Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
XXX moja sprawa Agata Dymna Wiolka Wiola Tomasz Nowak Marcin Polskie Monika Fenik Harper Harper Jagodaanna2 Greg Skut Marcin Malczyński Paulina Podgórska Ikett Personalpartner Adriano80 Krasnodębski Taunus (17603 niezalogowanych)
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Xlukim, uwazam, ze nieslusznie oskarzasz ludzi o zawisc. Pisza w sumie jak jest - zima dluga, ciemno i nieciekawie. W dodatku jak nie mieszkasz w centrum, to wszedzie daleko. Komunikacja miejska (no moze poza Oslo) do d...

Ogolnie w Norwegii mozna dobrze zyc jak ma sie odpowiedni zawod. Odpowiedni, czyli akurat taki, ze uda ci sie znalesc prace w tym zawodzie.
I na wszystko trzeba miec odpowiednie papiery. Nie masz papierow - to jestes automatycznie sila niewykwalifikowana, i to obojetnie co bys tam przedtem nie robil.

Sa zawody, na ktore jest zapotrzebowanie i sa zawody, gdzie nawet Norweg ma problemy ze znalezieniem pracy. Do pierwszej kategori zaliczaja sie na ogol prace jako pielegniarz, elektryk, ciesla, hydraulik, i tym podobne (czyli service). Do drugiej mozemy zaliczyc artystyczne i bardziej w kierunku humanistycznym. Co do bankowosci i ekonomii to trzeba zdaje sie zrobic kilka kursow i zdac kilka egzaminow.

I obojetnie w czym tam sie chce pracowac, to trzeba miec na to papiery, bo jak nie to nawet jak znajdziesz prace, to dostaniesz nizsza stawke niz kolega co ma mniejsze doswiadczenie niz ty, lecz ma na to papiery.

No i jeszcze jedna bardzo wazna sprawa - znajomosc jezyka. Gdybys przyjechal do Norwegii w 2005-2006, to pewnie dostalbys prace obojetnie czy znalbys jezyk czy nie. Niestety od tego czasu do Norwegii zjechalo sie kupa luda (i to nie tylko z Polski) i wiekszosc z nich nauczyla sie norweskiego. I z tymi to ludzmi nowo przyjezdni musza konkurowac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Elise napisał:Xlukim, uwazam, ze nieslusznie oskarzasz ludzi o zawisc.
I obojetnie w czym tam sie chce pracowac, to trzeba miec na to papiery, bo jak nie to nawet jak znajdziesz prace, to dostaniesz nizsza stawke niz kolega co ma mniejsze doswiadczenie niz ty, lecz ma na to papiery.
-No i jeszcze jedna bardzo wazna sprawa - znajomosc jezyka. Gdybys przyjechal do Norwegii w 2005-2006, to pewnie dostalbys prace obojetnie czy znalbys jezyk czy nie.

NIE MA CO TŁUMACZYĆ ... to i tak nic nie da...
>ANONIMUS < wie lepiej ... Jesteśmy ZAWISTNI ...CHYTRZY ... i Nieużyteczni i TYLE ...
I tylko tak głupio się tłumaczymy , bo co innego Nam Tu w Tej Norge zostało ... .
---
>Do niego nie trafia to , że samo prawo jazdy kategorii -C- , nie daje dzisiaj , prawa do jazdy zawodowej /zarobkowej . Do tego trzeba zrobić jeszcze co najmniej drogie ... TRZY KURSY z trudnymi egzaminami , bez których prawie , że nikt do pracy nie przyjmie .< a to przecież , jest tylko w Polsce ... Tak tak w kraju w którym uczysz się po polsku a nie angielsku lub norwesku ...
---
Tak samo jest i TU W NORGE ...
---
Bo co z tego , że z Polski jestem Kwalifikowanym Budowlańcem z wieloletnią praktyką Dozorową , i budowlankę mam w małym lewym palcu u prawej nogi ... Skoro Tu w Norge , nie mam autoryzacji tych Uprawnień z prozaicznej przyczyny ... Nie znam na tyle języka Norge , by podejść do rozmowy kwalifikacyjnej ...
I niestety , pracuję jako robotnik bez kwalifikacji ... .
---
Fakt , ze po pięciu latach pracy , mam już jakieś tam uprawnienia do tego lub innego jednak to Mały pikuś w porównaniu z Polskimi Uprawnieniami ...
---
Ot trudno jest Ludziom to zrozumieć , bo oni czytają tą Naszą luźną pisaninę i myślą iż My się z Innych tylko nabijamy ...
---
Ja już nawet przestałem się ostatnio unosić na takie bzdury , to i tak Nic nie pomoże na Ogólne zaślepienie ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Adam Mikulski
(xlukim)
Wiking
Witam...
Myślę,że się nie rozumiemy...
Mieszkam w Grecji,dokładnie w Atenach,od 20 lat...
Wiem z czym boryka się potencjalny emigrant zarobkowy,nie myślcie sobie ,że wyleciałem sroce z pod ogona..mam doświadczenie w tej dziedzinie...
Myślę ,że we wszystkich krajach ,emigrantowi jest ciężko,ale nie piszcie takich dziwnych rzeczy...
Skoro człowiek chcę wyjechać i pyta,odpowiedzcie my konkretnie,a nie straszcie...
Rzeczywistość jest właśnie taka,i żadne argumenty nie polepszą i nie pogorszą tej sytuacji...
Jak czytam Wasze opowiastki,to mi gęsia skórka opanowuje całe ciało...
Biedni ludzie,żyjący w mrozie i nieprzychylnych warunkach administracyjno biurowych,które utrudniają życie !!!
Skoro w Norwegii są potrzebne papiery potwierdzające kwalifikację i znajomosć języka...to proszę to sobie załatwić i nauczyć się ...inni mogli to zrobić ,dlaczego nie ty...Skoro mamy te zasady,trzymajmy sie ich...

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Mieszkasz w Grecji juz 20 lat wiec jestes tam dobrze zadomowiony. Po co chcesz jechac do Norwegii. 6 miesiecy zimy i ciemnosci kazdego tu w koncu przydupi. Ja z checia bym wyjechala gdzies, gdzie jest cieplej. A ze nie wyjezdzam - to po prostu lenistwo z mojej strony. Po 20 latach pobytu tutaj, juz mi sie nic za bardzo nie chce, a juz na pewno nie chce mi sie latac i szukac nowej pracy, uczyc nowego jezyka i nowych przepisow. No i praca moja jest calkiem calkiem, wiec po co sie stresowac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
xlukim napisał:

Skoro w Norwegii są potrzebne papiery potwierdzające kwalifikację i znajomosć języka...to proszę to sobie załatwić i nauczyć się ...inni mogli to zrobić ,dlaczego nie ty...Skoro mamy te zasady,trzymajmy sie ich...

Pozdrawiam

to bardzo proste
języki chiński i polski są najtrudniejsze na całym świecie
narody te tracą olbrzymie ilości energii do opanowania własnych języków
i prawie całkiem niemożliwe pozostaje opanowanie języków obcych
no może poza wybitnymi jednostkami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Adam Mikulski
(xlukim)
Wiking
Elise napisał:
Mieszkasz w Grecji juz 20 lat wiec jestes tam dobrze zadomowiony. Po co chcesz jechac do Norwegii. 6 miesiecy zimy i ciemnosci kazdego tu w koncu przydupi. Ja z checia bym wyjechala gdzies, gdzie jest cieplej. A ze nie wyjezdzam - to po prostu lenistwo z mojej strony. Po 20 latach pobytu tutaj, juz mi sie nic za bardzo nie chce, a juz na pewno nie chce mi sie latac i szukac nowej pracy, uczyc nowego jezyka i nowych przepisow. No i praca moja jest calkiem calkiem, wiec po co sie stresowac.


NIestety Elizo..szukam pracy z jednego powodu...jest kryzys w Grecji...
Pewnie to słyszałaś??
Masz rację,6 miesięcy ciężkiej zimy ,to nawet słonia z nóg może zwalić...w Atenach mam niesamowity klimat...
A co do języków,hmmmmmmmmmmmmmm....dla chcącego nic trudnego...
Wszystko można zrobić!!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
xlukim napisał:
a co do języków,hmmmmmmmmmmmmmm....dla chcącego nic trudnego...
Wszystko można zrobić!!!!!!!!!!


no i od wczoraj ile juz sie nauczyles??? zakupiles chociaz jakies ksiazki do nauki albo slownik??? skoro kazdy Ci mowi ze jezyk jest najwazniejszy, to do cholery cos w tym musi byc.... no, chyba ze jako turysta chcesz przyjechac....

a ja sie Ciebie nie obawiam, przyjezdzaj... norwegia jest dluga i szeroka
ogloszenia o prace: www.finn.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
xlukim napisał:...Skoro w Norwegii są potrzebne papiery potwierdzające kwalifikację i znajomosć języka...to proszę to sobie załatwić i nauczyć się ...inni mogli to zrobić ,dlaczego nie ty...Skoro mamy te zasady,trzymajmy sie ich...
No proszę , proszę ...Jakiś Ty mądry ...
---
Zapraszam do Norge , i wyrób sobie te Norweskie Kwalifikacje , oraz naucz się języka ...
Ja Tobie nie zazdroszczę i Nie boję się , Iż zabierzesz Mi pracę którą wykonuję ... NIEMA TAKIEJ OPCJI... .
---
Twój przyjazd Tutaj , również nie zmniejszy Mojej Firmie Zleceń... Również ...NIE MA TAKIEJ OPCJI ...
---
Tylko jak coś nie wypali ... TO NIE SKOMLIJ PÓŹNIEJ , IŻ NIE MASZ PRACY , GDZIE MIESZKAĆ I ŻE WSZYSTKO JEST PRZECIWKO TOBIE ...
---
I prosisz o pomoc ... jak dziesiątki , Tobie podobnych do tej pory , Tu Na Tym Forum , ŻEBRAŁO o doraźną pomoc , a było lato ... i trawy w okolicy pełno ...
---
Ech zdrzaźniłem się ździebko ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Adam Mikulski
(xlukim)
Wiking
gabriel napisał:
xlukim napisał:...Skoro w Norwegii są potrzebne papiery potwierdzające kwalifikację i znajomosć języka...to proszę to sobie załatwić i nauczyć się ...inni mogli to zrobić ,dlaczego nie ty...Skoro mamy te zasady,trzymajmy sie ich...
No proszę , proszę ...Jakiś Ty mądry ...
---
Zapraszam do Norge , i wyrób sobie te Norweskie Kwalifikacje , oraz naucz się języka ...
Ja Tobie nie zazdroszczę i Nie boję się , Iż zabierzesz Mi pracę którą wykonuję ... NIEMA TAKIEJ OPCJI... .
---
Twój przyjazd Tutaj , również nie zmniejszy Mojej Firmie Zleceń... Również ...NIE MA TAKIEJ OPCJI ...
---
Tylko jak coś nie wypali ... TO NIE SKOMLIJ PÓŹNIEJ , IŻ NIE MASZ PRACY , GDZIE MIESZKAĆ I ŻE WSZYSTKO JEST PRZECIWKO TOBIE ...
---
I prosisz o pomoc ... jak dziesiątki , Tobie podobnych do tej pory , Tu Na Tym Forum , ŻEBRAŁO o doraźną pomoc , a było lato ... i trawy w okolicy pełno ...
---
Ech zdrzaźniłem się ździebko ...



JESTEM CIEKAW PO CO TO WSZYSTKO JEST...TE ZBĘDNE ROZMOWY...
JA TEŻ MOGĘ BYĆ ZDRAŻNIONY...GABRIELU...
ATAK W OGOLĘ TO SORRY,ŻE SIĘ WYPOWIADAM...

DZIĘKUJE ZA PORADY I ADRESY...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Adam Mikulski
(xlukim)
Wiking
JLK21 napisał:
xlukim napisał:
a co do języków,hmmmmmmmmmmmmmm....dla chcącego nic trudnego...
Wszystko można zrobić!!!!!!!!!!


no i od wczoraj ile juz sie nauczyles??? zakupiles chociaz jakies ksiazki do nauki albo slownik??? skoro kazdy Ci mowi ze jezyk jest najwazniejszy, to do cholery cos w tym musi byc.... no, chyba ze jako turysta chcesz przyjechac....

a ja sie Ciebie nie obawiam, przyjezdzaj... norwegia jest dluga i szeroka
ogloszenia o prace: www.finn.no



DZIĘKI ZA ADRES...
Śmigam w tłumaczu google jakoś się zabieram za ten język..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok