Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Hej Comako,

Nas na kursie uprzedzono dzień przed kursem, że taki czasownik będzie z pewnością w egzaminie /foreslå/ użyty he he.

Tą odpowiedź pierwszą masz OK - ma być italiensk. co do krajów wpisałam 27 i ponoć to błąd, że niby prawidłowo było 45. W pytaniu o zarażenie też dałam pierwszą miejscowość. Pytanie podchwytliwe o tyle, że odpowiedź miałaś w pierwszym mówionym zdaniu a później kilka rozpraszających info gdzie przewieziono ich itd.

Lytte: Generalnie należało bardzo dokładnie czytać tekst. Pierwsze zdanie sugerowałoby, że jest 81% zadowolonych a to dotyczyło mieszkańców 3 chyba fylke z zachodniej części NO. Następne odpowiedzi dałam tak jak Ty.

Drugi tekst o schodach i elektrowni: pełne odpowiedzi były w tekście. jeśli jakiegoś słowa nie rozumiałam, odpowiadałam na rozum i intuicję jak wychodziło z logiki. Kreve - to wymagać.

Tekst o mieszkaniach też podchwytliwy: jest pytanie które z nich nie za bardzo lubi towarzystwo innych osób czy jakoś tak. Wychodziłaby babeczka z pierwszego przykładu + ten, który musi tyle czasu spędzać w aucie, bo mieszka w specyficznym miejscu, znaczy poza bliskością innych domów.

Co do: jeg er ennå ikke forlatt .. - to kto jeszcze nie opuścił domu? Był tam przykład, chyba ostani, gdzie za miesiąc szykowała im się przeprowadzka, no i na myśl przychodzi mi też ta dziewczyna, która bardzo chciała nawet w centrum znaleźć mieszkanie. Ucieszy się z przybliżenia rodziny ta, co będzie mieszkać w pobliżu zdaje się brata.

W następnym zadaniu też dałam likestilling - równouprawnienie, bo o tym był tekst. Że oboje mają te same wykształcenie a mino to on dostaje wyższą stawę niż jej zaproponowano. No i, że kobieta znalazła inne uzasadnienie tego faktu a facet konkretnie: poszedł, poprosił o wyższą stawkę.

Ja pisałam wypracowanie o dobrym społeczeństwie. Ten krótszy, do zakomunikowania problemu z hałasem "wyszedł" mi na 170 słów /o co, pokusiłam się o policzenie tak mniej więcej /.
Dłuższe wypracowanie mam na może 250 słów, do końca wolnych kartek, choć to o niczym jeszcze nie świadczy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
No i ustny:

Miałam dwie osoby: babeczkę z Butanu i dziewczynę z Rosji. Temat indywidualny to krótka samoprezentacja, moje plany na jesień, moje plany odnośnie pracy w NO. Temat wspólny barneoppdragelse.

Próbowałyśmy włączyć do rozmowy tą panią z Butanu, ale ona na swoje pytania nie do końca rozumiejąc odpowiadała to co umiała w kółko. My dwie rozgadałyśmy się, chyba nawet za mocno. Nie mniej fenomenalna atmosfera, sensorki uśmiechnięte od ucha do ucha aż się chciało rozmawiać. Ta Rosjanka mi po egzaminie dziękowała za wyraźnie i płynne mówienie. Ja tej także podziękowałam, bo to bardzo istotne na kogo się trafi. Mówiłam czystym bokmålem, z "francuskim r" jakie wymawia się tu w Rogaland. Bardzo mi zależało nie śpieszyć się z wymawianiem a mówić bardzo poprawnie i pod względem gramatyki i samej wymowy.

A jak Tobie poszło?

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
sminia s
(sminia)
Wiking
.
a drugi tekst to dwa pytania byly dziwne, gdzie oni "lagre vannet"
hej i co wlasciwie napisales gdzie oni lagre vannet?
ja tez wczoraj pisalam to zadanie sprawilo mi najwiecej trudnosci z tego co piszesz reszta odpowiedzi chyba pokrywa mi sie z moimi
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...jakie

to smutne,ze polka z rosjanka,musi dogadywac sie - po norwesku!

ten swiat schodzi na psy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
He he, nie martw się po egzaminie to się dopiero rozgadałyśmy....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
sminia s
(sminia)
Wiking
hej pisalam Ci na priv list
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Odpisałam,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
ala rzepka
(alarzepka)
Wiking
Hej. O co chodzilo w tym pierwszym lesefårstålelse? O tych schodach? Jak to sie nazywa po norwesku? chce znalexc info na google.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
m b
(comako)
Wiking
mi tez poszlo calkiem dobrze bylam w pokoju z marokanka ktora za duzo mowila, o sobie i swoim prywatnym zyciu, ze na jej tle powinnam odniesc dobre wrazenie, hhehhe mialysmy porozmawiac o pracy naszej, potem o tym w czym jestesmy dobre i podobnie jak wy o dzieciach, szlo mi gladko ani raz sie nie zacielam nie brakowalo mi slow, odpowiadalam na pytania wyczerpujaco ale nie rozgadywalam sie, ogolnie jestem zadowolona
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Szkoda, że tak długo czeka się na wyniki...Na prawdę była bym już spokojniejsza znając efekt egzaminu. Ehhh
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok