asystentem, rok?

I takie wlasnie podania/CV zostaja na ogol bez odpowiedzi - to dygresja do dyskusji:
www.mojanorwegia.pl/forum/view/3/dyskusj...cy_10,20.html#265569
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
może to jest wybitny architekt albo ambitny ...jeszcze i Elise dom zaprojektuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Andre ved mark napisał:
może to jest wybitny architekt albo ambitny ...jeszcze i Elise dom zaprojektuje
Nie ma szansy. Jezeli ja place, to i ja wybieram. A przy kosztach dzialki i budowy domu, to wydatek na architekta, to pestka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Daniel Tlałka
(session88)
Wiking
Elise napisał:


Ne obraz sie, ale jakie mozesz miec doswiadczenie w projektowaniu, jezeli masz dopiero 25 lat.
To ile byles tym asystentem, rok?


Nie obraziłem się, odpowiem pytaniem: Jeśli zrobie coś chociaż raz to czy zdobywam jakieś doświadczenie którego nie miałem przed przystąpieniem do tego zadania?

Jak zauważyłeś nie napisałem że posiadam wieloletnie doświadczenie tym bardziej że jestem specjalistą w swojej dziedzinie, pomimo to uważam że zawstydziłbym niejednego który się za takiego uważa.

Elise nie obraź się, ale co daje Ci pisanie tego typu komentarzy które po pierwsze nic nie wnoszą, po drugie wyrażają opinie o osobie której nie znasz, a po trzecie nie najlepiej o Tobie świadczą?
Pewnie jest to dla Ciebie rzecz niewyobrażalna i niewyjaśniona ale istnieją ludzie w moim wieku posiadający 5-letnie doświadczenie w zawodzie. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak to zrobili popytaj w internecie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
session88 napisał:
[quote]Elise napisał:

Elise nie obraź się, ale co daje Ci pisanie tego typu komentarzy które po pierwsze nic nie wnoszą, po drugie wyrażają opinie o osobie której nie znasz, a po trzecie nie najlepiej o Tobie świadczą?
Pewnie jest to dla Ciebie rzecz niewyobrażalna i niewyjaśniona ale istnieją ludzie w moim wieku posiadający 5-letnie doświadczenie w zawodzie. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak to zrobili popytaj w internecie.

Nie badz czlowieku smieszny. Jak mozesz miec 5 lat dowiadczenia w projektowaniu, jako architekt, jak dopiero co studia skonczyles. Czyba, ze studia skonczyles juz jako 20-to latek.
Tak, tak, wiem co napiszesz - cos tam na autocadzie i innych programach rysowales, lub pracowales w dzien, studiowales w nocy i tego typu gatki *)
Niestety jak sie szuka pracy jako architekt, to doswiadczenie w rysowaniu mebli malo kogo obchodzi. A przeciez o prace architekta ci chodzi.

gatki *) - czytaj gadki, (przyp. autora)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
590 Postów
Szymek Bednarski
(Simmon)
Wyjadacz
Popieram Elise...

Nie bądź śmieszny człowieku.
Jak popracujesz jeszcze z 5 lat, to się odezwij dopiero.
Na razie nie nazywaj tego doświadczeniem bo mało widziałeś, chyba że pomywak w anglii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Daniel Tlałka
(session88)
Wiking
Elise napisał:

Nie badz czlowieku smieszny. Jak mozesz miec 5 lat dowiadczenia w projektowaniu, jako architekt, jak dopiero co studia skonczyles. Czyba, ze studia skonczyles juz jako 20-to latek.


Sugeruję kurs czytania ze zrozumieniem, boję się że teraz to matury mogła byś nie zdać. Widzę ewidentnie że nie rozumiesz też charakteru ogłoszenia i do kogo jest skierowane, a skoro tego nie rozumiesz nie jest do Ciebie. Dlatego też nie będę się wdawał z Tobą w dyskusje.

Simmon napisał:


Nie bądź śmieszny człowieku.
Jak popracujesz jeszcze z 5 lat, to się odezwij dopiero.
Na razie nie nazywaj tego doświadczeniem bo mało widziałeś, chyba że pomywak w anglii


Kuriozum...
Żeby popracować jeszcze z 5lat to muszę pracować, tak? Dodaje ogloszenie że poszukuje pracy i zostaje nazwany śmiesznym... Ktoś tu nie myśli logicznie, i nie jestem to ja.

Zmywak w angli? Nad poczuciem humoru też musisz jeszcze popracować. Nie masz pojęcia o zawodzie tym i prawdopodobnie żadnym innym, może poza pomywakiem, a wielce "chojrakujesz" na forum, ale ta anonimowość jest fajna co?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
session88 napisał:...Sugeruję kurs czytania ze zrozumieniem, boję się że teraz to matury mogła byś nie zdać.
...Kuriozum...

Oj tam ... oj ...
"podniecasz się niezdrowo" nad wypowiedziami Osób , które Mają niestety , wiedzę o codziennym Norge Życiu , tak prywatnym jak i zawodowym .
---
Które , Nijak ma się ze standardami Polskimi , pod Każdym względem .
---
Pani Elise to co napisała , zestawiła z Norweskimi standardami i tyle .
---
A ty nieudolnie i obrazoburczo , starasz się Ją Ośmieszyć / vide matura /
A to przecież normalny postęp w Nauce , który prze do przodu ... i tylko tyle .
---
Ty też , za lat 20 do przodu , nie będziesz w stanie , zdać aktualnej wtedy Matury ... !
---
Może więcej pokory !? .
---
Napisałeś co napisałeś i Ludziska odnieśli się tylko do tego ...
A ty zaczynasz Ubliżać !!!
FEeeee...
---
Zgodnie z Norweskim standardem , to co zdobyłeś przed uzyskaniem dyplomu zawodowego kreślipiórka , w takiej czy też innej branży ...
NIE JEST żadnym dorobkiem zawodowym , dla danego wykształcenia .
---
Przecież przed zdobyciem dyplomu Inżyniera , nie byłeś w stanie prawnie posługiwać się Tym Tytułem ...!
---
Proste jak drut ... zwinięty w kłębek ... !
---
Niemniej , to że masz takie doświadczenie i w dodatku potwierdzone odpowiednimi dokumentami zawodowymi , / świadectwa pracy - referencje - Inne / może być pomocne , jednak wcale , a wcale nie musi ... takowym być , przy staraniu się o konkretną pracę w Norge ! .
To wszystko , zależne jest od tego , gdzie składasz konkretną i IMIENNĄ ofertę o pracę .
Oraz co ewentualny Norweski Pracodawca , oczekuje od potencjalnego Pracobiorcy ... ! .
---
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
session88 napisał:
Sugeruję kurs czytania ze zrozumieniem, boję się że teraz to matury mogła byś nie zdać. Widzę ewidentnie że nie rozumiesz też charakteru ogłoszenia i do kogo jest skierowane, a skoro tego nie rozumiesz nie jest do Ciebie. Dlatego też nie będę się wdawał z Tobą w dyskusje

A skąd wiesz, ze nie do mnie? Znasz mnie, wiesz co robie, gdzie pracuje?
A moze ja w biurze konstrukcyjnym pracuje? Moze architekci w tym biurze tez pracuja? Moze nawet maja wolny etat?

A co do matury, to nie mam ambicji zdawac ja jeszcze raz, wiec czy bym ja zdala czy nie, to mnie nie interesuje. Wiem natomiast jedno - zycie jest zarowno przyjemniejsze i weselsze, jak sie do niektorych spraw podchodzi z dystansem.

A tak ogolnie, to architekt nie jest akurat w Norwegii zawodem, do ktorego brakuje ludzi. Moze jakbys wygraj jaki konkurs na projekt, itp. to byloby latwiej o prace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Daniel Tlałka
(session88)
Wiking
Gabriel dziekuję za pierwszą konstruktywną odpowiedź. Zgadzam się w większości z Twoim wpisem, mam zastrzeżenia do paru akapitów gdzie zarzucasz że to ja kogoś obrażam...
Elise napisał:
Nie badz czlowieku smieszny. Jak mozesz miec...
Taki sam ton wypowiedzi miał Simmon, więc bardzo Cie proszę nię bądź stronniczy.

No i jeszcze musisz wiedzieć że studia teraz są dwustopniowe i tytuł inż. uzyskuje się już po 3.5roku, możliwe jest po 3latach.

Elise napisał:
A skąd wiesz, ze nie do mnie? Znasz mnie, wiesz co robie, gdzie pracuje?

Przecież Ty mnie znasz...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok